Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Motorcsere csak tipusazonosmotorra lehet cserélni. Tehát ha nem adtak ki 1,7td akkor azt nem tehetsz belke csak akkor ha a közlekedés felügyeletnél nem kérsz átépítési engedélyt, majd ha megvagy az átépítéssel akkor viheted müszakira.

Szóval a költségek ...

Én annó akartam cserélni régi kocsimba nagyobb mocira és utánna érdeklődtem úgy nézet ki hogy 5-10e átépítési engedély, átépítést szakszervizben autószerelő csinálhatja papírokal, új müszaki, új forgalmi, új vagyis másik motor beszerzése ami elvileg bontóból forgalombol kivontnak kell lennie.

És igen ha a Dezső féke gyengébb akkor azt is cserélni kell, felfüggesztést.

Jah a motorrol annyit hogy milyen motorkódja van a tiednek? 4EE1? mert ha igen akkor van esély turbósitani hivatalossan.

Hogyha a Turbo kenéséhez szükséges csőcsonkok nincsenek előkészítve, akkor szerintem teljesen esélytelen a turbosítás.

Minden más dolog megoldható lenne, leömlőcsonkot, coolert és egyebeket beszerezni és beépíteni nem lenne probléma.

Link to comment
Megosztás:

nekem is Vectra A lépcsőshátú van, ez a 4,9 körüli fogyi normál használatban egy 30 kmes szakaszon jött ki nyáron ahol minden nap mentem de volt mikor majdnem 4,5 is volt 90-100as tempó max. mert falvak voltak, annyira nem széthúzatva, de meg mondom őszintén 5,5nél többet még sosem etettem meg vele, akkor sem mikor 3500-4000ekig húzatgatom, mert előfordul az ilyen is:D hát szerintem az a 6/100km is elfogadható, a gázolaj minőségétől is függ, mert egy molosból lehet többet megeszik én omv-nél tankolok ha tehetem és érezhetően jobban megy tőle, azaz nem kell széthúzatni, hogy menjen, nem olyan lusta.

Hát ezek szerint nehéz a lábam. Nekem az utazó az 110-120km/h és ilyenkor 6L az átlag. Én LUKOIL-on tankolok 318/L, és lustának tünik nekem is meg a szerelőmnek is. Azt mondja a szerelő hogy nem füstöl nem fogyaszt sokat (méretéhez képest) és hogy nem szivessen állít az adagolón.

Link to comment
Megosztás:

Hogyha a Turbo kenéséhez szükséges csőcsonkok nincsenek előkészítve, akkor szerintem teljesen esélytelen a turbosítás.

Minden más dolog megoldható lenne, leömlőcsonkot, coolert és egyebeket beszerezni és beépíteni nem lenne probléma.

tényleg erre nem is gondoltam, a turbó kenése, ez igaz!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem rég vettem egy x20DTL -es vectrát. Kicsit kevesellem az a 82 pacit benne.

Olvasgattam a fórumot, de asszem jobban járok, ha bedobom közösbe a kérdést

Szóval az érdekelne, hogy ebből a 2.0-es 16 szelepes dízelből ugye van 100 lovas is.

mi a különbség a 2 motor közt?

Azt már tudom hogy a 100 lovasban van intercooler, meg talán a turbó is nagyobb rajta.

Az érdekelne, hogy az én kis szerény ménesemet fel lehetne-e kicsit dobni azokkal a cuccokkal.

Mennyire kompatibilisek a 2 motornak az alkatrészei.

Esetleg más fajta turbót ha már turbó cserén gondolkodik az ember, akkor érdemesebb valami mást beszerezni?

valami olyan megoldásra törekednék, amihez nem kell nagyon szétszedni a gépet, meg azért nem kerül egy kisebb vagyonba.

Meg nem tudom ha 2.2es porlasztócsúcsokat tennék bele, az segítene-e esetleg, vagy az adagolón múlik inkább?

Nagyon nem vágom a dízeles gépeket, ezért lehet hogy hüyleségeket kérdezek :rolleyes:

De a segítséget, és a tanácsokat megköszönöm ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nem rég vettem egy x20DTL -es vectrát. Kicsit kevesellem az a 82 pacit benne.

Olvasgattam a fórumot, de asszem jobban járok, ha bedobom közösbe a kérdést

Szóval az érdekelne, hogy ebből a 2.0-es 16 szelepes dízelből ugye van 100 lovas is.

mi a különbség a 2 motor közt?

Azt már tudom hogy a 100 lovasban van intercooler, meg talán a turbó is nagyobb rajta.

Az érdekelne, hogy az én kis szerény ménesemet fel lehetne-e kicsit dobni azokkal a cuccokkal.

