Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Kedves Sorstársak ! : )

Boldog tulajdonosa lettem egy Zafia B típusu 2007 Cosmo es 1.9 diesel gépjárműnek.

Átestünk a kötelező dolgokon Opel márkakereskedés átvizsgálás állapotfelmérés minden rendben zajlott azt mondták szép megkímélt nem volt agyonhajtva egyben van a gép. ( Felhívták a figyelmet hogy a szervo néha összefüggéstelenül akad hibakód nincs gondot nem láttak )

Megvásároltuk az autót elméletileg áron alul , de ez ugye relatív ( el akarta vinni más, ránk kínált egy 300 ezret , de a foglaló miatt miénk lett : ).

Na már most ti mit használók mit tippeltek mi lehet a szervo baja leírnám röviden a tüneteket.

-egyenesben kis fordulókor semmi tünet teszi a dolgát olyan mint a vaj .

-nagyobb kanyarokban kis sebességnél mintha a szervo "kihagyna vagy mintha ellened dolgozna " darabossá válik

-indulásnál kitekerve jobbra balra erőlködés nélkül viszi rendellenes zaj nincs

valamint nem mindig csinálja lehet valamely szenzol fals értéket közvetít a kormány szögelfordulásról ?

-Hibakód nincs visszajelző nem jelez

Köszönöm a kedves kommentelőknek .

Üdv. Icedragoner

Szia! Olajszintet néztetek rajta? Ezzel kéne kezdeni!

Link to comment
Megosztás:

Kedves sorstársak.

Nemrég beszereztem egy 2007-es 1,9 cdti/120le zafirát.

Előjött egy hiba "rés a levegő beömlő rendszeren", ilyenkor letiltja a tempomatot és erőtlenné válik a motor. Majd néhány kilóméter után, semmi hiba és jó minden. Ennek következtében a részecskeszűrő regenerálását 200-300 km-ént hajtja végre a rendszer. Több "szakember és szakzervíz" is átvizsgálta, eredménytelenül.

Ha valakinek volt ilyen és megosztaná a részleteket megköszönöm.

Előre is köszönöm.

Üdv.: Attila.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a gyári 2 dines fejegységemet más típusúra. Van köztetek olyan, aki a gyári fejegységet lecserélte már másmilyen (nem gyári) típusú 2 dines fejegységre? Ha igen, akkor le tudná írni a tapasztalatait ezzel kapcsolatban? Pl. hogy mire kell ügyelni, mit kell programozni, milyen átkábelezésre- átalakítás szükséges…

Tisztelt Tibo1977.

Amennyiben 2 dines a beépítésre szánt fejegység, ehez kell beépítő keretet beszerezni.

A kábelezésnél figyelembe kell venni a canbus-os rendszert és ehez kell egy canbus-os csatlakozó átalakító, vagy gyújtásról kell egy tápkábelt odavezetni.

Szíves figyelmedbe ajánlom Moró Balázst, több információt a www.autoriasztok.hu-n.

Üdv.:Astra05

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Első ablaktörlő lapátot szeretnék cserélni, Zafira B 2006-on, kinek milyen van és mennyire van vele megelégedve?

Én erre gonoltam Bosch aerotwin A256S 11650 Ft-ért vesztegetik.

Köszi!

Üdv

Szia!

Nekem gyári lapát van. Évekig bírják minden gond nélkül. Ha jól tudom akkor a Csergőnél most akciósan vannak a lapátok.

Üdv

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Első ablaktörlő lapátot szeretnék cserélni, Zafira B 2006-on, kinek milyen van és mennyire van vele megelégedve?

Én erre gonoltam Bosch aerotwin A256S 11650 Ft-ért vesztegetik.

Köszi!

Üdv

Szia! Én a H astrámra Valeot vettem, az egy évig bírta, elkezdett csíkozni. Utána Bosch lett rátéve, az három év múlva is jól törölt, azzal adtam el. Most a Zafirán még gyári van, az se rossz! 6272282 a gyári száma, Csergőéknél 10ezer ft.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ki tudja azt nekem megmondani, hogy ez a háló hova való a csomagtérbe:

http://www.ebay.de/itm/Original-Opel-Zafira-B-Flex-Organizer-Gepaecknetz-Trennnetz-Netz-NEU-/321382424101

Valami ilyesmit keresek:

Corsa_Accessories_Safety_CargoNet_768x43

Szia!

