Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

DIGIT-KLÍMA


kori

Recommended Posts

valahova ilyet, valahova olyat rakhattak. egyszer bontottam csak szét a fűtést, pont elég volt. :)

mondjuk a vákuumos működtetésnek csak ON/OFF állása van, így fokozatosan állítani nem lehet, gondolom oda raktak motort (pl hideg-meleg keverés).

a kinti/benti levegőhöz meg elég a vákuumos, mert annak két állása van csak (gondolom a levegő tereléséhez is elég a kétállású lamella...)

Biztos valami hasonló lehet! Ha jól emlékszem, akkor a levegő irányát, mármint ablakra, utastér felé vagy pedig lábra fújjon, illetve a külső belső befúvást állítják a motorok. Van egy mv6-om alkatrésznek,abban manuális klíma van. A fűtéshez ugyanolyan színes vákuum csövek mennek mint a digitben, de ott gondolom a vákuum dolgozhat. Pontosan nem tudom, mert a fűtés részét nem szedtük szét, elég volt csak a műszerfalat kivenni, berakni.

Azért köszi! Biztos lesz még egy-két érdekesség :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szia!

Végül nem vittem el kicseréltetni az érzékelőt,de megkérdeztem a lökhárítóban van elől és egy ötösért ki is cserélték volna ha kell.Ebben benne van a ketyere is. Most valahogy működik,jól mutatja a hőfokot.Ha elkezdi akkor csere. Most mással szenvedek.Meg áll az autó és állítólag valami jeladó lesz a ludas aminek a kicserélése precizitást kíván.Így a munkadíj fogja megenni az életemet. Ez van.

Attila!

Azért majd ha kész lesz a vas és kifaggattad a szerelőt a hiba oka felől,tedd már meg,hogy itt is közzéteszed ha lehet!

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Ma feltöltötték a klímám. Az előzmény, hogy tavalyelőtt megbontottam, az addig érintetlen klímarendszert, majd feltöltettem. Tavaly nyáron alig hűtött. Kiderült, hogy a hűtő mögötti szelep enged. Novemberben leengedtem a rendszert, és kicseréltem a szelepet, de nem lett visszatöltve. Egy hete ismét szét lett szedve az egész rendszer, mert digitre lett átalakítva. Szóval, ma feltöltották a klímát, majd be kellett kapcsolnom. Szinte semmit nem hűtött, és a srác azt modta, hogy szerinte rossz a kompresszorom, mert az alacsony-nyomású rendszerben a nyomás felment 6 barra, aminek 2 körül kellett volna lennie. Lesz időm, akkor leszedem az alkatrész autóról a kompresszort, és azzal is kipróbáljuk. Remélem azzal jó lesz :)

Link to comment
Megosztás:

Ma feltöltötték a klímám. Az előzmény, hogy tavalyelőtt megbontottam, az addig érintetlen klímarendszert, majd feltöltettem. Tavaly nyáron alig hűtött. Kiderült, hogy a hűtő mögötti szelep enged. Novemberben leengedtem a rendszert, és kicseréltem a szelepet, de nem lett visszatöltve. Egy hete ismét szét lett szedve az egész rendszer, mert digitre lett átalakítva. Szóval, ma feltöltották a klímát, majd be kellett kapcsolnom. Szinte semmit nem hűtött, és a srác azt modta, hogy szerinte rossz a kompresszorom, mert az alacsony-nyomású rendszerben a nyomás felment 6 barra, aminek 2 körül kellett volna lennie. Lesz időm, akkor leszedem az alkatrész autóról a kompresszort, és azzal is kipróbáljuk. Remélem azzal jó lesz :)

Na igen a gáz nélkül hajtott kompi kinyúvad az enyém is behalt.

Link to comment
Megosztás:

Volt benne gaáz. Csak nem volt mefeleloő a nyomaása. De sztam azeért van a rendszerben nyomaáseérzeékeloő, hogy ne kapcsoljon be, ha nincs gaáz a rendszerben.

Én úgy tudom hogy a a klímagáz olajat is szállít, ami keni a belső rendszert, ezáltal biztosítva annak tömítettségét. Ezt az olajat ugyanúgy le kell cserélni, mint a motorolajat.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom hogy a a klímagáz olajat is szállít, ami keni a belső rendszert, ezáltal biztosítva annak tömítettségét. Ezt az olajat ugyanúgy le kell cserélni, mint a motorolajat.

Hát, azt megnézem hogy hogyan cseréled le azt az olajat! ;)

Amúgy nem kell cserélni, nem szorul cserére, gyakorlatilag amíg a kompresszor tart, addig jó az olaj is.

