Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Signum


aga

Recommended Posts

Szia Somi!

Köszönöm a választ!

Lenne pár kérdésem ha lehet:

Mit kell megnézni Signum vételkor?

Sokan azt irják kicsi a csomagtartója egy 4fős családnak, te mit gondolsz erről?

Mi egyelőre hárman vagyunk, nekünk még nyaraláskor is elég volt, de valóban nem kifejezetten nagy a csomagtartója! Vagyis nagy tud lenni ha lehajtod az üléseket, de ugye akkor a család nem fér el! 4 embernek is elég talán, de nem lehet mondani, hogy marad hely bőségesen a csomitartóban! Az utastér hatalmas, azzal nincs gond!

Nagyjából ugyanazokat kell megnézni mint bármilyen autó vásárlásakor, nem árt ha egy diagnosztikai műszer van nálad, a hibakódok és a valós km miatt!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Sziasztok!

Rég volt már poszt ide, gondoltam felujítom a Signum topicot.

Nekem 5 éve van meg a vas, a menetdinamikáját és a kényelmét imádom, de sajnos a 6sebességes AISIN automata váltóval nagyon megszivtam. Bár nézőpont kérdése...most derült ki, hogy a vezérlés talán megmarad, viszont kuplungszerkezet, tömítés, szelepek, stb. cseréje lesz. Össz-vissz így nem 390.000, "csak" 250.000 lesz a javítás.

És a motorikus hibáról még nem is szóltam...P1125 hibakód, szívósor/szelep hiba. Erre az OPEL szervíz adott egy 300.000 ajánlatot, cserélnének mindent a gázolajon kívül....Ezt is inkább Pesten, egy ismerős szerelőnél javíttatom, remélem ez is kevesebbe fog fájni. Ha beválik, akkor megosztom veletek a részleteket.

Módosítva : muszakimanager
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről ?....http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/signum/opel_signum_1.9_cdti_cosmo_m.o-i.1tul.szervizkonyv-8560478
Kicsit félek, több mint 200 ezer km van benne...képek alapján szép, megkíméltnek tűnik. Hétvégén lehet megnézném, nagyon teccik.

Mire figyeljek??

Nem szeretnék ráfaragni, gyanusnak találom.

Mennyivel lenne drágáb a szervizelése mint pl. : Astra H ???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről ?....http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/signum/opel_signum_1.9_cdti_cosmo_m.o-i.1tul.szervizkonyv-8560478

Kicsit félek, több mint 200 ezer km van benne...képek alapján szép, megkíméltnek tűnik. Hétvégén lehet megnézném, nagyon teccik.

Mire figyeljek??

Nem szeretnék ráfaragni, gyanusnak találom.

Mennyivel lenne drágáb a szervizelése mint pl. : Astra H ???

Szia!

Már nem él a hirdetés, úgyhogy nem tudtam megnézni, hogy milyen gépet néztél ki magadnak. Én az Z19DTH-t ajánlom, kell a legalább 150LE ehhez a kasznihoz, ami már üresen is majdnem 1700kg.

A benzinesek közül dicsérik a 2.0T-t, de abból kevés van nagyon.

A sok kilométer ne riasszon el, a többiben is annyi van, csak vissza van tekerve....Az enyémben óra szerint 126000 van, 5 éve én használom, az előző tulaj tekert vissza 20000 km-t, de az automata váltó szerelő azt mondta, hogy megeszi a kalapját, ha ebben csak 146000km van...

Szóval semmiben sem lehetsz biztos. Mivel elég sok közös alkatrésze van az Astrákkal, ezért szerintem kb. annyi lehet a szervizelés, mint egy hasonló korú (azaz nem "G", inkább "H") Astrának.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Már nem él a hirdetés, úgyhogy nem tudtam megnézni, hogy milyen gépet néztél ki magadnak. Én az Z19DTH-t ajánlom, kell a legalább 150LE ehhez a kasznihoz, ami már üresen is majdnem 1700kg.

A benzinesek közül dicsérik a 2.0T-t, de abból kevés van nagyon.

A sok kilométer ne riasszon el, a többiben is annyi van, csak vissza van tekerve....Az enyémben óra szerint 126000 van, 5 éve én használom, az előző tulaj tekert vissza 20000 km-t, de az automata váltó szerelő azt mondta, hogy megeszi a kalapját, ha ebben csak 146000km van...

Szóval semmiben sem lehetsz biztos. Mivel elég sok közös alkatrésze van az Astrákkal, ezért szerintem kb. annyi lehet a szervizelés, mint egy hasonló korú (azaz nem "G", inkább "H") Astrának.

Köszönöm szépen az infót!

