Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Már ígénybe is venném a szakértelmeteket.3.0 MV6 automata váltó.A probléma a következő:

Automata váltón sport gomb benyomva, vas lerúgva elkezd húzni mint állat, majd felkapcsol és utána váltó hibát ír ki.Sport fokozatot nem lehet kapcsolni.Autó megállít, gyújtás levesz.Újra indítom fedélzeti nem ír ki hibát, önellenőrzés ok.Váltó jól müxik.Ezt már 2x is csinálta.???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

V.hol azt olvastam , hogyha nagy a baj akkor a fedélzei újra indítás után is kiírja(villogtatja) a hibát.Váltó olaj és szűrő csere lenne?

Link to comment
Megosztás:

Már ígénybe is venném a szakértelmeteket.3.0 MV6 automata váltó.A probléma a következő:

Automata váltón sport gomb benyomva, vas lerúgva elkezd húzni mint állat, majd felkapcsol és utána váltó hibát ír ki.Sport fokozatot nem lehet kapcsolni.Autó megállít, gyújtás levesz.Újra indítom fedélzeti nem ír ki hibát, önellenőrzés ok.Váltó jól müxik.Ezt már 2x is csinálta.???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

V.hol azt olvastam , hogyha nagy a baj akkor a fedélzei újra indítás után is kiírja(villogtatja) a hibát.Váltó olaj és szűrő csere lenne?

Nem tudom mi a hiba, de ezt nekem is csinálja. De annyi különbséggel, hogy nekem nem ír, és nem is villog ki a hiba, egyszerűen nem engedi berakni S be...szerintem olaj szűrő csere, de nem tudom. Én most akarok cserélni olajat,de nem tudom, hogy a tömítés vissza megy-e, vagy azt is kell venni, valamint hogy ha leveszem a két teknőt és abból kicserélem az olajat, akkor az elég? Tudja ezt valaki?:lol:

Ha rájössz a hibára, oszd meg! :lol: Köszi, pacsek

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mi a hiba, de ezt nekem is csinálja. De annyi különbséggel, hogy nekem nem ír, és nem is villog ki a hiba, egyszerűen nem engedi berakni S be...szerintem olaj szűrő csere, de nem tudom. Én most akarok cserélni olajat,de nem tudom, hogy a tömítés vissza megy-e, vagy azt is kell venni, valamint hogy ha leveszem a két teknőt és abból kicserélem az olajat, akkor az elég? Tudja ezt valaki?:lol:

Ha rájössz a hibára, oszd meg! :lol: Köszi, pacsek

Ha csak a 2 tekenyőt veszed le,akkor elég 5 liter olaj,de ha teljesen cseréled akkor kb 9litert kell venned.Olajhűtőböl is ki kell folyatni az olajat,különben összekevered a friss és az elhasználtat.Tömitést nem cseréltem,és nem is folyatott seholsem.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak a 2 tekenyőt veszed le,akkor elég 5 liter olaj,de ha teljesen cseréled akkor kb 9litert kell venned.Olajhűtőböl is ki kell folyatni az olajat,különben összekevered a friss és az elhasználtat.Tömitést nem cseréltem,és nem is folyatott seholsem.

Értem!Köszi a gyors választ, oké akkor megpróbálom én is, de ha teljeset akarok cserélni azt hogyan kell? Meg ha leoldom az egyik csövet a hűtőről, a felsőt, akkor az alsóból az anti vákuum kitolja nem?A szűrő csere macerás, mert akkor inkább elviszem cseréltetni és nem sz@rakodok itthon vele...?Mit javasolsz elég a két teknőből cserélni olajat? Szívem szerint az egészet le cserélném...de hát... :lol:

nah köszike

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

OPEL mágust keresek !!!

Az alany ascona 86os 90lovas 16SH touring ami a bnőmé....

Csodás csendes motorja van.... de a váltó/difi mint az ikarusé...olyat kotyan és búg...

Lehet ebbe a difi kottyanását állítani?

A legolcsóbb megoldást keressük, én bontottban gondolkozom, valószinű F16os van rajta de én a számát nem találom!

Minden F-es váltó felmegy a helyére? Azt hallottam hogy csak a D kadetté, A vectráé és a calibráé az asconáén kívűl...........

Ha vkinek van ilyen váltója is olcsóba szóljon, hosszú váltó érdekel csak!

THX

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

OPEL mágust keresek !!!

Az alany ascona 86os 90lovas 16SH touring ami a bnőmé....

Csodás csendes motorja van.... de a váltó/difi mint az ikarusé...olyat kotyan és búg...

Lehet ebbe a difi kottyanását állítani?

A legolcsóbb megoldást keressük, én bontottban gondolkozom, valószinű F16os van rajta de én a számát nem találom!

