Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

De meg lesz nézve! És utántöltök ha hija lesz sok! :-)

Igen, az olajat nézd meg, de nem hiszem, hogy a váltó adná a daráló hangot. Akkor szólna egyenesben is. Azért is gyanakszom a csuklókra, mert az, hogy kanyarban szólal meg tök tipikus.... nem csak úgy mehet ám tönkre a csukló, ha elszakad a harang és kiveri a zsírt, hanem magától is kopik ám. Főleg ültetéssel és széles kerékkel... Jól rángasd meg a féltengelyt, érzel-e valami kis kotyogást (ilyen kis morgásnál még nem fog lötyögni, akkor már rég rossz....)

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a SERVICE!

Nincs semmi gáz sehol aztmondták! Csak a Gumi szivat engem szerintük! Se csapágy se féltengely!

Akkor jó - hallottam már olyat, hogy (főleg a V mintás, forgásirányos) gumik felhangosodnak kis kopás után, de nem gondoltam, hogy ez kanyarfüggő lehet. Egyébként én a felnire is gondoltam volna, mert az egyik haveromnak a 17-es felni egy kátyúnál az agyrésznél kicsit eldeformálódott amitől hangos is lett a kereke - de te írtad, hogy most voltak a felnik javításon, úgyhogy ez kiesett...

Link to comment
Megosztás:

Tudod hogyvan! Aztán lehet holnap írom hogy kattog a féltengelyem.....

De remélem nem az tényleg hanem a gumi! Mind1 ha valaha szar lesz és tudom, hogy ez a hang "az" akkor irok neked egy PÜ-t!

A fröccsim meg a motornál valami szimering de nem veszélyes aszongya mert nem a váltóbol jön hanem a motorból...... És ha durva lesz akkor majd szimeringet kell cserélnem!

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó - hallottam már olyat, hogy (főleg a V mintás, forgásirányos) gumik felhangosodnak kis kopás után, de nem gondoltam, hogy ez kanyarfüggő lehet. Egyébként én a felnire is gondoltam volna, mert az egyik haveromnak a 17-es felni egy kátyúnál az agyrésznél kicsit eldeformálódott amitől hangos is lett a kereke - de te írtad, hogy most voltak a felnik javításon, úgyhogy ez kiesett...

Nalam a teli gumi (Pirelli 190 SnowControll 185/65 R 15) zizegett gyorsitas kozben. A nyari nem :blink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem elmúlt ez a dolog. 2db. torony csapágy és gumipogácsa csere /valszeg nem ez volt a bibi, de kellett mert kopogott/, és 1db. valami stabilizáló belső szilent csere. Sztem ez lehetett ami miatt berázott a futómű. Még palyán nem próbáltam ki, de reménykedem.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
én ma cseréztem olajat a Coupéban.

13.000 km alatt elfogyott 8 deci olaj, tapintásra, még jó, nem égett olaj vol tamit leengettem belőle.

most örülök :)

De remélem most már nem vizet raktál bele! (--> Opel olaj) :)

Ugye valami minőségi olaj került a gépbe!

Link to comment
Megosztás:

nem. opel olaj.

én asszem az a srác vagyok aki- sokakkal ellentétben-hisz abban, hogy az opel olajat az opelbe találták ki.

nekem megfelelő, nem is tervezem a váltást.

én még hiszek abban, hogy ha valaki akár 50.000 km es olajcsereperiodust ad egy motornál, akkor az az olaj ami birja ezt a km periodust az nem szar...

de most jön minnyá Futó Úr, és jól megcáfol :)

Link to comment
Megosztás:

nem. opel olaj.

én asszem az a srác vagyok aki- sokakkal ellentétben-hisz abban, hogy az opel olajat az opelbe találták ki.

nekem megfelelő, nem is tervezem a váltást.

én még hiszek abban, hogy ha valaki akár 50.000 km es olajcsereperiodust ad egy motornál, akkor az az olaj ami birja ezt a km periodust az nem szar...

de most jön minnyá Futó Úr, és jól megcáfol :)

Attól függ,hogy milyet raktál bele!Mert ha az 5EFt-os limonádét,akkor...

Az 50EKm-t meg hagyjuk meg a marketingeseknek!B@romság,már ne is haragudj!

Link to comment
Megosztás:

Attól függ,hogy milyet raktál bele!Mert ha az 5EFt-os limonádét,akkor...

Az 50EKm-t meg hagyjuk meg a marketingeseknek!B@romság,már ne is haragudj!

opel 5w30 ast.

nem tudom hogy baromság-e, bár én se hagynám az olajat 50.000 km-t futni. semmilyen olajat se hagynék benne eddig....

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

most lesz 2 éves a kocsi, kemény 19.000 km-el, de sok-sok belvárosi dugózással

1 éve volt utoljára szervízen, szerintetek kell neki olajcsere?

Mivel a gar leját nem biztos, hogy opelékhez viszem (bár gondolom, most is csak olaj+szűrő, max levegő szűrő csere kell neki, ami nem hiszem, hogy olyan nagy összeg)

Link to comment
Megosztás:

Szerfintem is érdemes évente 1X az olajcsere! A motor biztos meghálálja a gondoskodást! Én minden évben kicseréltetem a pollenszűrőt is. 2 évente a hűtővizet meg a klíma leeresztését -tisztítását-cseréjét is elvégeztetem! A minőségre is érdemes odafigyelni-nekem Mobil Synt S 5W-40-et raktak eddig bele-legközelebb Mobil 1 0W-40 lesz benne!! :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.