Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

mióta cih motort rakok össze eszerint szoktam.....pont azért találták ha jelre rakod a vezérlést akkor tudd levenni a hf-t....rakd össze ahogy te gondolod aztán ha nem jó próbáld ki az enyémet is.....én anno próbálkoztam elrakni a vezélést előre-hátra 1-2-3 fogat csak a kisérlet kedvéért,járt alapjáraton rendesen mindig csak erő nem volt benne.

ha a lendkerék és a szíjjtárcsa nem áll összhangban akkor ott vmi gubanc van.....elvileg egyiket sem lehet rosszúl felrakni.

Nekem is így tűnik logikusnak. Megpróbálom ezt a verziót is. Meg Dedeó Gyula is küldött egy képet, amin úgy mutatja, hogy a főtengely éknek felfelé kell állnia, akkor a láncekéken lévő jel, a lánckerék alatt levő, blokkra felcsavarozott, lemezdarabon lévő bevágásra mutat. Ennyi infóból csak sikerül vhogy megnéznem, hogy jól áll-e ez a sz@r.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is így tűnik logikusnak. Megpróbálom ezt a verziót is. Meg Dedeó Gyula is küldött egy képet, amin úgy mutatja, hogy a főtengely éknek felfelé kell állnia, akkor a láncekéken lévő jel, a lánckerék alatt levő, blokkra felcsavarozott, lemezdarabon lévő bevágásra mutat. Ennyi infóból csak sikerül vhogy megnéznem, hogy jól áll-e ez a sz@r.

ezeknek 1szerübb a vezérlését összerakni mint egy szíjjasét......a nyulott láncra azért figyelj....tud sokat nyulni.

ha végképp nem jó a dolog akkor első dugó felsőholtpontra...az megmutatja jó helyen vannak-e a főtengelyjeleid.

Link to comment
Megosztás:

Na végére jártam a dolognak. Mily meglepő Istvánnak megint igaza volt. Mikor a főtengelyék felül van, akkor a lendkerék pont jelen van. Ekkor a veztengely pont úgy áll, hogy ki lehet szedni a csavarokat. A lánckeréken lévő jelölés is ott van, ahol lennie kell. Tehát a vezérlésem tökéletesen áll.

Link to comment
Megosztás:

Na végére jártam a dolognak. Mily meglepő Istvánnak megint igaza volt. Mikor a főtengelyék felül van, akkor a lendkerék pont jelen van. Ekkor a veztengely pont úgy áll, hogy ki lehet szedni a csavarokat. A lánckeréken lévő jelölés is ott van, ahol lennie kell. Tehát a vezérlésem tökéletesen áll.

és mégsem indul el?

Link to comment
Megosztás:

Iszonyú nehezen. Holnap ránézünk strobival az előgyújtásra. Ha az is jó, akkor lövésem sincs mi a gáz. Az is igaz, hogy azóta sz@arakodik, mióta kicseréltem a vákumos előgyújtás szabályzót, és utána lett gyújtás állítva. A szabályzóból csak egy fajta van? Mert volt itthon egy csomó, de csak egyet találtam, ami jó is volt, de azt nem tudom milyen motoron lehetett.

Link to comment
Megosztás:

Iszonyú nehezen. Holnap ránézünk strobival az előgyújtásra. Ha az is jó, akkor lövésem sincs mi a gáz. Az is igaz, hogy azóta sz@arakodik, mióta kicseréltem a vákumos előgyújtás szabályzót, és utána lett gyújtás állítva. A szabályzóból csak egy fajta van? Mert volt itthon egy csomó, de csak egyet találtam, ami jó is volt, de azt nem tudom milyen motoron lehetett.

csak a 4-6 hengeres külömbözik.

a gyuszit sem komplikált jelre rakni...ha kicsi az előgyújtás akkor tud nehezen indulni.....

Link to comment
Megosztás:

Azt tudja vki, hogy a főtengelynek és a vezérl?snek hogy kell állnia? A könyv csak annyit ír, hogy mikor a főtengely-ék felül van, akkor a vezérműlánc lánckerekén levő jelnek felül kell lennie. Jobb lenne, ha azt írná, hogy mikor az ékszíjtárcsa jelen van, akkor hol Kell lennie a vezérlés jelének. Mert sikerült összerakni a vasat, de most már nem csak hidegen teker nehezen, hanem melegen is.

Már az a baj,én sem vagyok biztos semmiben,de főleg magamban is kezdem elveszteni a hitet. :lol: :) :P

Már ezek után,kíváncsi lennék én is,hol kellene papírforma és gyakorlat szerint is lenni a vezérlés jeleinek,na meg a gyújtástoronynak.

