Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

A B-s vekim nekem is gázos volt. Szerettem nagyon, sokkal olcsóbban jártam vele és dinamikusabb is volt az autó. Néhány negatívum: évente gondos gazda membránt cserél a reduktorban, ha behal a vezérlőpanel nem olcsó mulatság, nem tankolhatod magad ( télen néha 10 percet vártam mire a görény kutas kitolta a seggét, hiába szóltam be neki), csak KPM-hez viheted vizsgára, amihez szakműhelyből papír kell, hogy átvizsgálták ( kb. 30000Ft). Csak azt akarom kihozni ebből, hogy mindegy, hogy benzines, gázos vagy diesel, mindegyiknek megvan a saját nyűgje. Én májusban vettem a vekit, napi szinten megyek 400 Km-t átlag 140-nel és most 28000Km után kell majd hozzányulni, elcseszett örvényszelepek miatt. Én meg vagyok elégedve. ;)

Link to comment
Megosztás:

hát én nem leszek gondos gazda, membránt majd akkor ha tönkremegy ;)

a vezérlőpanel sem izgat, 2 év a gari ;)

a gázszerelés elött levizsgáztatom, a kutasra nincs mit mondanom. azt max anyázással tudom befolyásolni :lol:

amugy a KPM elötti átvizsgálási dij az 5.800 Ft.

a dieselbe is van jobb és rosszabb.

egy signumos barátom ma adta el a signumját, 100.000 km alatt 1 signum árát elköltötte, áés nem vot olyan hét hogy ne világitson neki valami visszajelző....

amikor megvette, akkor volt lendkerék plusz szivosor csere, most megint kellett volna mindkettőt.

2x rohadt le a generátor miatt, és szerintem nem volt már eredetileg szerelt alkatrész az autójába, mert minden legalább 1x tönkrement.

igaz a motor bírta. annak semmi baja nem volt....

Link to comment
Megosztás:

Ha az YH közvetlen befecsis, akkor abba nem lehet gázt rakni, de azért kérdezz utána. Hogy én hányszor hallgattam a találkozókon, hogy bevarrt zsebű Opeles, meg hogy a gáz főzni jó csak. 97 óta csak gázos autóm van. Ha nincs semmi különös baj a vassal, akkor nem probléma a műszaki: nem kell a kpm-hez vinni, elég olyan vizsgaállomás, akiknek engedélyük van gázos autóra is. A gázbiztonsági szemle ára is változó: 2500-6000 közötti. Olvasva az itteni szívásokat a dieselekkel, ezután is csak gázos autóim lesznek ;)

Link to comment
Megosztás:

hát én nem leszek gondos gazda, membránt majd akkor ha tönkremegy ;)

a vezérlőpanel sem izgat, 2 év a gari ;)

a gázszerelés elött levizsgáztatom, a kutasra nincs mit mondanom. azt max anyázással tudom befolyásolni :lol:

amugy a KPM elötti átvizsgálási dij az 5.800 Ft.

a dieselbe is van jobb és rosszabb.

egy signumos barátom ma adta el a signumját, 100.000 km alatt 1 signum árát elköltötte, áés nem vot olyan hét hogy ne világitson neki valami visszajelző....

amikor megvette, akkor volt lendkerék plusz szivosor csere, most megint kellett volna mindkettőt.

2x rohadt le a generátor miatt, és szerintem nem volt már eredetileg szerelt alkatrész az autójába, mert minden legalább 1x tönkrement.

igaz a motor bírta. annak semmi baja nem volt....

Blitzen beszélgettem Wessz kollegával, és említette, hogy egy ismerősének V6 diesel Signumja van, amiben egyszerre meghalt az összes befecskendezőfej. Hirtelen ráborított 1 mikulást az autóra. Nekem ilyen közbejönne, adhatnám el a bank házát, amiben lakom, hogy kifizessem. Olyan hihetetlen hogy ennyi pénzt kifizet vki javításra.

