Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Én Csergőéktől és a Müller Opeltől szereztem be a klímahűtő cserekor a tömítéseket.

Az viszont nem tudom, hogy elég e csak a tömítéseket cserélni. Pl. a szárítószűrőt kell e?

elméletileg elég akkor, ha megbontod a rendszert.

bár a gyári útmutató ha jól emlékszem rendszeres cserét ír elő.

Link to comment
Megosztás:

elméletileg elég akkor, ha megbontod a rendszert.

bár a gyári útmutató ha jól emlékszem rendszeres cserét ír elő.

Köszi az infót!

Tavasszal muszáj volt cserélni a hűtűt, így bizti ami bizti cseréltem a szárítószűrőt is, nah meg a tömítéseket is.

Dicsérte is a klímás srác, hogy "milyen patika mert 2 báron párologtat" ;) Örültem, jelentsen ez bármit is ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kapott új termosztátot a Vectra, lett még előtét ellenállás csere.Most melegszik a víz, dől a meleg, viszont a középső szellőzőből hideg levegő jön, bárhova állítom a csúszkákat.Vagy rosszul működik ott valami, vagy én vagyok béna ;)

Viszont ingyen volt a szerviz.Állt a udvaron egy espace, nem birta a főnök kinyitni a motorháztetőt, mindenféle drótokkal küzdött az index felől, persze cseppet mérges volt.Azt mondja, ha kinyitom, ingyen volt a szerviz.Szenvedtem vele egy darabig, de végül csak kinyìlt, igy került egy kézfogásba a tegnapi szerelés ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kapott új termosztátot a Vectra, lett még előtét ellenállás csere.Most melegszik a víz, dől a meleg, viszont a középső szellőzőből hideg levegő jön, bárhova állítom a csúszkákat.Vagy rosszul működik ott valami, vagy én vagyok béna ;)

Viszont ingyen volt a szerviz.Állt a udvaron egy espace, nem birta a főnök kinyitni a motorháztetőt, mindenféle drótokkal küzdött az index felől, persze cseppet mérges volt.Azt mondja, ha kinyitom, ingyen volt a szerviz.Szenvedtem vele egy darabig, de végül csak kinyìlt, igy került egy kézfogásba a tegnapi szerelés ;)

:lol: Gratula az ingyen szervizért, ez nagyon jó :lol:

Gondolom nem klímás, mert akkor ez így normális. Párom Vekijében sincs klíma, nála is így működik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha klímás, ha nem, ez a normális üzemmódja? Kénytelen vagyok elzárni a beömlőt, mert fázik az egész jobb oldalam ;)

Létezett Vectrából (vagy Caliból) gyárilag pollenszűrős változat? Vagy milyen módon lehet belemókolni?

;) Gratula az ingyen szervizért, ez nagyon jó :lol:

Gondolom nem klímás, mert akkor ez így normális. Párom Vekijében sincs klíma, nála is így működik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha klímás, ha nem, ez a normális üzemmódja? Kénytelen vagyok elzárni a beömlőt, mert fázik az egész jobb oldalam ;)

Létezett Vectrából (vagy Caliból) gyárilag pollenszűrős változat? Vagy milyen módon lehet belemókolni?

Van különbség, mert a klímásnál meleget fúj. Télen el van Páromnál is.

Létezett gyári is. Öcsibácsi pedig Astráét faragta be. Erősen gondolkozom én is valamelyik verzión.

Link to comment
Megosztás:

Jólenne bele valami, mert a venti 2. fokozaton már kapom az arcomba a falevéltörmelékeket.

Nem utolsó sorban, a család többi autójában rettenetesen szokott kinézni, én pedig szinte kizárólag hosszú utakon használom a kocsit (Veszprém-Szécsény), belegondolva is rettenet, hogy mennyi port, koszt kormot szívok be + az ablakok is eléggé porosodnak. Öcsibácsi megoldásáról láttam képet, de nem volt egyértelmű a számomra ;)

A fűtés akkor sem hagy nyugodni, hogy ilyen - nyáron került hozzám a gép, eddig ugye nem tűnt fel ;)

Van különbség, mert a klímásnál meleget fúj. Télen el van Páromnál is.

