Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Nem nem. Tényleg 130-at mondtak. Persze az egy dolog hogy eszem ágában sem volt odavinni. Viszont máshol is mondták hogy a lánc a hibás, ezeknél ez v-milyen típushiba. Tehát meg kell csináltatni. Ezért vagyok kíváncsi kb. árakra az alkatrészekről.

Most kezdek örülni, hogy ez még nem láncos. Az árat akkor is brutálisnak tartom. Szerintem kérdezd meg uhuhu-t pü-ben.

Link to comment
Megosztás:

Ráadásul ma elkezdte kiírni az autó hogy: INSP :( Ezt komolyan kell vennem?

Voltál már 60-as szervízen? Ha igen, akkor elvileg le kellett volna nullázniuk az InSP feliratot. De ezt egyébként te is meg tudod szüntetni... egy kis trükkel: gyújtás ki: "0" kulcsállás -> kilométernullázó benyom és nyomva tart -> gyújtás ráad, közben gomb még mindig nyomvatart amíg villog az InSP felirat (kb 2 mp) és meg nem jelenik a "----" felirat -> gombot elenged -> örül :(

Link to comment
Megosztás:

Voltál már 60-as szervízen? Ha igen, akkor elvileg le kellett volna nullázniuk az InSP feliratot. De ezt egyébként te is meg tudod szüntetni... egy kis trükkel: gyújtás ki: "0" kulcsállás -> kilométernullázó benyom és nyomva tart -> gyújtás ráad, közben gomb még mindig nyomvatart amíg villog az InSP felirat (kb 2 mp) és meg nem jelenik a "----" felirat -> gombot elenged -> örül :(

Ezt nem szívesen árultam volna el, mert azért a szervízkönyvben leírtakat érdemes megcsinálni. Házilag valóban sokkal olcsóbb, de szerintem KELL!

60 ezernél érdemes láncot ill. szíjat, vezetőket cserélni annak ellenére, hogy ennek a dupláját adják meg élettartamra. Még most sem értem a 130 ezer forintot!

Link to comment
Megosztás:

:( Köszi az insp felirat magyarázatáért. Azt magam is tudtam hogy szervizt szeretne, csak azt nem, hogy ez most valami akut hiba vagy csak kötelező. Igazság szerint hosszú évek óta van autóm, csak eddig kizárólag BMW-im voltak. Azután persze jött a család, kellett egy normális ,megbízható, takarékos autó. Nem is volt vele gondom soha, mondig lelkiismeretesen elhordtam a kötelező szervizekre, még az olajat is inkább 8-10e között szoktam cseréltetni. Ez a vezérműlánc hiba azért meglepett most.... :roll: Azt hallottam régen, hogy a láncos motorok igen tartósak...Na mind1, napi használatra kell az autó, tehát ki kell találnom valamit a javításra. Csak nem esne jól most 130k-t legombolni :(

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem szívesen árultam volna el, mert azért a szervízkönyvben leírtakat érdemes megcsinálni.

Természetesen csakis szervíz utánra értettem a nullázást, és természetesen komolyan kell venni a feliratot. Bocsi, hogy nem voltam egyértelmű. Ha vki nem csinálja meg az előírtakat és így nulláz, az magára vessen! Egyébként egy haveromnak szervízben nem csinálták meg, valószínű ezért gondoltam rá, hogy ez lehet itt a helyzet... Egyébként aki nagyon csalni akar, az így is úgy is rájön a módszerre...

Link to comment
Megosztás:

Most van benne 64e km, kötelező szervíz megvolt 56e-nél. Akkor cseréltek minden szűrőt, olajat, fékbetéteket, ékszíjat. Természetesen nem márkaszervizbe vittem már, hanem a régi bevált szerelőmhöz. Az tény, hogy nullázni nem tudta.

Akkor ezek szerint lenullázhatom most? Habár használni sem nagyon merem már....a generál vszínűleg többe kerülne :roll:

Link to comment
Megosztás:

Most van benne 64e km, kötelező szervíz megvolt 56e-nél. Akkor cseréltek minden szűrőt, olajat, fékbetéteket, ékszíjat. Természetesen nem márkaszervizbe vittem már, hanem a régi bevált szerelőmhöz. Az tény, hogy nullázni nem tudta.

Akkor ezek szerint lenullázhatom most? Habár használni sem nagyon merem már....a generál vszínűleg többe kerülne :roll:

Az InSP csak figyelmeztetés, hogy vidd szervízbe. Nullázhatod nyugodtan... főleg most, hogy már letudtad a szervízt (reméljük a régi bevált szerelő megcsinált mindent előírásszerűen). Közvetlenül ettől a nullázástól nem lesz baja az ótónak...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G 1,2 tulaj vagyok már 2 éve. Pár hete indulásnál kattogó hangot hallat a motor, ami kb. 3-4 mp. után megszűnik.

Azért kattog, mert lassan jut el az olaj a lánceszitőhöz. Próbáld meg: vegyél motor beső tisztitót, most át a motor belsejét, majd engedd le, és töltsd fel hig /5w40/ olajjal. ha szerencséd van akkor ki tudod mosni a lerakodott olajsarat a lánctólé s a feszitőtől, és akkor megjavul, nem kel cserélni.

Olyan, mint az olajcsere után, míg kenés nem lesz.

igen. a láncfeszitő olajnyomással müködik. ha nem jut elég olaj a lánchoz, akkor zörög.