Minden F-es váltó felmegy a helyére? Azt hallottam hogy csak a D kadetté, A vectráé és a calibráé az asconáén kívűl...........

Ha vkinek van ilyen váltója is olcsóba szóljon, hosszú váltó érdekel csak!

THX

Miért nem az Ascona rovatba írsz?

Link to comment
Megosztás:

:lol: Akkor nem foglalkozunk a teljes cserével. De akkor csak 5liter olaj kell?A maradék 4litert hogyan cserélem le?Ez szerintem elég rossz arány... :D De lehet elviszem inkább automata váltó szervizbe cseréljék le az olajat, mert ők lehet tudnak egy trükköt, nem? De ha csak a két olaj teknőt kell levenni és abból az olajat kiszedni és freesh olajat önteni bele akkor azt szerintem én is megtudom csinálni. Váltó leszedés halott téma :lol: Köszike, a szűrőt is cserélni kell vagy csak kimosni? Mert hallottam ilyet is...köszike :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én benzinnel mostam.Szép tiszta lett.

Köszi a segítséget!Majd a héten akkor megpróbálom megcsinálni. De te hogy töltöttél utána ha alacsony volt a szint?Mert oda az ellenőrző csavarba elég necces. Leveszem a két teknőt olaj ki szűrő le moss benzinnel, közben cső le levegő bele, cső vissza szűrő vissza fressh olaj teknőbe mindkettőbe, majd teknő vissza és kész? vagy be kell indítani és megvárni míg felmelegszik és megnézni szintet és ha nem jó után tölteni,ez a legfogósabb része...jah és a kisebbik olaj teknőbe mennyi olaj kell?Vagy annyi amennyi volt benne?Ehhez kell a 5liter olaj?Vagy ehhez már a kilenc? :lol: Kössszzzike

Link to comment
Megosztás:

Olaj leenged a teknők leszedésével. Szárazon összerakod. A szintellenörző csavaron keresztül kell feltölteni. Fogsz egy hosszú csövet, egyik vége a váltóba, másik végébe belenyomsz egy tölcsért és így fel tudod tölteni. Amúgy az olajosflakonon van egy kihúzható cső is, csa azzal nem lehet kiüríteni a dobozt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nagy élmény ,olajat cseréltem atamatámba.Nem is lett volna gond a leszedéssel,ha az elöttem hozzá nyúló ember

("állgya meg az ég" egy vödör fáradt olajjal) a szint ellenőrző csavarfejet nem gömbölyitti le.Közel egy óráig tarott kiszedni,hogy a dekniben levő menet ne sérüljön.Olaj "nyakamban", de kikerült belőle a megfáradt.Tisztítás után, feltöltés,de

hol.Váltó tetején leltem lukat,azon keresztül fel tudtam fujni az olajat.Nem kellett hozzá más mint egy 2 méteres átlátszó

mücső,tölcsér,tüdő.Oszt jött a teljes siker.Cucc fél óra alatt a váltóban.Most finomul működik(kopp kopp kopp).Heppi :lol: :lol:

mostmár tudom ,hogy az a luk a kardánjeladó nyilása :lol:

lehet,hogy nem a "legszakszerübb",de megoldásként egyedül szakterolva jóvolt

Link to comment
Megosztás:

Sebességváltó-olaj (AR 25/35)

Minősége:

Speciális olaj "Dexron ® III..." megjelöléssel, katalógusszám 19 40 763 (90 510 269).

Speciális olaj "ETL 7045 E" jelöléssel.

Útmutatás:

Az "ETL 7045 E" sebességváltó-olaj visszamenőleg minden AR 25/35 sebességváltóhoz engedélyezett és a "Dexron® III..." sebességváltó-olajjal keverhető.

AR 25/AR 35

Az első töltet mennyisége:

– üres sebességváltómű és nyomatékváltó esetén –

8,4 liter

Az utántöltési mennyiség:

– az olaj ellenőrzőcsavaron való leeresztése után –

Töltsük fel hajtóműolajjal az ellenőrző-/betöltőnyílás alsó széléig.

– a sebességváltómű olajteknőjének szétszerelése után (hajtóműfőház) –

kb. 4,4 liter1)

Olajcsere:

– csak megnehezedett menetfeltételek esetén szükséges –

állandó jellegű, nagy rakománnyal magashegységi körülmények között megtett utakon – állandó jelleggel, nagysúlyú vontatmánnyal megtett utakon.

Olajszintmérés:

Járó motornál a választókar "P" állásában – mérjék meg a sebességváltó-olaj hőmérsékletét TECH 1/1A vagy TECH 2 műszerekkel. Ehhez feltétlenül használják az "Olajszint ellenőrzése és módosítása" munkaműveletet és az "AF 25/35 4-fokozatú automata sebességváltó Omega-B" aktuális vizsgálati útmutatóját.

