Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Tudja valaki, hogy a többféle motorral szerelt vekik klímái mennyire kompatibilisek egymással?

Pl 1.6-ból, vagy 2.0-(C20NE)ből át lehet-e kompletten rakni 1.8-asba?

Esetleg a 16v-esek, dízelesek, és a 2.5-ösöké is jó lehet hozzá?

Elméletben a klímahűtő ugyanaz:

Teljes%20kĂŠpernyĹ%20rĂśgzĂ­tĂŠse%202010.10.18.%20103501.jpg

De ezek szerint neked gyárilag nem klímás ugye?

Mert ha nem akkor többe kerül a leves mint a hús esete van fennforgásügyileg...

Link to comment
Megosztás:

Az gáz :) Sajna tudom milyen is az. Fél évig volt szerencsém hozzá...

No, de hogy ne legyen off:

nem is azért linkeltem, csak hátha van valakinek a közeledben ilyesmi. Én a 17.kerben tudok egy mukit akinek van, ha gondolod átküldöm a számát.

Köszönöm! Egyenlőre későbbre halasztanám a dolgot, ugyis akkor fogok ráforditani anyagit ha találtam munkahelyet. Elvileg jövőhéttől már van. De, hogy ismét ne legyen off: Ha esetlge hengerfejes, akkor annak kb mennyi a javittatása? Illetve ha valahol blokkrepedés lenne, látni kéne a vizet kifolyni, nemde? Igaz, ha meleg a blokk akkor párolog, de nyomát lehet látni, mert láttam már ilyen blokkot..

Link to comment
Megosztás:

Elméletben a klímahűtő ugyanaz:

Teljes%20kÄĹ pernyÄš

De ezek szerint neked gyárilag nem klímás ugye?

Mert ha nem akkor többe kerül a leves mint a hús esete van fennforgásügyileg...

Sajnos nem!

Azon gondolkodtam el, hogy lehet-e berakni bontott klímát az enyémbe?

Azt tudom, hogy nem egyszerű, mert homlokfaltól elkezdve isten tudja még mit nem kéne cserélni, de még lehet, hogy így is jobban járok, mintha veszek valamilyen klímás kocsit.

Az enyém szinte teljesen rendbe lett téve, már csak a fényezés lenne hátra. Ha meg veszek egy másikat lehet kezdhetek mindent előlről.

Hitelbe meg nem szeretném verni magam, így egy fiatalabb kocsi kizárva.

Ha 100 körül kijönne még mindíg jól vagyok.

Nekem az meg nem számít, hogy az autó csak 10 ezerrel érne többet, mivel, ha már rendbe lett minden pakolva még jó darabig szeretném használni!

A kisgyerekek miatt meg jól jönne nyáron a klíma.

Augustusban motorostalálkozó miatt kellett elengedni egy konvoj motorost ami kb. negyed órába telt. Ezalatt az autó teljesen felforrósodott. Azon izgultam, hogy az 5 hónapos kislányom ne kapjon hőgutát.

Tehát nekem tényleg csak a praktikuma miatt kéne.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! Egyenlőre későbbre halasztanám a dolgot, ugyis akkor fogok ráforditani anyagit ha találtam munkahelyet. Elvileg jövőhéttől már van. De, hogy ismét ne legyen off: Ha esetlge hengerfejes, akkor annak kb mennyi a javittatása? Illetve ha valahol blokkrepedés lenne, látni kéne a vizet kifolyni, nemde? Igaz, ha meleg a blokk akkor párolog, de nyomát lehet látni, mert láttam már ilyen blokkot..

Lehet látni a nyomát, főleg amit én használok zöld fagyállónak. Kiüti a szemem, ha van valahol szivárgás, mert ilyen zöld lerakódások maradnak a szivárgás helyén.

Hát a javíttatás az rettentő tág fogalom összeg terén. 2 tényezőtől függ: 1, Ki csinálja; 2, mit kell csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem!

Azon gondolkodtam el, hogy lehet-e berakni bontott klímát az enyémbe?

Azt tudom, hogy nem egyszerű, mert homlokfaltól elkezdve isten tudja még mit nem kéne cserélni, de még lehet, hogy így is jobban járok, mintha veszek valamilyen klímás kocsit.

Az enyém szinte teljesen rendbe lett téve, már csak a fényezés lenne hátra. Ha meg veszek egy másikat lehet kezdhetek mindent előlről.

Hitelbe meg nem szeretném verni magam, így egy fiatalabb kocsi kizárva.

Ha 100 körül kijönne még mindíg jól vagyok.

