Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű


Recommended Posts

Kár hogy nem a kérdésre válaszoltál, és nem tudom miért beszélsz hülyeségeket.

...Ajánlom mindenkinek képzelje el mekkora is az a negyed milliméter. :lol:

:blink:

Kettőnk közül nem én csinálok hülyeséget. A kérdésedre válaszoltam. ODA VALÓ FELNIT KELL VENNI!! Nem kaptál más megoldást, mert nics más! Jah?? Drága???

Ha nem olyan választ kapsz ami neked tetszik, akkor az már hülyeség??? :) :) Nem gratuláltam a gányoláshoz, és emiatt nekemugrasz. Kapj már a fejedhez!! Én nem rosszat akartam.

Innentől szerintem lezártnak tekinthetjük, ne beszéljünk róla többet, ugyanis nekem teljesen mindegy. Tekerd be szigetelőszalaggal, és autózz!!! De legalább biztos jól néz ki. :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 237
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

:blink:

Kettőnk közül nem én csinálok hülyeséget. A kérdésedre válaszoltam. ODA VALÓ FELNIT KELL VENNI!! Nem kaptál más megoldást, mert nics más! Jah?? Drága???

Ha nem olyan választ kapsz ami neked tetszik, akkor lehülyézed a másikat??? :) :) Nem gratuláltam a gányoláshoz, és emiatt nekemugrasz. Kapj már a fejedhez!! Én nem rosszat akartam.

Innentől szerintem lezártnak tekinthetjük, ne beszéljünk róla többet, ugyanis nekem teljesen mindegy. Tekerd be szigetelőszalaggal, és autózz!!! De legalább biztos jól néz ki. :o

Kérdésre válaszoltál, csak nem arra.

Drága? Hogy jön ide a pénz??? :lol:

Amúgy nem hülyéztem le senkit, nem ugrottam neked, és egy percig sem feltételeztem, hogy rosszat akarnál. Én csak a problémát szerettem volna kitárgyalni. Úgy látszik siekrtelenül.

"Tekerd be szigetelőszalaggal, és autózz!!! De legalább biztos jól néz ki. B)" - ebben azért te is érzel egy csipetnyi iróniát, ugye? :D

Szeritem is fejezzük be.

De a véleményünk nem is különbözik túl sokban. Én sem ajánlom senkinek hogy az én példámat kövesse.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanilyen helyzet előtt álltam én is tavaly nyáron. Az Opel-agy átmérője ugye 56,5mm, nekem meg VW felnim volt, 57mm-es lyukközéppel. A tehermentesítő gyűrű esztergálása adott okok miatt nem volt járható út, de a szigetelőszalag eszembe sem jutott. Volt viszont kéznél 0,25-ös lemez, abból vágtam egy csíkot és meghajtottam kör alakúra. Nálam bevált, bár azóta lecseréltem a felnit, de nem emiatt...

Link to comment
Megosztás:

Az említett gyűrűnek tényleg csak központosítás a szerepe, nem tehermentesítés.

Tehát csak addig rúg labdába, amíg felhúzzák a csavarokkal a kereket az agyra.

Ettől függetlenül a vékony lemezt én is jobb megoldásnak tartanám, mint a

szigetelőszalagot, mert annál elég lutrira megy a központos felrakás.

Link to comment
Megosztás:

Az említett gyűrűnek tényleg csak központosítás a szerepe, nem tehermentesítés.

Tehát csak addig rúg labdába, amíg felhúzzák a csavarokkal a kereket az agyra.

Ettől függetlenül a vékony lemezt én is jobb megoldásnak tartanám, mint a

szigetelőszalagot, mert annál elég lutrira megy a központos felrakás.

Igaza van Gabinak mint mindíg :)

Pl. adott a T2 platós transzporterünk és gyári felnikkel, és ott sincs tehermentesítő és még hozzá nem tőcsavaros hátul. Szóval míg az ember felrakja addig kavaroghat a kerékkel :blink:

A terhet a 4 ill. az 5 csavarkúp veszi fel és ezért nem jó jáccani nem megfelelő osztókörű felnivel pl. opel, fiat.

Amúgy már én is esztergáltal központosítót aluból és olyan felnire aminek a lyukosztása 4*98 és atrán van, a gyerek másfél éve jár vele, sőt előtte is astrán volt de én a gsi-re nem mertem beválallni :)

Úgyhogy az a gyűrű nem tehermentesitő hanem központosító ami mostani verdáknál egy vékony műanyag.

Link to comment
Megosztás:

Mostanság nagy sebességről történő fékezésnél, vagy csak símán erős fékezésnél keményen berángatott a kormány a kezemben.A féktárcsák és betétek nem olyan régiek, gondoltam elviszem futóműveshez, hogy vizsgálódjon.Megrángattá, húzták, nyúzták, és össz-vissz csak egy szakadt lengőkarszilentet tudtak felmutatni, mint lehetséges hibaforrást, amit holnap orvosolnak.Ez a szilent, a hátsó, fügőleges "állású" szilent.

Kíváncsi leszek, hogy lesz-e változás.Ha nem, akkor köv. körben jönnek a féktárcsák+betétek.

