Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel Kadett C


ruddee

Recommended Posts

az adásvételi szerződést kereken 4 évig tartottuk meg az eladást követően

4 év után jött a papír a kocsiról hogy fizessük a súlyadót.

be mentünk szólni hogy a kocsit eladtuk. de bent azt mondták hogy mégis a mi nevünkön/lakcímünkön van nyilvántartva!

Ha bejelentettétek az autó eladását, akkor rajta kellett hogy legyen az adásvételiteken az ellenjegyzés, ergo nem lehet a neveteken az autó. Bár most hogy már nincs meg az adásvételi (amit amúgy hivatalos iratként 5 évig kell megőrizni tudtommal), ezt nem tudjátok igazolni, de mindegy is: nem kell befizetni a teljesítményadót (már ha ez még mindig aktuális), sőt szólni kell hogy vonják ki az autót a forgalomból. Idővel egyébként amúgyis azt fogják tenni ha nincsenek rendezve a kocsi biztosítási és adó kötelezettségei.

Hozzáteszem azt sem értem hogy hogyan lehet még mindig forgalomban (a nyilvántartás szerint), ha egyszer több mint 10 éve nem fizet rá senki adót... vagy pl. hogy megy át műszakin? Mert ahhoz is igazolni kell bizonylattal a befizetett adót és biztosítást...

Link to comment
Megosztás:

ÖÖö igen ezt nem értem én sem hogy hogy van forgalomban??
mondva lett hogy el adtuk a kocsit nincs a birtokunkban nem fizetünk utána semmit.
azt mondták jó akkor mi járunk rosszul mert akkor ki vonják a forgalomból és körözés alá teszik a kocsit.. aztán a szájába rágtuk a nőnek hogy ELADTUK! vonják ki a forgalomból és tegyék körözés alá minket nem érdekel..
de azóta is jön a súlyadó -..- csak az nem tudom ha most előkerülne az autó oda állítok a ihoz és azt mondom hogy az az enyém itt a papír hogy a nevemen van. ha nem hiszi akkor kihívjuk a rendőrt házhoz ellenőriztesse a Gépkocsit ott úgyis megmondják hogy a mienk.. akkor szó nélkül át kell nyújtania a kocsit?

Link to comment
Megosztás:

-- Sajnos sok Önkormányzatban, Főleg Vidékiekben ( de nem jellemző) Nem értik , hogy mit mondasz.

-- Ott helyben kellett volna írni egy kérelmet ( nekik kell,hogy legyen ilyen formanyomtatványuk) ,Hogy a Gépkocsit eladtátok ekkor és ekkor.. Még ha nincs adásvételid a kezedben akkor is le vették volna a nevedről.( ÉN MÁR JÁRTAM ÍGY - EZÉRT MONDOM ) .

- HA forgalomba van ma is. akkor kellett volna látnia,hogy hol ?? Vizsgázott le legutóbb.

Igaz adatokat nem szolgáltatnak ki. De- ;) :o ... na mindegy.

Hiába van a neveden Azt nem fogod vissza szerezni. Csak , ha meg veszed és a mostani tulaj eladná neked.

Bocs. De ha van esze és ért hozzá ezt nem fogja meg tenni. :sick: :omg:

Link to comment
Megosztás:

-- Sajnos sok Önkormányzatban, Főleg Vidékiekben ( de nem jellemző) Nem értik , hogy mit mondasz.

-- Ott helyben kellett volna írni egy kérelmet ( nekik kell,hogy legyen ilyen formanyomtatványuk) ,Hogy a Gépkocsit eladtátok ekkor és ekkor.. Még ha nincs adásvételid a kezedben akkor is le vették volna a nevedről.( ÉN MÁR JÁRTAM ÍGY - EZÉRT MONDOM ) .

- HA forgalomba van ma is. akkor kellett volna látnia,hogy hol ?? Vizsgázott le legutóbb.

Igaz adatokat nem szolgáltatnak ki. De- ;) :o ... na mindegy.

Hiába van a neveden Azt nem fogod vissza szerezni. Csak , ha meg veszed és a mostani tulaj eladná neked.

