Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

nehéz indítás


komega

Recommended Posts

Elolvastam persze. Nem tudtam hozzászólni ezért nem is válaszoltam. És általánosságban véve igazad van, nem kell adalék normális esetben. Nekem a kopogást mégis gyakori olajcsere és adalék oldotta meg. Azóta elhagytam az adalékot és nem jött vissza a kopogás. Szóval maradjunk annyiban, hogy neked az jött be amit mondasz, nekem meg az amit én mondok. És ha valaki leírja a véleményét a fórumon légyszíves ne őrjöngj, mintha leanyáztak volna, mert úgy akkor sem lesz igazad ha máskülönben igazad lenne. Lett pár rajongód :icon13: , becsüld meg őket, mert mint a legtöbben, a stílusra buknak nem pedig a verbális agresszióra. :P

Nem kell nekem rajongó, ez nem arról szól. Viszont érdemei elismerése mellett mindenki megkapta a neki kijáró dolgokat. Jut eszembe! Hová tűnt a mote logo az avatarod alól?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok.

Egy 2001 es évjáratú Opel Omega 2.5 DTi kombim van. Jelenleg 230.000 km van az autóban. A kérdésem vele kapcsolatban hogy mi okozhatja csak sokadik tekerésre az indítást? Ez általában csak melegen jelentkezik. 4-5 is teker mire elindul, illetve hidegen indítva az első pár másodpercben de rángat és ingadozik a fordulatszám de tényleg csak egy pár másodpercig és utána helyreáll. Az autót javarészt csak autópályán használom. Üzemanyag szűrő cserélve lett.

Tudtok esetleg ajánlani megbízható korrekt szerelőt Fejér megyében?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy 2001 es évjáratú Opel Omega 2.5 DTi kombim van. Jelenleg 230.000 km van az autóban. A kérdésem vele kapcsolatban hogy mi okozhatja csak sokadik tekerésre az indítást? Ez általában csak melegen jelentkezik. 4-5 is teker mire elindul, illetve hidegen indítva az első pár másodpercben de rángat és ingadozik a fordulatszám de tényleg csak egy pár másodpercig és utána helyreáll. Az autót javarészt csak autópályán használom. Üzemanyag szűrő cserélve lett.

Tudtok esetleg ajánlani megbízható korrekt szerelőt Fejér megyében?

Zsebbenyúlós buli lesz! Biztos, hogy DTI? Nem a 12 szelepes?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az alábbi lenne a problémám (Omega B 2.5 V6):

- hidegen igen nehezen indul, kb. 4-5 indítózás mire beindul, melegen nincs gond. Menet közben sincs semmi probléma, alapjárat stabil, nem ingadozik.

Nem tudom van-e valami köze hozzá, de a műszerfalon a vízhő alapon áll. Mindkét gomba cserélve. A kábelt testelve a mutató kimozdult, de a gombán nem jelez semmit (2 gombával is lett próbálva, azt feltételezve, hogy az új is hibás volt).

Hibát nem jelez a műszerfalon, fed.comp. sem ír semmit, de műszer még nem volt rajta.

Valakinek valami tipp, hogy mi lehet a gond így első blindre ami esetleg házilag is megoldható?

Még annyit, hogy amikor a gombák lettek cserélve, a párom véletlenül ráindított és az üa. csőből dőlt a benzin, szóval a szívótorokig nincs gond az üzemanyag eljutásával.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az alábbi lenne a problémám (Omega B 2.5 V6):

- hidegen igen nehezen indul, kb. 4-5 indítózás mire beindul, melegen nincs gond. Menet közben sincs semmi probléma, alapjárat stabil, nem ingadozik.

Nem tudom van-e valami köze hozzá, de a műszerfalon a vízhő alapon áll. Mindkét gomba cserélve. A kábelt testelve a mutató kimozdult, de a gombán nem jelez semmit (2 gombával is lett próbálva, azt feltételezve, hogy az új is hibás volt).

Hibát nem jelez a műszerfalon, fed.comp. sem ír semmit, de műszer még nem volt rajta.

Valakinek valami tipp, hogy mi lehet a gond így első blindre ami esetleg házilag is megoldható?

Még annyit, hogy amikor a gombák lettek cserélve, a párom véletlenül ráindított és az üa. csőből dőlt a benzin, szóval a szívótorokig nincs gond az üzemanyag eljutásával.

Mi a kérdés? Műszeregység csere...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mi a kérdés? Műszeregység csere...

Köszi, ez megoldható, csak keríteni kell egy tuti műszeregységet és helyben kipróbálni. A hidegindítási gondra nincs tipped?