Létezett gyári is. Öcsibácsi pedig Astráét faragta be. Erősen gondolkozom én is valamelyik verzión.

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne bele valami, mert a venti 2. fokozaton már kapom az arcomba a falevéltörmelékeket.

Öcsibácsi megoldásáról láttam képet, de nem volt egyértelmű a számomra ;)

Mire lennél kíváncsi?

Kell 1 Astra pollenszűrő keret és a belevaló szűrő.

Megadom az eljárást, hogy faragd be, hogy jó legyen. ;)

2 óra alatt kész. :lol:

Az enyém kitűnően teszi a dolgát.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan az általam eddig ismeretlen eljárásra volnék kíváncsi ;) Illetve, hogy hol lehet Astra keretet venni.

Mire lennél kíváncsi?

Kell 1 Astra pollenszűrő keret és a belevaló szűrő.

Megadom az eljárást, hogy faragd be, hogy jó legyen. ;)

2 óra alatt kész. :lol:

Az enyém kitűnően teszi a dolgát.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan az általam eddig ismeretlen eljárásra volnék kíváncsi ;) Illetve, hogy hol lehet Astra keretet venni.

Bontóban biztos akad szűrőkeret. Olcsón odaadják, mert nem kell senkinek. ;)

Az eljárás annyi, hogy ék alakú kivágást kell eszközölni a kereten.

1 ilyen darabot kell kivágod belőle.

Ez a legszélesebb részén kb. 32mm.

366232-20111024-fhnShv.jpg

366233-20111024-WmvzZI.jpg

Nagyobb kivágás nem kell, mert a fűtőmotor burkolata ennyit enged csak.

Kisebb sem jó, mert akkor az ablaktörlő mechanikának nagyon útban van.

Ha ez megvan, akkor összehúzatod a rést és ragasztópisztollyal kitöltöd a hézagot, ahol van.

Az ablaktörlőt kiszereled és a jobb oldali karon picit hajlítasz, hogy nem érjen bele a szűrőbe.

56670-20100702-uJuQYV.jpg

4 csavar fogja a helyére a keretet. Kiteker-beteker és kész.

Nagyjából ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Ahhaaa! Így már egészen világos. A szűrő direkt van elhúzva balra a képen? Gondolom egyébként végigéri a keretet. Rögzíteni a tartót, gondolom ugyanúgy kell, mint a mostanit(alá vagy sziló, vagy ablaktömítés). Már csak egy jó bontó kell ;)

Köszönöm a segítséget!

Bontóban biztos akad szűrőkeret. Olcsón odaadják, mert nem kell senkinek. ;)

Az eljárás annyi, hogy ék alakú kivágást kell eszközölni a kereten.

1 ilyen darabot kell kivágod belőle.

Ez a legszélesebb részén kb. 32mm.

Nagyobb kivágás nem kell, mert a fűtőmotor burkolata ennyit enged csak.

Kisebb sem jó, mert akkor az ablaktörlő mechanikának nagyon útban van.

Ha ez megvan, akkor összehúzatod a rést és ragasztópisztollyal kitöltöd a hézagot, ahol van.

Az ablaktörlőt kiszereled és a jobb oldali karon picit hajlítasz, hogy nem érjen bele a szűrőbe.

4 csavar fogja a helyére a keretet. Kiteker-beteker és kész.

Nagyjából ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Ahhaaa! Így már egészen világos. A szűrő direkt van elhúzva balra a képen? Gondolom egyébként végigéri a keretet. Rögzíteni a tartót, gondolom ugyanúgy kell, mint a mostanit(alá vagy sziló, vagy ablaktömítés). Már csak egy jó bontó kell :lol:

Köszönöm a segítséget!

Van a keret alsó felén tömítés, de ellenőrizd le ne érjen meglepetés.

De, nyugodtan ragaszthatsz helyette újat is. A sziló nem jó,mert ha mégis ki kell venni akkor nehéz lesz. ;)

Direkt van arrébb a szűrő, hogy látszódjon a hiba.

Azon a pár centis kis karon kell fogóval annyit hajlítani, hogy ne érjen bele a szűrőbe, de még könnyedén járjon.

Még a venti vezetékének kell egy pár milis rést vágni és annyi. Sok sikert és pormentes belsőt. ;)

A keresek topikba írj itt a fórumon, biztos lesz jelentkező akinek akad szűrőkerete.

