Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Még akkor sem, ha mérnök így tervezte meg? :-)

A karrteagáz vizavezetése a motorba felesleges és rossz!!!

Ezt csak környezet kímélésből oldották meg így!!!

Azért kérdem mert lecsapatott teszek a vekibe pontosan azért hogy az én torkomba se öntsenek semmiféle trutyit!!!

Több szempontból is hasznos kipufogó rendszer stb..

De hogy annak a vékony csőnek mi szerepe van fogalmam sincsen!

Melegíteni a torkot !!!! oszt minek mikor kb. 10 perc kellene neki télen hogy fel melegedjen arra ott van a kipufogó hője mármint ha működik az vákuumos csappantyú szelep a légszűrőházba.

Link to comment
Megosztás:

A karrteagáz vizavezetése a motorba felesleges és rossz!!!

Ezt csak környezet kímélésből oldották meg így!!!

Azért kérdem mert lecsapatott teszek a vekibe pontosan azért hogy az én torkomba se öntsenek semmiféle trutyit!!!

Több szempontból is hasznos kipufogó rendszer stb..

De hogy annak a vékony csőnek mi szerepe van fogalmam sincsen!

Melegíteni a torkot !!!! oszt minek mikor kb. 10 perc kellene neki télen hogy fel melegedjen arra ott van a kipufogó hője mármint ha működik az vákuumos csappantyú szelep a légszűrőházba.

kartergáz ja, csak a folytószelep után általában vákuum van, ezért gyenge vákuumot tart a forgattyúsházban, ami picit csökkent a fogyin.

Link to comment
Megosztás:

kartergáz ja, csak a folytószelep után általában vákuum van, ezért gyenge vákuumot tart a forgattyúsházban, ami picit csökkent a fogyin.

Értem és kösz ezt még autszerelök sem birták megmondani hogfya vékony csőnek mi szerepe van pedig én is az vagyok!

Hát nem tudom hogy menyivel lehet kevesebb a fogyasztás szerintem alig mérhető ha egyáltalán lehet mérni!

Link to comment
Megosztás:

Értem és kösz ezt még autszerelök sem birták megmondani hogfya vékony csőnek mi szerepe van pedig én is az vagyok!

Hát nem tudom hogy menyivel lehet kevesebb a fogyasztás szerintem alig mérhető ha egyáltalán lehet mérni!

Miért érdekel annyira?

Link to comment
Megosztás:

Arra is jó az a kis cső, hogy a felesleges nyomást kivezeti a szelepfedél alól és így nem nyomja annyira az olajat át a tömítésen. :)

Ádám nem ezért olajos neked ott minden? :lol:

Mondasz valamit!

Pont ezen gondolkoztam most amikor cseréltem az olajat. Olajmentesre letakarítottam mindent és azóta nincs folyás a szelepfedélnél. Lehet kipréselte az új pasztázott tömítésen, mert akkora volt a nyomás akkor valamiért ;)

Az biztos hogy most csontszáraz (0W40 Edge-el is).

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hány napnyi felvételből készült, de akkor is borzalom. :lol:

Háááát ez így van én járok Ukrajnába havi szinten de igen igen érdekes a közlekedés meg kell szokni pláne mikor a főút közepén hiányzik a szenyviz akna fedél és te mész úgy kb 80km sebességgel volt egy pár hajmeresztő élményem!!!

Link to comment
Megosztás:

Háááát ez így van én járok Ukrajnába havi szinten de igen igen érdekes a közlekedés meg kell szokni pláne mikor a főút közepén hiányzik a szenyviz akna fedél és te mész úgy kb 80km sebességgel volt egy pár hajmeresztő élményem!!!

:lol: :D :devlish:

Ijjh, az komoly...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.