Bár,szerelhetőség végett is,csak jelen lehet jó a vezérműtengely. Legalábbis másképp nem lehet lehúzni a hengerfej csavarokat sem. ;) :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is így tűnik logikusnak. Megpróbálom ezt a verziót is. Meg Dedeó Gyula is küldött egy képet, amin úgy mutatja, hogy a főtengely éknek felfelé kell állnia, akkor a láncekéken lévő jel, a lánckerék alatt levő, blokkra felcsavarozott, lemezdarabon lévő bevágásra mutat. Ennyi infóból csak sikerül vhogy megnéznem, hogy jól áll-e ez a sz@r.

Akkor a vezérlésem jó helyen van. De a gyújtástorony? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Már az a baj,én sem vagyok biztos semmiben,de főleg magamban is kezdem elveszteni a hitet. :lol: :) :P

Már ezek után,kíváncsi lennék én is,hol kellene papírforma és gyakorlat szerint is lenni a vezérlés jeleinek,na meg a gyújtástoronynak.

Bár,szerelhetőség végett is,csak jelen lehet jó a vezérműtengely. Legalábbis másképp nem lehet lehúzni a hengerfej csavarokat sem. ;) :)

amikor felajánlottam az önzetlen segítséget akkor nem éltél vele.....nem akarom az okát fírtatni,te tudod.

Link to comment
Megosztás:

Ma kaptam kölcsönbe egy stroboszkópos gyújtásállítót. Elég rendesen el volt csavarva az elosztó. Remélem végleg megoldódik az indítási problémám. Csak most az önindító kezd szivatni: indítózás közben elenged a behúzótekercs. Azt mondanom sem kell, hogy mindig akkor, mikor pont elindulna. Sztem csere lesz a.vége.

Link to comment
Megosztás:

Ma kaptam kölcsönbe egy stroboszkópos gyújtásállítót. Elég rendesen el volt csavarva az elosztó. Remélem végleg megoldódik az indítási problémám. Csak most az önindító kezd szivatni: indítózás közben elenged a behúzótekercs. Azt mondanom sem kell, hogy mindig akkor, mikor pont elindulna. Sztem csere lesz a.vége.

és kicsi volt az előgyuszi?

Link to comment
Megosztás:

a beállítási értéket tudod?

vákumcső nélkül 5 fok.....bár én menet közben szoktam,mert a gáz elbírja simán a dupláját is.

Azt írta a kézikönyv, hogy a szíjtárcsán és a blokkon levő jelnek kell egybeesnie. Ha abból indulok ki, hogy ha a lendkerék jelen van, akkor a szíjtárcsán levő jel előrébb van, akkor még is lehet az 5 fok.

Link to comment
Megosztás:

Azt írta a kézikönyv, hogy a szíjtárcsán és a blokkon levő jelnek kell egybeesnie. Ha abból indulok ki, hogy ha a lendkerék jelen van, akkor a szíjtárcsán levő jel előrébb van, akkor még is lehet az 5 fok.

a gyújtásnak magán az elosztón van a jele.....a rotorhoz kell hozzáforgatni...de elosztóból uis van 2 féle:karbis és befecsis.

mielött még megszól vki:karbisban is volt hall-os gyuszi.

csak a lendkereket kell jelre rakni és hozzá kell illeszteni a gyújtáselosztót....ennyi a gyári beállítás.sötétben is mennie kell....strobi nélkül.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt írta a kézikönyv, hogy a szíjtárcsán és a blokkon levő jelnek kell egybeesnie. Ha abból indulok ki, hogy ha a lendkerék jelen van, akkor a szíjtárcsán levő jel előrébb van, akkor még is lehet az 5 fok.

a gyújtásnak magán az elosztón van a jele.....a rotorhoz kell hozzáforgatni...de elosztóból uis van 2 féle:karbis és befecsis.

mielött még megszól vki:karbisban is volt hall-os gyuszi.

csak a lendkereket kell jelre rakni és hozzá kell illeszteni a gyújtáselosztót....ennyi a gyári beállítás.sötétben is mennie kell....strobi nélkül.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma kaptam kölcsönbe egy stroboszkópos gyújtásállítót. Elég rendesen el volt csavarva az elosztó. Remélem végleg megoldódik az indítási problémám. Csak most az önindító kezd szivatni: indítózás közben elenged a behúzótekercs. Azt mondanom sem kell, hogy mindig akkor, mikor pont elindulna. Sztem csere lesz a.vége.

Az nem behúzótekercs lesz,hanem a bendix szabadonfutója..........

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.