Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Most azt akarod tudni hogy van-e kesztyűtartó hűtésed? Hát ha ott van a furat, akkor nem volna egyszerűbb ha kipróbálnád? Kapcsold be a klímát, és ha hűti a kesztyűtartót, akkor megvan a válasz a kérdésedre.

Nem. Azt már kipróbáltam, hűtés semmi. Kiszedtem a kesztyűtartót, és láttam, hogy az oda vezető cső sincs benne, de nem találtam meg az esetleges helyét. Előtte olvastam a H Astra fórumot, és külső linken voltak képek, hogy az Astránál hol mit kell keresni. Azt szeretném tudni, hogy a Zafirában hol kellene keresnem, már ha létezik benne ilyen.

Köszi, üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Nekem nagyjából ugyanez volt a helyzet anno a Calibránál, gyárilag hűthető kesztyűtartó, csak sajna a hideg nem jön a megfelelő nyíláson. A kesztyűtartót kiszedve meg is találtam az okát, nekem sem volt a helyén az odaillő cső. Én egyszerűen kiszedett kesztyűtartó mellett bekapcsoltam a klímát, és elkezdtem kotorászni a kőzépkonzol mögött kézzel, amíg meg nem éreztem hogy honnan jön a hideg. Na oda kell dugni a cső egyik végét, a másikat meg a kesztyűtartóra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kesztyűtartó hűtés megoldódni látszik, legalábbis már tudom miért nincs. Bár ECC-s az autó, a megfelelő helyen (klímakondenzátor burkolatának oldalán)gyárilag le van zárva a nyílás. A helye megvan csak ki kellene fúrni, plusz még kb.: 10 eFt a cső (ami mellesleg a rádiót is hűti) + elzáró. Hozzáférni nem a legkönnyebb, ráadásul nagyon vigyázni kell a fúrással, egyrészt a pontos méret, másrészt a már említett kondenzátor miatt.

Ha lesz még fejlemény, megírom.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Zafira B-men (2005 december, 1,9 CDTI) mai napig nem tudom hogy van-e vagy nincs dizel reszecskeszuro (DPF). A kozepso dobbol nem latok semmi kijovo kabelt.

Mindenhol azt olvasom, hogy ennel a tipusnal alapbol benne kellene legyen. Vajon az enyemben hogy nincs?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A részecskeszűrőst egyrészt a középső dobból kijövő vezetékről lehet felismerni, másrészt a pár (4-8) száz kilométerenkénti tisztításról. Ekkor ugyanis sokkal magasabb a fogyasztás (mondjuk 6 helyett 10-12 l/100 km), furcsa a hangja, kattog a középső dob (mert nagyon felmelegszik).

Ha jól tudom, a németországban forgalomba helyezett autók készültek alapból DPF-fel, nálunk ez kb. 1-1,5 éve alapfelszerelés, és nem extra.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Szia!

A részecskeszűrőst egyrészt a középső dobból kijövő vezetékről lehet felismerni, másrészt a pár (4-8) száz kilométerenkénti tisztításról. Ekkor ugyanis sokkal magasabb a fogyasztás (mondjuk 6 helyett 10-12 l/100 km), furcsa a hangja, kattog a középső dob (mert nagyon felmelegszik).

Ha jól tudom, a németországban forgalomba helyezett autók készültek alapból DPF-fel, nálunk ez kb. 1-1,5 éve alapfelszerelés, és nem extra.

Üdv: Laci

Az enyem Nemetorszagban keszult, Franciaorszagban adtak el, de ugy nez ki, hogy nincs benne DPF. Lehet, hogy nem is banom, egy hibalehetoseggel kevesebb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkészült a kesztyűtató (+ rádió) hűtés. Fúrni nem kellett, mert csak le volt dugózva a nyílás, ez nagy öröm. Anyagár 10 eFt, plusz kb.: másfél óra szerelés (szakemberrel). Egy füst alatt az utólag beszerelt kihangosító hangszóró kábelét rákötöttük a rádióra, és bizony szépen működik (az autó első két hangszóróján szól, és a rádió hangerő tekerőjével lehet szabályozni).

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni, van egy 2000-es évjáratú Zafirám, amiben két napja elkezdett világítani a szervízlámpa.

Ez együtt járt egy erőnléti problémával is, az autó 1-esben úgy indult, mintha 3-asban lett volna, erőtlen volt, és 100-nál jobban nem volt hajlandó menni.

Ma elvittem egy hibakódolvasásra, ahol a köv. hibákat találták:

P1122

P1120

P1550

Azt nem tudom, hogy ezek pontosan mit jelentenek, de azt mondták, hogy ez valamilyen gázpedállal kapcsolatos probléma és talán valamilyen fojtószeleppel, és ennek a javítási költsége cirka 200.000 HUF körül lesz.

Szerintetek ez reális???

