Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Asszony felhívja a férjét.

-Gyere gyorsan a kórházba Anyám haldoklik!!! B)

-De drágám ma van a kupadöntő a TV-ben! :D

-Majd felveszed és megnézed később!! :)

Ezek után az asszony beadta a válópert, amikor a férj megjelent 1 kamerával és 1 állvánnyal a kórházban. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok! Abszolut nem idetartozik de mégis pofátlankodnék egy kicsit hátha tud valamelyikötök segiteni. A érdekelne hogy mi okozhatja 1 literes karburátoros unonál azt hogy aze 1-3 as henger nemmegy,vagyis tiszta feketére köpia gyertyát és erö nincs a kocsiban. Tipp esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok! Abszolut nem idetartozik de mégis pofátlankodnék egy kicsit hátha tud valamelyikötök segiteni. A érdekelne hogy mi okozhatja 1 literes karburátoros unonál azt hogy aze 1-3 as henger nemmegy,vagyis tiszta feketére köpia gyertyát és erö nincs a kocsiban. Tipp esetleg?

Kompresszió volt már mérve? Gyújtáskábelek, elosztó, gyertyák rendben?

Link to comment
Megosztás:

Szia Thor! Kompresszio nemvolt mérve dehát az a baj hogy a kocsi két inditás közt döntött ugy hogy meghal szoval szerintem valami elektromos baj lehet. Szikra az van gyergyák jok. Talán gyujtásmodul? Ugynéz ki hogy a 1-2 henger nemmegy és kormosak is ezek a gyergyák. Most tegnap kicseréltem a hengerfejtömitést de ugyanaz:(

Link to comment
Megosztás:

Szia mindenkinek!

Új vagyok még és olyan kérdésem lenne, hogy van-e valakinek Opel Vectra_A szerelési útmutatója. Ne haragudjatok rám, ha ilyen kérdés volt már de nem tudom hova írjak. A problémám az lenne, hogy a benzin mutatóm fekszik és a kis komputer villogó nullát mutat. Nem tudom, hogy hol keressem a hibát hiszen benzin van az autóban. A válaszokat előre is köszönöm. Ha valakinek van útmutatója kérem küldje e jozsef.pavisa@gmail.com email címre. KÖSZÖNÖM...

Link to comment
Megosztás:

A hibát a tankban levő üzemanyagszint-jeladónál keresd, esetleg (bár ez elég ritka) maga a műszeregység hibásodott meg. A BC ("kis komputer") azért mutat villogó 0-t a megtehető távolságra, mert ezt az adatot a tankban levő üzemanyag mennyiségéből kalkulálja ki, ehhez pedig a műszerfalról kapja az infot, ahol neked ugye nullát mutat a mutató. Tehát ha a műszeregység vagy a jeladó hibáját megoldottad, azaz a mutató életre kelt, akkor a BC is helyes értéket fog mutatni megint.

Link to comment
Megosztás:

Szia Thor! Kompresszio nemvolt mérve dehát az a baj hogy a kocsi két inditás közt döntött ugy hogy meghal szoval szerintem valami elektromos baj lehet. Szikra az van gyergyák jok. Talán gyujtásmodul? Ugynéz ki hogy a 1-2 henger nemmegy és kormosak is ezek a gyergyák. Most tegnap kicseréltem a hengerfejtömitést de ugyanaz:(

Hmmm.

De az 1-2 hengernél is van szikra? Motorkódot, vagy teljesítményt tudsz?

Link to comment
Megosztás:

Külföldi autót érdemes venni?? Milyen okmányokat kérnek amikor megyek az okmány irodába átiratni. Esetleg valakinek vannak tapasztalatai ezzel kapcsolatban?

Adás-vételi szerződés kell, ill. érvényes biztosítás. Ugyanúgy, mintha itthon vennél autót.

És hála az unijónak, nem szükséges magyar nyelvű papír, csak minden adat rajta legyen. :)

Amúgy igen sokat kell fizetni regisztrációs adóként, :D így erősen meggondolandó eme manőver, és az behozatali költségekről még szó sem esett. :D

Link to comment
Megosztás:

Külföldi autót érdemes venni?? Milyen okmányokat kérnek amikor megyek az okmány irodába átiratni. Esetleg valakinek vannak tapasztalatai ezzel kapcsolatban?

Szerintem ilyenen ne is nagyon gondolkodj, ha ezen törön a fejed! Egyszerüen nem éri meg, főleg nem idősebb autóknál! Még 1-2 éves autóknál csak-csak megérheti, illetve az olyan autóknál amik nem 1-2 millióba kerülnek!! :D

Link to comment
Megosztás:

Adás-vételi szerződés kell, ill. érvényes biztosítás. Ugyanúgy, mintha itthon vennél autót.

