Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Signum


aga

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sziasztok! 2004-es signumon van, ncdc 2013-as fejegységgel. Az lenne a kérdésem, hogy ennél a hifinél is elölehet varázsoléni a test modot, mint a cd30, cd50, cd70....stb

fejegységeknél? Az ncdc-n ugyanis nincs külön settings gomb, mint a többin, pedig ezt kéne elvileg pár mp-ig nyomva tartani, utána a bc gombot, és már láthatók is a teszt adatok. Már össze-vissza nyomkodtam, de nem értem el vele semmit :-( A kijelzöm CID, tehát a megjelenitésnél nem lenne probléma. Tud valaki infót erről?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2004-es signumon van, ncdc 2013-as fejegységgel. Az lenne a kérdésem, hogy ennél a hifinél is elölehet varázsoléni a test modot, mint a cd30, cd50, cd70....stb

fejegységeknél? Az ncdc-n ugyanis nincs külön settings gomb, mint a többin, pedig ezt kéne elvileg pár mp-ig nyomva tartani, utána a bc gombot, és már láthatók is a teszt adatok. Már össze-vissza nyomkodtam, de nem értem el vele semmit :-( A kijelzöm CID, tehát a megjelenitésnél nem lenne probléma. Tud valaki infót erről?

Szia!

Nekem CD30MP3 van, de még sose próbáltam ezt a teszt módot, mire lehet ez jó?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem CD30MP3 van, de még sose próbáltam ezt a teszt módot, mire lehet ez jó?

A teszt módban rejtett információkat lehet elöhozni, mint pl motor hömérséklete, pillanatnyi sebesség, kölsö hömérséklet stb. Ezek az értékek digitálisan a fedcomp alapján kerülnek a kijelzöre.

Az enyém már megoldódott, csak még nem vagyok teljesen kiokosodva mik is az adatok amiket kiir, mert CID kijelzöm van, és itt a számok elé nem irja, hogy mi is valojában. A GID-nél elé rakja.

Ha CD30-asod van akkor nyomd hosszan a SETTINGS gombot, amig nem hallasz egy siopo hangot, utána a BC-t és elvileg már látod is az adatokat. A BC-gomb nyomogatásával tudsz elvileg lapozni is.

Link to comment
Megosztás:

Egyéb okosságok: Hibakód kijelzés: Váltó üresbe

Fék, Gázpedál benyom, lenyomva tart

Gyújtást ráad(de ne indits mert meglepö lesz az eredmény)

A kilométerkijelzön megjelennek a hibakódok, ha vannak( ENS és utána 6 számjegy) A számokból hibakód táblázat segitségével meg lehet tudni mi rossz az autón elvileg. Mondjuk nálam nem müködött, lehet mert minden rendben van vele.

Insp(szerviz intervallum) nullázása: Gyújtás lekapcs

Fék benyom + kmóra nullázó gomb benyom

Mindkettő nyomva tart, gyújtás ráad

Vársz 10mp-et és már törölve is van

Ez müködött nálam is, amikor kiirta tudtam törölni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Egyéb okosságok: Hibakód kijelzés: Váltó üresbe

Fék, Gázpedál benyom, lenyomva tart

Gyújtást ráad(de ne indits mert meglepö lesz az eredmény)

A kilométerkijelzön megjelennek a hibakódok, ha vannak( ENS és utána 6 számjegy) A számokból hibakód táblázat segitségével meg lehet tudni mi rossz az autón elvileg. Mondjuk nálam nem müködött, lehet mert minden rendben van vele.

Mivel itt van ide írom! Vectra C 2.2 Direct Gyújtáskor minden lámpa elalszik kivéve középen a szervízkulcs, jobb oldalt a sárga és bal oldalt a kép piros van jelenleg égve! Próbálom a fent említettet és mi történik?! A szervízkulcs középről eltűnik, majd egy 5 másodperc múlva visszajön, de más semmi nem villan és nem is mutat a kmkijelzőn! blink.gif Erre mondjon valaki valami értelmeset! blush.gif

Link to comment
Megosztás:

Mivel itt van ide írom! Vectra C 2.2 Direct Gyújtáskor minden lámpa elalszik kivéve középen a szervízkulcs, jobb oldalt a sárga és bal oldalt a kép piros van jelenleg égve! Próbálom a fent említettet és mi történik?! A szervízkulcs középről eltűnik, majd egy 5 másodperc múlva visszajön, de más semmi nem villan és nem is mutat a kmkijelzőn! blink.gif Erre mondjon valaki valami értelmeset! blush.gif

ha be indul az autó elalszik?ha igen akkor miért zavar hogy gyújtásnál világit?ha nem aakkor baj van!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Halihó!

Valaki tud valamit mondani részecskeszűrő eltávolításról? Esetleg valakinek volt már benne része, vagy tud valamit, az ossza meg legyen szíves, mert szeretném kiiktatni, de nem akarok ráfizetni. :D Ár is érdekelne, ha van infó róla!

Köszi, üdv!

Bandi

Szia

Én ép most csináltattam igaz Astrán, de sajna eddig nincs jó tapasztalatom :D

Eddig semmi gondom nem volt az autóval csak a jellegzetes részecskeszűrő gondok mint olaj hígulás, többlet fogyasztás regenerálódáskor és kb 1000km után érezhető teljesítmény csökkenés.

Kiszerelés után talán kisebb fogyasztás, némi teljesítmény növekedés.

De hangosabb lett az utastér és 30 km-enként a szervizlámpa világít.

Szerintem 2300 fordulat után a motornak is más lett a hangja és nem jobb .

Holnap kapom vissza újból az autót.

A srác szerint most nagyon jó lett a gép. Hát meglátom.

Hozzá teszem eddig nagyon korrekt a szervizes csak még az autóm nem olyan amire számítottam :D

Feltehetően Én vagyok ilyen peches.

üdv

Kezso

Link to comment
Megosztás:

Szia

Én ép most csináltattam igaz Astrán, de sajna eddig nincs jó tapasztalatom :D

Eddig semmi gondom nem volt az autóval csak a jellegzetes részecskeszűrő gondok mint olaj hígulás, többlet fogyasztás regenerálódáskor és kb 1000km után érezhető teljesítmény csökkenés.

Kiszerelés után talán kisebb fogyasztás, némi teljesítmény növekedés.

De hangosabb lett az utastér és 30 km-enként a szervizlámpa világít.

Szerintem 2300 fordulat után a motornak is más lett a hangja és nem jobb .

Holnap kapom vissza újból az autót.

A srác szerint most nagyon jó lett a gép. Hát meglátom.

Hozzá teszem eddig nagyon korrekt a szervizes csak még az autóm nem olyan amire számítottam :D

Feltehetően Én vagyok ilyen peches.

üdv

Kezso

Nyilván a részecskeszűrőnek is van valami zajcsillapító hatása, akkor nem csővel pótolod, hanem kell a helyére tenni valami dobot. Igaz én még előtte állok a mutatványnak, de biztos nem raknék sima csövet a helyére, akkor már inkább a kibelezett részecskeszűrőt. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.