Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

egyenlőre elvi síkon..

ha leültetem a kocsit 35/40-nel akkor maradhatnak a gyári gátlók vagy minenképpen ki kell cserélnem őket?

Ez még nem számít extrém ültetésnek szerintem, így maradhatnak.De a későbbiek folyamán esetleg egy keméyebb, gáztöltésű telót be lehetne dobni a kisgép alá.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
- Miért csavarták be a leömlő csöveit? Mit védenek a hőtől? vagy más oka van?

Az azbeszt szalag.

Versenyautók kipufogó leömlőinek a bebandázsolására szokták használni. Visszatartja a hőt, így kevésbé károsodnak azok az alkatrészek melyek a kipufogóhoz közel helyezkednek el.

Link to comment
Megosztás:

Ok akkor pár kérdés is kapásból.

- A futóműves képen miket láthatunk alsó összekötőt?

- Olajhűtő ami pluszba bekerült?

Alsó összekötő, de inkább Corsa B-től felfelé torziós rugót.Jelentőségét nem tudom.Nekünk az A-ban, pardon, nekem, csak egy kicsi silány ilyesmi van.De a bontóban láttam egy Corsa B 1.4 16V SPORT alatt, hogy +ban rá volt fogatva.Vagy ez gyárilag ilyen.

Az olajhűtő?Hát azt csak tippelni tudom, hogy az XE-hez széria.Asszem.De a csövek elhelyezése.......háááááttttt.Elég necc, szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Az azbeszt szalag.

Versenyautók kipufogó leömlőinek a bebandázsolására szokták használni. Visszatartja a hőt, így kevésbé károsodnak azok az alkatrészek melyek a kipufogóhoz közel helyezkednek el.

Egyrészt.

Másrészt ha kevésbé tud hülni a leömlő akkor magasabb marad a benne lévő gázok hőmérséklete. Azonos térfogatban nagyobb hőmérsékletű gáznak nagyobb a nyomása. Így gyorsabban tudnak távozni a kipufból.

De vigyázni kell mert, ha a plusz hőterhelésre nem méretezték a kipufot, akkor könnyen elrepedhet itt-ott.

Link to comment
Megosztás:

Egyrészt.

Másrészt ha kevésbé tud hülni a leömlő akkor magasabb marad a benne lévő gázok hőmérséklete. Azonos térfogatban nagyobb hőmérsékletű gáznak nagyobb a nyomása. Így gyorsabban tudnak távozni a kipufból.

De vigyázni kell mert, ha a plusz hőterhelésre nem méretezték a kipufot, akkor könnyen elrepedhet itt-ott.

Akkor ezt a megoldást nem fogom bevetni. Igy is van szegénynek elég hőterhelése. Mondjuk még mindíg jön egy kis égett szag innen onnan ha meghajtom a gépet.

A futoművel lesznek godnok, mert a toronymerevítő úgy néz ki nem fér be a motortérbe...

Link to comment
Megosztás:

Próbálj meg egy hőterelő lemezt a leömlők fölé tenni. Az is fog pár fokot, így a motortér is érezhetően kevésbé fog melegedni.

Koszi az otletet. A gyari hoterelo van most felrakva. Nagyon nem melegszik a dolog egyenlore. Majd azert meg nyaron meglatjuk.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
oksa a jótanácsokat szivesen veszem :blink:

köszi.majd még írok

jah amugy max milyen motort lehetne belerakni?

és árban hogy lenne csak ugy kb..

Egy Kadett GSi olyan 150e.-ből itthon van.Abban még használható a motor, meg esetleg ki tudod árulni a maradékot, ami nem kell.Viszont akkor még nincs igazi futóműved alatta.Az külön pénz.Ez egy ilyen játék! B)

Hogy milyen motort lehet beletenni? :D

Én képen már 2.5 V6-ot is láttam, Corsa B orrában.

Link to comment
Megosztás:

Egy Kadett GSi olyan 150e.-ből itthon van.Abban még használható a motor, meg esetleg ki tudod árulni a maradékot, ami nem kell.Viszont akkor még nincs igazi futóműved alatta.Az külön pénz.Ez egy ilyen játék! :D

Hogy milyen motort lehet beletenni? :D

Én képen már 2.5 V6-ot is láttam, Corsa B orrában.

Az durvaa.....az kéne.. :blink:

huhh...faja

de az gondolom.....jó drága.. a Kadett Gsiben milyen motor van...bocs hogy tájékozattlan vok.. B)

Link to comment
Megosztás:

Az durvaa.....az kéne.. :blink:

huhh...faja

de az gondolom.....jó drága.. a Kadett Gsiben milyen motor van...bocs hogy tájékozattlan vok.. B)

Szerelték 18S, C20NE, C20SEH, és C20XE mocikkal is.

A futóművet össze lehet legozni, de ha C20XE-t akarsz beletenni, oda célszerű személyreszabott féltengelyeket venni, amiket Németországból kell megrendelni, esetleg komplett beépítőkittel együtt.

nekem ez utóbbi az A Corsába 100e. lenne.De csak annyi lenne a dolgom, hogy összelegózom.