Sebességváltó-olaj - R 25/R 28/R 30

Olajmennyiség

Kb. 1,2 liter (betöltési olajszint kb. 9 mm-rel a betöltőnyílás alsó széle alatt)

Olajminőség

a JP 30 97 A 013 616 59-ig terjedő sebességváltószámmal ellátott sebességváltóknál 1)

Katalógus-sz. (1 liter)

19 40 708

váltóműveknél a JP 30 97 A 013 616 59 váltóműszámtól

Katalógus-sz. (1 liter)

19 40 764

'99-es modellévtől mindegyikhez, visszamenőlegesen is.

Katalógus-sz. (1 liter)

19 40 768

A 19 40 708 számúval nem keverhető, a 19 40 764 számúval keverhető.

1 ) A sebességváltó olajak nem keverhetők. A kezelhetetlen vagy nehezen kezelhető, nehezen járó, beragadó sebességváltó vagy rossz hideg-válthatóság esetén, az eddigi váltóműolajat újabb váltóműolajra lehet cserélni. Az eljárási mód ebben az esetben az

Link to comment
Megosztás:

gratula,türelmes ember vagy ,ezt mind leirni :lol:

ez abszolut kimeritő válasz :lol:

Szerintem másolta, mert a topic elején van leírva, és röstellem is magam, hogy elfelejtettem... :lol:

Na de félre téve majd mostanság megcsinálom ha lesz egy kis időm és ambícióm.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hello mindenki!!!

Nagy kérdéssel fordulnék felétek!

Ma megállt a váltóm. De teljesen, és nem tudom mi lehet vele a tré...

Előzmény: 50km-el döcögtem, és előzési lehetőségem lett és nyomtam egy padlót...felpörög motor vissza vált, és teljes fordulattal ráengedte a "kuplungot" a váltó, és megcsikordultak a kerek és bekapcsolt a kipörgés gátló. Ezóta szarakodott, hogy mentem egyenletesen azt egyszer csak felpörgött a motor...majd vissza, mintha kinyomná az ember a kuplungot, és nem venné le a lábát a gázról.

Ezután minden ment normálisan míg ma siettem barátnőmért azt padló és megint eljátszotta a gyorsulós formát. Majd megyek egy kicsit és minden sebesség eltűnik és se kép se hang. Megállt, majd haza vontat, és vár, nem megy, még mindig várok, hátha. Azt jó beállok vele, még egyszer be R be és láss csodát ment, de azt megint megállt, de mikor ment olyan erős volt mintha semmi baja nem lenne.

Na most, egy Automatáról van szó :D

Valakinek ötlete?Holnap megnézem az olajat reggel, ha nincsen benne kap, de lehet cserélem az olajat akkor, csak ha nem ez a tré és lecserélem az olajat, és szét kell kapni akkor meg megy kárba az olaj... :D ami nem olyan olcsó :D

Köszi, pacsek, mindenkinek! :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Sztem automatára senki sem mer biztosat mondani látatlanban. Egy típushibájuk van ezeknek a váltónak, hogy a fogaskereeket muanyag távtartó gyűrűkkel hézagolták, ki amik eltörnek. De nem hinném, hogy esetedben ez történt, és, hogy egy olajcsere megoldaná a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam itt...

Lenne egy megjegyzésem,nekem németországban azt mondták az opelban,hogy olajcsere alkalmával a fékszallagokat is be kell állítani (a váltó oldalán lehet !),nem elég a szűrőt és az olajat lecserélni mert károsodáshoz vezet !

A kinti szervizek így csinálják !

Ui: a német már csak tudja mit kell és hogyan :D

Link to comment
Megosztás:

Sztem automatára senki sem mer biztosat mondani látatlanban. Egy típushibájuk van ezeknek a váltónak, hogy a fogaskereeket muanyag távtartó gyűrűkkel hézagolták, ki amik eltörnek. De nem hinném, hogy esetedben ez történt, és, hogy egy olajcsere megoldaná a problémát.

Na igen az automata érdekes találmány... majd most nem sokára elválik hogy visszatért e bele az élet. De itt Pest környékén tudnátok valami szakit?Meg a másik, hogy érdemes megcsináltatni, vagy inkább váltsak manuálisra, ha kompatibilis és nem olyan vészes művelet?

Ez a fékszalagos okosságtól nem lehet, hogy nem vált?Nem tudom mi az.. ;)

Én még vezérlésre gondoltok,hogy hátha az, de semmi hiba nincsen sehol. Nem ír hibát. Valamit kell kezdeni vele, mert megvagyok halva autó nélkül.Köszi a segítséget mindenkinek!Pacsek :P :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.