Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű


Recommended Posts

Ma voltam futóművesnél ültetés ügyileg, és tsai.

Bejött egy audival egy fickó.

A szerelő körbejárta a kocsit és megkérdezte, hogy a jobb első kereke mióta van hátrébb? (műszert nem is tudnák rátenni)

A csóka csak pillogott és nézett okosan.

A szerelő alánézett és modta, hogy a szilentek kivannak alig tartja valami a kereket.

És javasolta, hogy nagyon messzire ne menjen a kocsival.

Csak eszembe jutott Gelko, hogy neki is hasonló baja lehet, gondoltam beírom.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 237
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ma voltam futóművesnél ültetés ügyileg, és tsai.

Bejött egy audival egy fickó.

A szerelő körbejárta a kocsit és megkérdezte, hogy a jobb első kereke mióta van hátrébb? (műszert nem is tudnák rátenni)

A csóka csak pillogott és nézett okosan.

A szerelő alánézett és modta, hogy a szilentek kivannak alig tartja valami a kereket.

És javasolta, hogy nagyon messzire ne menjen a kocsival.

Csak eszembe jutott Gelko, hogy neki is hasonló baja lehet, gondoltam beírom.

hm....

újabb probléma....felkerültek ma a 185ös gumik a 175 helyére....a kocsi jobbra húz....rögtön visszamentem a gumishoz de jól meg van húzva és a légnyomás is ok....holnap meg elnézek futóművet nézetni...de kaptam egy tippet h cseréljem fel a gumikat 2 oldalt mert ha balra fog húzni akkor kaki a vadi új gumi....

nem tudom h mire gondoljak mert ha nagy gáz lenne akkor a kisebb gumival is húzott volna és nem lett akkora a méretkülönbség.....

szóval nagyon örültem az új kerekeknek -holnap lesz kép az ascona topicban - de rögtön jött hozzá baj is....költeni meg nem tudok mostanában többet :blink::(B)

Link to comment
Megosztás:

A gumihoz kapcsolódva.

Amikor rakták fel az újakat akkor a 4-ből egyet sehogy sem tudtak normálisan feltenni.

Két felnin, jobbos-balos oldalra téve, felnin mozgatva, mindenhogy ütött.

A gumis nem is szerelte fel, vártunk két napot a köv. szállítmányra és abból már akadt jó.

Ettől függetlenül, lehet szar a gumid. Ha az a probléma akkor gariba cseréltetni.

Futóműves, ha érti a dolgát akkor sok okosságot tud mondani.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is akad mostanában probléma a futóművel.

A bal oldalon kopog valami. Átrángattam, és láttam, hogy a bal oldalon a Kormányösszekötő bal oldali külső gömbfeje lóg. Ma kicseréltem, de még mindíg kopog, bár jobb lett... :blink:

Átvizslatva azt láttam, hogy a bal toronynál nagyobb a hézag a taranymerevítő és a persely között. Most akkor tornycsapágyat kell cserélnem (3000 pénz), vagy szilentet és toronycsapágyat? (14 000 pénz)...

B)

Az árak a Bárditól vannak... Tud valaki komplett toronycsapágy szettet olcsóbban? (Csapágy, plusz szilent? )

ps.: Sokkal olcsóbban? :D

Módosítva : Lui
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok...

Az lenne a gondom hogy 80van utánn igen-nagyon ráz a kormányom...

Kerekek centírozva,Opel lemezfelni(14")...

Kormánygömbfej(-ek) kicserélve mert ezekre is gyanakodtunk..

Lengőkar-göbfejek is eléggé fáradtak talán ezért..????????????????

Vagy még mi lehet a gubanc??

Kadett GSi ..

Link to comment
Megosztás:

Áhám....

Köszönöm válaszod,akkór csere őket is azt meglátjuk mi a következő mozdulat...

A szálszakadt gumival kapcsolalban meg az a helyzet,hogy a téli garnitúrával is ezt csiálta,teháát ikább a futomű okozhatja""gondolom"" minthogy 2 garnitúra szálszakadt gumi...

ui: Nemlehet akkora mákom hogy mindkét garnitúra kuka... :blink: B) :D

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...

