Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Hááát ez biztos igaz! :) szereztem egy vectra 1.6i-ből és tökéletesen jó lett :D :D addig kell kibirnia míg bele nem faragjuk az xe-t. :D

Corsa tuning topicban kerestél C12NZ injektort. :huh: Szerintem nem idevaló volt a kérdés. :D

Így nem kell meglepődni, hogy senki nem válaszol, mert itt igazából senki nem foglalkozik azokkal a motorokkal.

Ott vannak az adok-veszek topicok, de bontókban is biztos találsz ilyesmit.

Jó neked akármilyen C12NZ injektor, nem csak a Corsáké. Legalábbis szerintem, de igazából még soha nem érdekeltek ezek a dolgok.

Ha C20XE, C20LET, vagy V6 injektorok kellenének, hamarabb tudnék segíteni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nemrégiben haverom javasolta nekem, hogy ha kocsit akarok venni vegyek egy A Corsát. Először csodálkoztam az ötleten, mert már nem mai darab, de aztán kifejtette, hogy tegyünk bele valami nagyobb motort és akkor a kis súly és a sok paci következtében lesz egy elég jó autóm. Ennek a projektnek is - mint sok minden másnak - legnagyobb bökkenője az anyagi vonzat. Az alap autót effektíve olcsón meg lehetne venni (100-150e Ft). Ezután kéne bele valami ######ányosabb motor (mondjuk egy C20NE), egy olyan felfüggesztés ami ezt kiszolgálja, és egy kis ültetés, hogy jobban nézzen ki és a kanyarokat is jobban vegye. Első körben én ennyire gondoltam.

Abban kérném a segítségeteket, hogy szerintetek ennek érdemes nekilátni kb 300e Ft-os költségvetéssel, vagy ez már eleve halott ügy? Érdemes foglalkozni a dologgal, vagy hagyjam a csudába?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:

Cselt

Link to comment
Megosztás:

Abban kérném a segítségeteket, hogy szerintetek ennek érdemes nekilátni kb 300e Ft-os költségvetéssel, vagy ez már eleve halott ügy? Érdemes foglalkozni a dologgal, vagy hagyjam a csudába?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:

Cselt

Az EX C20NE Corsa A-m eladó, fent van a használtautón.Keress rá, és egyezz meg a sráccal.Az legalább kész van, és nem fogsz sok pénzt belebukni.

Az ilyen épített autókat célszerű készen megvenni, mert kül. nagyon komoly pénztemetők lesznek.Vagyis NE te bukd bele a pénzed.

Amúgy 300e.ft nem elég egy ilyen projektre.Nekem közel 1M, de inkább felette volt a költségvetése.Aki megvette, jóljárt.

Link to comment
Megosztás:

Az EX C20NE Corsa A-m eladó, fent van a használtautón.Keress rá, és egyezz meg a sráccal.Az legalább kész van, és nem fogsz sok pénzt belebukni.

Az ilyen épített autókat célszerű készen megvenni, mert kül. nagyon komoly pénztemetők lesznek.Vagyis NE te bukd bele a pénzed.

Amúgy 300e.ft nem elég egy ilyen projektre.Nekem közel 1M, de inkább felette volt a költségvetése.Aki megvette, jóljárt.

Ez így van. Egy késszel jár a legjobban. Ha nulláról indul, akkor az 1M-t eléri mire készen lesz, még így is, hogy már nem kéne annyit szívni, mint Losinak, mert már sok probléma meg lett azóta oldva. Persze a késznél meg az van, hogy át kell nézni, mert valószínűleg nem kímélték (végül is azért van ;) ).

Link to comment
Megosztás:

Tehát, ami feltétlenül szükséges egy ilyen projekthez:

-egy A Corsa

-egy C20NE+F16

-egy 1.4-1.6 hűtő, ha nem olyan lenne a Corsában

-féltengelyek (egyetlen gyári megoldás létezik, de olyant úgyse fogsz találni)

-Kadett 1.8-2.0 motortartó+bak

-egy legalább 45-ös kipufogórendszer, mondjuk NE esetében egy darabig lehetne hagyni a gyárit is.

-nagynyomású belső AC

-legalább 256-os fék elöl

-Legalább 14" kerekek (a fék miatt)

-sportfutómű, csak ültetőrugó a gyári lengéscsillapítókkal nem elég!

-meg még persze egy rakás apróság...

Ami ajánlott:

-fordulatszámmérős műszeregység

-ülés, amiből nem esel ki

-stabilizátorok

...

Nagyon sok minden ajánlott még, Ott vannak pl. a GSI futóműalkatrészei, ami mind erősebbek, vastagabbak.

Akkor nagyon hasznos tud lenni egy nagyobb fékrásegítő, mert a gyárinál még azért igen bele kell lépni a fékbe.

Lehet még mindent fokozni, de kevés az olyan megszállott, akinek már annyiban van a Corsája, mint mondjuk nekem, de Stefán is jó úton halad, csak ő annyiból jobban kezdte, hogy ő egy kész C20NE Corsából építkezett tovább.

Ha szerencséd van, akkor 350e körül lehet venni kész C20NE A Corsát, Warwolfé is legutóbb annyiért cserélt gazdát, de a mostani tulaja kicsit sokra tartja még.

Link to comment
Megosztás:

Igen költséghatékony, de amit láttam használtautón az 600 ezerért volt, ami azért nem 300...

Így halkan megsúgom, hogy ami 600e-ért van fönt, azt a srác 350e-ért vette, tehát lehet alkudni belőle.

Annyi, hogy azóta alufelniket rakott rá.

De ha ráalkudnál a gépre, eszedbe ne jusson kiejteni a nevem! :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.