Mennyire kompatibilisek a 2 motornak az alkatrészei.

Esetleg más fajta turbót ha már turbó cserén gondolkodik az ember, akkor érdemesebb valami mást beszerezni?

valami olyan megoldásra törekednék, amihez nem kell nagyon szétszedni a gépet, meg azért nem kerül egy kisebb vagyonba.

Meg nem tudom ha 2.2es porlasztócsúcsokat tennék bele, az segítene-e esetleg, vagy az adagolón múlik inkább?

Nagyon nem vágom a dízeles gépeket, ezért lehet hogy hüyleségeket kérdezek :rolleyes:

De a segítséget, és a tanácsokat megköszönöm ;)

Lehet az elektronikán van kis módosítás, de turbó nem hiszem, hogy más mert hülyék lettek volna mást rakni rá ugyanolyan köbcentis motorra, a cooler is nyom pár pacit, ha azt mondod a tiédben nincs. a 2.2es csúcsot lehet bele sem tudnád rakni. adagolód elektronikus? gondolom ezeken már az.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg ha csúcsot cserélsz azzal tuningolsz (a csúcsok nyitási intervalumban külömböznek egy nagyobb tovább míg egy kisseb rövidebb ideig van nyitva, persze van ahol a keresztmetszet is változik... :rolleyes: ).

Benzinesnél legalábbis így van.

Turbót meg elvileg mindegy milyet teszel fel felfogatást kell megoldani. De ha nincs Cooler a kocsidba tegyél rá egyet érezhető a külömbség hajnalban és este főként.

De hasonló cipőben járok én is mint te most vettem, kicsit kevésnek tűnik a 82LE de a fogyasztás és ár mindenek elött.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg ha csúcsot cserélsz azzal tuningolsz (a csúcsok nyitási intervalumban külömböznek egy nagyobb tovább míg egy kisseb rövidebb ideig van nyitva, persze van ahol a keresztmetszet is változik... :rolleyes: ).

Benzinesnél legalábbis így van.

Turbót meg elvileg mindegy milyet teszel fel felfogatást kell megoldani. De ha nincs Cooler a kocsidba tegyél rá egyet érezhető a külömbség hajnalban és este főként.

De hasonló cipőben járok én is mint te most vettem, kicsit kevésnek tűnik a 82LE de a fogyasztás és ár mindenek elött.

turbónál a csonkot is meg kell oldani, mert ezek a mai turbók csonkkal együtt vannak, azon még módosítani is nehéz! a porlasztó sem egyforma, mert pl. az 1,7 szívóban egy ág van ami porlaszt, addig az isuzu 1,7 turbóban két ág, az egyik alacsony fordulaton is tol a másik meg rátesz magason (V alak).

Link to comment
Megosztás:

szilikoncsövet hol tudnék venni, ami kb. 4-5 mm belső átmérőjű?

Sima olaj és benzin álló szövet erősítésű gumicsövet szinte minden autós boltban kapsz kb 5-600Ft/méter áron. Az bőven elég a turbó szabályozóhoz.

Ha csicsás szilikon csövet akarsz az drágább szerintem és úgy sem látszik a motortérben...

Link to comment
Megosztás:

Sima olaj és benzin álló szövet erősítésű gumicsövet szinte minden autós boltban kapsz kb 5-600Ft/méter áron. Az bőven elég a turbó szabályozóhoz.

Ha csicsás szilikon csövet akarsz az drágább szerintem és úgy sem látszik a motortérben...

köszi, nem is akartam csicsásat venni, sima átlátszó, vagy akkor tényleg sima gumicső lesz.

Link to comment
Megosztás:

na meg van már a nyomásszabályzó? melyiket választottad?

nem tom hol lehet tömlőt kapni, de nem járt a csomaghoz? talán nézz körül barkácsboltokban, Obi-ban

megrendeltem, elvileg holnap, de legkésőbb holnapután itt lesz, 8900ért rendeltem azt a sima T alakút. azt mondta a csávó, hogy nem jár hozzá cső :rolleyes: NXS márka, azt mondta, hogy amerikai tuning cégtől rendelik!

Link to comment
Megosztás:

TIRHF4VIBD 1995-1997 TURBO OPEL VECTRA 1.7 TD ezt találtam, az RHF4 az milyen fajta?meg állítólag 1.5 TD-be is raktak ilyen turbót csak az talán RHF3as. Meg a 2.0 DTL-eken van GT15ös!!

Az RHF4 van az újabb 1.7TD-ken 1999ig asszem, az RHF3 pedig néhány 1.5TD-n, Pl az enyémen is az volt. Az RHF és az RHB között a legnagyobb különbség az hogy az RHF golyóscsapágyas és nem siklócsapágyas. De pl az RHF4 kompresszor oldala is kicsit nagyobb mint az RHB4-é.