Akkor szokás cserélni, ha megbontják a kompresszort.

Amúgy a többi része stimmel, kell az olaj a rendszerben a kenés miatt. Ha kiszáradnak a tömítések, elengedheti a hűtőközeget.

Ezért is van az, hogy télen is be kell indítani a klímát néha-néha, hogy átkenje a rendszert.

Link to comment
Megosztás:

Én innen szedtem az infómat http://obudaigumiszerviz.hu/autoklima/.

Akkor ők se értenek annyira hozzá.

Adott egy félig hermetikus rendszer, aminek a legalsó pontján van 1,5 deci olaj. ha kiszívod az összes légnemű és folyékony halmazállapotú hűtőközeget, akkor az olajat is kiszívod?

Ez kb olyan, mint ha egy kólásüvegből akarnád kiszívni úgy az összes kólát, hogy a szívószál nem ér le az üveg aljára...

Másrészt meg ez az automata töltőgép az olyan szervizek specialitása, ahol 2napos tréningen képezik a 'klímaszerelőket'.

Egy jó klímaszerelő elvégez egy 2 éves (intenzív 1 éves) sulit, és tisztában van a hűtőkör működésével, nem csak azt tudja, hogy melyik gombot mikor kell megnyomni.

Márkaszervizből (akik ilyen gépeket, meg gyorstalpalt 'szakembereket' alkalmaznak) jött már hozzám úgy kuncsaft, hogy nem működik a klíma... Persze hogy nem, mert 2,5kilogramm hűtőközeg volt az autóban a 800gramm helyett. ;)

Aki tudja hogy hogyan épül fel a hűtőkör, hogy működik a körfolyamat, tökéletesen el tud dolgozni egy mérleggel, egy vákuumszivattyú/lefejtővel, egy manométerrel, meg néhány szerviztömlővel, nincs szüksége többmilliós, nyomtatós töltőállomásra (ami persze nagyon tutkó, meg szép, meg stb...)

Emlékszem, jópár kuncsaft kétkedve nézett a kissé ütött-kopott motyóimra (javarészüket apám használta már a 90-es évek eleje óta), aztán mosolyogtak, mint a jóllakott napközik, amikor mutattam, hogy nézze csak, 6°C-os levegőt fúj be a klíma ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Én most digitesítettem, de egy 98-as komplett kábelkötegét raktam át. Jó nagy szívás volt, de megérte. Innen: https://app.box.com/s/ptf7yv71lfys6zhmc1e9

töltsd le az extrak.rar fájlt, abban benne van a digit bekötési rajza. A műszerfalat ki kell szedned. Utána a komplett fűtésboxot is. A digitesé teljesen más, mint a manuálé. Nálam maradt a motor kábelkötege a régi, de be kellett húznom még egy kábelt mert a digit miatt volt egy plusz vezeték a motorvezérlőhöz. A műszerfal tetejébe, a szélvédőre fújó rácsok közé be kell fúrnod a napsugárzás érzékelőt. Ha kompletten cseréled a műszerfal kábelkötegét figyelj az évjáratra, mert változott a műszeregység lábkiosztása, a légzsákrendszer kompletten, az első ajtókba menő vezetékköteg csatlakozója. A digit középkonzoljának beszereléséhez kall az azt tartó konzol is, amit a manuális kezelőszerveit tartó lábakra kell felcsavarozni. Szóval nem kis munka, de megéri, mert nagyon kényelmes a digit :D

Link to comment
Megosztás:

Én most digitesítettem, de egy 98-as komplett kábelkötegét raktam át. Jó nagy szívás volt, de megérte. Innen: https://app.box.com/s/ptf7yv71lfys6zhmc1e9

töltsd le az extrak.rar fájlt, abban benne van a digit bekötési rajza. A műszerfalat ki kell szedned. Utána a komplett fűtésboxot is. A digitesé teljesen más, mint a manuálé. Nálam maradt a motor kábelkötege a régi, de be kellett húznom még egy kábelt mert a digit miatt volt egy plusz vezeték a motorvezérlőhöz. A műszerfal tetejébe, a szélvédőre fújó rácsok közé be kell fúrnod a napsugárzás érzékelőt. Ha kompletten cseréled a műszerfal kábelkötegét figyelj az évjáratra, mert változott a műszeregység lábkiosztása, a légzsákrendszer kompletten, az első ajtókba menő vezetékköteg csatlakozója. A digit középkonzoljának beszereléséhez kall az azt tartó konzol is, amit a manuális kezelőszerveit tartó lábakra kell felcsavarozni. Szóval nem kis munka, de megéri, mert nagyon kényelmes a digit :D

höhö, m(k)iből lesz a cserebogár!? vagy a modi!? :D :P :D

Link to comment
Megosztás:

