Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Állítólag volt benne 2,3TD,de csak valami elenyésző mennyiségűt gyártottak valahova exportra,talán spanyolba,ha jól emlékszem(talán még az epc is említi)

ezek rendelésre készült modelek lehettek ,nem szériában szorták őket ,

eddig "kis motoros" -at csak egyet láttam ,gyárilag 2.5 6 henger volt ,szintén rendelésre gyártották taxinak..

Link to comment
Megosztás:

Nem bírta mert Pista túl hamar kidobálta a cumókat. :lol: :D

ez nem annyira vicces,mert mire kidobom utána biztos kell vkinek és még gyalázkodni is képes,hogy biztos nem is volt soha ilyen cucc amit kidobok.

ja a másik meg aki azt mondja ha meg akarok tőle szabadulni vigyem el neki mondjuk debrecenbe ingyen......

vannak itt páran akik nem keveset kaptak már tölem és nem is feltétlen pénzért(ők legalább használják és értékelik)......már csak azoknak szólok ha van vmi,mert legalább nem néznek hülének....

Link to comment
Megosztás:

még mindig B ! senator-ol beszélünk...

Tudom.

Csak viccvót de úgy emlékeztem,hogy Istvánnak volt az is.

ez nem annyira vicces,mert mire kidobom utána biztos kell vkinek és még gyalázkodni is képes,hogy biztos nem is volt soha ilyen cucc amit kidobok.

Nem akartam a lelkedbe gázolni így év elején sem. :D

Remélem nem sértődtél meg. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Az Omega A 2.3 td motor esetében normális használat során milyen átlagfogyasztás várható? 7 literben lehet gondolkodni? Adagolókat találtam hozzá 9-10 ezer forintért, ezt mondjuk nem értem, ennyire egyszerű konstrukció vagy szervízigényes esetleg nem gazdaságos?? Egy Lada karbit adnak ennyiért.. Persze nem leszólás, nehogy félre értse valaki!

Üdv: lalaoo

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Az Omega A 2.3 td motor esetében normális használat során milyen átlagfogyasztás várható? 7 literben lehet gondolkodni? Adagolókat találtam hozzá 9-10 ezer forintért, ezt mondjuk nem értem, ennyire egyszerű konstrukció vagy szervízigényes esetleg nem gazdaságos?? Egy Lada karbit adnak ennyiért.. Persze nem leszólás, nehogy félre értse valaki!

Üdv: lalaoo

a motornak a hf-e a gyengélye többek között.nem találsz olyat ami ne lenne gátas és a javítás sem lesz soha jó max eladásra.ja és a turbók sem tudom milyenek már ennyi idősen......az olajat biztos eszik.ezekre nem nagyon költött senki az utóbbi 5-8 évbe,tisztelet a kivételnek,és ez az olajcseréken keresztül vonatkozik mindere...a többit képzeld el.

az adagoló meg 10ért sztem valszeg nem jók.....de az csak felrakás után derül ki.aa köradagolók ennyi idősen már simán kukák főleg ha kaptak némi étolajat is.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég sikerült vennem egy E1 rekordot, 1979-es 2.0S motor, 4sebességes.

Ehhez keresek hátsó biztonsági övet kompletten, jobb oldali tükröt és 4vagy 5 db szép állapotú gyári 14-es alufelnit.

E-mail: kalman.kormoskukacgmail.com

Köszönöm

caravan?

nem egyforma a hátsó öv........

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Az Omega A 2.3 td motor esetében normális használat során milyen átlagfogyasztás várható? 7 literben lehet gondolkodni? Adagolókat találtam hozzá 9-10 ezer forintért, ezt mondjuk nem értem, ennyire egyszerű konstrukció vagy szervízigényes esetleg nem gazdaságos?? Egy Lada karbit adnak ennyiért.. Persze nem leszólás, nehogy félre értse valaki!