Hali.

A porbléma a következő: ma visszarakattam a nyári gumikat (amik kvázi újszerű állapotúak, alig futottak).

Ezután az autó erőteljesen balra húz (kormányt határozottan fogni kell, kicsit jobbra fordított állapotban).

Gumishoz vissza, mondván, hogy előtte ez nem volt ilyen.

Nyomás ellenőriz, első-hátsó kerék megcserél (mindkét oldalon).

Próbaút: semmi változás, ugyanúgy húz.

???

Tipp, ötlet ? Mitől lehet ez ?

Lehet, hogy valami el van állítódva a futóműben, de a téli gumikkal valahogy nem jött elő, a nyáriakkal meg előjön ?

köszi,

T.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

A porbléma a következő: ma visszarakattam a nyári gumikat (amik kvázi újszerű állapotúak, alig futottak).

Ezután az autó erőteljesen balra húz (kormányt határozottan fogni kell, kicsit jobbra fordított állapotban).

Gumishoz vissza, mondván, hogy előtte ez nem volt ilyen.

Nyomás ellenőriz, első-hátsó kerék megcserél (mindkét oldalon).

Próbaút: semmi változás, ugyanúgy húz.

???

Tipp, ötlet ? Mitől lehet ez ?

Lehet, hogy valami el van állítódva a futóműben, de a téli gumikkal valahogy nem jött elő, a nyáriakkal meg előjön ?

köszi,

T.

Ha a nyomás egyforma a gumikban,akkor tuti a futóműben van a gond!

Vidd el egy ellenőrzés/beállításra!

Link to comment
Megosztás:

Ha a nyomás egyforma a gumikban,akkor tuti a futóműben van a gond!

Vidd el egy ellenőrzés/beállításra!

Előtte ha van kedved, akkor cserélj csak egy oldalon kereket... elsőt a hátsóval...

Nekem egyszer helyrehozta. de ha a húzás erőssége semmit sem változott, mikor megcseréltétek a gumikat, akor hagyd a francba és állíttasd be inkább..

Link to comment
Megosztás:

Nyárra általában kicsit szélesebb gumit használunk, és az kevésbé tolerálja a futómű hibáit.

Engem is megijesztett a nyári,felraktam és húzott jobbra az első úton!Aztán ellenőriztem a nyomást és volt 0.4bar eltérés a két oldal között.Ahogy egyforma lett megszünt a dolog!

Link to comment
Megosztás:

Ma megmértem pár gumit. Elég érdekes dolgot tapasztaltam. Akár 200-250g!!! különbség is lehet ugyanazon márkájú, méretű, terhelésű, dotszámú gumik közt.

A fent említett jelenség akár ebből is adódhat(na).

Azt meg már eddig is tudtam, hogy azonos méretű, terhelésű de különböző márkájú gumik közt szintén jelentős (~1kg) különbségek lehetnek.

Majd valahova felpakolom az adatokat.

Link to comment
Megosztás:

Ma megmértem pár gumit. Elég érdekes dolgot tapasztaltam. Akár 200-250g!!! különbség is lehet ugyanazon márkájú, méretű, terhelésű, dotszámú gumik közt.

A fent említett jelenség akár ebből is adódhat(na).

Azt meg már eddig is tudtam, hogy azonos méretű, terhelésű de különböző márkájú gumik közt szintén jelentős (~1kg) különbségek lehetnek.

Majd valahova felpakolom az adatokat.

Milyen méreteket mértél eddig?

Engem nagyon érdekelnének az eredméynek. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Egyelőre csak így össze-vissza:

http://sohc14.uw.hu/data.html

Jól látható például, hogy a Bridgestoneok elég nehezek. (bár két gumi alapján azért nem lehet levonni messzemenő következtetéseket)

Az excellence-nél volt a nagy eltérés, de az is lehet hogy másik típusokból is kifoghattam volna ugyanilyet.

(Egyébként az, hogy egy gumi nehezebb a másiknál nem feltétlen jelenti, hogy rosszabb is lenne annál. Lehet hogy sokkal merevebb oldalfalú, vagy hogy lassabban kopik, stb...)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.