Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy a fűtőventilátorom kapcsolójánál azt vettem észre hogy egyre tovább kell tekernem hogy elinduljon a levegő beáramlása. Kb. fél éve, vagy még talán annyi sem volt, tudom hogy foglalkoztatok a témával hogy mi a megoldás erre! Visszaolvastam a témában, megnéztem az Astra Gyik-ben de nem találtam! Hol találom meg ezt a leírást, tudnátok segíteni ebben?? Mit kell csinálni vele hogy újra normálisan több fokozatban működjön??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy a fűtőventilátorom kapcsolójánál azt vettem észre hogy egyre tovább kell tekernem hogy elinduljon a levegő beáramlása. Kb. fél éve, vagy még talán annyi sem volt, tudom hogy foglalkoztatok a témával hogy mi a megoldás erre! Visszaolvastam a témában, megnéztem az Astra Gyik-ben de nem találtam! Hol találom meg ezt a leírást, tudnátok segíteni ebben?? Mit kell csinálni vele hogy újra normálisan több fokozatban működjön??

Fűtőmotor előtét ellenállás csere.

Link to comment
Megosztás:

3napig volt ecet a rendszerbe. Az is rengeteg cuccot kihozott.De cillitet hogyan nyomsz bele?

Ezért kérdeztem :lol:

Az ecet tökéletes a vízkő ellen, de a rozsdával és azzal a barna trutyival nem tud sokat kezdeni. Ezért erősködtem a cillittel.

De ne a Banget, hanem ezt használd:

6-700Ft csak.

01125.jpg

Próbáld mind2 irányból átöblíteni utána, hátha úgy van benne a cucc, hogy csak 1 irányba engedi kiszabadulni.

Ezt elfelejtettem írni. Mindkét irányból tetemes mennyiségű dzsuva jött ki.

Link to comment
Megosztás:

Ezért kérdeztem :lol:

Az ecet tökéletes a vízkő ellen, de a rozsdával és azzal a barna trutyival nem tud sokat kezdeni. Ezért erősködtem a cillittel.

De ne a Banget, hanem ezt használd:

6-700Ft csak.

Ezt elfelejtettem írni. Mindkét irányból tetemes mennyiségű dzsuva jött ki.

Okés. Köszi szépen, holnap nekiállok:)

Link to comment
Megosztás:

Ady, majd 5000-é nem rossz. :lol: Mintha aranyból lenne.

Kérdezz rá bontóban is azért.

Én is eléggé sokallom az árat érte, azért szerintem ennyit nem ér! Szétnézek még máshol mert szerintem ennél olcsóbban is lehet találni.. Szerény véleményem szerint max. 2-3 ezernél többet nem ér egy ilyen.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A trisó olcsóbb...

5 liter vízben feloldasz egy ilyen fél kilós zacskónyit és az majd elrendezi a hűtődet:

trisĂł.png

"Kevesen tudják, de a Trisó alumínium felületek tisztításához kiváló. 10 liter 40 fokos vízhez 0,75 kg Trisót kell keverni, majd az alumíniumot kb. 3 órát kell áztatni benne. (kisebb tárgyhoz kevesebb vizet – Trisót kell használni) 3 óra után az alumínium tárgy sötétszürke színű lesz, ezt ecsettel és langyos vízzel tökéletesen le lehet tisztítani, így újra eredet fényében fog „ragyogni” az alumínium tárgy."

Link to comment
Megosztás:

Rozsda ellen is jó? Adam már ecettel is próbálkozott. Nem a vízkővel lesz ott a gond szerintem, hanem a rozsdás sárral. Nekem ahogy írtam is, rengeteg trutyi jött ki.

Ilyenkor +okba tűrhető a fűtés. De mikor szombat éjjel megyek bulizni, és most is -17 fokvolt, hát, eléggé rázott a hideg:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.