Üdv: lalaoo

szerintem inkább 9-10 liter körül gondolkodj (ha működik) :)Jo pár 2.3 tulajtol kérdeztem már és mind azt mondta h folyamatosan hengerfejesek és adaagolósak lesznek!

Lehet h egyszerű konstrukcio ,de öreg mint a bűn ,karbantartás luxus volt az életükben ,elnyűték mindet!

Hallgass Istvánra... vegyél egy jo 2.4-2.6-3.0 hengerenkén 2 szelepes omegat/senatort és rakd bele a gázt !

Link to comment
Megosztás:

szerintem inkább 9-10 liter körül gondolkodj (ha működik) :)Jo pár 2.3 tulajtol kérdeztem már és mind azt mondta h folyamatosan hengerfejesek és adaagolósak lesznek!

Lehet h egyszerű konstrukcio ,de öreg mint a bűn ,karbantartás luxus volt az életükben ,elnyűték mindet!

Hallgass Istvánra... vegyél egy jo 2.4-2.6-3.0 hengerenkén 2 szelepes omegat/senatort és rakd bele a gázt !

pont olyanok mint a 123-as merik voltak....minden téren kivéve hogy annak soros az adagolója és ezért szereti az étolajat..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

szerintem inkább 9-10 liter körül gondolkodj (ha működik) :)Jo pár 2.3 tulajtol kérdeztem már és mind azt mondta h folyamatosan hengerfejesek és adaagolósak lesznek!

Lehet h egyszerű konstrukcio ,de öreg mint a bűn ,karbantartás luxus volt az életükben ,elnyűték mindet!

Hallgass Istvánra... vegyél egy jo 2.4-2.6-3.0 hengerenkén 2 szelepes omegat/senatort és rakd bele a gázt !

Nekem anno elketyergett 6-7 literből,a motornak soha semmi baja nem volt,viszont a villamosság megőrjített,meg az autó kirohadt alólam.

Link to comment
Megosztás:

Nekem anno elketyergett 6-7 literből,a motornak soha semmi baja nem volt,viszont a villamosság megőrjített,meg az autó kirohadt alólam.

te vagy az első tulaj aki nem tud beszámolni hibárol..Villamos részével engem a fullos 24V kergetett majdnem az őrületbe :lol: rohadni meg minden omega/senator rohad , lebomlik környezet tudatosan :D

van... :devlish:

minek az neked?????

mantára nem jó... :devlish:

nekem csak a pereme kell , az a szép ív ,fordítva lenne hátra felvarrva ! (Inkább az mint golf ív....) nem kell hogy tökéletes legyen,elég ha az ívei nem tul rosszak , adsz el nekem ?

Sztem vegyél újat. Vagy ha használtat veszel, csak személyesen. Engem egy többünk által ismert győri ember vágott át a postán küldött rozsdakupaccal.

köszi! Én is nyultam mar bele ilyenbe..... :icon13: De esetemben egy sérült pár is jo lenne ,csak a kerék ívei legyenek épségben...

Link to comment
Megosztás:

Haveromnak is volt 2000 környékén kb3-4 évig egy 87-es A Omega 2.3td. Neki a motorral, és adagolóval nem volt baja, pedig nem nagyon kímélte a gépet. Miután eladta, vett egy B Omegát 2.5td motorral. Ezek előtt sosem volt egyforma márkájú autója.

Link to comment
Megosztás:

Haveromnak is volt 2000 környékén kb3-4 évig egy 87-es A Omega 2.3td. Neki a motorral, és adagolóval nem volt baja, pedig nem nagyon kímélte a gépet. Miután eladta, vett egy B Omegát 2.5td motorral. Ezek előtt sosem volt egyforma márkájú autója.

sajnos azota eltelt 12 év :lol:

gumisomnak a 2.5td je 11-12 litert eszik városban mikor tiporja akkor többet is...(nekem nem akarta elhinni hogy a 24v senator is annyit eszik....) aztan mondta hogy oké , de a 2.5 td megy is....

na mióta meg autoztattam a kézi váltos 24v el azota nagyon csendben van.. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.