Nekem az meg nem számít, hogy az autó csak 10 ezerrel érne többet, mivel, ha már rendbe lett minden pakolva még jó darabig szeretném használni!

A kisgyerekek miatt meg jól jönne nyáron a klíma.

Augustusban motorostalálkozó miatt kellett elengedni egy konvoj motorost ami kb. negyed órába telt. Ezalatt az autó teljesen felforrósodott. Azon izgultam, hogy az 5 hónapos kislányom ne kapjon hőgutát.

Tehát nekem tényleg csak a praktikuma miatt kéne.

Teljes mértékben megértelek!

Ezt találtam a Calibra topicban:

Hepi írta 2009-06-18 - 20:37:

"elég bonyolult dolog, mondjuk már akinek az általában 60 körül szokott bontott klíma lenni kompletten. Ehhez kell egy klímás kábelköteg is, le kell venni a műszerfalat, kikell vágni a tűzfalat. Kérdés, hogy milyen klímát veszel majd bontottan ami ékszíjas vagy 6pk-s, ha a 2 dolog nem egyezik akkor ott is variálni kell. Plusz ezekre a klímákra már ráfér egy felújítás amit megintcsak nem olcsón csinálnak. Egyszerűbb és költséghatékonyabb klímásat venni"

Ezután még van pár hasznos info (milibra, tgabika76)

Link

Link to comment
Megosztás:

Ma leengedtem a vizet, elég homokos jött ki, az augusztusi csere óta, gondolom a fűtőradiátor van annyira bekoszolódva, de fűtés van, meg nehezen lehet hozzáférni, nem kínylódtam hogy ki slagoljam.

Öntöttem bele bőven fagyállót meg ioncserélt vizet, holnap elmegyek megnézetni hány fokra sikerült.

Még az ablakmosóba is fagyálló ablakmosót tettem.

Feltöltöttem egy képet, annál a vonalnál ahol a mutató állni szokott vagy picivel lejjebb. Ez hány fokot jelent és mért nem éri el a 90fok üzemi hőmérsékletet?:

DSC01925_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ma leengedtem a vizet, elég homokos jött ki, az augusztusi csere óta, gondolom a fűtőradiátor van annyira bekoszolódva, de fűtés van, meg nehezen lehet hozzáférni, nem kínylódtam hogy ki slagoljam.

Öntöttem bele bőven fagyállót meg ioncserélt vizet, holnap elmegyek megnézetni hány fokra sikerült.

Még az ablakmosóba is fagyálló ablakmosót tettem.

Feltöltöttem egy képet, annál a vonalnál ahol a mutató állni szokott vagy picivel lejjebb. Ez hány fokot jelent és mért nem éri el a 90fok üzemi hőmérsékletet?:

http://kepfeltoltes.hu/101025/DSC01925_www...ltoltes.hu_.jpg

:o nehezen lehet hozzáférni? :D Mit szólnál, ha ki kellene venned a radiátort? Nah az egy picivel szivattyúsabb (főleg télvíz idején amikor repkednek a mínuszok).

Egyébként így is sokat "kimostál" belőle, de hidd el van még ott ahonnan ez jött. Nekem iszonyat mennyiségű jött ki a radiátor legalacsonyabb pontjából ahol szépen le tud ülepedni.

Írta itt valaki, hogy neki is így áll. Ha jó a termosztátod (hidegben hosszabb úton sem megy lejjebb a mutató) akkor az 90fok :)

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint a hűtőventi kapcsoló nem direktben kapcsolja a ventit?

pedig elég vastag vezók mennek a kapcsolóhoz!!!

Nekem most romlott el a kapcsolóm,már beinditás után fél perccel is bekapcsolt vízhőm.-től függetlenül! Ha levettem a gyújtást és újból ráadtam,akkor volt hogy nem is kapcsoltbe csak vmikor menet közben amikor szintén nem kellett volna neki,akkor megálltam gyújtás le és vissza és megint nem indult el,csak amikor egyet gondolt!

Most vettem egy 87/82 95/90-est,de szerintem ez sem volt jó választás, mert sima üzemi hőmérséklet környékén már bekapcsol!(90-es osztás alatt lévő vonal fölött egy picivel!)Tudom, hogy folyamatos üzemben itt szokott állni a vízhőmérsékletem,na most ezt hűti kicsit mindig lejebb! Pedig azt hittem,hogy majd csak a 90-es alatt fog egy picivel kapcsolni!

Valószínű, hogy olyankor még a termosztát sem teljesen nyitott!

A másik választásom a 95/90 120/115 lett volna,de annak meg szerintem nincsen értelme!