Amit találtam a neten, az a gyertya, kábelek, trafó, légtömegmérő... ezen kívül lehet még valami gond amit érdemes átnézni?

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ez megoldható, csak keríteni kell egy tuti műszeregységet és helyben kipróbálni. A hidegindítási gondra nincs tipped?

Amit találtam a neten, az a gyertya, kábelek, trafó, légtömegmérő... ezen kívül lehet még valami gond amit érdemes átnézni?

A V6-ok szenvednek vele. Kori már mindent kipróbált, meg a májteros ISS, de még megoldást nem találtak...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A V6-ok szenvednek vele. Kori már mindent kipróbált, meg a májteros ISS, de még megoldást nem találtak...

Köszi, ez nem túl jó hír... :(

Pár éve volt már V6-om, de annak elég volt megmutatni a kulcsot, akár milyen idő volt.

Ha találok valami megoldást és javul a helyzet, majd megosztom.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az alábbi lenne a problémám (Omega B 2.5 V6):

- hidegen igen nehezen indul, kb. 4-5 indítózás mire beindul, melegen nincs gond. Menet közben sincs semmi probléma, alapjárat stabil, nem ingadozik.

Nem tudom van-e valami köze hozzá, de a műszerfalon a vízhő alapon áll. Mindkét gomba cserélve. A kábelt testelve a mutató kimozdult, de a gombán nem jelez semmit (2 gombával is lett próbálva, azt feltételezve, hogy az új is hibás volt).

Hibát nem jelez a műszerfalon, fed.comp. sem ír semmit, de műszer még nem volt rajta.

Valakinek valami tipp, hogy mi lehet a gond így első blindre ami esetleg házilag is megoldható?

Még annyit, hogy amikor a gombák lettek cserélve, a párom véletlenül ráindított és az üa. csőből dőlt a benzin, szóval a szívótorokig nincs gond az üzemanyag eljutásával.

Hát a 4-5 indítózás az sok, de ha melegen mindig indul akkor lehet elengedi az üa. nyomást.

Ha beindul és leállítod 30 sec múlva, majd ráindítasz akkor beindul elsőre?

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ez nem túl jó hír... :(

Pár éve volt már V6-om, de annak elég volt megmutatni a kulcsot, akár milyen idő volt.

Ha találok valami megoldást és javul a helyzet, majd megosztom.

Tavalyig én is szenvedtem vele. Az ősszel átmostam a radiátort és ha már ott voltam kicsit megnéztem a vákuum csöveket is. A vákumtartályon az egyik ki volt csúszva, visszanyomtam, azóta lekopogom jól indul.

Link to comment
Megosztás:

Hát a 4-5 indítózás az sok, de ha melegen mindig indul akkor lehet elengedi az üa. nyomást.

Ha beindul és leállítod 30 sec múlva, majd ráindítasz akkor beindul elsőre?

Első sorban én is valami hasonlóra gyanakodom. Igen, ha egyszer beindul, utána nincs gond. Délután leállok vele, aztán reggel amikor indulnék, indul a ceremónia. Délután általában 2-3 indítózás elég neki, de az is változó. Mivel az már véletlenszerűen le lett tesztelve, hogy indítózásra a csőből azonnal jön a nafta, így a szívósori részen gondolnék valami nyomásvesztésre, csak egyelőre nem tudom, mit és hogyan kellene átnézni. Amikor a vízgombát cseréltem, akkor az alapjárati motor vákuum csövét lehúzva volt szisszenés, bár akkor meleg volt a motor és nem rég lett leállítva. Ugyan ez hideg motornál szisszenés mentes volt. Hátul az a kis gomba formájú vákuum szelep lehet ludas benne? Vagy valami tömítetlensége lenne?

Mivel a sokadik indítózásra már van benzin szag is, esélyes lehet a nyomás elvesztése, és amíg nem áll fel a nyomás, addig az injektor csak "bepisil". -gondolom én kissé laikusan-

Link to comment
Megosztás:

Tavalyig én is szenvedtem vele. Az ősszel átmostam a radiátort és ha már ott voltam kicsit megnéztem a vákuum csöveket is. A vákumtartályon az egyik ki volt csúszva, visszanyomtam, azóta lekopogom jól indul.

A radiátor is betegeskedik, mert igen gyenge a fűtés, de majd jövő télre, ezt a kicsit már kihúzom így vele. :)

Mellesleg nem lesz egyszerű történet, mert az egyszerűség kedvéért, digit klímás és az utas oldali mindegy hova van állítva hőfokba, hideget nyom. :)

Bár ha szétkapom megint a szívósort, akkor ott hátul a keszekuszaságban meglesem még1x, hogy nincs-e valami ami nincs rádugva semmire, bár eddig nem tapasztaltam ilyen problémát. Az egyik szívósorra menő vákuumcső el volt szakadva (menetirány szerint bal szélső), de azt a hibát elhárítottam, de nem változott semmi, pedig elvileg kellett volna már azzal is.