Adnak hozzá rendes rajzot is, meg minden! :D

De én olyan bevarrtzsebű vok, :D ezért "csak" C20NE lesz a Corsában. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az durvaa.....az kéne.. :blink:

huhh...faja

de az gondolom.....jó drága.. a Kadett Gsiben milyen motor van...bocs hogy tájékozattlan vok.. B)

Ha komolyabban gondolkozol ilyesmin, esetleg több mindenben is tudnák segíteni, mert már csináltam ilyen motorátépítést A és B Corsába is. Szerintem a legjobb választás egy C20XE lenne. Én is ilyen motort fogok az A Corsámba tenni. B Corsához még van is egy komplett átépítöszettem használtan féltengelyekkel, amik tuti bírják a terhelést. Ez a szett egyaránt passzol az 1.8-as és a 2.0-s motorokhoz is. A legnagyobb motor, amit eddig láttam Corsában, az egy 3.0-s MV6, volt, de ehhez a müvelethez még kell pár alkatrész a 2.5 V6-ból is. Mondjuk ez lényegesen drágább lenne mint egy NE, vagy XE, de én ettöl függetlenül nem ajánlom senkinek, mert a V6-os motorok nagyon nehezek és ezáltal nagyon rosszul lehetne a kocsival kanyarban gyorsan menni.

így néz ki egy MV6 motor B Corsában:

109_gr.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szerelték 18S, C20NE, C20SEH, és C20XE mocikkal is.

A futóművet össze lehet legozni, de ha C20XE-t akarsz beletenni, oda célszerű személyreszabott féltengelyeket venni, amiket Németországból kell megrendelni, esetleg komplett beépítőkittel együtt.

nekem ez utóbbi az A Corsába 100e. lenne.De csak annyi lenne a dolgom, hogy összelegózom.

Adnak hozzá rendes rajzot is, meg minden! :D

De én olyan bevarrtzsebű vok, :D ezért "csak" C20NE lesz a Corsában. ;)

KÖszi.A te corsád mennyibe volt?és mit tud?

B) az enyém eddig full széria...de majd lessz ez máshogy :blink:

Link to comment
Megosztás:

KÖszi.A te corsád mennyibe volt?és mit tud?

B) az enyém eddig full széria...de majd lessz ez máshogy :blink:

Egyenlőre az alkatrészösszegyűjtő fázisban vagyok, vagyis a motor, váltó, és ilyesmi sallangopk már megvannak, a futómű és fék is elviekben megvan, de féltengelyem még nincs.Valamint egyenlőre napi használatban van a kisautó, ezért nem tudom szétborítani.Valszeg a nyár közepe felé meglesz hozzá minden, addigra Demó is hazaköltözik Németországból, és megígérte, hogy segít összerakni, mert vannak apró trükkök, amiknek bitrokában egyenlőre csak Ő van! :D

De nem lesz ez mindig így! :D

Egyébként én anno 45e.ft-ért vettem a kicsikocsim, és 4K környékén állt meg az építkezés.Ez a tuningdolog szvsz olyan 2K lesz.Minimum.De álltalában ezt nem tudják betartani a népek! ;) Valszeg én sem.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem 2.5 v6 ?

A 3.0-s V6-ot csak a 2.5-ös V6 motor szívócsövével lehet beépíteni, mert a gyári túl magas és nem lehetne becsukni a motorháztetöt. Ezért passzol csak a 2.5-ös müanyagborítása és ezért néz ki úgy, mint egy 2.5-ös V6. Egyébként a két motor méretre ugyanakkora.

Link to comment
Megosztás:

A 3.0-s V6-ot csak a 2.5-ös V6 motor szívócsövével lehet beépíteni, mert a gyári túl magas és nem lehetne becsukni a motorháztetöt. Ezért passzol csak a 2.5-ös müanyagborítása és ezért néz ki úgy, mint egy 2.5-ös V6. Egyébként a két motor méretre ugyanakkora.

Ahammmmmm

Hogy milyen variálások vannak :blink:

Link to comment
Megosztás:

... Mondjuk ez lényegesen drágább lenne mint egy NE, vagy XE, de én ettöl függetlenül nem ajánlom senkinek, mert a V6-os motorok nagyon nehezek és ezáltal nagyon rosszul lehetne a kocsival kanyarban gyorsan menni.

...

Elkepzelheto hogy az 1.8as motorral is ezt erzem? Marmint hogy kanyarban az eleje sajat eletet akar elni. Hogy is mondjak...alulkormanyzott a masina?

Link to comment
Megosztás:

Elkepzelheto hogy az 1.8as motorral is ezt erzem? Marmint hogy kanyarban az eleje sajat eletet akar elni. Hogy is mondjak...alulkormanyzott a masina?

Elképzelhetö, mert az 1.8-as is azért elég nehéz. De nekem eddig szinte az összes Opelen ilyen volt, mondjuk a legkisebb eddig 1.8-as volt. Az összes tolta kifelé az orrát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.