Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Ugyanez :lol: Elvileg kétutas termosztát van benne, a főág 86 fokon, a mellékág 83 fokon kezd nyitni.

Az én B Vekimben F18WR-es váltó van, 3,74-es végáttétellel. Így 2500-at forog 100nál. A km óta GPS szerint pontosnak nevezhető (1 km/h-val többet mutat)

Biztos vagy az F16 os váltóban? Az opel-infos szerint az A Vekiket is F18 WR-es váltóval szerelték, és ugyanezzel a végáttétellel. Ha így van, akkor a 100nál a 2100 nem tűnik jónak. Valamennyit csal a mechanikus km órád is.

Biztos, hogy F16 van az enyémben, ja tényleg kb. 6-7 km/h-val többet mutat gps szerint! szóval így 100 nál 2300-4et forog!

Link to comment
Megosztás:

Ugyanez :lol: Elvileg kétutas termosztát van benne, a főág 86 fokon, a mellékág 83 fokon kezd nyitni.

Az én B Vekimben F18WR-es váltó van, 3,74-es végáttétellel. Így 2500-at forog 100nál. A km óta GPS szerint pontosnak nevezhető (1 km/h-val többet mutat)

Biztos vagy az F16 os váltóban? Az opel-infos szerint az A Vekiket is F18 WR-es váltóval szerelték, és ugyanezzel a végáttétellel. Ha így van, akkor a 100nál a 2100 nem tűnik jónak. Valamennyit csal a mechanikus km órád is.

sziasztok, azóta én is lemértem és nekem is 2480, ha nagyon pontos akarok lenni.

1 kérdés: ha a az Angolon leírtakat megcsinálnám, turbonyomást emelném max.1 barra + adagoló beállítás ( max. üzemanyag csavaron kb. felet tekernék) szerintetek menyivel nőne meg a fogyasztásom? van vkinek tapasztalata?

nem agyonkergetve, hanem normál használatban (90-100kmh). a mostani kb.6l/100km.

köszi,üdv

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, azóta én is lemértem és nekem is 2480, ha nagyon pontos akarok lenni.

1 kérdés: ha a az Angolon leírtakat megcsinálnám, turbonyomást emelném max.1 barra + adagoló beállítás ( max. üzemanyag csavaron kb. felet tekernék) szerintetek menyivel nőne meg a fogyasztásom? van vkinek tapasztalata?

nem agyonkergetve, hanem normál használatban (90-100kmh). a mostani kb.6l/100km.

köszi,üdv

Ha így használod az autót, akkor mi a fenének akarod tuningolni? :lol:

Mivel plusz energia nem lesz a semmiből, amennyivel növeled a turbonyomást, kb annyival kell több anyag is a hengerekbe, hogy érjen is valamit.

Link to comment
Megosztás:

Ha így használod az autót, akkor mi a fenének akarod tuningolni? :lol:

Mivel plusz energia nem lesz a semmiből, amennyivel növeled a turbonyomást, kb annyival kell több anyag is a hengerekbe, hogy érjen is valamit.

csak arra lennék kíváncsi hogy épeszű keretek között marad-e a fogyi? max. 2-2.5liter + még elviselhető nekem ( ha cserébe a teljesítmény is érezhetően nő) mert ha 9-10liter közelébe emelkedik akkor sztem nem éri meg..

és dinamikusan szeretek vezetni,de normál tempónál sztem könnyebb kiszámolni/viszonyítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A max üzemagyag csavaron befelé vagyis az óramutató járásával megegyező irányba kell tekerni, de utána hozzá kell állítani az alapjáratot is mert az meg fog emelkedni kb 1000-re. A fogyasztást szerintem max 1 literrel emelik ezek aminimális beavatkozások ha normálisan használod.

Nekem az 1bar-t kb 2200nál már tudja 5-ben padlógáznál.

Nekem amúgy szintén 2500-at forog 100-nál bár nekem ehez ki kellett cserélnem az 5. sebesség fogaskerékpárját mivel gyárilag 2800körül ment 100at.

Lehet hogy termosztátot ki kellene cserélnem mert nekem az alap hőfok 90fok. Egyedül -10-ben produkált olyat hogy visszahült....

