Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Naszóval Pestről Németország, ott targonca bavásárlás, kis nézelődés, utána kaja és alvás.

Másnap onnan Hollandia, két helyről alkatrész bevásárlás, utána vissza Németbe, megint nézelődés, megint kaja, megint alvás.

Köv. nap vissza Pestre. Közben bementünk egy ismerőshöz, meg Hachenburgban elkaptunk egy oldtimer találkozót, ott elb..tunk vagy 2,5 órát. :D

Fakerekű betekerősök, kardános BMW motorok, elölnyíló 3kerekű BMW (asszem 500as) Fergeteges volt. Nem olyan mint itthon, hogy drága pénzen megveszed a belépőt és kötéllel vannak lekerítve. Ott csak úgy kint voltak a téren, a tulajok meg mondták, hogy nyugodtan üljünk be...

Persze, hogy nem végig volt 160 as tempó, gondolhatod. De ahol lehetett tartósan 140et mentünk min. 2.0E egyébként.

Még mielőtt megkérdezitek, nem fért be a targonca sem a hátsóülésre, sem a csomagtartóba :D

üdv: L

:) ... Értem, ja, most már. :D

Jók a Rekordok, nekem is volt belőlük szinte minden válltozat. A Diesel a fogyasztása végett. a 2,2 es meg a menet teljesítménye végett. Kár,hogy ritka a szép és jó állapotú autó. Sokan le harcolták őket. Ez volt a 2 es Igásló. az egyes meg a 123 as Merci.... Üdv Attila....

Link to comment
Megosztás:

lakkfekete....... :D a többi stimmel.

Nem értem ???? Mi ez a nagy titkolózás. :D Talán kincs lesz, vagy csak kiállítási darab. :D .. Megy találkozókra. a kék meg marad melós kocsinak. :)

Végülis majd előkerül...

mi a külömbség a Lakk fekete. És a Metál fekete között. Csak nem a csillámok??? :D

Link to comment
Megosztás:

lakkfekete....... :D a többi stimmel.

Pisti Egy kérdés?? :) A Rekord kombialá lehet tenni szeni hidat?? És hosszabb a difije mint a szenié??

Vagy mint a Monza futóművet alá lehet rakni? Szerinted?? Ha nem,akkor van neked Karaván hátsó futóműved?? Ja és mennyi az ára difistől. Köszi. A.. :D

Link to comment
Megosztás:

Pisti Egy kérdés?? :) A Rekord kombialá lehet tenni szeni hidat?? És hosszabb a difije mint a szenié??

Vagy mint a Monza futóművet alá lehet rakni? Szerinted?? Ha nem,akkor van neked Karaván hátsó futóműved?? Ja és mennyi az ára difistől. Köszi. A.. :D

az autó nem kiállításra készül csak nem kapkodom el és rendesen megcsinálom.

a lakkfekete sima fekete.........nem metál.

minden alá be lehet tenni mindent.........csak akarat kérdése. :D

a senator és a monza teljesen egyezik futóműben........a reki meg ugye merev hidas.

nekem 3.15 átételű speer-jeim vannak.ennél nem létezik hosszabb áttétel.

reki hídból is van 8 féle........melyik kellene?ja nem is 8 hanem 16........mert más a sedan és más a caravan-é.

Link to comment
Megosztás:

Naszóval Pestről Németország, ott targonca bavásárlás, kis nézelődés, utána kaja és alvás.

Másnap onnan Hollandia, két helyről alkatrész bevásárlás, utána vissza Németbe, megint nézelődés, megint kaja, megint alvás.

Köv. nap vissza Pestre. Közben bementünk egy ismerőshöz, meg Hachenburgban elkaptunk egy oldtimer találkozót, ott elb..tunk vagy 2,5 órát. :)

Még mielőtt megkérdezitek, nem fért be a targonca sem a hátsóülésre, sem a csomagtartóba :D

üdv: L

nekem van hogy 10et fut havonta és semmi bajom vele...elnyűhetetlenek ha kicsit odafigyel az ember és tudomásul kell venni,hogy nem a ma korának megfelelően tervezték.

érvényes ez a menetdinamikára úgy mint az utazósebességre.ezek ennyit tudnak,de ezzel kimennek a világból.

Link to comment
Megosztás:

Pisti Egy kérdés?? :) A Rekord kombialá lehet tenni szeni hidat?? És hosszabb a difije mint a szenié??

Vagy mint a Monza futóművet alá lehet rakni? Szerinted?? Ha nem,akkor van neked Karaván hátsó futóműved?? Ja és mennyi az ára difistől. Köszi. A.. :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/senat...utomata-4190229

ez nem a cimbid autója?????

Link to comment
Megosztás:

az autó nem kiállításra készül csak nem kapkodom el és rendesen megcsinálom.

a lakkfekete sima fekete.........nem metál.

minden alá be lehet tenni mindent.........csak akarat kérdése. :)

a senator és a monza teljesen egyezik futóműben........a reki meg ugye merev hidas.

nekem 3.15 átételű speer-jeim vannak.ennél nem létezik hosszabb áttétel.

reki hídból is van 8 féle........melyik kellene?ja nem is 8 hanem 16........mert más a sedan és más a caravan-é.

Ez most egyébként restaurálva lesz, vagy csak felujítod igényesen saját ízlés szerint?

Link to comment
Megosztás:

Izé, valakinek van egy képe a szétszedett első kerékagyról?

Vagy ha elmagyarázza valaki az is jó.

Ha jól láttam a tárcsa csak akkor jön le ha a csapágyat szétszedem.

Rá akarnám tenni azt is a vectráról, de ugye egy az egyben nem megy fel. Sőt, lehet egyáltalán nem.

Link to comment
Megosztás:

Izé, valakinek van egy képe a szétszedett első kerékagyról?

Vagy ha elmagyarázza valaki az is jó.

Ha jól láttam a tárcsa csak akkor jön le ha a csapágyat szétszedem.

Rá akarnám tenni azt is a vectráról, de ugye egy az egyben nem megy fel. Sőt, lehet egyáltalán nem.

az agyat leszeded a csonkról és ha a kezedben a komplett agy akkor belülről látsz 4 db süsű thorx fejű csavart.azok fogják a tárcsát az agyra.a csapágyat nem kell bántani.

Link to comment
Megosztás:

az agyat leszeded a csonkról és ha a kezedben a komplett agy akkor belülről látsz 4 db süsű thorx fejű csavart.azok fogják a tárcsát az agyra.a csapágyat nem kell bántani.

És az agyat hogy szedem le a csonkról?

Nekem úgy tűnt hogy a kupak alatti csavart leszedem, akkor lejön a cucc, de az fogja a csapágyat is. Nem?

Link to comment
Megosztás:

yesssss........ :)

Háddeakkor mégiscsak a csapágyat szedtem szét nem? :D

Na, am meg szeretnénk már képet a gépedről! :D

Ja, én meg végre haladtam is, holnap vontatjuk a gépet.

image-2F48_4CB09D19.jpg

image-ABEF_4CB09D19.jpg

image-C625_4CB09D19.jpg

image-920A_4CB09D19.jpg

Még kell biztonsági öv, meg a kardánt felkötni, no meg hátul a felső lengőkarokat beszenvedni a helyére.

Ja, meg 4 réz alátét az első fékcsövekhez, mert azok nincsenek meg, és picit könnyezik.... :D

Ja és igen, a fékcsövekből a legtöbb elég hosszúra lett hagyva, egy meg 2 centivel rövidebb mint kéne... Ezért fizettem 12ezret... ááá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.