Ami benne volt,azon volt egy csomó szám,csak éppen a hőfok nem volt rajta,bármilyen meglepő!(90-es osztás fölött picivel kapcsolt először)

Amúgy 3 vezós az enyém is és 3 vezeték is megy rá!(C20NE,nem klímás)

Szerintetek maradjön ez a kapcsoló,vagy nézzek hozzá egy 95/90 120/115-öst?

Nyáron pedig igen jó lenne,ha 95foknál a második fokozat pörögne,mert az 1-es elég lassan hűti vissza nagy dugóban!

Arra is gondoltam, hogy az 1-es fokozatot megszakítom télre egy sarupárt rakok rá és csak nyáron a nagy melegben dugom össze! :D

A biztitáblán asszem a 4es lenne, ha lenne, mert a motortérben van az enyém reléje (X20XEV). Másnak is itt van? :o
Link to comment
Megosztás:

Nekem 3 lábas hűtőventillátor kapcsolóm van (2 hőfokos), de a ventillátornál a csatin csak 2 vezeték van bekötve, de szépen működik így is. Direkt olyat vettem, ami már 85 foknál kapcsol. Amúgy a menete teljesen ugyanaz bármelyik fajtába való. A csatiban lehet különbség pl. Astrának azt hiszem más.

Hali!

Neked hol áll a hőfokmutatód a 85Fokos bekapcsolásnál?

Nem megy nagyon gyakran a ventilátorod?

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint a hűtőventi kapcsoló nem direktben kapcsolja a ventit?

pedig elég vastag vezók mennek a kapcsolóhoz!!!

Nekem most romlott el a kapcsolóm,már beinditás után fél perccel is bekapcsolt vízhőm.-től függetlenül! Ha levettem a gyújtást és újból ráadtam,akkor volt hogy nem is kapcsoltbe csak vmikor menet közben amikor szintén nem kellett volna neki,akkor megálltam gyújtás le és vissza és megint nem indult el,csak amikor egyet gondolt!

Most vettem egy 87/82 95/90-est,de szerintem ez sem volt jó választás, mert sima üzemi hőmérséklet környékén már bekapcsol!(90-es osztás alatt lévő vonal fölött egy picivel!)Tudom, hogy folyamatos üzemben itt szokott állni a vízhőmérsékletem,na most ezt hűti kicsit mindig lejebb! Pedig azt hittem,hogy majd csak a 90-es alatt fog egy picivel kapcsolni!

Valószínű, hogy olyankor még a termosztát sem teljesen nyitott!

A másik választásom a 95/90 120/115 lett volna,de annak meg szerintem nincsen értelme!

Ami benne volt,azon volt egy csomó szám,csak éppen a hőfok nem volt rajta,bármilyen meglepő!(90-es osztás fölött picivel kapcsolt először)

Amúgy 3 vezós az enyém is és 3 vezeték is megy rá!(C20NE,nem klímás)

Szerintetek maradjön ez a kapcsoló,vagy nézzek hozzá egy 95/90 120/115-öst?

Nyáron pedig igen jó lenne,ha 95foknál a második fokozat pörögne,mert az 1-es elég lassan hűti vissza nagy dugóban!

Arra is gondoltam, hogy az 1-es fokozatot megszakítom télre egy sarupárt rakok rá és csak nyáron a nagy melegben dugom össze! :o

Nem, mert gyújtás levétele után leáll a venti is.

Sanszos, hogy rövidrezár valahol valahogy. Hát nem tudom, elméletben még jó is lehet a 95/90... mennyiért vesztegetik?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem normálisan kapcsol a venti. Szépen tartja a 2, dugóban vagy csapatás után a 3 pálcikát a hőfokmutató :)

Ja, amúgy nekem ilyen a hőfokmutatóm :o

32838_1261666603.jpg

Tisztára mint a Knight Riderben!

Még bevarrsz középre két monitort, meg egy nitro szettet és persze a vörös futófényt aztán K.I.T.T. elmehet a búsba! :D

Egyébként ezt bármelyik vekibe be lehet rakni, vagy csak speciálisan a 16v-esbe?

Link to comment
Megosztás:

Tisztára mint a Knight Riderben!

Még bevarrsz középre két monitort, meg egy nitro szettet és persze a vörös futófényt aztán K.I.T.T. elmehet a búsba! :)

Egyébként ezt bármelyik vekibe be lehet rakni, vagy csak speciálisan a 16v-esbe?

