Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Hát ha nem 3-4 óra, de minimum 1-2 óra tökölődés a gömbizé....

Szóval amikor ilyeneket mond, inkább írd fel, de ez azért elég gáz, hogy kérdezel valamit, és magad sem tudod mit... Most ha kapsz egy választ még annyira sem fogod érteni.

Ez egyszer szerencséd van, mert pontosan tudom, miről beszélt a szerelő.

A kormányösszekötő gömbfejek (ezzel lehet állítani a kerékösszetartást /szakszóval spur/), rohadtak be. Melegíteni nem igazán, vagy csak nagyon óvatosan, körültekintően lehet, mert eléghet a gömbfej porvédője (ha mégis melegítik, akkor a végét locsolni szokták közben). Ha ez sem megy, akkor le kell kötni a kormányösszekötőt a futóműről, és óvatosan kocogtatva+csavarlazítózva lehet hogy megindul (nem tudom pontosan, de lehet hogy a komplett futóművet is ki kell kötni). Ha mégsem, akkor továbbmelegítve (olyan áron is, hogy tonkremegy a gömbfej!) próbálják meg lelazítani. Szóval szélsőséges esetben lehet 3-4 óra szopás a dolog...

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hát ha nem 3-4 óra, de minimum 1-2 óra tökölődés a gömbizé....

Szóval amikor ilyeneket mond, inkább írd fel, de ez azért elég gáz, hogy kérdezel valamit, és magad sem tudod mit... Most ha kapsz egy választ még annyira sem fogod érteni.

Ez egyszer szerencséd van, mert pontosan tudom, miről beszélt a szerelő.

A kormányösszekötő gömbfejek (ezzel lehet állítani a kerékösszetartást /szakszóval spur/), rohadtak be. Melegíteni nem igazán, vagy csak nagyon óvatosan, körültekintően lehet, mert eléghet a gömbfej porvédője (ha mégis melegítik, akkor a végét locsolni szokták közben). Ha ez sem megy, akkor le kell kötni a kormányösszekötőt a futóműről, és óvatosan kocogtatva+csavarlazítózva lehet hogy megindul (nem tudom pontosan, de lehet hogy a komplett futóművet is ki kell kötni). Ha mégsem, akkor továbbmelegítve (olyan áron is, hogy tonkremegy a gömbfej!) próbálják meg lelazítani. Szóval szélsőséges esetben lehet 3-4 óra szopás a dolog...

Köszönöm szépen az ismételten tökéletes és alapos választ !!!!! Igérem kicsit csiszolok autós ismereteimen de például most is pont ezt teszem és hát ezért jó dolog ez a MOTE meg a fórum , hogy vannak ilyen tapasztalt Opeltulajdonosok mint pl.: Te !!! :( :lol: :prayer: :prayer: :prayer:

Link to comment
Megosztás:

Én föladtam fél óra után a vectrán, és hála a donornak, kicseréltem az egészet, rugóstól lengéscsillapítóstól és kormányösszekötőstől. :oops: :oops: :wink:

Sun :shock: Elég szerencsés voltál inyen donorral !!!! Szerencsére nekem a többiek rendben vannak csak ez a problémás !!

Link to comment
Megosztás:

NO BÁTYÁM ! Ha beszélni tudna a csavart is elengedné ! SZERINTEM :( :shock: :lol:

Szóval,hogy ne legyen off a dolog.

A gömbfejet kiszedni vagy lelazítani akarod? :roll:

Ha lelazítani akarod a kontraanyát akkor először is be kell fújni csavarlazítóval,esetleg előtte ledrótkefézni.

Meg is kocogtathatod kalapáccsal és csak utánna állj neki a lazításának.

Megpróbálhatod picit ráhúzni és utánna ki,ha megindult de szorul akkor kettőt kitekersz egyet vissza,kettőt ki egyet vissza. 8)

Ha a kontraanya lelazult de a gömbfej nem akar kijönni akkor szerezz egy gombfej kiszedő célszerszámot,ha az nincs akkor 2 db kalapácsot.

Az egyiket tedd neki a kömbfejnek,hogy legyen húzása. A másikkal meg jó nagyokat baccál rá a másik oldalára.

Ki fog jönni 8)

Link to comment
Megosztás:

Szóval,hogy ne legyen off a dolog.

A gömbfejet kiszedni vagy lelazítani akarod? :roll:

Ha lelazítani akarod a kontraanyát akkor először is be kell fújni csavarlazítóval,esetleg előtte ledrótkefézni.

Meg is kocogtathatod kalapáccsal és csak utánna állj neki a lazításának.