Én most digitesítettem, de egy 98-as komplett kábelkötegét raktam át. Jó nagy szívás volt, de megérte. Innen: https://app.box.com/s/ptf7yv71lfys6zhmc1e9

töltsd le az extrak.rar fájlt, abban benne van a digit bekötési rajza. A műszerfalat ki kell szedned. Utána a komplett fűtésboxot is. A digitesé teljesen más, mint a manuálé. Nálam maradt a motor kábelkötege a régi, de be kellett húznom még egy kábelt mert a digit miatt volt egy plusz vezeték a motorvezérlőhöz. A műszerfal tetejébe, a szélvédőre fújó rácsok közé be kell fúrnod a napsugárzás érzékelőt. Ha kompletten cseréled a műszerfal kábelkötegét figyelj az évjáratra, mert változott a műszeregység lábkiosztása, a légzsákrendszer kompletten, az első ajtókba menő vezetékköteg csatlakozója. A digit középkonzoljának beszereléséhez kall az azt tartó konzol is, amit a manuális kezelőszerveit tartó lábakra kell felcsavarozni. Szóval nem kis munka, de megéri, mert nagyon kényelmes a digit :D

de gondolom ha kompletten mindenestül úgy ahogy van az egész műszerfalat az alatta(ami ki megy a motortérbe illetve a belső tápot és minden mást is müködtet) és benne lévő kábelköteget ki cserélem a fütés boxal akkor elvben működik nem??

Link to comment
Megosztás:

95öm van és 96ből veszem ki remélem jó lesz

és köszi a segítséget

97.09-től változott a műszeregység csatija. De 95.09-től a légzsákrendszer változott! Sajnos nem kompatibilis egymással. Ezzel szívok most én is. A 94-95 közötti légzsákos kormányt akarom megcsinálni multikormánynak. Ehhez ki kell cserélni az átvezető kábelt a kormányoszlopon, de teljesen másak a csatlakozói. Forrasztást biztos ki kell zárnom, mert próbáltam egy oldallégszák szakadt vezetékét összeforrasztani, de kidobta hibának, hogy túl nagy az ellenállása :(

Link to comment
Megosztás:

97.09-től változott a műszeregység csatija. De 95.09-től a légzsákrendszer változott! Sajnos nem kompatibilis egymással. Ezzel szívok most én is. A 94-95 közötti légzsákos kormányt akarom megcsinálni multikormánynak. Ehhez ki kell cserélni az átvezető kábelt a kormányoszlopon, de teljesen másak a csatlakozói. Forrasztást biztos ki kell zárnom, mert próbáltam egy oldallégszák szakadt vezetékét összeforrasztani, de kidobta hibának, hogy túl nagy az ellenállása :(

Splice? Olyan kicsi, egymásba csúszó csatlakozók, amiket pl repülőn használunk. Az is megnöveli az ellenállást egy kicsit, de lehet nem menne ki a tűrésből.

http://us.123rf.com/400wm/400/400/bwf211/bwf2110910/bwf211091000108/5767477-five-blue-wire-splice-connectors-for-automotive-and-other-small-electrical-projects.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

sziasztok

szeretnék kérni egy kis segítséget ismét!

kicseréltem a manuális klimát digitre

az egész fűtés box ugye csere kábelköteg csere meg volt

viszont nem akar működni

a kijelző működik de a ventilátor nem kapcsol be!!

illetve mikor a fekete csatit rádugnám a kijelzőre elindul a ventillátor különböző sebességben attól függ mennyire nyomom rá de ilyenkor a kijelző nem megy

és a ha rendesen összenyomok minden nem indul el csak a kijelző működik

az egész rendszert működött és kipróbált volt de most mégse

van valakinek valami ötlete mi lehet a baj???

köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

szeretnék kérni egy kis segítséget ismét!

kicseréltem a manuális klimát digitre

az egész fűtés box ugye csere kábelköteg csere meg volt

viszont nem akar működni

a kijelző működik de a ventilátor nem kapcsol be!!

illetve mikor a fekete csatit rádugnám a kijelzőre elindul a ventillátor különböző sebességben attól függ mennyire nyomom rá de ilyenkor a kijelző nem megy

és a ha rendesen összenyomok minden nem indul el csak a kijelző működik

az egész rendszert működött és kipróbált volt de most mégse

van valakinek valami ötlete mi lehet a baj???

köszi

Napérzékelő?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.