Bocs. De ha van esze és ért hozzá ezt nem fogja meg tenni. :sick: :omg:

most se sokat ér vele, mert 8x átiratást kell fizetnie kb... :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

szépek szépek :D én mi pénzbe kerül egyet Magyarországra helyezni?

Pontosan nem tudom, de nem is igazán akarom... Drága sajnos, csak az üzemanyagköltség 40ezer oda vissza meg már ugye 2 autó tankját kell nézni, persze ha vlkivel ki tud menni az ember.

Még ha sikerülne is találni( gondolom a Coupe-nál vagyunk még mindig) egy 3000€ alatti árcímkéset akkor is millión felül vígan.

Pedig micsoda szép Opel-ek vannak ezen az oldalon meghírdetve. Néztem az Ascona-kat, Kadett-eket, Rekord-okat. Sok gyönyörű van amit szívesen megvennék. Már ha lenne annyi pénz :(

Így most inkább örülök ha itthonról tudnék venni egy öreg Opel-t, még számomra elfogadható áron. De ha sikerül elérnem az 1 éves munkaviszonyt, meglehet egy kis kölcsönt felmarok augusztusban és nézek egyet.

ne mán az a 2 hónap! Már most is lenne egy kis aranyos. Amilyen szerencsém van akkor meg nem lesz már az sem meg más példány sem ami tetszene.

Jobb lenne osztrákba menni melózni valódi fizetésért, és onnan már Opel-el jönnék haza :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Eladó c kadett:

Nagyblokkos stabrúd 15Eft

Nagyblokkos c kadett hátsó híd 50Eft

Ohc getrag 240 50Eft

1.8 manta motortartó 15Eft

1.8 mintára hegesztett karter 15Eft

Nem kenyérre kell, tejre. alkudni nem illik

Ígéretekből lett elég az elmúlt 1 hétben aki ideér az viszi

T.:06204509692

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok ,

Vadi új vagyok erre és szeretnék segítséget kérni.
Van egy 79-es C Kadett-om és az ablak alján található szigetelés ereszti be a vizet mind a két sarkában.
Oké , hogy az sose fogja teljesen megfogni a vizet de nyakon öntöttem egy adag vízzel és
az ajtó belsejében egy elég látványos vízesés keletkezett..ez azért kicsit sok mennyiség szerintem.. <_<
Tudna valaki javasolni valami megoldást erre vagy bármit ?
Egy másik elég ütős probléma a bal oldali ablakemelőm ..kiszakadt a szerkezetből a bowden ..tőből és
valahogy esélyét se látta eddig senki , hogy az visszakerüljön a szerkezetbe.
Ezzel a két dologgal sehogy sem boldogulok és jó lenne rá valami gyógymód !
A segítséget előre is köszönöm szépen mindenkinek !

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Pontosan nem tudom, de nem is igazán akarom... Drága sajnos, csak az üzemanyagköltség 40ezer oda vissza meg már ugye 2 autó tankját kell nézni, persze ha vlkivel ki tud menni az ember.

Még ha sikerülne is találni( gondolom a Coupe-nál vagyunk még mindig) egy 3000€ alatti árcímkéset akkor is millión felül vígan.

Pedig micsoda szép Opel-ek vannak ezen az oldalon meghírdetve. Néztem az Ascona-kat, Kadett-eket, Rekord-okat. Sok gyönyörű van amit szívesen megvennék. Már ha lenne annyi pénz :(

Így most inkább örülök ha itthonról tudnék venni egy öreg Opel-t, még számomra elfogadható áron. De ha sikerül elérnem az 1 éves munkaviszonyt, meglehet egy kis kölcsönt felmarok augusztusban és nézek egyet.

ne mán az a 2 hónap! Már most is lenne egy kis aranyos. Amilyen szerencsém van akkor meg nem lesz már az sem meg más példány sem ami tetszene.

Jobb lenne osztrákba menni melózni valódi fizetésért, és onnan már Opel-el jönnék haza :D

az oszträkok is nemetböl hozzäk az opelt

elvetve talälhato itt ami jo meg szep

e lehet hogy a fizura gondolsz az i több nemetbe :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.