Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Azt tudom, hogy nem cserélted, de a menetét azt leírtad nem? :o (bevallom nem kerestem rá, de mintha úgy emlékeznék :D )

Igazából én az üléseket és a műszerfalat is úgy hagytam ahogy volt :)

Megcsalt az emlékezeted Thor barátom, még ez a móka kimaradt nekem.

Annyiból jobb legalább az egyik ülést kivenni(anyóst inkább), mert több hely lesz befeküdni.

Link to comment
Megosztás:

Megcsalt az emlékezeted Thor barátom, még ez a móka kimaradt nekem.

Annyiból jobb legalább az egyik ülést kivenni(anyóst inkább), mert több hely lesz befeküdni.

Akkor sorry :o Öreg-Sam :D

Vájámá' neked az Anyós mindig bent ül a verdában? :)

Link to comment
Megosztás:

Valaki mókolt mostanában hűtés/fűtés bovdent? Nagyon xar hozzáférni a radiátornál?

Úgy néz ki valami szétugorhatott, még nem tudom mi, de most csak hűtésem van, ami mostanában nem valami kellemes :o

Az utasoldali lábtérből nézve nem látsz oda a bovdenekre? Hátha csak ott ugrott szét valami.

Vagy kivette neked is a radiátor a pihenőt... :D

Ádám, tegnap csináltam egy tesztet a fűtés hatásfokára. Írtad, hogy csak langyos a levegő.

Szóval meleg motornál (kék csík és a 90-es között a mutató) a fűtőmotor 3as fokozatba kapcsolod és a kezed odateszed a balos légbefúvóhoz. Pár perc után már rendesen kellemetlen lesz a meleg. Annyira, hogy a körmeid már frankón zsibognak :)

Nah ilyen melegnek kellene lennie minimum :)

Link to comment
Megosztás:

Az utasoldali lábtérből nézve nem látsz oda a bovdenekre? Hátha csak ott ugrott szét valami.

Vagy kivette neked is a radiátor a pihenőt... :o

...

Hát remélem nem a kapuccsínó telítette el. Eléggé digitálisan szűnt meg a fűtés ezért gyanakszom, hogy inkább csak a kallantyú jár üresben, ha ránézek megtudom, csak idő meg lelkierő kéne hozzá. Mondjuk a napi átlaghőmérséklet elég buzdító :(

Majd csütörtökön megcsinálom a Lurdyban :D :) :)

Link to comment
Megosztás:

Hát remélem nem a kapuccsínó telítette el. Eléggé digitálisan szűnt meg a fűtés ezért gyanakszom, hogy inkább csak a kallantyú jár üresben, ha ránézek megtudom, csak idő meg lelkierő kéne hozzá. Mondjuk a napi átlaghőmérséklet elég buzdító :)

Majd csütörtökön megcsinálom a Lurdyban :o :D :)

Most még okés a hőmérséklet, de jövő héten már "hűvülni" a fog rendesen :(

Lelkierő Atyám? Egy ima és már kész is :(

Majd ránézünk csütörtökön :D

Link to comment
Megosztás:

Az utasoldali lábtérből nézve nem látsz oda a bovdenekre? Hátha csak ott ugrott szét valami.

Vagy kivette neked is a radiátor a pihenőt... :o

Ádám, tegnap csináltam egy tesztet a fűtés hatásfokára. Írtad, hogy csak langyos a levegő.

Szóval meleg motornál (kék csík és a 90-es között a mutató) a fűtőmotor 3as fokozatba kapcsolod és a kezed odateszed a balos légbefúvóhoz. Pár perc után már rendesen kellemetlen lesz a meleg. Annyira, hogy a körmeid már frankón zsibognak :D

Nah ilyen melegnek kellene lennie minimum :)

Én ma is még 500x átmosattam a rendszert, nem fúj akkora forróságot, de valamivel jobb, mint volt.

Link to comment
Megosztás:

Én ma is még 500x átmosattam a rendszert, nem fúj akkora forróságot, de valamivel jobb, mint volt.

Nekem nagyon jól nyomta nemrég a forrót és drasztikusan lett ilyen, a víz viszont nem csöpög a hűtőn kívül máshol, úgyhogy azért gyanakszom terelőlapokra. Lehet, hogy neked is ki van már lazulva vagy ilyesmi és nem tolja át rendesen :o

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, hogy rosszabbik rossz van. A bovden szépen mozgatja és mégis hideg van, szóval a radiátor lesz :o

Mostmár ezt a kis időt kibírom így, de ha hétvégén jó idő lesz és nem leszek túl másnapos sem, akkor kicsit átmosom a rendszert, nehogy az esetleges eltömődés nagyobb bajokat okozzon nyomás alatt.

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, hogy rosszabbik rossz van. A bovden szépen mozgatja és mégis hideg van, szóval a radiátor lesz :o

Mostmár ezt a kis időt kibírom így, de ha hétvégén jó idő lesz és nem leszek túl másnapos sem, akkor kicsit átmosom a rendszert, nehogy az esetleges eltömődés nagyobb bajokat okozzon nyomás alatt.