Elvittem márkaszervízbe, ott közölték hogy vezérműláncot kell cserélni,

azért mondták, mert elég lenne csak a feszitőt, de ha az olajhiányban a lánc is megnyult, megsérült, akkor kár lenne a jövőhéten ujra szétszedni a amotort....

ugyanis rettenetesen szét kell szedni a motort.

kb. 130e pénzbe fog kerülni. :(

sajnoso ez ennyi.... bár én 100 ra emlékszem.... utoljára ennyit számláztam érte :shock:

Kérdésem az volna, hogy szerintetek normális 60e km-nél a láncot cserélni?

Nem. ez a betöltött olaj minősége, illetve a csereperiodusok miatt a lerakódott olajsár okozza a hibát.

Esetleg nem lehetne megvenni normális áron az alkatrészeket és egy normális szerelővel kicseréltetni
? Előre is köszi az esetleges válaszokért.
Link to comment
Megosztás:

:( Köszi az insp felirat magyarázatáért. Azt magam is tudtam hogy szervizt szeretne, csak azt nem, hogy ez most valami akut hiba vagy csak kötelező. Igazság szerint hosszú évek óta van autóm, csak eddig kizárólag BMW-im voltak. Azután persze jött a család, kellett egy normális ,megbízható, takarékos autó. Nem is volt vele gondom soha, mondig lelkiismeretesen elhordtam a kötelező szervizekre, még az olajat is inkább 8-10e között szoktam cseréltetni. Ez a vezérműlánc hiba azért meglepett most.... :roll: Azt hallottam régen, hogy a láncos motorok igen tartósak...Na mind1, napi használatra kell az autó, tehát ki kell találnom valamit a javításra. Csak nem esne jól most 130k-t legombolni :(

lehet hogy nem a megfelelő olajat töltöttétek bele.... ez okozza a lánchibát.

azaz sporoltál szervizenként 10.000 ftot, most elköltesz 130.0000 at.megérte???

és igy a garid is ugrott. pedig a hajtásláncra 2 év teljeskörü, + 1 év szavatosság/méltányosság van/volt régebben....

a vezémü lánc nem tipushiba. soha senkinek nincs baja vele....

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Köszönöm a kimerítő válaszokat. Egyébként mindig 10w40 szint olaj volt benne, soha nem evett egy decit sem. Legutóbbi cserénél 15w40 opel gyári félszintetikus olajat vetettek velem. A diszkrét kattogás megvolt előtte is, de nagyon kellett figyelni, hasonló volt mint a szelephang, és csak hosszabb menet után lehetett észrevenni. Olyan volt mint egy halk dizelmotor. Nos a legutóbbi csere óta kattog, azt is csak melegen, hidegen minden ok, gondolom a magasabb fordulatszám miatt. Azért holnap megveszem a mosóolajat, majd veszek v-mi normális 5w40 olajat. Milyet ajánlasz? Castrol jó lesz? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként van még egy bosszantó dolog, amit meg szerettem volna kérdezni. Hosszabb városi autózás ill. araszolás a dugóban azt okozza, hogy lomha lesz a motor, ráadásul 1-ben indulva megtorpan, akadozik, erélyes gázadásra megszűnik. Ez előfordul néha 2 fokozatban is, de leginkább 1-ben csinálja. Utána egy hosszabb út teljesen rendbehozza. Ezt vajon mi okozhatja?

Link to comment
Megosztás:

. Legutóbbi cserénél 15w40 opel gyári félszintetikus olajat vetettek velem.
na itt van a kutya elesve.

a 15w40 es nem jó az autóba!!!

és az nem félszintetikus, hanem ásványi, ami a 8 szelepesbe jó.

hallk kattogás lehet, mert az természetes.

sima opelolaj tökéletes. olcsó, és jó.... de 5w40 es legyen.

A diszkrét kattogás megvolt előtte is, de nagyon kellett figyelni, hasonló volt mint a szelephang,

az a befe cskendező hangja volt. nem? az is kattog egy picit. az normális.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként van még egy bosszantó dolog, amit meg szerettem volna kérdezni. Hosszabb városi autózás ill. araszolás a dugóban azt okozza, hogy lomha lesz a motor, ráadásul 1-ben indulva megtorpan, akadozik, erélyes gázadásra megszűnik. Ez előfordul néha 2 fokozatban is, de leginkább 1-ben csinálja. Utána egy hosszabb út teljesen rendbehozza. Ezt vajon mi okozhatja?

Nem lehet arról szó, hogy araszolgatásnál esetleg csak a lábad szokott el a rendes induláshoz szükséges gáz/kuplung koordinációtól? Megesett velem is régebben nagyobb dugókban... De most már beléjöttem :roll:

Illetve nyáron, nagy melegben nincs megfelelő légfuvallat sem az araszolgatásnál, és a légkondi + venti képes max teljesítményen működni és ez valóban jól visszafoghatja az autót hirtelen indulásnál... Főleg az 1.2-est...

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet arról szó, hogy araszolgatásnál esetleg csak a lábad szokott el a rendes induláshoz szükséges gáz/kuplung koordinációtól? Megesett velem is régebben nagyobb dugókban... De most már beléjöttem :roll:

Illetve nyáron, nagy melegben nincs megfelelő légfuvallat sem az araszolgatásnál, és a légkondi + venti képes max teljesítményen működni és ez valóban jól visszafoghatja az autót hirtelen indulásnál... Főleg az 1.2-est...

A szüleim Focusa képes volt úgy befulladni, hogy csak hörgött még 1-esben is és egyszerűen nem volt hajlandó felpörögni. Ilyenkor újrakuplung, nagyobb gáz, kicsit több csúsztatás és minden OK volt. Általában klímával fordult elő nagyon-nagyon ritkán.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.