Fent van még csak változott a hirdetés kódja

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/signum/opel_signum_1.9_cdti_cosmo_m.o-i.1tul.szervizkonyv-8582875

viszont ha újra változna akkor itt, ha csak nem viszik el fent van. : http://om-auto.hu/

Azért vacilálok ennyit, mert sokan le akarnak a signum-ról beszélni, vegyek inkább astra-t .

Előre is köszi mindent!

Módosítva : hening
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen az infót!

Fent van még csak változott a hirdetés kódja

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/signum/opel_signum_1.9_cdti_cosmo_m.o-i.1tul.szervizkonyv-8582875

viszont ha újra változna akkor itt, ha csak nem viszik el fent van. : http://om-auto.hu/

Azért vacilálok ennyit, mert sokan le akarnak a signum-ról beszélni, vegyek inkább astra-t .

Előre is köszi mindent!

Ha kényelmes utazó autót akarsz, akkor a Signum utolérhetetlen. Viszont tényleg csak 4 üléses, az 5. ülés csak kényszermegoldás, én nem ültetnék oda senkit...

Volt Astrám is jónéhány, nem egy kategória a Signummal.

A hirdetésben lévő autó a legjobb motorral van felszerelve, viszont nem volt az eleje törve? Túl újak a motortér frontlemezei, bár lehet, hogy csak ki lett "glancolva". :)

Módosítva : muszakimanager
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha kényelmes utazó autót akarsz, akkor a Signum utolérhetetlen. Viszont tényleg csak 4 üléses, az 5. ülés csak kényszermegoldás, én nem ültetnék oda senkit...

Volt Astrám is jónéhány, nem egy kategória a Signummal.

A hirdetésben lévő autó a legjobb motorral van felszerelve, viszont nem volt az eleje törve? Túl újak a motortér frontlemezei, bár lehet, hogy csak ki lett "glancolva". :)

Köszönöm válaszod!

Végül nem vettem meg, helyette egy Astra H-t vettem 1.9 cdti 120Le :)

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Sziasztok,

nem tudom hogy jó helyre írok-e, de egy próba :)

Egy 2005-ös Signumom van, május végén vettem. Facelift előtti.

Nagyon szeretem, tetszik, imádom, viszont a hátulja nem annyira.

És az lenne a kérdés, hogy jelenleg kb így néz ki az autó hátulja:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Opel_Signum_rear_20090919.jpg

Itt a lökhárító alatt lévő /alján levő gumi/műanyag részre gondolok.

Viszont nekem nagyon tetszik ez a két megoldás:

http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://i.ebayimg.com/00/s/NjAwWDgwMA%253D%253D/z/h~QAAOSwr81UPkDe/%2524_35.JPG&imgrefurl=http://www.ebay.co.uk/itm/ROOF-SPOILER-OPEL-VAUXHALL-SIGNUM-OPC-LOOK-/321552593297&h=225&w=300&tbnid=kq3MDGpbV7ZiTM:&docid=UO3EqpHLaR5tkM&ei=Ly3CVdnQPMnaU9PJgsgO&tbm=isch&client=opera&ved=0CDAQMygSMBJqFQoTCJmkhrCikscCFUntFAod06QA6Q

http://preview.netcarshow.com/Opel-Signum_3.2_V6-2003-1600-06.jpg

Na az lenne a kérdés, hogy a két képen szereplő lökhárító alatt levő rész, az csak egy ilyen "dísz" elem, vagy a kipufogó végződése megy bele, tehát hogy az enyémre ezeket ha lehet kapni akkor csak simán le és felrak, vagy valami nagyobb akadálya is lenne neki ?

Itt találtam olyat amire gondolok, ezek szerint ez csak sima csere és jó is ?
http://www.rs-shop.hu/OUTLET-STORE-50-80/TUNING-SHOP/KULSŐ-OPTIKAI-TUNING/SPOILER/OPEL/SIGNUM/CSR-HA011_rs12-CSR-Tuning-Hatso-Toldat-Spoiler-Opel-Signum.html


Módosítva : Zocsi
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Cserélhető az az alsó elem, kipuff véget neked kell rá rakatnod, gyárilag nincs krómvég ugye!

Az első képen Irmscher toldat van a téglalap alakú kipuff végekkel, illetve ahhoz dob is tartozik!

Az ilyen jellegű hátsó toldathoz a küszöböt is érdemes fényeztetni, hogy az összhatás szebb legyen!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Cserélhető az az alsó elem, kipuff véget neked kell rá rakatnod, gyárilag nincs krómvég ugye!

Az első képen Irmscher toldat van a téglalap alakú kipuff végekkel, illetve ahhoz dob is tartozik!

Az ilyen jellegű hátsó toldathoz a küszöböt is érdemes fényeztetni, hogy az összhatás szebb legyen!