Link to comment
Megosztás:

A lengőkarszilenteket csakis együtt érdemes cserélni! És mindkét oldalon.

Különben nem ér semmit a mutatvány!

Talpas csuklók milyen állapotban vannak? Kormányösszekötő-csuklók?

Mid2 oldali cserés lesz.A talpasok és kormányösszekötők meg egy kicsit sem lógnak.Ez az, ami számomra érdekes.

Lehet, hogy a végén, még kerékcsapágy csere is lesz? :blink: Feltéve ha nem oldódik meg a problem.

Link to comment
Megosztás:

Mid2 oldali cserés lesz.A talpasok és kormányösszekötők meg egy kicsit sem lógnak.Ez az, ami számomra érdekes.

Lehet, hogy a végén, még kerékcsapágy csere is lesz? :) Feltéve ha nem oldódik meg a problem.

A K tyúkat nem úgy kell számolni ám,hogy belemész az összesbe :blink: ű

Azt a lányok szokták. :)

Link to comment
Megosztás:

Még egy alternativ, kevésbé gányolós megoldást azért mondanék a központosítóra. Lakatos ismim csinálta ezt:

Elvitte esztergályoshoz a felnit, és leszedetett a közepéből, annyit, hogy normális tehermentesitő gyűrűt tehessen oda plusszba. Nem csak 0,25-öst.

Link to comment
Megosztás:

"Mid2 oldali cserés lesz"

De mind a 4, ugye? :)

Őőőő! :blink: Azt mondták erre a felvetésemre, hogy elég csak a szakadtakat, mert az első szilentek teljesen jók voltak.Még a gumi sem volt repedezett rajtuk.Én meg nem ellenkeztem, mert a városban ŐK az egyik legjobb futóműves csapat. :)

Link to comment
Megosztás:

"ŐK az egyik legjobb futóműves csapat."

Akkor azt is tudhatnák, hogy egyben illik cserélni mind a 4et. :)

Egy jó teszt: felemelt autónál feszítővassal a a lengőkar és a bölcső közé feszítesz.

Ha meg tudod mozgatni a lengőkart, akkor szar a szilent. :blink:

És általában ha valamelyik szar, akkor szar a többi is, csak azokon még nem láccik. :)

Link to comment
Megosztás:

"ŐK az egyik legjobb futóműves csapat."

Akkor azt is tudhatnák, hogy egyben illik cserélni mind a 4et. :)

Egy jó teszt: felemelt autónál feszítővassal a a lengőkar és a bölcső közé feszítesz.

Ha meg tudod mozgatni a lengőkart, akkor szar a szilent. :blink:

És általában ha valamelyik szar, akkor szar a többi is, csak azokon még nem láccik. :)

Próbálták volna mozgatni, de meg sem mozdult.Alatta voltam, néztem amit művelnek vele.De lehet, hogy holnap a nappal együtt én is kelek, aztán veszek még hozzá + 2db szilentet, a rend kedvéért.Ha már 1X szétszedik................ :lol: De nekem gyanus, hogy ennyi még kevés lesz az üdvösséghez, és tovább kell menni majd a drágábbik ágon.(tárcsa+betétek+ esetleg kerékcsapágy)

Link to comment
Megosztás:

Egy jó teszt: felemelt autónál feszítővassal a a lengőkar és a bölcső közé feszítesz.
Egyszer a frissen fényezett vázú motorom kormánycsapágyát ilyen módszerrel akarták ellenőrizni a vizsgán. És a vizsgabiztos csak nézett, hogy miért veszem ki a kezéből a pajszert. :blink:
Link to comment
Megosztás:

ÁÁÁ azt se tudjátok milyen jó dolgotok van: " megyek és veszek szilentet"

nekem nem kell feszítövas, hogy a lengökar a bölcsöhöz képest mondjuk 6 mm-t mozduljon, kormánykereket enyhén sarkig pörgetve alulról szépen látszik az elmozdulás.

szilentes tavalyelött nyáron megfeszegette vassal - szerinte nem cserés - már akkor is meg volt ez a "játéka".

és erösebb fékezésnél van hogy rázza a kormányt, van amikor nem. sima aszfalton pl. nem.

azért persze majd cserés lesz, valamikor

Link to comment
Megosztás:

ÁÁÁ azt se tudjátok milyen jó dolgotok van: " megyek és veszek szilentet"

nekem nem kell feszítövas, hogy a lengökar a bölcsöhöz képest mondjuk 6 mm-t mozduljon, kormánykereket enyhén sarkig pörgetve alulról szépen látszik az elmozdulás.

szilentes tavalyelött nyáron megfeszegette vassal - szerinte nem cserés - már akkor is meg volt ez a "játéka".

és erösebb fékezésnél van hogy rázza a kormányt, van amikor nem. sima aszfalton pl. nem.

azért persze majd cserés lesz, valamikor

Téged mi akadályoz mega szilent vásárlásában? Azért ez még nem a rockefeller kategória... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is azt mondták két hónapja a műszakin, hogy tökéletes a szilent.

Aztán múltkor a Patyi Laci fogott egy méteres spájszert, és megmutatta hogy mégsem. :)

Azért a lengőkar vs bölcső nem egy frissen fényezett szép motorváz kategória. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.