Link to comment
Megosztás:

Blitzen beszélgettem Wessz kollegával, és említette, hogy egy ismerősének V6 diesel Signumja van, amiben egyszerre meghalt az összes befecskendezőfej. Hirtelen ráborított 1 mikulást az autóra. Nekem ilyen közbejönne, adhatnám el a bank házát, amiben lakom, hogy kifizessem. Olyan hihetetlen hogy ennyi pénzt kifizet vki javításra.

Ez a befecskendezős téma a mai dieseleknél nem egy jól eltalált dolog nem?Valahogy minden autóban elromlik előbb vagy utóbb és baromira drága a javitása ha egyáltalán meg lehet javitani valaha normálisan.Nekem van egy Opel Movano 2.5 DTI 1.5 éve folyamatosan szívok vele ,ráment már 1 milla,de még mindig nem jó!!!!!A motor blokk eredeti azzal semmi nem volt még sem a turbó,de a befecskendezés az ott valami nem kerek!Minden ki volt már cserélve de még is van mindig valami baja.Ezen okulva maradok a benzines személykocsinál,kell a fa@omnak az állandó szivatás nagyon sok pénzért!

Link to comment
Megosztás:

Blitzen beszélgettem Wessz kollegával, és említette, hogy egy ismerősének V6 diesel Signumja van, amiben egyszerre meghalt az összes befecskendezőfej. Hirtelen ráborított 1 mikulást az autóra. Nekem ilyen közbejönne, adhatnám el a bank házát, amiben lakom, hogy kifizessem. Olyan hihetetlen hogy ennyi pénzt kifizet vki javításra.

és tudod hogy hány ilyen van??? a papám 1x tankolt a Z17DTL motoros astrába valami moslékot a JET ( mostmár lukoil) benzinkúton, és mind a 4 befecskendezője elköszönt... olcsón 150.000 Ft volt a 4 porlasztó javitás + 1 tank gázolaj + még 60.000 Ft ért alkatrész, tömités, szrő, olaj....és plusz a munkadij...

ás ez egy olcsó javitás volt....

van ilyen....

Link to comment
Megosztás:

Ha az YH közvetlen befecsis, akkor abba nem lehet gázt rakni, de azért kérdezz utána. Hogy én hányszor hallgattam a találkozókon, hogy bevarrt zsebű Opeles, meg hogy a gáz főzni jó csak. 97 óta csak gázos autóm van. Ha nincs semmi különös baj a vassal, akkor nem probléma a műszaki: nem kell a kpm-hez vinni, elég olyan vizsgaállomás, akiknek engedélyük van gázos autóra is. A gázbiztonsági szemle ára is változó: 2500-6000 közötti. Olvasva az itteni szívásokat a dieselekkel, ezután is csak gázos autóim lesznek ;)

;)

Link to comment
Megosztás:

a sima benzinesekhez jelenleg 235.000 ért szerelik. a fogyasztás megnő kb 10-15% kal, cserébe jelenleg 205 Ft a gáz. nem mindegy hogy 8 liter 400 ft os benzin, vagy 205 Ft os gázból 9 - 9,5 liter.

azt nem tudom, hogy a YH motorokba lehet e tenni egyáltalán, vagy milyen más szett kell hozzá, ennek utána kellene nézni....

a szeervizelés: szürő csere 30.000 km ként, ( asszem max 10.000 Ft ) , a reduktor elméletileg 60-90.000 km-t bír, de van akinek a dupláját, és az sem egy nagy összeg....

benzinen ugyanugy használható, egy gombbal átkapcsolható.

a menetdinamikája: más lesz. alacsony fordulaton picit gyengébb, magas fordulaton is ugyanet. a normál fordulaton nem gyengébb hanem picikét erősebb....

nekem 100% osan bejött :lol:

és igen, jártam már szerviz közelében ;)

mesélni nem kell , olvass vissza.... mindenki szivattyúzott már mindennel ;)

Úgy tudom közvetlen befecskendezéshez nem passzol a gáz,mert hűtés hiányában megsülnek az injektorok.........