Szia !

Köszi a választ! Néztem a Te autódat, az első kép amit linkeltem , az olyan elvileg mint a Tied. Tehát ahhoz hogy meglehessen csinálni az enyémet is kb ilyesmire, akkor alsó toldat + hátsó dob kellene ? Jól értem hgy akkor abban benn van a kipuff. vég is ?

Króm véget lehet venni, vagy az egy kicsit kacifántosabb?

Módosítva : Zocsi
Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok! SOS! nem rég vettem első autómat Opel Signum 1.9 cdti 150 le.  A Spirál ikon villog kb kettő napja. Ez azután történt hogy miután egy út után megáltam és üresben a motorordulat megnőt aztán vissza le és ezt csinálta amig ujra nem inditottam a motrot eközben büdös fust jött a kipufogóbol. Ez már háromszor történt eddig.   Láttam a neten hogyan lehet ellenörizni egy lámpával hogy jók e a gyertyák. De uj vagyok én az autó szerelésben. Ezért szeretném ha valaki aki letudná irni nekem hogy a motor felso reszen van vannak az izzitó gyertyák? mert alul is vannak hasonló gyertyák (bocs ha hulyeséget irtam). Persze nem biztos hogy ez a baja de igy kizárnám ezt a lehetöséget. De ha valaki jártas ebben akkor megköszönném segitségét. Udv Magnetone

Link to comment
Megosztás:

5 órája, magnetone írta:

Sziasztok! SOS! nem rég vettem első autómat Opel Signum 1.9 cdti 150 le.  A Spirál ikon villog kb kettő napja. Ez azután történt hogy miután egy út után megáltam és üresben a motorordulat megnőt aztán vissza le és ezt csinálta amig ujra nem inditottam a motrot eközben büdös fust jött a kipufogóbol. Ez már háromszor történt eddig.   Láttam a neten hogyan lehet ellenörizni egy lámpával hogy jók e a gyertyák. De uj vagyok én az autó szerelésben. Ezért szeretném ha valaki aki letudná irni nekem hogy a motor felso reszen van vannak az izzitó gyertyák? mert alul is vannak hasonló gyertyák (bocs ha hulyeséget irtam). Persze nem biztos hogy ez a baja de igy kizárnám ezt a lehetöséget. De ha valaki jártas ebben akkor megköszönném segitségét. Udv Magnetone

Ha a kocsi gond nélkül indul, akkor az izzítógyertyák jók.

Az ingadozó alapjárat + büdös füst általában EGR szelep gond. Próbáld meg kipucolni. Google megmutatja hol találod pontosan. 4+2 csavar fogja. 

Viszont a "A Spirál ikon villog" az részecskeszűrő túltelítődés. 

idézet a használati utasításból:

"Bizonyos menetkörülmények között a rendszer nem tudja automatikusan elvégezni a tisztítást, mint például rövid távokon való használat esetén.
Ha szükségessé vált a szűrő tisztítása, de a forgalmi helyzet nem tette lehetővé az automatikus tisztítást, a "spirál ikon" ellenőrzőlámpa villogni kezd. Vezessen tovább úgy,
hogy a motor fordulatszáma lehetőleg ne essen 2000 fordulat/perc alá. Ehhez kapcsoljon alacsonyabb sebességfokozatba, ha szükséges. A dízel részecskeszűrő tisztítása
megkezdődik. A tisztítási folyamat során nem ajánlatos megszakítani az utazást, illetve leállítani a motort.

FIGYELEM! Ha a tisztítási folyamat egynél többször megszakad, fennáll a jelentős motorkárosodás előidézésének komoly veszélye. "

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 16. at 4:34, Sztaricsnaja írta:

Az EGR seleep javitást  talán szakemberre bizom szerintem ( kulfoldon vagyok  0 szerszsammal a kezemben)

 

De a reszecske szuro t azt megprobalom kitisztitani a fentebb leirtakkat kovetve.

Akkor ha jol ertelmezem sztem ez a ket hiba osszefugg egymassal

Nagyon szepen koszonom a segitseget

Akkor ha jol ertelmezem sztem ez a ket hiba osszefugg egymassalv

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok! Egyszer màr kisegitett ez a fòrum. Most egy landkerèket remdeltem de a cèg miutàn elküldtem az autò adatait (opel signum 1.9 cdti 120kw, 2006 ...) visszairt hogy nem jò az èn autòmba. Pedig a neten adat begèpelès utàn minden sorban zöld pipàt làttam. Nemèrtem. Tud valaki segiteni hogy hogyan rendeljek egy megfelelő landkerèket? Mi az alvàz ès a motorszàmon kivűl mèg amire figyelnem kell?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.