Link to comment
Megosztás:

havernak volt egy 1.5 isuzuja nem tudom, hogy volt megpöccintve, de volt egy csap beépítve neki (sima vízcsap:S:)muhahaha) azt ha elzárta, akkor felengedte neki a nyomást 1 bar fölé, de csak 4500nál töltött de akkor mint az állat, igaz a turbója hamar megfeküdt, mintha nem dieselre való turbó lett volna rajt. 4ben 120nál padlón szinte semmit nem ment még, de utána ihaj:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A max üzemagyag csavaron befelé vagyis az óramutató járásával megegyező irányba kell tekerni, de utána hozzá kell állítani az alapjáratot is mert az meg fog emelkedni kb 1000-re. A fogyasztást szerintem max 1 literrel emelik ezek aminimális beavatkozások ha normálisan használod.

Nekem az 1bar-t kb 2200nál már tudja 5-ben padlógáznál.

Ez azt jelenti, hogy egy kis tuninggal már 2400-2500 körül meglesz a nyomatéka 200 Nm környékén?

Nekem amúgy szintén 2500-at forog 100-nál bár nekem ehez ki kellett cserélnem az 5. sebesség fogaskerékpárját mivel gyárilag 2800körül ment 100at.

Lehet hogy termosztátot ki kellene cserélnem mert nekem az alap hőfok 90fok. Egyedül -10-ben produkált olyat hogy visszahült....

1.5 TD-s Corsád van, ha jól látom, azoknál úgy tűnik, picit más a váltóáttételezés...

Én még a 2500/100-at is soknak tartom, nem a 2800/100-at.

Így is 120nál már 3000-et forog a motor, ahol már nem érzi túl jól magát. 3000 felett meg már elég hangos.

Nagyon kellene bele egy 6. fokozat, amivel 2000 körül vinné a 100-at. Igaz, hogy itt nem sok ereje lenne már, de egyenes úton elbírná.

Link to comment
Megosztás:

Ez azt jelenti, hogy egy kis tuninggal már 2400-2500 körül meglesz a nyomatéka 200 Nm környékén?

1.5 TD-s Corsád van, ha jól látom, azoknál úgy tűnik, picit más a váltóáttételezés...

Én még a 2500/100-at is soknak tartom, nem a 2800/100-at.

Így is 120nál már 3000-et forog a motor, ahol már nem érzi túl jól magát. 3000 felett meg már elég hangos.

Nagyon kellene bele egy 6. fokozat, amivel 2000 körül vinné a 100-at. Igaz, hogy itt nem sok ereje lenne már, de egyenes úton elbírná.

pl. egy F20as váltó?

Link to comment
Megosztás:

honnan tudhatnám meg hogy mennyi kell legyen a gyári turbónyomásom? isuzu 1.7td ( asszem ihi rhb4).

bekötöttem a szívócsonk és az adagoló közé egy barométert :lol: és üresben gázfröccsözve 0,5 bar mutatott, ami max. fordulaton visszaesett kicsit. szerintetek ez jó érték? ha ezt 1barra emelném ami kb. a duplája, bírná tartósan a motor szerintetek?

köszi

Link to comment
Megosztás:

honnan tudhatnám meg hogy mennyi kell legyen a gyári turbónyomásom? isuzu 1.7td ( asszem ihi rhb4).

bekötöttem a szívócsonk és az adagoló közé egy barométert :lol: és üresben gázfröccsözve 0,5 bar mutatott, ami max. fordulaton visszaesett kicsit. szerintetek ez jó érték? ha ezt 1barra emelném ami kb. a duplája, bírná tartósan a motor szerintetek?

köszi

én úgy tudom 0,72nek kellene lennie a gyárinak, 1 bar szerintem vinnie kell simán túlzott károsodás nélkül, azért kicsivel túl méreteztek minden autót gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

ha lessz időm bütykölni kitisztítom a coolert, azt biztos nem árt. és sztem a wg és a turbó közti csövön is lehet mérni valós nyomást.

az biztos nem árt én is meg akarom ejteni valamikor. hétvégén ki iktattam a légszűrőt olyan szép hangja volt a turbónak, hogy ihajj:D meg hamarabb is vette kicsit a fordulatot.