Link to comment
Megosztás:

Ez a befecskendezős téma a mai dieseleknél nem egy jól eltalált dolog nem?Valahogy minden autóban elromlik előbb vagy utóbb és baromira drága a javitása ha egyáltalán meg lehet javitani valaha normálisan.Nekem van egy Opel Movano 2.5 DTI 1.5 éve folyamatosan szívok vele ,ráment már 1 milla,de még mindig nem jó!!!!!A motor blokk eredeti azzal semmi nem volt még sem a turbó,de a befecskendezés az ott valami nem kerek!Minden ki volt már cserélve de még is van mindig valami baja.Ezen okulva maradok a benzines személykocsinál,kell a fa@omnak az állandó szivatás nagyon sok pénzért!

Ez azért van,mert a pin@jel ott vigyorog a blokkon.Sok jót ne várj tőle francia ipari hulladék az összes.

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz hogy Renault de a befecskendező rendszer Bosch mint majdnem minden autón nem?

Az nem jelent semmit,a bosch olyat gyárt amilyet a gyártó rendel.Van náluk is a polcon jó cucc jó drágán,meg selejtáru kevésbé drágán.Mindegyik gyár olyat rendel tőlük,amire a keretekből futja.

Ha ez vigasztal,létezik rosszabb is,pl. TDCi-Delphi páros ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez azért van,mert a pin@jel ott vigyorog a blokkon.Sok jót ne várj tőle francia ipari hulladék az összes.

A totalcaron volt egy cikk régebben, hogy a Vivarokat nem szeretik a tulajok, mert mindig elromlik, a Renault változatot pedig mennyire kedvelik. Ez azért érdekes, mert csak a jel más az autókon.

Link to comment
Megosztás:

A totalcaron volt egy cikk régebben, hogy a Vivarokat nem szeretik a tulajok, mert mindig elromlik, a Renault változatot pedig mennyire kedvelik. Ez azért érdekes, mert csak a jel más az autókon.

Meg annyi,hogy a trafficnak a lökőben van az index,a vivaronak meg a lámpa alatt ível.Amúgy mint két tojás.Na meg most már van nissan primastar is ;)

A rönő módszeresen gallyravágja egy eddig megbizható japán márka hírnevét.Nissant is már csak belpiacost szabad venni...................

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
mimimi??? nem biztos arra gondolok, hogy te mire gondolsz :lol:

szóval hogy hegymenetben melegszik?

bizonyos értékig normális.

nekem nagy erőltetéskor ausztriába, egy hajszállal 90 fölé ment menetközbe, és ott is maradt.... az nemgáz ....

Nekem általában a 90-s vonalon áll mindig stabilan, ha megjáratom, ha nem! Az probléma?

Link to comment
Megosztás:

Ez a befecskendezős téma a mai dieseleknél nem egy jól eltalált dolog nem?Valahogy minden autóban elromlik előbb vagy utóbb és baromira drága a javitása ha egyáltalán meg lehet javitani valaha normálisan.Nekem van egy Opel Movano 2.5 DTI 1.5 éve folyamatosan szívok vele ,ráment már 1 milla,de még mindig nem jó!!!!!A motor blokk eredeti azzal semmi nem volt még sem a turbó,de a befecskendezés az ott valami nem kerek!Minden ki volt már cserélve de még is van mindig valami baja.Ezen okulva maradok a benzines személykocsinál,kell a fa@omnak az állandó szivatás nagyon sok pénzért!

