Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Ne sírj, inkább mesélj a vasról.

De akkor el se mesélem, hogy mit csináltam a Corsámmal Kalocsán egy Irmscher C Corsa GSI-vel. B)

:)

Szóval, sok mesélni valóm még nincs a "vas"-ról, mert még nincs nálam, majd augusztusban ha otthon leszek, akkor tudom megejteni a projektet :omg:

Viszont azért Te elmondhatod, mit tettél szegény Corsával, Kalocsán... :)

Link to comment
Megosztás:

Nos, ma kaptam egy újabb szervizelendö Corsát. :)

Losi, van egy-két dolog a kocsin, amit sürgösen át fogunk alakítani, mert így nem minden 100%-os, mint ahogy észre is vetted gondolom. Az elsö szervizelés már meg is volt.

-Elsö ívek peremezése

-normális nyomtávszélesítök beszerelése, mert a azok miatt rázott a kormány

-kerékcsavarok kicserélése kúpsra

-az elejét kb. 1-1.5cm-t tekertük lejjebb, a hátulját viszont kb. ugyanennyivel fogjuk megemelni

-váltórudazat beállítása

-bal hátsó ív további peremezése

Holnap elviszem még futómüveshez, amíg Fux melózik, aztán egyelöre készen van és használható.

Link to comment
Megosztás:

:) Ez eszembe sem jutott eddig!

Nekem az volt az elsö, mert mást nem nagyon tudtam volna elképzelni, a rázás okozójaként, mert ugye minden új benne.

Ma viszont már mentem vele Kalocsára, mert be kellett állítani a futómüvet, meg beszéltem az eredetvizsgás ismerössel.

Még a héten eljön és megcsinálja a vizsgát. B)

Tehát Losinak nem kell amiatt szaladgálnia, hamarabb készen lesz és ráadásul olcsóbban is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az volt az elsö, mert mást nem nagyon tudtam volna elképzelni, a rázás okozójaként, mert ugye minden új benne.

Ma viszont már mentem vele Kalocsára, mert be kellett állítani a futómüvet, meg beszéltem az eredetvizsgás ismerössel.

Még a héten eljön és megcsinálja a vizsgát. :)

Tehát Losinak nem kell amiatt szaladgálnia, hamarabb készen lesz és ráadásul olcsóbban is.

Akkor majd gyertek el a motorért v.mikor........

Ebként nekem is ez lett volna kövi dolog, amit cserézek v.mi másikra, mert az minden kerék le és kerék fel manővernél látszódott, hogy nem áll a helyzete magaslatán.

Link to comment
Megosztás:

Akkor majd gyertek el a motorért v.mikor........

Ebként nekem is ez lett volna kövi dolog, amit cserézek v.mi másikra, mert az minden kerék le és kerék fel manővernél látszódott, hogy nem áll a helyzete magaslatán.

Az most is olyan, mint volt, tehát szopás a kerékfelrakás. Csak annyi, hogy mostmár normálisan fölfekszik az egész felületen a pogácsa, nem csak a külsö peremén, mint eddig. Ezért nem is ráz már.

Link to comment
Megosztás:

Az most is olyan, mint volt, tehát szopás a kerékfelrakás. Csak annyi, hogy mostmár normálisan fölfekszik az egész felületen a pogácsa, nem csak a külsö peremén, mint eddig. Ezért nem is ráz már.

Na ugye milyen jó hogy kereket váltottam? Így már nem kellettek nekem a "pogik" :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Na, most kicsit alaposabban átnéztem a Corsát és ebböl a kocsiból nem sokminden fog átvándorolni a következö Corsa projektembe.

Motorblokk eltört, váltó több darabban, motortartó eltört...

Alulról még igazán meg se néztem, de elsö ránézésre a féltengelyek megúszták.

Az egyik szétverte az olajszüröt, a másikon meg szétszakadt a gumiharang. Remélem miután alaposan szemügyre veszem öket, akkor se lesz bajuk... :unsure:

Ha nincs bajuk, akkor lesz másik Corsa, ha görbék, akkor lehet átnyergelek valami stabilabb bölcsös, vagy legalább normális háromszög lengökaros Opelba.

