Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudna valaki tippet adni, merre kereshetek a 2000-es évjáratú Zafirámhoz elektromos ablakemelőhöz alkatrészeket??

racing-bazar.hu (beírod keresőjébe hogy opel elektromos ablak) van egy bontó aki ott hírdet mindíg és nagyon jó áraik vannak. én is tőlük vettem a két hátsót kapcsolóval 20ért.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mágusok!:lol:

Zafirám egyre többször írja ki,hogy a hűtőfolyadékot ellenőrizzem,de a szint rendben van..azt mondta egy ismerős,hogy nekik is ezt csinálta az Opeljük,és túlfolyó csere,mert nem lehetséges az érzékelő javítása...valóban nincs más út?

Szép napot!

Link to comment
Megosztás:

ha nem zöldül ki az alul-töltöttséget jelent, ami hosszabb távon tönkreteheti az aksit.

ha rákapcsolsz viszonylag nagy fogyasztókat (lámpa venti, ablakfűtések ködlámpák stb) akkor nem kezd forrósodni a főkábel? akkusaruk? motor - kaszni közti testkábel?

Az csak egy dolog, hogy van töltés, ha kontakthiba miatt kicsi a felület. Kis érintkezési felületen pedig nem tölt rendesen.

Én megszo..tam ezzel. Nekem a főkábel és az akkusaru találkozása volt szar (bepréselés) Forrósodott mint az állat nagyfogyasztók mellett

Mondjuk ekkor már 4-5 éves volt az autó, de bármi megeshet nálad is

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mágusok!:lol:

Zafirám egyre többször írja ki,hogy a hűtőfolyadékot ellenőrizzem,de a szint rendben van..azt mondta egy ismerős,hogy nekik is ezt csinálta az Opeljük,és túlfolyó csere,mert nem lehetséges az érzékelő javítása...valóban nincs más út?

Szép napot!

töltsd egy icipicit túl, azaz a max fölött legyen egy picivel. ha úgy is kiirja akkor csere... de úgy emlékszem hogy lehet jeladót cserélni....

Link to comment
Megosztás:

töltsd egy icipicit túl, azaz a max fölött legyen egy picivel. ha úgy is kiirja akkor csere... de úgy emlékszem hogy lehet jeladót cserélni....

A túl töltésen már túl vagyunk!sajnos az nem oldotta meg a problémát..ugyan úgy kiírja a problémát...:lol:

megpróbálkozom a jeladó cseréjével,ha lehetséges,ha nem ,marad az egész kütyü csere..mibe fájhat egy túlfolyó?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
A normál tisztításnál nem jelez vissza semmi, legfeljebb a pillanyatnyi fogyasztás. Egy ilyen tisztítás általában 10-15 km alatt lefut. Neked mennyi ideig tisztít?

a kézikönyv ezt irja..tehát akkor jeleznie is illik ,ha bekapcsolja az ablak fűtést!Nem?:lol:

"Motorváltozattól függően a dízel

részecskeszűrő tisztításakor 3 a hátsó

ablakfűtés automatikusan bekapcsol."

Link to comment
Megosztás:

a kézikönyv ezt irja..tehát akkor jeleznie is illik ,ha bekapcsolja az ablak fűtést!Nem?:lol:

"Motorváltozattól függően a dízel

részecskeszűrő tisztításakor 3 a hátsó

ablakfűtés automatikusan bekapcsol."

Nekem eddig úgy tűnt, hogy a kis visszajelző ledek csak akkor világítanak, ha te kapcsoltad be az adott funkciót. Előző télen történt, hogy hazafelé menet párás volt a hátsó ablak, és egyszercsak elkezdett párátlanodni, csíkosan. A hátsóablakfűtés nem világított, nem is kapcsoltam be, viszont a koromszűrő épp tisztult. Vagy amikor a műorr érzékel bűzt, és belső levegőkeringtetésre kapcsol, akkor sem jelez vissza.

Link to comment
Megosztás:

Nekem eddig úgy tűnt, hogy a kis visszajelző ledek csak akkor világítanak, ha te kapcsoltad be az adott funkciót. Előző télen történt, hogy hazafelé menet párás volt a hátsó ablak, és egyszercsak elkezdett párátlanodni, csíkosan. A hátsóablakfűtés nem világított, nem is kapcsoltam be, viszont a koromszűrő épp tisztult. Vagy amikor a műorr érzékel bűzt, és belső levegőkeringtetésre kapcsol, akkor sem jelez vissza.