Szerintem tegyél bele egy kis trisót, vagy valami erősebb cuccot. Ecet nem hoz ki mindent(100%). Aztán menni kell vele 20-30kilómétert hogy jól járja át. Utána lehúzod a kiegyenlítőről a csövet, jól lenyomod, hogy minél lejjebb legyen(így kitud folyni a rendszerből egy csomó víz:)) aztán utána a fűtőradiátor csövét(legfelsőt) lehúzod arról a műanyag elosztóról ami a motor hátulján van, és a radiátor csövébe belenyomod a slagot(a motor már ne legyen meleg!!) és nekiereszted a vizet. Ez így frankón átmossa az egész rendszert. Párszor ismételd meg, míg teljesen tiszta víz nem jön belőle. Utána rakj össze mindent, és normál csapvízzel töltsd fel(esetlegesen bent maradt trisós víz, vagy kosz ne kerüljön bele a friss fagyállóba). Ezzel is járasd át(10-20km), ugyanúgy jársz el mint amit előzőleg is leírtam ennél is, utána töltheted fel a fagyállós és desztillált vizes cuccal:) Én mondjuk még kompresszorral is átnyomattam a rendszert a csövön keresztül, hogy minden víz kitudjon belőle jönni. Sok szerencsét:)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tegyél bele egy kis trisót, vagy valami erősebb cuccot. Ecet nem hoz ki mindent(100%). Aztán menni kell vele 20-30kilómétert hogy jól járja át. Utána lehúzod a kiegyenlítőről a csövet, jól lenyomod, hogy minél lejjebb legyen(így kitud folyni a rendszerből egy csomó víz:)) aztán utána a fűtőradiátor csövét(legfelsőt) lehúzod arról a műanyag elosztóról ami a motor hátulján van, és a radiátor csövébe belenyomod a slagot(a motor már ne legyen meleg!!) és nekiereszted a vizet. Ez így frankón átmossa az egész rendszert. Párszor ismételd meg, míg teljesen tiszta víz nem jön belőle. Utána rakj össze mindent, és normál csapvízzel töltsd fel(esetlegesen bent maradt trisós víz, vagy kosz ne kerüljön bele a friss fagyállóba). Ezzel is járasd át(10-20km), ugyanúgy jársz el mint amit előzőleg is leírtam ennél is, utána töltheted fel a fagyállós és desztillált vizes cuccal:) Én mondjuk még kompresszorral is átnyomattam a rendszert a csövön keresztül, hogy minden víz kitudjon belőle jönni. Sok szerencsét:)

Én a hűtő és a motor közötti csövet "szoktam" leoldani a hűtőnél. Ez van a leglejjebb és ehhez a legjobb hozzáférni.

Most a hengerfej nagyjavítás és a szivárgó hűtő cseréje előtt nem akarom ilyen agresszíven átmosni.

Úgy terveztem, hogy kap egy ecetes kúrával egybekötött hűtőfolyadék cserét, meg a radiátor csöveket leoldom és az külön kap slaggal is.

A trisós átmosás majd a motor összerakása előtt inkább, nehogy jobban kimarja a még jól tömítő részeket.

De köszi a leírást! :o

Link to comment
Megosztás:

Én a hűtő és a motor közötti csövet "szoktam" leoldani a hűtőnél. Ez van a leglejjebb és ehhez a legjobb hozzáférni.

Most a hengerfej nagyjavítás és a szivárgó hűtő cseréje előtt nem akarom ilyen agresszíven átmosni.

Úgy terveztem, hogy kap egy ecetes kúrával egybekötött hűtőfolyadék cserét, meg a radiátor csöveket leoldom és az külön kap slaggal is.

A trisós átmosás majd a motor összerakása előtt inkább, nehogy jobban kimarja a még jól tömítő részeket.

De köszi a leírást! :o

Jah ott a termosztátház és a hűtő közti csövet én is levettem. És ahogy nyomattam neki slaggal a vizet, úgy ott finomul jött ki a hűtőnél a víz:)

Link to comment
Megosztás:

Jah ott a termosztátház és a hűtő közti csövet én is levettem. És ahogy nyomattam neki slaggal a vizet, úgy ott finomul jött ki a hűtőnél a víz:)

Ajánlom még, ha be tudod szerezni, a foszforsavat! Rozsdát vízkövet mindent kipucol!

Ha töményet szerzel vízzel nyugodtan hígíthatod 1:1 arányban!

Persze mivel erősebb mint az ecet rád nézve is veszélyesebb!

Ha esetleg ezzel dolgozol nem árt egy pár gumikesztyű, meg valamilyen védőszemüveg!

Ha bőrre kerül, akkor meg mossad folyóvíz alatt!

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki srácok mitől lehet hogy ien időbe is bekapcsol a ventim a városba meg ha egy ideig állok normális hogy ennyire melegszik új a termosz most vettem két napja meg motorhőfok jeladót elötte is eztcsinálta

Jól értem, hogy a víz is meleg és nem csak a ventilátor kapcsol be?

A kérdés az, hogy mennyi idő az az állás? Ha pl. beérsz a városba és megállsz egy lámpánál és máris kúszik fel a mutató, majd fél perc után már megy is a venti, nah az nem túl egészséges dolog.

De ha pl. araszolásnál, vagy lámpától lámpáig megyek, majd megállok, majd megint gyorsítok és csak így megy fel lassan a mutató, az még szerintem belefér.

Pl., ma is araszoltam 5 percet és az első fokozat nekem is bekapcsolt már, de ez normális.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.