A csomagtér padlóra rögzíthető. Elvileg a padlón van 4db kampó ahová be lehet akasztani és megakadályozza a csomagok repkedését.

Üdv

Kisszeló

Link to comment
Megosztás:

Szia

Az ebay linken egy flexorganizer szett van, a képen pedig egy sima csomagleszorító háló. Az elsőhöz kellenek a sínek is a csomagtérbe, a másodikhoz a kampók (ez benne van mindegyikben). A sín is beszerelhető utólag. Az ebayes képen a nagyobb háló térelválasztó, a kisebb pedig oldalfalra tartó.

Üdv: Laci

Sziasztok! Ki tudja azt nekem megmondani, hogy ez a háló hova való a csomagtérbe:

http://www.ebay.de/itm/Original-Opel-Zafira-B-Flex-Organizer-Gepaecknetz-Trennnetz-Netz-NEU-/321382424101

Valami ilyesmit keresek:

Corsa_Accessories_Safety_CargoNet_768x43

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én a H astrámra Valeot vettem, az egy évig bírta, elkezdett csíkozni. Utána Bosch lett rátéve, az három év múlva is jól törölt, azzal adtam el. Most a Zafirán még gyári van, az se rossz! 6272282 a gyári száma, Csergőéknél 10ezer ft.

Szia!

Köszi az infót!

Néztem az oldalt, törzsvásárlói kedvezménnyel 13ezer, én viszont nem vettem még náluk semmit így 19ezer lenne.

Asszem így olcsóbb a bosch.

Köszi mégegyszer!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni az alábbi hiba kapcsán:

Hőn szeretett autónk a minap olyan jelenséget produkált, hogy a garázsból történő kiállás után kb. 2 óra elteltével autómatikusan önálló életet kezdett élni, az elakadás jelző elkezdet villogni. Figyelmes lettem a rendellenességre, megpróbáltam lekapcsolni az elakadásjelzőt, de nem sikerült, akkor figyelmes lettem arra is, hogy a műszerfal egységen sem világít semmilyen kontrol lámpa és a kilométer számláló sem. Ezt követően leszedtem az akkumulátor sarut és vártam néhány percet, a visszahelyezés után a vészvillogás megszűnt, de a műszerfal visszajelzés továbbra sem működött (az autó be tudtam indítani).

Mindezek után még egyszer megpróbáltam az akku sarus műveletet, de nem hozott eredményt, ezután fölbőszülve elő kaptam a gépkocsihoz tartozó kezelési útmutatót, megpróbáltam a műszerfal egységhez tartozó biztosítékok helyét felderíteni, ott minden rendben volt, kihúzgáltam minden egyes biztosítékot és átmozgattam minden vezetékköteg csatlakozóját is, de semmi. Aztán egyszer csak kis idő elteltével minden helyre állt, mintha misem történt volna. Szerintetek mi lehetett a probléma, valaki találkozott már hasonló jelenséggel? Így nem is tudom, hogy induljon el vele az ember hosszabb távra…

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni az alábbi hiba kapcsán:

Hőn szeretett autónk a minap olyan jelenséget produkált, hogy a garázsból történő kiállás után kb. 2 óra elteltével autómatikusan önálló életet kezdett élni, az elakadás jelző elkezdet villogni. Figyelmes lettem a rendellenességre, megpróbáltam lekapcsolni az elakadásjelzőt, de nem sikerült, akkor figyelmes lettem arra is, hogy a műszerfal egységen sem világít semmilyen kontrol lámpa és a kilométer számláló sem. Ezt követően leszedtem az akkumulátor sarut és vártam néhány percet, a visszahelyezés után a vészvillogás megszűnt, de a műszerfal visszajelzés továbbra sem működött (az autó be tudtam indítani).