Ekkora probléma van az autóval?

Nincs esetleg szerintetek, valamilyen olcsóbb megoldás, olyanra gondolok, mint valamilyen tisztítás, vagy valamilyen itthoni megoldás?

Segítségem lenne, ha volna valamilyen megoldás ezekre, de pénzem ennyi erre most sajnos nincsen.

Van esetleg valami ötletetek?

Köszi: Viki

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

üdv!

az egyik ismerősömnek van egy a-s zafija (2001-es 1.8-as) automata váltóval. szóval a váltóval vannak problémák, és először itt próbálkozunk a megoldással, hátha széria hiba, illetve más már találkozott vele. a hibajelenség: nagyon kipörgeti a motort váltás előtt (3000-es fordulat felett vált feljebb), illetve gázelvétellel hajlandó váltani előbb is. a szervizlámpa elkezdett világítani, elment vele a srác szerelő műhelybe, de ott nem tudtak megmondani mi a hiba kód, egyszerűen kiütötték a hibát, tehát a szervizlámpa nem ég de a váltó ugyanúgy rosszul vált. tehát a kérdés találkozott e már valaki közületek a hibajelenseggel, és mi lett (lehet) a megoldás?

előre is köszönöm a segítségeket!!!

tamás

Link to comment
Megosztás:

üdv!

az egyik ismerősömnek van egy a-s zafija (2001-es 1.8-as) automata váltóval. szóval a váltóval vannak problémák, és először itt próbálkozunk a megoldással, hátha széria hiba, illetve más már találkozott vele. a hibajelenség: nagyon kipörgeti a motort váltás előtt (3000-es fordulat felett vált feljebb), illetve gázelvétellel hajlandó váltani előbb is. a szervizlámpa elkezdett világítani, elment vele a srác szerelő műhelybe, de ott nem tudtak megmondani mi a hiba kód, egyszerűen kiütötték a hibát, tehát a szervizlámpa nem ég de a váltó ugyanúgy rosszul vált. tehát a kérdés találkozott e már valaki közületek a hibajelenseggel, és mi lett (lehet) a megoldás?

előre is köszönöm a segítségeket!!!

tamás

üdv!

úgy látom teljesen halott a fórum ezen része... mindegy, válaszolok a problémára magamnak, hátha más is keresi a megoldást.

az autó elkerült egy márka szervizbe, ahol ECU problémát állapítottak meg, cserélni kell. igazából nem értem a dolgot mert tudomásom szerint csak újra kellene programozni, bár lehet valamit félreértettem a neten keresgélve. jövőhéten megy vissza a szervizbe a kocsi, addig még próbálok kutakodni ezután az ecu frissítés után, mert kb kétszázezer forintnak megfelelő összeget kérnének a cseréért. valahogy nem tartom korrektnek, de ha más nem lesz, a muszáj nagy úr, a haveromnak kell a kocsi, mindennapi használatban van...

azért ha valaki erről az ECU-rol tud korrektebb leírást, megoldást lenne olyan jó és megosztana velem itt az infókat...?

előre is köszönöm!!!

tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni, van egy 2000-es évjáratú Zafirám, amiben két napja elkezdett világítani a szervízlámpa.

Ez együtt járt egy erőnléti problémával is, az autó 1-esben úgy indult, mintha 3-asban lett volna, erőtlen volt, és 100-nál jobban nem volt hajlandó menni.

Ma elvittem egy hibakódolvasásra, ahol a köv. hibákat találták:

P1122

P1120

P1550

Azt nem tudom, hogy ezek pontosan mit jelentenek, de azt mondták, hogy ez valamilyen gázpedállal kapcsolatos probléma és talán valamilyen fojtószeleppel, és ennek a javítási költsége cirka 200.000 HUF körül lesz.

Szerintetek ez reális???

Ekkora probléma van az autóval?

Nincs esetleg szerintetek, valamilyen olcsóbb megoldás, olyanra gondolok, mint valamilyen tisztítás, vagy valamilyen itthoni megoldás?

Segítségem lenne, ha volna valamilyen megoldás ezekre, de pénzem ennyi erre most sajnos nincsen.

Van esetleg valami ötletetek?

Köszi: Viki

Szia!

A Hibakódok jelentése:

P1122: pedál érzékelő 2 zárlat / megszakítás

P1120: pedál érzékelő 1 zárlat / megszakítás; pedál érzékelő 1 jel magas C-004; pedál érzékelő 1 jel a túl alacsony C-004; pedálhelyzet érzékelő 1 és 2 hamis jel aránya C-004

P1550: ???