Ajánlom Misit alias Astrásgyerek-et, neki biztos van.

De mivel nem tudom hol laksz, így kereshetsz hozzád közel levőt is, hogy ne kelljen a postával játszani. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a segítséget!

Egyébként Nógrád és Veszprém megye közt ingázom, Bp. érintésével (Vectrával :lol: ) szóval elég sok országrész útbaesik.

Amint lesz egy kis időm, nekirugaszkodom. Viszont a középső szellőzőből jövő sarki fuvallatok még mindig foglalkoztatnak, bár ha teljesen ráadom a fűtést, akkor meleg jön onnan is - csak akkormeg ugye már túl sok. Elképzelhető, hogy valami terelő zár gyárilag így? ;)

u.i.: hová tűntek a képek? :lol:

Van a keret alsó felén tömítés, de ellenőrizd le ne érjen meglepetés.

De, nyugodtan ragaszthatsz helyette újat is. A sziló nem jó,mert ha mégis ki kell venni akkor nehéz lesz. ;)

Direkt van arrébb a szűrő, hogy látszódjon a hiba.

Azon a pár centis kis karon kell fogóval annyit hajlítani, hogy ne érjen bele a szűrőbe, de még könnyedén járjon.

Még a venti vezetékének kell egy pár milis rést vágni és annyi. Sok sikert és pormentes belsőt. :lol:

A keresek topikba írj itt a fórumon, biztos lesz jelentkező akinek akad szűrőkerete.

Ajánlom Misit alias Astrásgyerek-et, neki biztos van.

De mivel nem tudom hol laksz, így kereshetsz hozzád közel levőt is, hogy ne kelljen a postával játszani. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a segítséget!

Szívesen. ;)

Amint lesz egy kis időm, nekirugaszkodom. Viszont a középső szellőzőből jövő sarki fuvallatok még mindig foglalkoztatnak, bár ha teljesen ráadom a fűtést, akkor meleg jön onnan is - csak akkormeg ugye már túl sok. Elképzelhető, hogy valami terelő zár gyárilag így? ;)

A középsőn mindig hidegebb jön, kivéve a klímást. Gyári megoldás, hogy éberebb legyen az ember.

Az Astrások szivacsot szoktak beletenni, én elzárom majdnem teljesen. Engem nem zavar az a kis hűvösebb levegő.

Nem irányítom direkt magamra, annyi nekem elég.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Valaki megtudná nekem nézni EPC be a 1994 es évjáratú x20xev motorkódú klímás vectra fűtőradiátorjának a gyári számát? Fontos lenne, kilyukadt :S És nincsen rajta semmien szám

Amennyire én tudom, elfér ott bármelyik motorhoz való radiátor.

(Nem erőszak, de van 1 fölös. Kép az aláírásomban.)

Link to comment
Megosztás:

Amennyire én tudom, elfér ott bármelyik motorhoz való radiátor.

(Nem erőszak, de van 1 fölös. Kép az aláírásomban.)

Sajnos nem. Csak klímásé jó bele. Ennek teljesen más a kialakítása, és a csövei, mint a nemklímásnak. Megvan a gyári szám: 1618004. 40ropi bele az új, bontott 10ezer, de láttam egyik oldalon újat 18ér is. Most széttvan kapva a középkonzol, és összedugúztam a radiátor csöveit, hétvégére marad így.. Totálisan elvolt dugulva, és zörgött benn a vízkő.. Megkapta a sósavat, vízkövet kiszedte, de 2helyen is ereszt most.. :\

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem. Csak klímásé jó bele. Ennek teljesen más a kialakítása, és a csövei, mint a nemklímásnak. Megvan a gyári szám: 1618004. 40ropi bele az új, bontott 10ezer, de láttam egyik oldalon újat 18ér is. Most széttvan kapva a középkonzol, és összedugúztam a radiátor csöveit, hétvégére marad így.. Totálisan elvolt dugulva, és zörgött benn a vízkő.. Megkapta a sósavat, vízkövet kiszedte, de 2helyen is ereszt most.. :\

Az előbb láttam 13ért klímásat, mindjárt megkeresem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.