Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra menetteljesítmények


telo

Recommended Posts

Miért? Én is lefotóztam már 196-nál. Sajnos a 202-nél nem volt nálam komoly gép.

Érdekes, nekem 190-nél 5500-at pörög a gép.

Viszont 190-195-öt simán síkúton megy a gép.

Végülis, nekem mindegy.....

Sőt !

Még akár meg is fösülködhetek az anyosülés napellenzőjének tükrébe, hogy elönyösebb legyen a kép :lol: :) :( :D

Link to comment
Megosztás:

Miért? Én is lefotóztam már 196-nál. Sajnos a 202-nél nem volt nálam komoly gép.

Érdekes, nekem 190-nél 5500-at pörög a gép.

Persze, mivel neked (1.6-os) hosszabb a végáttételed, ha minden igaz. Nekem asszem 180-nál van 5500 körül... Az 1.2-1.4 kb ugyanaz, talán az 1.2-esnek még egy nagyon hajszálnyival mintha rövidebb lenne az áttétele, mint az 1.4-nek, de ebben nem vagyok biztos.

Link to comment
Megosztás:

Legjobb tudomásom szerint adott mocikhoz többféle váltó társul(hat)...

Pl.: saját Astra G 1.4 16v 2001-es 5-ben, 130-nál 3000f/min, de ültem már 1999-es 1.4 16v-ben és 2004-es Classic II 1.4 16v-ben és azoknak rövidebbek az áttételeik...

A 130-nál 3000 az nagyon hosszú áttétel. Főleg 1.4 16v-hez.... Tuti biztos ez? Nem inkább 4000? Tuti gyári a váltód? Én még ilyennel nem találkoztam... 6 sebességes autókban szokott ilyen lenni a 6-ik fokozat... Vagy talán még picit rövidebb is.

Link to comment
Megosztás:

http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=14...r=asc&start=685

Itt már 1* felvetettem ezt a témát...

Egyébként engem nem is az 5. fokozat zavar, hanem a 2.

Ugyanis az is hosszú, és egy kikanyarodásnál meglepetések érhetnek ha nem váltasz vissza 1-esbe... :-(

Mindez ugyebár az alacsony fordulaton gyenguska 16v mellett...

Az anyja.... Érdekes. A digit nekem egyébként 130-nál kb 122-123-at ír ki. Kettesben meddig lehet huzatni óra szerint?

Pesti vagy?

Link to comment
Megosztás:

Pest megye, de járok Pesten többször is hetente...

2-esben talán 108-ig megyen...jó mi?

Az szép! Ez legtöbb esetben 90 szokott lenni! Uhu-nak lehet pl az 1.8-as F Astráját 100 fölé huzatni 2-ben, de neki k*rva hosszú a váltója...

Mintha egy nagyobb motorhoz való végáttételt raktak volna be véletlenül... Tényleg nem láttam még ilyet. Illetve itt a G Astra fórumon sem emlékszem, hogy említett volna vki ilyesmit...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.