IMG-ket szedd ki a hozzászólásodból, mert képpel idézel és pitsánrúgnak a modik :)

Amúgy szerintem nem KITT-es (mármint nem akkora túlzás), bár lehet, hogy én már megszoktam, mert a Corsában is Kadett digit volt :D

Ha megvannak hozzá a jeladók is, akkor szerintem bármelyikbe bele lehet rakni, nemcsak 16v-be :o

Link to comment
Megosztás:

Tehát nem jó a 87/82_95/90-es összeállítású,amit vettem bele?

Amúgy 3200Ft volt újonnan!

A 95/90_120/115-ös 200Ft-tal drágább! :o

Nem, mert gyújtás levétele után leáll a venti is.

Sanszos, hogy rövidrezár valahol valahogy. Hát nem tudom, elméletben még jó is lehet a 95/90... mennyiért vesztegetik?

Link to comment
Megosztás:

Tehát nem jó a 87/82_95/90-es összeállítású,amit vettem bele?

Amúgy 3200Ft volt újonnan!

A 95/90_120/115-ös 200Ft-tal drágább! :D

Hát figyi, valami nem jó az tuti :o Én átnézném a kábeleket még mielőtt megvenném a másikat. Lehet valahol kidörzsölődött és ott zár rövidre.

Link to comment
Megosztás:

Nem, mert gyújtás levétele után leáll a venti is.

Sanszos, hogy rövidrezár valahol valahogy. Hát nem tudom, elméletben még jó is lehet a 95/90... mennyiért vesztegetik?

Amúgy mire is gondoltál pontosan? :o

Nekem a Corsan,meg a Vectran is leállt a venti mindig,ha leveszem a gyújtást! Nem kéne neki leállni?

Tudom, hogy sok autóban megy utána is,de nekem egyikben sem megy,csak ha rajta hagyom a gyújtást!

Függetlenül attól, hogy ez a kapcsolóm most elromlott!

Link to comment
Megosztás:

Amúgy mire is gondoltál pontosan? :)

Nekem a Corsan,meg a Vectran is leállt a venti mindig,ha leveszem a gyújtást! Nem kéne neki leállni?

Tudom, hogy sok autóban megy utána is,de nekem egyikben sem megy,csak ha rajta hagyom a gyújtást!

Függetlenül attól, hogy ez a kapcsolóm most elromlott!

Erre gondoltam :o Nekem is leáll :D

Link to comment
Megosztás:

Hát figyi, valami nem jó az tuti :o Én átnézném a kábeleket még mielőtt megvenném a másikat. Lehet valahol kidörzsölődött és ott zár rövidre.

Vettem másiklat!

Mert ha lehúztam a csatit miközben rosszalkodott akkor nem ment!

Átnéztem a kábelezést és nincsen elvileg sehol sem megsérülve.....

Az újjal nem is kapcsol be amikor csak kedve tartja,csak éppen sztem kevés ennek a motornak a 87fokos víz, vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Ma leengedtem a vizet, elég homokos jött ki, az augusztusi csere óta, gondolom a fűtőradiátor van annyira bekoszolódva, de fűtés van, meg nehezen lehet hozzáférni, nem kínylódtam hogy ki slagoljam.

Öntöttem bele bőven fagyállót meg ioncserélt vizet, holnap elmegyek megnézetni hány fokra sikerült.

Még az ablakmosóba is fagyálló ablakmosót tettem.

Feltöltöttem egy képet, annál a vonalnál ahol a mutató állni szokott vagy picivel lejjebb. Ez hány fokot jelent és mért nem éri el a 90fok üzemi hőmérsékletet?:

http://kepfeltoltes.hu/101025/DSC01925_www...ltoltes.hu_.jpg

Teljesen jo az.. A1nek ilyen, nekem is annyin áll, dugóba megy fel 90re de ott már bekapcsol a venti. Az A2esek már rendesen mutatnak.

Link to comment
Megosztás:

Vettem másiklat!

Mert ha lehúztam a csatit miközben rosszalkodott akkor nem ment!

Átnéztem a kábelezést és nincsen elvileg sehol sem megsérülve.....

Az újjal nem is kapcsol be amikor csak kedve tartja,csak éppen sztem kevés ennek a motornak a 87fokos víz, vagy nem?

Hát az a "gyári" hőmérséklet :o

Jah értem :D Tehát az újjal jól működik, csak keveselled a hőfokot, okés sorry én totál félreértettem :)

Link to comment
Megosztás:

Hát az a "gyári" hőmérséklet :o

Jah értem :D Tehát az újjal jól működik, csak keveselled a hőfokot, okés sorry én totál félreértettem :)

De így ki sem nyit a termosztát sztem!,mert az 92fok körül kezd kinyitni és 107 fokon van teljesen kinyitva.

Nem 92 fok körül van az üzemije?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.