És hála az unijónak, nem szükséges magyar nyelvű papír, csak minden adat rajta legyen. :)

Amúgy igen sokat kell fizetni regisztrációs adóként, :D így erősen meggondolandó eme manőver, és az behozatali költségekről még szó sem esett. :D

De ha 800e ft-os autót, 300e megveszek, amiről van forgalmi, ami ki van vonva. De adásvételi szerződés vagy számla az nincs :S 160e ft a regisztrácós adó akkor megéri nem???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Csak azért irok mert az elöbbiekben emlitett uno elindult bár nem nekem sikerült megcsinálni hanem auto villamosságinak de megy. Állitolag a gyujtáselosztott kellet kipucolni csak. De érdekes mert azt vettem rá egy bontottat és azzal ugyanazt csinálta és két eloszto hogy tökugyanazt produkálja hmmm nemtudom lehetséges de mindegy megy és kész!

Link to comment
Megosztás:

De ha 800e ft-os autót, 300e megveszek, amiről van forgalmi, ami ki van vonva. De adásvételi szerződés vagy számla az nincs :S 160e ft a regisztrácós adó akkor megéri nem???

Hát ha neked megéri 460e Ft-ért venni egy autót bontásra akkor hajrá...

Már többen leírták, kell adásvételi vagy számla vagy valamiféle eredetigazolás, különben nem fogod tudni itthon forgalomba helyezni, csak elbontani lehet majd.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha neked megéri 460e Ft-ért venni egy autót bontásra akkor hajrá...

Már többen leírták, kell adásvételi vagy számla vagy valamiféle eredetigazolás, különben nem fogod tudni itthon forgalomba helyezni, csak elbontani lehet majd.

Nem bontásra való. Adásvételit tudok hozzá szerválni. 460e és lenne egy magyar papíros autóm???

Link to comment
Megosztás:

Nem bontásra való. Adásvételit tudok hozzá szerválni. 460e és lenne egy magyar papíros autóm???

Nekem az a regadó túl "olcsónak" tűnik... B) Bár lehet hogy én tudom rosszul... :)

Amúgy ha ilyen könnyen mennének a dolgok, hogy egy 800e Ft-os autót 460e-ért behozható (regadóval együtt), szerintem nagyon sokan ezt csinálnák.. :D Nem akarok vészmadárkodni de ez a dolog megint bűzlik!! :D Nem ám úgy jársz mint a Corsával.. Valahogy úgy érzem hogy nem megy mostanság neked ez a kocsi téma, persze nem bántásképpen mondom! :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a regadó túl "olcsónak" tűnik... B) Bár lehet hogy én tudom rosszul... :)

Amúgy ha ilyen könnyen mennének a dolgok, hogy egy 800e Ft-os autót 460e-ért behozható (regadóval együtt), szerintem nagyon sokan ezt csinálnák.. :D Nem akarok vészmadárkodni de ez a dolog megint bűzlik!! :D Nem ám úgy jársz mint a Corsával.. Valahogy úgy érzem hogy nem megy mostanság neked ez a kocsi téma, persze nem bántásképpen mondom! :D

Ott van az valahol. Én 98-as évj, 1.4 ccm, 4-es körny kat.-al számoltam. Sacc 8 kilo az autó értéke, és 157ezret hozott ki regadónak. Abban viszont igazad lehet, hogy gyanúsan olcsó, ha ilyen lazán menne mindenki kintről hozna magának autót....... :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a regadó túl "olcsónak" tűnik... B) Bár lehet hogy én tudom rosszul... :)

Amúgy ha ilyen könnyen mennének a dolgok, hogy egy 800e Ft-os autót 460e-ért behozható (regadóval együtt), szerintem nagyon sokan ezt csinálnák.. :D Nem akarok vészmadárkodni de ez a dolog megint bűzlik!! :D Nem ám úgy jársz mint a Corsával.. Valahogy úgy érzem hogy nem megy mostanság neked ez a kocsi téma, persze nem bántásképpen mondom! :D

Hát nem tudom. Interneten volt egy cikk, hogy sokkal olcsóbban lehet kijönni, behozni külföldről egy autót, és lepapíroztatni, mint itthon ugyanazt megvenni. Sokkal jobb állapotba vannak a külföldiek mint a magyarok.

Nem veszem bántásképpen, majd lesz ami lesz :D

Link to comment
Megosztás:

Ott van az valahol. Én 98-as évj, 1.4 ccm, 4-es körny kat.-al számoltam. Sacc 8 kilo az autó értéke, és 157ezret hozott ki regadónak. Abban viszont igazad lehet, hogy gyanúsan olcsó, ha ilyen lazán menne mindenki kintről hozna magának autót....... :)

Akkor nem szóltam semmit! :D Igazából én még nem hoztam be soha kocsit kintről, de pár ismerősöm viszont már igen! Mondjuk ők 1,5-2 millió kocsikat hoztak be, ezeknél pedig pedig a regadó is kb. 500e körül mozgott!! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.