Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Szevasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy 1.2-es (Z12XE) Astraban milyen élettartam/csere periódus van megadva a vízpumpára és a generátorra?

Az enyém most tölti a 120.000 km-t és érdekelne, hogy milyen alkatrészek cseréjében kell gondolkodnom az alap dolgokon kívül.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok új vagyok az oldalon! Van egy 1999-es g astrám 2.0 dtl tiputú autóm és a legutóbbi olajcsere óta nincs az autóban erő nagyon kopog a motorja és hibát is jelez ! Ha tudna valaki segíteni hogy mi lehet a baja megköszönném...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy 1.2-es (Z12XE) Astraban milyen élettartam/csere periódus van megadva a vízpumpára és a generátorra?

Az enyém most tölti a 120.000 km-t és érdekelne, hogy milyen alkatrészek cseréjében kell gondolkodnom az alap dolgokon kívül.

Előre is köszi!

Hello,

Generátort nem kell cserélni, csak ha gond van vele, nem is egy olcsó mulatság, hogy csak úgy kicseréld preventíven :)

Ha láncos a vezérlésed, akkor nincs előírva a vízpumpára semmi, ha gond van vele, akkor kell csak azt is cserélni....

Ha szíjas, akkor 60.000km vagy 4év, de akkor a komplett vezérlést érdemes.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Generátort nem kell cserélni, csak ha gond van vele, nem is egy olcsó mulatság, hogy csak úgy kicseréld preventíven :)

Ha láncos a vezérlésed, akkor nincs előírva a vízpumpára semmi, ha gond van vele, akkor kell csak azt is cserélni....

Ha szíjas, akkor 60.000km vagy 4év, de akkor a komplett vezérlést érdemes.

Köszönöm a gyors választ!

A vezérlésem láncos és eddig szerencsére sem a generátor sem a vízpumpa nem produkált furcsa dolgokat. Ami mostanában kicsit nyugtalanít az a váltóm volt. A nagy hidegekben elég nehézkesen vette az 1. és 2. fokozatot, amíg be nem melegedett és még mindig tapasztalom a jelenséget, pedig már nincs olyan hideg. Olvastam már a jelenségről itt a fórumon, csak nem igazán tudom eldönteni, hogy foglalkozzak e a jelenséggel érdemben, vagy ez az "Opeles váltó".

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ!

A vezérlésem láncos és eddig szerencsére sem a generátor sem a vízpumpa nem produkált furcsa dolgokat. Ami mostanában kicsit nyugtalanít az a váltóm volt. A nagy hidegekben elég nehézkesen vette az 1. és 2. fokozatot, amíg be nem melegedett és még mindig tapasztalom a jelenséget, pedig már nincs olyan hideg. Olvastam már a jelenségről itt a fórumon, csak nem igazán tudom eldönteni, hogy foglalkozzak e a jelenséggel érdemben, vagy ez az "Opeles váltó".

ilyen a váltó, nincsen vele semmi baj....

Link to comment
Megosztás:

1.2 Astrámból valahol elfolyik a hűtővíz. Sajnos nem igazán látom, hogy hol. A csöveket végignéztem, nem látok rajta sérüléseket.

Esetleg van rá tippetek, hogy honnan szivároghat? Vagy mi az ami általában meghibásodik a vízrendszeren?

Egyébkén a motornak a sebváltó oldalán lett "olajos" minden.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

1.2 Astrámból valahol elfolyik a hűtővíz. Sajnos nem igazán látom, hogy hol. A csöveket végignéztem, nem látok rajta sérüléseket.

Esetleg van rá tippetek, hogy honnan szivároghat? Vagy mi az ami általában meghibásodik a vízrendszeren?

Egyébkén a motornak a sebváltó oldalán lett "olajos" minden.

Köszi

nézd meg az első ülések előtti szőnyeget, nedves-e. Nekem oda izzadt bele a radiátro, cserés is lett, 40-be fájt... Rá kell mérni fagyállóval, nekem hűtővíz volt a ludas... De ha nedves valszeg a hűtővíz lesz az...