Mindezek után még egyszer megpróbáltam az akku sarus műveletet, de nem hozott eredményt, ezután fölbőszülve elő kaptam a gépkocsihoz tartozó kezelési útmutatót, megpróbáltam a műszerfal egységhez tartozó biztosítékok helyét felderíteni, ott minden rendben volt, kihúzgáltam minden egyes biztosítékot és átmozgattam minden vezetékköteg csatlakozóját is, de semmi. Aztán egyszer csak kis idő elteltével minden helyre állt, mintha misem történt volna. Szerintetek mi lehetett a probléma, valaki találkozott már hasonló jelenséggel? Így nem is tudom, hogy induljon el vele az ember hosszabb távra…

Valószínűsítem az első relédoboz hülyéskedik, beázott, vagy csak lecsapódott pára, nekem nem enyhén lekorrodáltak az áramkörök benne - van kép is valahol - lassan kukaérett is lesz az enyém - kocsistól...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia

Az ebay linken egy flexorganizer szett van, a képen pedig egy sima csomagleszorító háló. Az elsőhöz kellenek a sínek is a csomagtérbe, a másodikhoz a kampók (ez benne van mindegyikben). A sín is beszerelhető utólag. Az ebayes képen a nagyobb háló térelválasztó, a kisebb pedig oldalfalra tartó.

Üdv: Laci

Köszi Laci! Akkor keresek tovább.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűsítem az első relédoboz hülyéskedik, beázott, vagy csak lecsapódott pára, nekem nem enyhén lekorrodáltak az áramkörök benne - van kép is valahol - lassan kukaérett is lesz az enyém - kocsistól...

Szia,

Köszi az infót, megnéztem az első relé dobozt, semmi nyoma víznek/ párának, teljesen patika állapot uralkodik, nem tudom, hogy mi lehetett a gond. Az- az igazság, hogy nekem ez előtt egy francia autóm volt, de az negyed annyi kellemetlenséget nem okozott nekem, mint ez a német csoda.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma nézegettem diagnosztikai műszerrel a részecskeszűrő élő adatait és feltűnt, hogy 1-2 kpa-nál soha sem nagyobb a nyomáskülönbség szenzor értéke. Alapjáraton és teligázas gyorsításnál is ennyi, ez olyan, mintha nem lenne benne részecskeszűrő.

Kitekertem a nyomásérzékelő csövét

2014-04-28_18.17.29_www.kepfeltoltes.hu_
Úgy el volt tömődve korommal, hogy se átlátni, se átfújni nem tudtam rajta, de kitakarítottam és ilyen lett:

2014-04-28_17.58.56_www.kepfeltoltes.hu_
Annyira nem volt rossz helyen és levettem a szenzort is az oda vezető csövével, és azt is kitakarítottam, de az nem volt eltömődve

2014-04-28_18.00.26_www.kepfeltoltes.hu_

Módosítva : gabb
Link to comment
Megosztás:

Szia,

Köszi az infót, megnéztem az első relé dobozt, semmi nyoma víznek/ párának, teljesen patika állapot uralkodik, nem tudom, hogy mi lehetett a gond. Az- az igazság, hogy nekem ez előtt egy francia autóm volt, de az negyed annyi kellemetlenséget nem okozott nekem, mint ez a német csoda.

Nekem több Omegám van/volt - és összesen nem szívatott annyit a 3 kocsi, mint ez a Zafira...

Teljesen kiszedted a panelt? Nekem az alján volt a korrózió. Sajna a kinyomtatott lapot valahova elkutyultam, szép látvány... Fentről nem látszott semmi...

Hja és a vicces az volt, hogy mikor elszállt a hátsó szivargyújtó biztije, ha abba bedugtam vmit akkor az elakadásjelző szépen ment... Biztos vmi opel fícsőr, hogy jelezze a biztihibát :P :D

Tanulópénz megfizetve...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ha van valakinek jól bejáratott,megbízható opel szerelője,kérem ossza meg velem az elérhetőségeit.

Egy 2008-as 1,9-es cdti zafira lenne az alany,egy állapotfelmérés,hibamegállapítás lenne a feladat első körben.

Hibajelenségek:

Hidegen indítva simán megy minden,melegen az indításnál elkapja a motor,de olyan mintha lefulladna.Van amikor ennek ellenére is beindul,van amikor újra kell indítózni. A hiba esetleges,hol csinálja,hol nem.Eddig kettős tömegű lendkerék tippet kaptam.

Hidegben,párás időben indítva,a motor melegedése után,saccolom amikor nyit a termosztát,iszonyú hangos,elektromos ívhegesztéshez hasonlító hang jön a motortérből.Csak akkor,ha menet közben terhelem a motort,azaz picit odalépek neki. Tippem sincs,mi lehet.

Autópályán,130-as tempónál az első futó remeg,rázza a kormányt.Felnik,gumik jók,frissen szerelve,centírozva.A hiba itt is esetleges,ugyanazon a szakaszon,ugyanolyan tempónál hol jelentkezik a hiba,hol nem.

