Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Sziasztok! Nos lenne egy kérdésem, szakavatott Rekordosokhoz, meg Senatorosokhoz! Mondjuk lehet csak az Omegások tudnak válaszolni nekem! :blush:

Na szóval az A Senatoromba bekerült az automata váltó. Ez eddig oké is, de a kocsi 4 hengeres 2.0-ás a váltó pedig 4 seb automata. Kisebb gondok leküzdése után mindenféle hekkelés nélkül összeállt a szerkezet. A gondom csak az hogy 4.000.-es fordulatnál vált fel a váltó mindíg, én egy kicsit ezt sokallom! Akinek van 4 hengereshez automatája, az megoszthatná velem, hogy nála ez mekkora fordulatnál van. Rekordosok előnyben, de az A Omegában is volt a 2,4-es mocihoz 4 seb automata, esetleg arra is kíváncsi lennék, köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Rekordnál gázpedál állásától függ, mert megy egy vákumcső a szívócsonkról a váltóra, és ha jobban benyomom a pedált, akkor később kapcsol. Bár ez még a 3 sebességes autómata. Az Omega is változtatja a kapcsolási pontokat, szintén a gázpedál állásától függően. Sztem, ha mindig ugyanazon a fordulaton vélt, akkor vmi gáz lesz vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nos lenne egy kérdésem, szakavatott Rekordosokhoz, meg Senatorosokhoz! Mondjuk lehet csak az Omegások tudnak válaszolni nekem! :blush:

Na szóval az A Senatoromba bekerült az automata váltó. Ez eddig oké is, de a kocsi 4 hengeres 2.0-ás a váltó pedig 4 seb automata. Kisebb gondok leküzdése után mindenféle hekkelés nélkül összeállt a szerkezet. A gondom csak az hogy 4.000.-es fordulatnál vált fel a váltó mindíg, én egy kicsit ezt sokallom! Akinek van 4 hengereshez automatája, az megoszthatná velem, hogy nála ez mekkora fordulatnál van. Rekordosok előnyben, de az A Omegában is volt a 2,4-es mocihoz 4 seb automata, esetleg arra is kíváncsi lennék, köszi!

Arra tippelnék, hogy az Omiban már a motorvezérlő is beleszól a váltásba..... Ha a korábbi váltónál vákuumos megoldás van, és asszem még a 4 sebességes sem elektronikus vezérlésű váltó, lehet, hogy itt is egy vákuumos kapcsolót működtet az ECU. Meg kéne nézni a kapcsolási rajzokat. Megpróbálom letölteni valahol és megskubizom neked.

Link to comment
Megosztás:

Arra tippelnék, hogy az Omiban már a motorvezérlő is beleszól a váltásba..... Ha a korábbi váltónál vákuumos megoldás van, és asszem még a 4 sebességes sem elektronikus vezérlésű váltó, lehet, hogy itt is egy vákuumos kapcsolót működtet az ECU. Meg kéne nézni a kapcsolási rajzokat. Megpróbálom letölteni valahol és megskubizom neked.

hú, köszi az okosságokat! Nos ha jól tudom ez a váltó az első 3 sebességet mechanikusan kapcsolja, és a 4-hez van kötve elektronika, mert nézi a km órát is....

Ok a vákumos megoldás, de a gázpedálbovdenen nem lehet állítani valahogy, azzal is össze van kötve...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Rekordnál gázpedál állásától függ, mert megy egy vákumcső a szívócsonkról a váltóra, és ha jobban benyomom a pedált, akkor később kapcsol. Bár ez még a 3 sebességes autómata. Az Omega is változtatja a kapcsolási pontokat, szintén a gázpedál állásától függően. Sztem, ha mindig ugyanazon a fordulaton vélt, akkor vmi gáz lesz vele.

Neked a reki normál használatban mikor vált sebességeket (km/h, vagy fordulat)???

Link to comment
Megosztás:

Az csak a kick-down bowdwen a gázpedálnál, ami miatt teljes gáznál visszavált. de lehet ezen is állítani, de nem hinném, hogy a te bajodra gyógyír. Ha gondolod beszkennelem azt az oldalt a szerelési könyvből, ahol a k-d bowdebt beállítja.

Link to comment
Megosztás:

Az csak a kick-down bowdwen a gázpedálnál, ami miatt teljes gáznál visszavált. de lehet ezen is állítani, de nem hinném, hogy a te bajodra gyógyír. Ha gondolod beszkennelem azt az oldalt a szerelési könyvből, ahol a k-d bowdebt beállítja.

Azt megköszönném!!! Igazából ez az első saját automata gépem, de máris beleszerettem!!! Nem is értem miért csinálnak egyáltalán kézi váltót??!! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Hmmm.... Azért jó dolog ám gangolgatni. :blush:

Én is így vélekedtem, de most két automata gépem is van, de ha be kell ülnöm muterom autójába, kicsit szokatlan, hogy nem élvezhetem az autózást nyugodtan, mert nyomkodni kell a kuplungot és tologatni a váltókart.

Link to comment
Megosztás:

nekem meg egy olyan kérdésem lenne h a kormánytól jobbra a tempomat kapcsoló mögött levő kis kar micsoda ? fel le lehet mozgatni, olyan mintha a kormányt lehetne állítani de nem ;) a magasságállítása a bal oldalt van :D

tök jó hogy külvárosi használatban eljárok 10.5 l -el (tempósan) :blush:

Link to comment
Megosztás:

Szombaton égett at ülésfűtés visszajelzője.

Mindig bekapcsolod, ami szerelésre vár, hogy el ne feledd ? :lol:

azért égett szombaton mert melegítettem magam ;)

de jogos mert a jobb 1-be kellett megcsinálni :lol: a hatalmas szerelés egy biztosíték cseréből állt :D :blush:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.