Azt ne kérdezd, hogy ezek mit jelentenek, mert közöm nincs az autószereléshez! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkészült a kesztyűtató (+ rádió) hűtés. Fúrni nem kellett, mert csak le volt dugózva a nyílás, ez nagy öröm. Anyagár 10 eFt, plusz kb.: másfél óra szerelés (szakemberrel). Egy füst alatt az utólag beszerelt kihangosító hangszóró kábelét rákötöttük a rádióra, és bizony szépen működik (az autó első két hangszóróján szól, és a rádió hangerő tekerőjével lehet szabályozni).

Üdv: Laci

Szia!

A kesztyűtartó hűtéséről nincsenek véletlenül fotóid? (Konkrétan a cső érdekelne, mivel már szedtem ki a kesztyűtartót, de én csőre nem is emlékszem. Honnan jön, merre kell keresni?)

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A kesztyűtartó hűtéséről nincsenek véletlenül fotóid? (Konkrétan a cső érdekelne, mivel már szedtem ki a kesztyűtartót, de én csőre nem is emlékszem. Honnan jön, merre kell keresni?)

Köszi előre is!

Szia!

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy nem készítettem képeket. A csövet külön kellett megvennem. Vékony, kb.: 2 cm átmérőjü, 3-4 ív van benne, de szét lehet bontani három részre, hogy be lehessen bújtatni a helyére. Egy szakaszon szigetelő habszivacs is van rajta.

A kesztyűtartó mögött balra lent, a klímakondenzátor oldalán van egy ovális furat (kb.: 2×4 cm), illetve takaró (fúrni nem kellett, szerencsére). Oda kell a csövet csatlakoztatni. Ki kell emelni a rádiót és a fűtéskapcsoló panelt, majd ügyesen bejátszani a helyére a darabokra szedett csövet (ugyanis a kesztyűtartó hűtés a rádiót is hűti). A cső egyébként a kesztyűtartó bal oldalán jön felfelé, elágazik, és a rádió mögött megy tovább balra.

Neked a kesztyűtartóban megvan tolózár? Vagy csak a helye?

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy nem készítettem képeket. A csövet külön kellett megvennem. Vékony, kb.: 2 cm átmérőjü, 3-4 ív van benne, de szét lehet bontani három részre, hogy be lehessen bújtatni a helyére. Egy szakaszon szigetelő habszivacs is van rajta.

A kesztyűtartó mögött balra lent, a klímakondenzátor oldalán van egy ovális furat (kb.: 2×4 cm), illetve takaró (fúrni nem kellett, szerencsére). Oda kell a csövet csatlakoztatni. Ki kell emelni a rádiót és a fűtéskapcsoló panelt, majd ügyesen bejátszani a helyére a darabokra szedett csövet (ugyanis a kesztyűtartó hűtés a rádiót is hűti). A cső egyébként a kesztyűtartó bal oldalán jön felfelé, elágazik, és a rádió mögött megy tovább balra.

Neked a kesztyűtartóban megvan tolózár? Vagy csak a helye?

Üdv: Laci

Szia!

Köszi a gyors választ! Ez alapján szétnézek újra!

Nekem a kesztyűtartóban megvan a tolózár, csak mivel egyszer már vettem ki a kesztyűtartót, most kapcsoltam, hogy én semmilyen csővel nem találkoztam. (A típushibát javítottam: kesztyűtartó világítás nem kapcsol ki. Érdemes rá figyelni, mert szívja az akksit, és egyébként fel sem tűnik, hogy világít! Egyszerű próba: kamerás telefon -> video rögzítés bekapcs. és be a kesztyűtartóba. :huh: )

Ha megvoltam a kutatással, majd beszámolok!

Köszi mégegyszer!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Szia!

Köszi a gyors választ! Ez alapján szétnézek újra!

Nekem a kesztyűtartóban megvan a tolózár, csak mivel egyszer már vettem ki a kesztyűtartót, most kapcsoltam, hogy én semmilyen csővel nem találkoztam. (A típushibát javítottam: kesztyűtartó világítás nem kapcsol ki. Érdemes rá figyelni, mert szívja az akksit, és egyébként fel sem tűnik, hogy világít! Egyszerű próba: kamerás telefon -> video rögzítés bekapcs. és be a kesztyűtartóba. <_< )

Ha megvoltam a kutatással, majd beszámolok!

Köszi mégegyszer!

Szia!

Van valami fejlemény kesztyűtartó-hűtés ügyben? Egyébként levett gyújtás után 10 perccel elveszi az áramot a kesztyűtartó világításról (is, mert a belső lámpáktól is).

Kérés, kérdés mindenkihez: szeretném megtudni a Zafira B gyári 16-os, és 17-es alufelnik ET értékét. Ha van valakinek eredeti, akkor egy téli kerék cserekor legyen szíves megnézni a felni belső oldalát (úgyis le kell mosni elrakás előtt :rolleyes:)

Más.

Az Astra H technika rovatba is betettem ezt: http://cgi.ebay.de/CAN-Bus-Modul-Happyligh...id=p3286.c0.m14

Köszi, üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.