Megpróbálhatod picit ráhúzni és utánna ki,ha megindult de szorul akkor kettőt kitekersz egyet vissza,kettőt ki egyet vissza. 8)

Ha a kontraanya lelazult de a gömbfej nem akar kijönni akkor szerezz egy gombfej kiszedő célszerszámot,ha az nincs akkor 2 db kalapácsot.

Az egyiket tedd neki a kömbfejnek,hogy legyen húzása. A másikkal meg jó nagyokat baccál rá a másik oldalára.

Ki fog jönni 8)

Ki akrom lazíttatni mert vinném futóműállításra és nem tudják addig csinálni mig a csavar nem engedi :( :lol:

Én biztos nem esnék neki azt sem tudom , hogy hol vannak ezek a dolgok a kocsimon (csak sejtem, szégyen nem szégyen bevallom őszintén ) és ha ide erő kell a csavarlazitáshoz nem hiszem , hogy a 67 kg-os verseny súlyom elég meggyőző!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok! Nagyon sokáig Astra fanatic voltam(vagyok), csak GSi-t nem akartam venni, mert nagyon lehajtottakat találtam csak, de egyszer csak jött a szerelem:

Egy Vectra 2000!!!! :oops:

Nagyon bejön a gyári spoilerezése, s a kedvenc opelmotorom van benne!

Majd egy ilyet szeretnék venni egyetem után természetesesn egy komplett külső-belső, s motor felújítás lesz rajta ismerős szerelőnél, De addig is a pár évig, amíg abbahagyom az autózást(egyetem), sajnos(eladom az astrám), szeretném, ha valakinek ilyen autója van, az megosztaná velem a tapasztalatait minden téren!!!

uh, jó kis barokkos körmondat... :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Szép jó estét mindenkinek !

Lenne itt néhány kép a kicsikémről ! Remélem nem gáz , ha beteszek ide pár képet !!Majd a galériába is beteszem , ma megtalálom végre !!!

A KÉPET NEM SIKERÜLT BETENNEM IDE !!!

Remélem teteszik !!! Nekem nagyon !!!!! Majd lenne néhány kérdésem is !!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nagyon sokáig Astra fanatic voltam(vagyok), csak GSi-t nem akartam venni, mert nagyon lehajtottakat találtam csak, de egyszer csak jött a szerelem:

Egy Vectra 2000!!!! :oops:  

Nagyon bejön a gyári spoilerezése, s a kedvenc opelmotorom van benne!

Majd egy ilyet szeretnék venni egyetem után természetesesn egy komplett külső-belső, s motor felújítás lesz rajta ismerős szerelőnél, De addig is a pár évig, amíg abbahagyom az autózást(egyetem), sajnos(eladom az astrám), szeretném, ha valakinek ilyen autója van, az megosztaná velem a tapasztalatait minden téren!!!

uh, jó kis barokkos körmondat... :twisted:

Légy erős! Most ugy szolok hozzád mint férfi a férfihoz!

Ezek a c20xe mocis Vectrák ugyanugy le vannak strapálva sztem mint a géjesik.

Legalábbis sokkal jobb állapotut félek nemtalálsz. Pláne ha csak évek mulva szeretnél belevágni.

A felujítás pedig....majd az Anti mesél róla....ha lesz rá ereje ;)

Link to comment
Megosztás:

Szép jó estét mindenkinek !

Lenne itt néhány kép a kicsikémről ! Remélem nem gáz , ha beteszek ide pár képet !!Majd a galériába is beteszem , ma megtalálom végre !!!

A KÉPET NEM SIKERÜLT BETENNEM IDE !!!

Remélem teteszik !!! Nekem nagyon !!!!! Majd lenne néhány kérdésem is !!!

Neeeeeeeeeeeeee cirkuszoljál már ;) :lol: :lol: :(

Galéria feltöltése :

Saját hozzászólásodnál klikk a galériára, bal felső sarokban klikk a "képfeltöltésre".

ui: jó hosszúúúú golytábor vót :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Neeeeeeeeeeeeee cirkuszoljál már ;) :lol: :lol: :(

Galéria feltöltése :

Saját hozzászólásodnál klikk a galériára, bal felső sarokban klikk a "képfeltöltésre".

ui: jó hosszúúúú golytábor vót :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Na te se arról vagy híres , hogy sűrűn jössz az én utcámba !!!!

Kérdezd Antit milyen volt a gólytábor látott néhány képet már !!!!

Link to comment
Megosztás:

Na te se arról vagy híres , hogy sűrűn jössz az én utcámba !!!!

Kérdezd Antit milyen volt a gólytábor látott néhány képet már !!!!

Ha megyek az a baj, ha nem megyek az a baj ?

/Szeretném kérni Steve barátomnak a BelgaBalga "Az a baj" című örökbecsű művét/" :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Nahhh toljál képeket a galériába a gólyatáborról, vagy a + 18ba ;) :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.