Link to comment
Megosztás:

nézd meg az első ülések előtti szőnyeget, nedves-e. Nekem oda izzadt bele a radiátro, cserés is lett, 40-be fájt... Rá kell mérni fagyállóval, nekem hűtővíz volt a ludas... De ha nedves valszeg a hűtővíz lesz az...

Köszi a választ, de nem ez okozta a problémát. Picit figyelmetlen lehettem (vagy nagyobb lett a lyuk :) ) mikor végignéztem a vízcsöveket.

A lényeg, hogy megvan!

Link to comment
Megosztás:

Megtámadott egy kérdés: :)

Gyertyacsere előtt állok. Az itt olvasottak alapján katalógus szerint FQR8LEU2 kell bele, ami egypólusú. Többen írtátok (köztük UHU), hogy a kétpólusú is jó bele. Gondoltam menjen bele kétpólusú, de erre azt mondták, hogy az egypólusú jobb, mert az már platina. A kétpólusú akkor nem? Vagy hogy van ez?

Link to comment
Megosztás:

Gyertyacsere előtt állok. Az itt olvasottak alapján katalógus szerint FQR8LEU2 kell bele, ami egypólusú. Többen írtátok (köztük UHU), hogy a kétpólusú is jó bele. Gondoltam menjen bele kétpólusú, de erre azt mondták, hogy az egypólusú jobb, mert az már platina. A kétpólusú akkor nem? Vagy hogy van ez?<br />

Astra G : FLR8LDCU (Bosch Super)

FLR8LDCU (GM Opel) Kód:1214000 " 2 pólusú"

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Car-tarsak, velemenyt szeretnek kerni toletek. :)

Az 1.2-es (Z12XE) Astram hidegen szepen jar, de mikor bemelegszik a motor akkor elegge csorog.

Mire tippeltek mi lehet? Szelep vezerles? 5-6000 km ota van benne 5W Aral, azelott 10W Magnatec volt benne de arra azt mondtak h 5-os kell neki.

Az igazsag h az a par deci ami marad a 4 literbol nem tudom bele onteni mert nem fogy, ami tudtommal jo.

Megvarnam legalabb a 10.000km-t h olajcserekor nezzek meg az autot, addig nem gaz?

Mindenkinek koszonom az esetleges hozzaszolasat.

Szep napos napot :D

Link to comment
Megosztás:

valószínű lánccsere következik...

Sziasztok Car-tarsak, velemenyt szeretnek kerni toletek. :)

Az 1.2-es (Z12XE) Astram hidegen szepen jar, de mikor bemelegszik a motor akkor elegge csorog.

Mire tippeltek mi lehet? Szelep vezerles? 5-6000 km ota van benne 5W Aral, azelott 10W Magnatec volt benne de arra azt mondtak h 5-os kell neki.

Az igazsag h az a par deci ami marad a 4 literbol nem tudom bele onteni mert nem fogy, ami tudtommal jo.

Megvarnam legalabb a 10.000km-t h olajcserekor nezzek meg az autot, addig nem gaz?

Mindenkinek koszonom az esetleges hozzaszolasat.

Szep napos napot :D

Link to comment
Megosztás:

huuu, ez egyertelmu jel 83000km-nel?

de akkor meg kihuzza azt a par ezer km-t az olaj csereig, vagy ne halogassam addig?

Koszi a gyors valaszt :)

Szerintem valahol,hozzáértő emberrel azért halgattasd meg azt a csörgést,akár többel is!

Így a fórumon keresztül csörgésügyileg legfeljebb tippelni lehet! :D

Esetleg a Debreceni topikba is írhatnál,vagy pü-ben Mackosajtot vagy Endlost(debreceni tagok)megkeresheted

ők tudnak ajánlani haver szerelőt,ha neked nincs .

Az aláírásba beírhatnád a motorkódot meg a kocsi típusát úgy könyebb mindenkinek.(fenn a vezérlőpulton,aláírás szerk.)köszi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.