Akkor ez sem jött be,pedig annyira logikusnak tűnt,hogy ha használ az autó egy funkciót,azt jelzi is!:lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez sem jött be,pedig annyira logikusnak tűnt,hogy ha használ az autó egy funkciót,azt jelzi is!:lol:

Az a baj, hogy mára a marketing erősebb (sokkal), mint a józan paraszti ész. Mert mit is hajtogatnak? Vedd meg, ülj bele, indítsd be, oszt' hadd szóljon. Bírja ez! Nem kell neki vízhőfok-visszajelzés, hajthatod csonthidegen is. A gyártók (mert ez nem csak az Opelre igaz) azt kommunikálják, hogy addig menj csak az autóval ahogy kedved tartja, amíg valamelyik visszajelző nem irányít a márkaszervízbe. Ott kijavítják (ez lehet akár húzós összeg is), és megint hajthatod.

Más. Kedves thotzoltan kollégának úgy tűnik rövidesen megint lesz egy kis elektronikai upgrade az autójában... Hamarosan következnek a részletek...

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy mára a marketing erősebb (sokkal), mint a józan paraszti ész. Mert mit is hajtogatnak? Vedd meg, ülj bele, indítsd be, oszt' hadd szóljon. Bírja ez! Nem kell neki vízhőfok-visszajelzés, hajthatod csonthidegen is. A gyártók (mert ez nem csak az Opelre igaz) azt kommunikálják, hogy addig menj csak az autóval ahogy kedved tartja, amíg valamelyik visszajelző nem irányít a márkaszervízbe. Ott kijavítják (ez lehet akár húzós összeg is), és megint hajthatod.

Más. Kedves thotzoltan kollégának úgy tűnik rövidesen megint lesz egy kis elektronikai upgrade az autójában... Hamarosan következnek a részletek...

Üdv: Laci

Igen,valóban a józan ész maradt alul..;)

Csak nem TVzni tudom majd az autómban?:lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó estét!

Érdeklődnék tisztelettel, hogy az automata váltós kollégáknak milyen tapasztalatai vannak automata terén.

Ismét venni kényszerülök egy B Zafit, mert az áprilisban vásárolt szépségemet október 17-én ellopták. ;)

Üdv pitecus

Ez minden autós réme!:)

Volt benne részem,szörnyű érzés,hogy viseled?:)

Mondhatom nyugodtan,hogy elégedett vagyok vele...nekem régóta csak automata autóim vannak,megszoktam,kényelmes..:lol:

Már esély sincs,hogy előkerüljön?

Már a fogyasztásnál sincsenek olyan kiugró különbségek!

volt már automata autód?

Link to comment
Megosztás:

Ez minden autós réme!;)

Volt benne részem,szörnyű érzés,hogy viseled?:)

Mondhatom nyugodtan,hogy elégedett vagyok vele...nekem régóta csak automata autóim vannak,megszoktam,kényelmes..:lol:

Már esély sincs,hogy előkerüljön?

Már a fogyasztásnál sincsenek olyan kiugró különbségek!

volt már automata autód?

Nem volt még sose automata váltós gépkocsim és csak 2x vezettem életemben olyat. Egy Firebirdet és egy Scorpiot.

De azok a váltók már nem azok amik most vannak.

Azt írták, hogy városban nem szereti a részecskeszűrő, de a munkahelyemre 2 út van: Város és M0, úgyhogy ez nekem nem akadály.

Szoktad a pöcöktetős váltót használni rajt (sequ-t)?

Igaz, hogy az automatáknak nincs kettős tömegű lendkerekük?

Hát ma voltam a biztosítónál és a banknál. 1 hónap alatt semmit nem tett a rendőrség. Gyanítom (reménykedem), hogy a dúsgazdag extra miatt nem bontóban végzi, hanem Ukrán v. Román gazdija lett.

És hogy hogy viselem? Idegnyugtatóval. A lopás után 3 héttel is sírógörcseim voltak. Pláne, hogy 1 hónappal azelőtt lopták el, hogy az esküvőn menyasszonyi kocsi lett volna.

Képzelheted, hogy kivagyok, de valahogy túl kell magamat tenni rajt. Azt pedig egy másik szépségessel lehet csak feledtetni, de oly lassan őröl a malom, oly lassan :-( Amúgy meg köszönöm az együttérző szavakat.

