Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok!

Még mindig keresem a megoldási ötleteket a Zafira A 3 funkciós kijelzőjének a hibamegoldására.

fakukac

most akkor háttérvilágítás nincs? Tehát zseblámpával megvilágítva, vagy rásütő napban...stb ,látod hogy működik, csak nincs háttérvilágítás?

Akkor annak bontás lesz a vége. mert vagy kontakt hibás, vagy tényleg mind a négy égő kiégett

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig keresem a megoldási ötleteket a Zafira A 3 funkciós kijelzőjének a hibamegoldására.

fakukac

Üdv!

AtiZafi jól beszél. Ha nincs háttérvilágítás akkor olyan mintha nem működne. Viszont 3 funkciósnál csak 2 db izzó van, tehát van rá esély hogy mindkettő hazament. Nem mindenkinek van ám fed komp.-ja :)

Ennek nagyon bontás szaga van! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én tényleg nem értek hozzá, mert azt hittem, hogy a kijelző számai mind egy-egy kis led, ami önállóan világít. De ezek szerint- ha jól értem- szükség van azoknak a "háttérvilágítására" .Akkor hétvégi program megoldva...

Köszi mindent!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én tényleg nem értek hozzá, mert azt hittem, hogy a kijelző számai mind egy-egy kis led, ami önállóan világít. De ezek szerint- ha jól értem- szükség van azoknak a "háttérvilágítására" .Akkor hétvégi program megoldva...

Köszi mindent!

így van...........

Hát nem voltál gyerek? :-)))) sosem szedtél szét kijelzőt (autósrádió stb...) persze, van háttérvilágítás. Ilyen a km óra számlálója is.

Nem rossz program.

Jósolni szabad? a következő kérdésed a világításkapcsoló kiszedése lesz :-D

Szerintem TIS nélkül neki se állj, egyszerűen a csavarok megtalálása miatt. Abból lesz bőven

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Én még 1200-es Zsigákon nőttem fel, annál a hozzáadott szerszámkészlettel komplett motorcserét lehetett csinálni. Az út szélén!!Aztán volt egy új Ignis-em, 6 év alatt volt egy kerékcserém...Tehát ehhez a technikához nemigazán értek.Kétségbe nem esek, csak nem akarok nekiesni, mint bolondborjú az anyjának.

Valóban van köv. kérdés: mi az a "TIS"? Majd utána lesz a vil. kapcs. :D

Link to comment
Megosztás:

Még valami: lámpával rávilágítva valóban lehet - nagyon halványan - látni a kiírásokat. Kérdésem: milyen izzókat szerezzek be, hogy ne a szétbontott autóval kelljen kóborogni ?

A kijelző alatt közvetlenül van 4 visszajelző. Azok mik?Amióta nálam van a kocsi én még nem láttam azokat világítani.Az is izzóprobléma?

Link to comment
Megosztás:

Még valami: lámpával rávilágítva valóban lehet - nagyon halványan - látni a kiírásokat. Kérdésem: milyen izzókat szerezzek be, hogy ne a szétbontott autóval kelljen kóborogni ?

A kijelző alatt közvetlenül van 4 visszajelző. Azok mik?Amióta nálam van a kocsi én még nem láttam azokat világítani.Az is izzóprobléma?

Így néz ki:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels..._186854373.html

Csak nem emlékszem hogy 1.5W-os(barna), vagy 2W-os(zöld). Lehet hogy majd jön AtiZafi, és megmondja. Vagy vegyél mindkettőből, és valamelyik jó lesz. Ugyan ilyen kell a km óra megvilágításhoz is.

A viszajelzők nem is fognak világítani. Egyik sincs bekötve, izzók sincsenek benne. Nem tudom minek vannak benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm nemo003-nak, és AtiZafinak a segítséget!

Egy óra alatt megvoltam vele, és a világításkapcsolót nem is kellett kiszedni.Felbontottam a burkolatot, és bent sikerült úgy megfordítani a kijelzőt, hogy az izzókhoz hozzáfértem. 2W-os zöld.

Pá-pá!

u.i.:majd jövök,ha segítségre lesz szükségem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A minap vettem egy 2002-es évjáratú 1.8-as Zafirát.