Sajnos ezekhez a dolgokhoz jó idő kell, nincs fűtött garázs, így vacogva inkább nem kezdek bele. :)

Link to comment
Megosztás:

Nálunk a napi első indítás sérves és csak kb7-8 celsius alatt. Sajnos még nem jöttünk rá mi lehet. Eddig csak a légtömegmérő nem lett cserélve.

Ha a jobb oldalon csak hideget fúj, esélyes hogy az állítómotor halt meg. Pont felette van a radiátor csöve, ami ha ereszt a tömítésnél, pont belefolyík a motorba.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nos... történt egy hiba kiolvasás. A műszer főtengely-jeladó hibát hozott. Vettem másikat, de még nem volt időm cserélni. Létezne, hogy emiatt (is) indul nehezen?

Azóta tesztelgettem... Mindegy milyen idő van... (+2oC - +10oC jelenleg)

Első indítás: gyújtás ráadás után 5-10 sec várakozás - indítózás - semmi..

Második indítás: 10 sec pihi - gyújtás - 5 sec várakozás - indítózás - semmi...

Harmadik indítás: 10 sec pihi - gyújtás - 5 sec várakozás - indítózás - pöcc-röff...

Ha beindult és leállítom, utána nincs gond, indul, csak ha sokat áll, akkor kell játszani vele.

Vízhőfok gomba jó, műszernek 94oC-t jelzett (üzem meleg).

Ezek után már csak nyomás veszteségre tudok gondolni. Mely vákuum csöveket kellene átnézni és hol található az üa. nyomásszabályzó?

Üa. szivattyú tuti jó, a beömlő cső lekötött állapotában, indítózásra nyomja a benzint azonnal.

Esetleg szívósor "O" gyűrű (+szívócsonk tömítés) csere segítene a problémán valamit?

Jah... és van valami kis búgó hang a motortér felől. Lehet csak a fűtésnél van valami és az erőlködik, vagy valóban a motortérből valahonnan valami?

Mintha valami kis motor dolgozna valamin, de nem tud a végére jutni.

Link to comment
Megosztás:

Jah... és van valami kis búgó hang a motortér felől. Lehet csak a fűtésnél van valami és az erőlködik, vagy valóban a motortérből valahonnan valami?

Mintha valami kis motor dolgozna valamin, de nem tud a végére jutni.

Az enyémen pl. már gyújtás ráadásra indul a kiskör elektromos szivattyúja. Nem azt hallod te is?

Link to comment
Megosztás:

A V6-ok szenvednek vele. Kori már mindent kipróbált, meg a májteros ISS, de még megoldást nem találtak...

Hát jah :-(

Nekem csak hideg időben indul nehezen, de max 3.-ra elindul. Illetve elindul elsőre iss, de leáll. Aztán 2.-ra vagy leáll, vagy életben marad.

A vákuumcsöveket most majd rendbe kell tennem, mert a mostani szétborításnál kiderült, hogy (legalább) egy cső el volt sumákolva. De nem tudom van-e hozzá köze. Korinak köszönöm a vákuumrendszer leírását.....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

végigolvastam becsülettel e topicot, egyetlen hsz közelítette meg a problémám, de tökéletes egyezés nem volt, ezért merem megírni a problémám - magamra vonva esetleges panaszáradatotokat.

Hőmérsékletfüggetlen nehéz indítás hosszú állásidő után. Értsd nagyon hosszú állás idő, pl délután-másnap reggel stb.

Jelenség: indítózás, nem indul, bódé megrángat, indul pöccre. Ha kihagyom az első indítózást, és egyből a kaszni mozgatásával kezdem (üzemanyag "meglötykölése" céljából) és ezután indítok, akkor sem indul. Tehát mindenhogy szükség van az indít-mozgat-sikerrel indít hármasra - míg meg nem oldom a hibát persze.

Az üzemanyag vezetékrendszert a tank környékén megnéztem, nem találtam levegősödésre utaló nyomot. A motortérben ránézésre minden rendben. Sajnos még sok időm nem volt, lehetőségem kevesebb - pénzem még inkább, de muszáj végére járnom.

Az üzemanyag jellemzően nem tölti ki a tankot - csak a gőze ugye... :)

Az autót nem régen vettem, az előd szerint AC és szűrő cserélve volt. Ezeket ellenőriztem, helytálló infok voltak az alkatrészek állapotát látva.

Nagyon köszönöm segítségetek előre is!

z

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.