EGR szelep.Cserélve lett egy éve,azóta kb 6000 km ment a kocsiba,és megint meghibásodott.

Ha van ötletetek,illetve jó szerelőtök,osszátok meg velem,megköszönném a segítséget.

Módosítva : Norb37
Link to comment
Megosztás:

sziasztok

valaki cserélt már kerékcsapágyat elöl mert hangos volt?

vagy alapból ilyen hangos az első futómű?

Jobb elsőt cseréltettem egyszer.

A hiba az volt,hogy balos kanyarban,ill. fékezésnél dobolt az eleje.

Azóta nincs gond,csendben van.

Link to comment
Megosztás:

Na már most ti mit használók mit tippeltek mi lehet a szervo baja leírnám röviden a tüneteket.

-egyenesben kis fordulókor semmi tünet teszi a dolgát olyan mint a vaj .

-nagyobb kanyarokban kis sebességnél mintha a szervo "kihagyna vagy mintha ellened dolgozna " darabossá válik

-indulásnál kitekerve jobbra balra erőlködés nélkül viszi rendellenes zaj nincs

valamint nem mindig csinálja lehet valamely szenzol fals értéket közvetít a kormány szögelfordulásról ?

-Hibakód nincs visszajelző nem jelez

Szia! Olajszintet néztetek rajta? Ezzel kéne kezdeni!

Kedves hozzászóló !

Olajszínt rendben van a szervo rendszerben . A hibát kicsit pontosítom kormánykereket elfordítva mondjuk 180 fokkal a szervo rásegít plusz ba 15 fokot majd vissza állítja 180 fokra ezt a csikicsuki játékot addig játsza míg azon a ponton tovább nem fordítom a kormánykereket vagy az egyik vagy a másik irányba . Van esetleg ötlet ? Szervizben futólag azt mondták míg csak kellemetlen ne foglalkozzak vele ha már mást is produkál számoljak egy 150.000 FT al (teljes kormánymű csere )

Link to comment
Megosztás:

Na már most ti mit használók mit tippeltek mi lehet a szervo baja leírnám röviden a tüneteket.

-egyenesben kis fordulókor semmi tünet teszi a dolgát olyan mint a vaj .

-nagyobb kanyarokban kis sebességnél mintha a szervo "kihagyna vagy mintha ellened dolgozna " darabossá válik

-indulásnál kitekerve jobbra balra erőlködés nélkül viszi rendellenes zaj nincs

valamint nem mindig csinálja lehet valamely szenzol fals értéket közvetít a kormány szögelfordulásról ?

-Hibakód nincs visszajelző nem jelez

Kedves hozzászóló !

Olajszínt rendben van a szervo rendszerben . A hibát kicsit pontosítom kormánykereket elfordítva mondjuk 180 fokkal a szervo rásegít plusz ba 15 fokot majd vissza állítja 180 fokra ezt a csikicsuki játékot addig játsza míg azon a ponton tovább nem fordítom a kormánykereket vagy az egyik vagy a másik irányba . Van esetleg ötlet ? Szervizben futólag azt mondták míg csak kellemetlen ne foglalkozzak vele ha már mást is produkál számoljak egy 150.000 FT al (teljes kormánymű csere )

Akkor a kormányműben a szelepek nem zárnak, vagy szorulnak. A kormányművet cserélni felesleges, kormánymű szervizben kb. 40ezer forintért javítják.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Mindenkinek!

Z16xep motoros Zafira B-m van 2006-os évjárat 190 e km-t futott és hidegindítás után kopogó hangot ad a motor.Bemelegedéssel tompul a kopogás.Nem hidrotőkés a motor,a szelephézagok megfelelőek.Hasonló problámával találkoztatok-e.

Előre is kösz a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én is hallottam már ezt a hangot az autómnál leginkább hidegen gyorsításkor, de akkor sem mindig. Ahogy leveszem a lábam a gázról, hogy sebességet váltsak, egyből elhallgat. Az üzemanyag áramlás hangja, a TIS-ben is benne van, nincs cserealkatrész, nem kell vele foglalkozni. Mióta van meg az autód? Meg vagy elégedve vele? Részecskeszűrős?

Szia!

Esetleg nem tudnád ezt az infót átküldeni nekem a TIS-ből?

Köszi

Kisszeló

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.