Az lenne a kérdésem, hogy a gyári Car 300-as VDO (Phillips) rádióhoz (kazettás), lehet e valamilyen módon cd tárat kötni,

ha nem, akkor lehet e gyáriból olyan CD-s fejegységet kapni hozzá, ami tudja az MP3-at.

Nézegettem a VDO CD 500-ast, de az nem tud MP3-at.

Mindenképpen gyárit szeretnék, hogy a Multikormánnyal, ill. a kocsi saját kijelzőjével tudjam használni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A minap vettem egy 2002-es évjáratú 1.8-as Zafirát.

Az lenne a kérdésem, hogy a gyári Car 300-as VDO (Phillips) rádióhoz (kazettás), lehet e valamilyen módon cd tárat kötni,

ha nem, akkor lehet e gyáriból olyan CD-s fejegységet kapni hozzá, ami tudja az MP3-at.

Nézegettem a VDO CD 500-ast, de az nem tud MP3-at.

Mindenképpen gyárit szeretnék, hogy a Multikormánnyal, ill. a kocsi saját kijelzőjével tudjam használni.

Előre is köszönöm a segítséget.

1000ft-os megoldás, hogy veszel ilyen adapter kazettát, amit be lehet dugni mp3 lejátszóba.

pl http://www.bestdigital.hu/mp3-kazetta-adapter-p-105.html

Link to comment
Megosztás:

a gyári cdr 500 as cdlejátszo egy rettenetes retek... bármilyen 20 filléres cd jobban szól mind ez...

nekem 2 autómba volt amikor megvettem, és a második nap eladtam belőle... szerintem nem éri meg pénzt adni érte...

Köszi, akkor majd körbenézek, egyenlőre úgysem aktuális.

Az ablaktörlő lapátok cseréje aktuálisabb.

Flat-et szeretnék, de egyenlőre azt akarom kideríteni, hogy pontosan mekkora méret való előre, ill. hátra.

Üdv: Strator

Link to comment
Megosztás:

1 hete van nálam a kocsi, de eddig elégedett vagyok vele.

1 Apró bibi, ha a vízhőfokom kifekszik 0-ra, városban csak 80 fokig megy le, de országúton 0-ra kifekszik.

Lehet, hogy a termosztát cserés ?

Üdv.

elképzelhető...

beindítod hidegen ,és ha 3-4 perc múlva meleg a hűtő akkor sz@r a termosztát

Link to comment
Megosztás:

elképzelhető...

beindítod hidegen ,és ha 3-4 perc múlva meleg a hűtő akkor sz@r a termosztát

a normál hőfok fölé nem megy fel, beáll 90-re, csak olyan, mintha a termosztát folyamatosan nyitva lenne, és ha menetszelet kap az eleje, akkor lefekszik nullára a vízhőfok.

Szal én arra gyanakszom, hogy a termosztát kaki.

Azt néztem, hogy a szenzorral együtt lehet csak kapni Zafihoz, úgyhogy ha csak a szenzor szar, akkor is termosztát csere.

Olyan 14-15 körül megvan az EPS-Facet Termosztát tömítéssel mindennnel.

Link to comment
Megosztás:

a normál hőfok fölé nem megy fel, beáll 90-re, csak olyan, mintha a termosztát folyamatosan nyitva lenne, és ha menetszelet kap az eleje, akkor lefekszik nullára a vízhőfok.

Szal én arra gyanakszom, hogy a termosztát kaki.

Azt néztem, hogy a szenzorral együtt lehet csak kapni Zafihoz, úgyhogy ha csak a szenzor szar, akkor is termosztát csere.

Olyan 14-15 körül megvan az EPS-Facet Termosztát tömítéssel mindennnel.

hát Te tudod én inkább gyárit raknák bele vagy wahler-t

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni!

Zafirám van 2.0DTI....

Hátul ciripelnek a betéteim a tárcsán!

Levettem a kereket szétkaptam de a féknyerget alul egy csavar fogja azt kivettem illetve lecsavaroztam a kézifékkötelet is a hídrol hogy többet tudjak a féknyergen felhajtani és kijöjjön a fékbetét is!

Egy kérdés a féknyerget nem lehet valami módon egyszerűen lekapni a féknyereg csonkállványrol hogy kényelmesen betudjak csiszolni a fékbetétek alá??????

várom a tapasztalt hátsó fékbetét cserélő fórumozót:D

Anno VW m volt a féknyergen 2 csavarral kijött a csúszka és kész!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.