Link to comment
Megosztás:

Na, most kicsit alaposabban átnéztem a Corsát és ebböl a kocsiból nem sokminden fog átvándorolni a következö Corsa projektembe.

Motorblokk eltört, váltó több darabban, motortartó eltört...

Alulról még igazán meg se néztem, de elsö ránézésre a féltengelyek megúszták.

Az egyik szétverte az olajszüröt, a másikon meg szétszakadt a gumiharang. Remélem miután alaposan szemügyre veszem öket, akkor se lesz bajuk... :unsure:

Ha nincs bajuk, akkor lesz másik Corsa, ha görbék, akkor lehet átnyergelek valami stabilabb bölcsös, vagy legalább normális háromszög lengökaros Opelba.

Csinálsz magadnak is egy V2000-t?Amúgy nem lett volna semmi gond, ha a hátsó fékkörre jut fékerőszabályzó...... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

beleakadt egy fába... :unsure:

Úgy néz ki, hogy sehogy, mert szerintem haver se tud holnap menni. :wacko:

őő.. mi a fene.. kiugrott eléd egy kivilágítattlan buta fa? le vok maradva.. sikerült némi salátagyűjtést összehozni? Jöhet privbe is, vagy a társalgóba.. vagy sehova.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...
sziasztok:lenne kérdésem!C corsa 3 éves (twinport,81 le)40000km,tuningolni szeretném a mociját,mivel kezdjem és mivel folytassam!

Megvetted már egyáltalán? :(

De igazából mit szeretnél elérni? Mert szerintem ezzel csodát nem tudsz csinálni, max beleölsz pár heroinszállítmány árát és lesz egy corsád ami jobban megy mint a gyári...mondjuk 5000rpm fölött ;)

Vagy kiszedsz mindent, plexire cseréled az üvegeket, kihagyod a karácsonyi kajálást, és max 5 liter benzinnel jársz....igy is jobban fog menni....pár kicsit puritánabb lesz :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok:lenne kérdésem!C corsa 3 éves (twinport,81 le)40000km,tuningolni szeretném a mociját,mivel kezdjem és mivel folytassam!

Ez a C Corsa biztos jó ötlet ? :(

Vehetnél inkább 1 Astra Gsi-t ;)

Ha szépen megkéred a többieket, akkor biztos elmennek veled ótót nézni és segítenek egy normálisabbat kiválasztani :)

Link to comment
Megosztás:

hát még nem vettem meg :( de ha most veszek egy gsi-t az is kerül vagy 850- be és még költeni fogok rá vagy 1 millát + honapokig szerelőnél állna( ;) addig gyalog járok) és zabálna legalább 11 litert( az kb /egy nap mászkálás) és lenne benne kb 200000 km és a loerök ablakba lennének még ha meg is van csinálva ugy sem sokáig tartaná azt a 150le-t :)( de ez csak az én véleményem)(ja és egyedül biztos nem mennék el gsi-t venni) :(

Link to comment
Megosztás:

hát még nem vettem meg ;) de ha most veszek egy gsi-t az is kerül vagy 850- be és még költeni fogok rá vagy 1 millát + honapokig szerelőnél állna( :( addig gyalog járok) és zabálna legalább 11 litert( az kb /egy nap mászkálás) és lenne benne kb 200000 km és a loerök ablakba lennének még ha meg is van csinálva ugy sem sokáig tartaná azt a 150le-t :(( de ez csak az én véleményem)

Ezért kell olyat választani, ami relatív jó állapotban van, vagy már valaki költött rá előtted 1 milliót ;)

Ne a Gt-ől indulj ki, nem minden Astra ilyen :)

Vegyél C Corsa-t de akkor ne bántsd, közlekedj vele és kész.

C Corsa alkatrészügyileg kicsit más polc mint egy Astra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.