Link to comment
Megosztás:

hát igen, ha már az ember tuningol nem árt egy sport vagy direkt szűrő sem!

jaja csak olyan helyre kellene berakni ahonnan lehetőleg nem meleg levegőt szív, olyat meg csak a cooler előtt találtam a motor felé lent, de onnan meg a víz, sár felverődik.

Link to comment
Megosztás:

A turbónyomást terhelés mellett kell mérni. Mondjuk 3.-ban full gázt nyomva.....Üresben mindig kevesebbet fog mutatni.

ez nagy segítség volt köszönöm! :lol: és lenne pár kérdés ha nem gond..

ez az eltérés szerinted elérheti a 0,2 bar-t? vagyis ha menet közben mérek 0,7 bar körül, ami a kb. gyári érték akkor abból lehet következtetni hogy a turbóm jó állapotban van? a műszeren lévő tömlő mindegy milyen hosszú csak ne eresszen sehol ugye? ahhoz hogy hozzáférjek az adagoló membránhoz le kell szednem a szívocsonkot. ezt ti hogy csináltad? milyen szerszám kell hozzá?

köszi előreis

Link to comment
Megosztás:

ez nagy segítség volt köszönöm! :lol: és lenne pár kérdés ha nem gond..

ez az eltérés szerinted elérheti a 0,2 bar-t? vagyis ha menet közben mérek 0,7 bar körül, ami a kb. gyári érték akkor abból lehet következtetni hogy a turbóm jó állapotban van? a műszeren lévő tömlő mindegy milyen hosszú csak ne eresszen sehol ugye? ahhoz hogy hozzáférjek az adagoló membránhoz le kell szednem a szívocsonkot. ezt ti hogy csináltad? milyen szerszám kell hozzá?

köszi előreis

Lehet eltérés üresben és terhelés mellett. A cső hossz szerintem nem számít mert nagyon kicsi a keresztmettszete. Nekem nem kellett leszedni mert éppen elfér a szívócsonk alatt. Nekem alu szívócsonk van nem az a műanyag tetejű. De ha valamit szétszedsz mindig jegyezd fel hogy állt eredetileg hogy vissza tudd alakítani ha valami nem sikerül. A legfontosabb hogy ha kiveszed a membránt és a tüskét ami hozzá kapcsolódik akkor semmiképp ne nyomj gázt mert egy kis pöcök amit mozgat a membrán kieshet a helyéről. Ja és a membránt ill a tüskét ne forgasd el. Ugyanabban a pozícióban szereld vissza mert excentrikusra van köszörülve a vége.....

Link to comment
Megosztás:

Lehet eltérés üresben és terhelés mellett. A cső hossz szerintem nem számít mert nagyon kicsi a keresztmettszete. Nekem nem kellett leszedni mert éppen elfér a szívócsonk alatt. Nekem alu szívócsonk van nem az a műanyag tetejű. De ha valamit szétszedsz mindig jegyezd fel hogy állt eredetileg hogy vissza tudd alakítani ha valami nem sikerül. A legfontosabb hogy ha kiveszed a membránt és a tüskét ami hozzá kapcsolódik akkor semmiképp ne nyomj gázt mert egy kis pöcök amit mozgat a membrán kieshet a helyéről. Ja és a membránt ill a tüskét ne forgasd el. Ugyanabban a pozícióban szereld vissza mert excentrikusra van köszörülve a vége.....

nekem sajna a műanyagtetejű ami teljesen lefedi a membrántetőt. muszáj lesz levennem az egészet..

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

ha csak a max.üzemanyag csavaron állítanék + turbónyomást emelnék és membrán fehér gyűrűjét nem szedném le akkor mi van? lenne valamilyen káros hatása? ha fenn marad a gyűrű a motor akkor is hozzá tud jutni a többletgázolajhoz? ma elnézegettem mit hogyan is fogok majd csinálni és rá kellet jönnöm, hogy nem fogom tudni leszedni a szívócsonkot :)

elérhetetlenek csavarok, főleg a 2. hengeré, amit maga az adagoló takar el :D. sztem ide valami speckó célszerszám kellene.. szerelőre meg inkább nem is gondolok... szóval szerintetek muszáj lenne kivenni a gyűrűt?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.