Változó geóssal nem érdemes kísérletezni kamrás dízelen mert hamar beragad a geometria állító része a sok koromtól. A GT15 pl még nem geós turbó, de elég kicsi..A közvetlen befecskendezős autókra gyárilag kisebb turbót raknak minél jobban menjen alacsony fordulaton.

Link to comment
Megosztás:

Az RHF4 van az újabb 1.7TD-ken 1999ig asszem, az RHF3 pedig néhány 1.5TD-n, Pl az enyémen is az volt. Az RHF és az RHB között a legnagyobb különbség az hogy az RHF golyóscsapágyas és nem siklócsapágyas. De pl az RHF4 kompresszor oldala is kicsit nagyobb mint az RHB4-é.

Változó geóssal nem érdemes kísérletezni kamrás dízelen mert hamar beragad a geometria állító része a sok koromtól. A GT15 pl még nem geós turbó, de elég kicsi..A közvetlen befecskendezős autókra gyárilag kisebb turbót raknak minél jobban menjen alacsony fordulaton.

de mit lehetne csinálni, hogy 2000 fordulat alatt is legyen egy 0,4 töltő nyomás jelen esetünkbe? ennyire kevés az a kipufgáz alacsonyabb fordulaton? esetleg valami ilyen sima turbót, csak mondjuk nem IHI, hanem valami GT-t v. kkk aminek lehet jobb a lapátkialakítása és alacsonyon is jobban megy? nem tudom, hogy a régi 2es Golfokba 1.6 TD-be milyen lehet.?

Link to comment
Megosztás:

de mit lehetne csinálni, hogy 2000 fordulat alatt is legyen egy 0,4 töltő nyomás jelen esetünkbe? ennyire kevés az a kipufgáz alacsonyabb fordulaton? esetleg valami ilyen sima turbót, csak mondjuk nem IHI, hanem valami GT-t v. kkk aminek lehet jobb a lapátkialakítása és alacsonyon is jobban megy? nem tudom, hogy a régi 2es Golfokba 1.6 TD-be milyen lehet.?

Nem sokmindent lehet csinálni ezzel. Hozzá kell szokni. :rolleyes:

Amúgy egy nagyobb adagoló állítólag javít kicsit az alsó tartományon, de ha alul is akarsz némi erőt az rengeteg füstel fog járni.

Link to comment
Megosztás:

Nem sokmindent lehet csinálni ezzel. Hozzá kell szokni. :rolleyes:

Amúgy egy nagyobb adagoló állítólag javít kicsit az alsó tartományon, de ha alul is akarsz némi erőt az rengeteg füstel fog járni.

melyik az üzemanyag állító csavar? akkor egy negyedet v. felet elég állítani?

Link to comment
Megosztás:

lehet nyomásemelés előtt állítok rajt egy kicsit, megnézem, hogy mi változik.

Csak nyomást állítani üzemanyag nélkül teljesen felesleges muatavány....Ha nem adsz neki anyagot akkor csak feleslegesen kínzod a turbódat.

Én tekertam rajta egy egészet, de úgy már nehéz volt hozzá állítani az alapjáratot...Amúgy egy fél fordulat jobbra is érezhető különbséget jelent. Az adagoló jobb oldalán van a csavar de le van takarva egy lemezzel hogy ne lehessen rajta állítani. Azt elég nehéz leműteni róla a helyén....

A képen a "main fuel screw" az ami neked kell.

ve-pump.jpg

Link to comment
Megosztás:

hogy szedted le azt, mert csak kézzel benyúltam mondom hátha lejön kicsit fordult azt kész. de ezzel nem állítottam rajt? az csak egy műanyag ház nem?nem fordul a csavarral együtt?

nem fordul vele, van a csavar tövében 1 ellenanya ami jól rá van szorítva. zseblámpa meg egy jó fogó kell hozzá. vékony lemezből van és elég sokat kell babrálni vele. nekem úgy kellet letépázni, több darabban jött le. csavarnak nem lesz baja de azért csak óvatosan :rolleyes: ja és az eredeti állást megjegyezni! sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

nem fordul vele, van a csavar tövében 1 ellenanya ami jól rá van szorítva. zseblámpa meg egy jó fogó kell hozzá. vékony lemezből van és elég sokat kell babrálni vele. nekem úgy kellet letépázni, több darabban jött le. csavarnak nem lesz baja de azért csak óvatosan :rolleyes: ja és az eredeti állást megjegyezni! sok sikert!

rájöttem közben, hogy lemez. azt nézegettem, hogy van e ellenanya, de nem láttam, ha máshogy nem megy letépem:D festékkel majd megjelölöm az eredetit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.