Te hogy viselted?

Link to comment
Megosztás:

Nem volt még sose automata váltós gépkocsim és csak 2x vezettem életemben olyat. Egy Firebirdet és egy Scorpiot.

De azok a váltók már nem azok amik most vannak.

Azt írták, hogy városban nem szereti a részecskeszűrő, de a munkahelyemre 2 út van: Város és M0, úgyhogy ez nekem nem akadály.

Szoktad a pöcöktetős váltót használni rajt (sequ-t)?

Igaz, hogy az automatáknak nincs kettős tömegű lendkerekük?

Hát ma voltam a biztosítónál és a banknál. 1 hónap alatt semmit nem tett a rendőrség. Gyanítom (reménykedem), hogy a dúsgazdag extra miatt nem bontóban végzi, hanem Ukrán v. Román gazdija lett.

És hogy hogy viselem? Idegnyugtatóval. A lopás után 3 héttel is sírógörcseim voltak. Pláne, hogy 1 hónappal azelőtt lopták el, hogy az esküvőn menyasszonyi kocsi lett volna.

Képzelheted, hogy kivagyok, de valahogy túl kell magamat tenni rajt. Azt pedig egy másik szépségessel lehet csak feledtetni, de oly lassan őröl a malom, oly lassan :-( Amúgy meg köszönöm az együttérző szavakat.

Te hogy viselted?

Üdv!

Firebirdöm nekem is volt '91-ben..:lol:

Hasonló útvonalakon közlekedek én is,momentán nekem mindig a városban indul be a regeneráció..

A tiptronicos váltót nem nagyon használom,minek,azért vettem autómatát..de a lehetőség megvan,ha unatkozom!;)

Isten majmai lassan őrölnek!:)

Nekem rég volt,'94-ben ,hogy ellopták,el sem akartam hinni,de sajnos igaz volt!

na fel a fejjel,jöhet a következő,ha van hozzá tehetség!:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Köszönöm.

De mi az a regenerál?

Hétfő délután átveszem és este már a villamossági műhelyben fog figyelni. Igaziból kedden délelőtt lesz 100%-ékig a birtokomban.

Dizeles marhaság..korom utánégetés..vagy mi a fene..:lol:

Részecskeszűrő

;)

Mit kell rajta villamos múhelyben csinálni?riasztó?

Link to comment
Megosztás:

Dizeles marhaság..korok utánégetés..vagy mi a fene..:lol:

Mit kell rajta villamos múhelyben csinálni?riasztó?

Azzal nem volt bajom, mert a lakás és munkahely között mehettem a városon keresztük, vagy az M0-án időben mindkettő nagyjából ugyanannyi volt (talán 5-10 perccel rövidebb volt időben az M0, de km-ben 2x annyi volt).

Ott 115ös tempomat, 20 percen keresztül és mire kiértem, lement a regenerál. A pillanatnyi fogyi mérőn tudtam, hogy "dolgozik".

Így azzal semmi gond.

A vill. műhelyben védelmet szereltetek. Nem kicsit.

Még 1x akkor lopnak tőlem, ha a leszakadt karjukkal elvéreznek.

:-(

Link to comment
Megosztás:

Azzal nem volt bajom, mert a lakás és munkahely között mehettem a városon keresztük, vagy az M0-án időben mindkettő nagyjából ugyanannyi volt (talán 5-10 perccel rövidebb volt időben az M0, de km-ben 2x annyi volt).

Ott 115ös tempomat, 20 percen keresztül és mire kiértem, lement a regenerál. A pillanatnyi fogyi mérőn tudtam, hogy "dolgozik".

Így azzal semmi gond.

A vill. műhelyben védelmet szereltetek. Nem kicsit.

Még 1x akkor lopnak tőlem, ha a leszakadt karjukkal elvéreznek.

:-(

Reménykedjünk!:lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
töltsd egy icipicit túl, azaz a max fölött legyen egy picivel. ha úgy is kiirja akkor csere... de úgy emlékszem hogy lehet jeladót cserélni....

Jól emlékszel,valóban lehet cserélni..8 000 forintba fájt az alkatrész..akkumulátor ki,bajonetzár nyit,csere..aztán minden vissza,és megoldódott!:lol:

Bosszantó volt,hogy naponta 10x kirta,ellenőrizze a hűtő folyadékszintjét..vagy valami hasonlót!:D

Üdv nektek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.