Na ezért nem vennék és soha, semmilyen körülmények között dízeles autót! :lol:

Link to comment
Megosztás:

a sima benzinesekhez jelenleg 235.000 ért szerelik. a fogyasztás megnő kb 10-15% kal, cserébe jelenleg 205 Ft a gáz. nem mindegy hogy 8 liter 400 ft os benzin, vagy 205 Ft os gázból 9 - 9,5 liter.

azt nem tudom, hogy a YH motorokba lehet e tenni egyáltalán, vagy milyen más szett kell hozzá, ennek utána kellene nézni....

a szeervizelés: szürő csere 30.000 km ként, ( asszem max 10.000 Ft ) , a reduktor elméletileg 60-90.000 km-t bír, de van akinek a dupláját, és az sem egy nagy összeg....

benzinen ugyanugy használható, egy gombbal átkapcsolható.

a menetdinamikája: más lesz. alacsony fordulaton picit gyengébb, magas fordulaton is ugyanet. a normál fordulaton nem gyengébb hanem picikét erősebb....

nekem 100% osan bejött :)

és igen, jártam már szerviz közelében :lol:

mesélni nem kell , olvass vissza.... mindenki szivattyúzott már mindennel ;)

Esetleg tudnál ajánlani helyet, ahol csinálják a beszerelést Pesten? Egy van a Gyömrői úton ott a Bosch ház környékén...

Link to comment
Megosztás:

nekem mindkét zafirát a Medic-car ban csinálták Dunakeszin.

plusz 4 db ismerősömnek szerelték be ott....

nekem van pozitiv - és negativ tapasztalatom velük, bár én még mindig az ajánlott kategóriába sorolom Őket, mert az összesen 6 autós ismeretségből csak én szívtam nagyot, de azt a beszerelt gázszett okozta, nem szerette az autót... kicserélték, és a mai napig megy hibátlanul.

www.medic-car.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Ma ránéztem a pollen szűrő környékére, és láttam, alatta a lemezen van egy nagy ovális nyílás. Ez normális, az esővíz ott folyik le. A gond az, hogy a motortérbe vezet, és nincs semmilyen gumi cső, ami lejjebb vezetné, hogy ott follyon ki. Ha lenne, akkor szerencsétlen rendszer nem a motortér büdös levegőjével töltené meg a kabint.

Az lenne a kérésem, hogy nézzetek rá, ott van egyáltalán valakinek valamiféle cső, vagy ez gyárilag ilyen? (A másik oldalon van egy kis gumi cső lefelé.)

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Ma ránéztem a pollen szűrő környékére, és láttam, alatta a lemezen van egy nagy ovális nyílás. Ez normális, az esővíz ott folyik le. A gond az, hogy a motortérbe vezet, és nincs semmilyen gumi cső, ami lejjebb vezetné, hogy ott follyon ki. Ha lenne, akkor szerencsétlen rendszer nem a motortér büdös levegőjével töltené meg a kabint.

Az lenne a kérésem, hogy nézzetek rá, ott van egyáltalán valakinek valamiféle cső, vagy ez gyárilag ilyen? (A másik oldalon van egy kis gumi cső lefelé.)

Köszönöm!

Van egy kb. 15 centis gumicső lefelé, és lapított a vége. Tehát a cuccos ki tud folyni, de elméletileg valamennyire összezár, hogy a szag meg a hő ne menjen visszafelé.

Link to comment
Megosztás:

Van egy kb. 15 centis gumicső lefelé, és lapított a vége. Tehát a cuccos ki tud folyni, de elméletileg valamennyire összezár, hogy a szag meg a hő ne menjen visszafelé.

Nagyon köszönöm! Ez hiányzik az enyémből, végre fél év küszködés után megtaláltam.

Most ronggyal van betömve a nyílás, máris sokkal jobb, de akkor rendelek bele olyan csövet.

Még egyszer köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kérdés. Láttam a lengőkarokon valami érzékelőket, azt nem tudom, hogy a fékerő szabályzáshoz van közük, vagy a lámpamagasság-állításhoz. Van valakinek tapasztalata, hogy mondjuk egy ültetés esetén kell-e ezekkel foglalkozni, vagy csinálni valamit a futóműállításon kívül?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.