Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra menetteljesítmények


telo

Recommended Posts

Sziasztok!

csináltatott valaki már Astra calssic II-be chiptuningot vagy ilyesmit? Én 1.4-esbe szeretnék. kb mire számíthatok? Mennyivel nőne a teljesítmény meg a nyomaték? Nekem inkább az lenen a lényeg hogy alacsonyabb fordulaton is jól húzzon meg kb 130-140-ig erősebb legyen mint most.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

csináltatott valaki már Astra calssic II-be chiptuningot vagy ilyesmit? Én 1.4-esbe szeretnék. kb mire számíthatok? Mennyivel nőne a teljesítmény meg a nyomaték? Nekem inkább az lenen a lényeg hogy alacsonyabb fordulaton is jól húzzon meg kb 130-140-ig erősebb legyen mint most.

Ha igazán jót akarsz,akkor a pénztálcádba is igen mélyen bele kell nyúlnod.(100000,vagy inkább felette)Nézz körül az incontrol honlapján.

Link to comment
Megosztás:

Ha igazán jót akarsz,akkor a pénztálcádba is igen mélyen bele kell nyúlnod.(100000,vagy inkább felette)Nézz körül az incontrol honlapján.

Azt inkább hanyagolnám :D de magát a chiptuningot is,mert szívó motornál nem igazán van értelme.......100e-ft-t nem hiszem hogy ér +2-5LE :D

Link to comment
Megosztás:

Azt inkább hanyagolnám :D de magát a chiptuningot is,mert szívó motornál nem igazán van értelme.......100e-ft-t nem hiszem hogy ér +2-5LE :D

Coupé teljes mértékben egyet értek veled.Abból a pénzből amiért egy normális teljesítmény növelést lehet csinálni,inkább hozzá kell tenni az autó árához,és venni egy erősebbet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem inkább az lenen a lényeg hogy alacsonyabb fordulaton is jól húzzon meg kb 130-140-ig erősebb legyen mint most.

Olyan autót kell venni, amely ezeket tudja gyárilag, abban minden a többlet teljesítményhez van méretezve arányosan.

Nem hinném, hogy 1-2 száz ezres tuning tudná ezt a szintet, főleg ha mindig ki szeretnéd használni a többlet erőt és hosszú távra tervezel....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

csináltatott valaki már Astra calssic II-be chiptuningot vagy ilyesmit? Én 1.4-esbe szeretnék. kb mire számíthatok? Mennyivel nőne a teljesítmény meg a nyomaték? Nekem inkább az lenen a lényeg hogy alacsonyabb fordulaton is jól húzzon meg kb 130-140-ig erősebb legyen mint most.

szintén 1.4-be kb 1 hete van bent egy box. Jobb lett de csodát ne várj...

Link to comment
Megosztás:

És hogyé adták gondolom nem volt olcsó?

Box az mit is takar pontosan?

Nekem az előző autómban volt tuningbox,az egy valami potméteres kütyü volt.55-be fájt,de a hozzá fűzött reményt nem váltotta be,csak pénzkidobás volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Végre megtaláltam a fórumot amit kerestem! :rolleyes:

Márciusban vettem meg életem első autóját, egy 2002/11 Opel Astra G 1.2-t. Nagyon szeretem, imádom, megtettem vele már több mint 6000km-t minden probléma nélkül, remélem sokáig így is marad.

Érdeklődnék, hogy mit ajánlanátok teljesítménynöveléshez, ami nem károsítja a motort és a többi alkatrészt?

Munkatársam sport légszűrőt és sport kipugogó dobot ajánlott és szerinte egy 10 loerőt nyernék velük. Ti mit mondotok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre megtaláltam a fórumot amit kerestem! :rolleyes:

Márciusban vettem meg életem első autóját, egy 2002/11 Opel Astra G 1.2-t. Nagyon szeretem, imádom, megtettem vele már több mint 6000km-t minden probléma nélkül, remélem sokáig így is marad.

Érdeklődnék, hogy mit ajánlanátok teljesítménynöveléshez, ami nem károsítja a motort és a többi alkatrészt?

Munkatársam sport légszűrőt és sport kipugogó dobot ajánlott és szerinte egy 10 loerőt nyernék velük. Ti mit mondotok?

Szerintem 1.2-es motorbol a 80Le éppen elég. Ha nö a teljesitmény, akkor a motoralkatrészeket is jobban használja, illetve idö elött meghibásodik...

Konkrétan nem tudok nyilatkozni, de mivel ha sportlégszüröt veszel, akkor könnyebben lélegzik, sportkipuffal pedig a gázkiáramlás/folytás csökkenthetö....Én még egy injektortérkép átirást is javasolnék a légszüröhöz és a sportdobhoz hangolva....(a többi dolog már joval drágább, s bele kell nyulni mélyebben a motorba is...)

Szerintem ha tuningolni akarsz, akkor legalább 1.6-os motorral tedd, mert nagyobb motor, nagyobb fizikai tartalékok....1.2-es motort tuningolni meg szerintem felesleges....Akkor 1.4-est kellett volna venni, az 90Le, és nem is eszik többet....!

Amugy miért akarod tuningolni? Miért kellene az a +10Le?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat srácok! :rolleyes:

imy: Azért szeretném tuningolni mert kevésnek érzem a gyorsulási teljesítményét, azt hittem ez a 75LE elég lesz de mégse olyan mint gondoltam. 1.4-est szerettem volna mindenképp de abban az árban amiért ezt vettem az 1.4-esek minimum 3évvel vagy többel voltak idősebbek és rosszabb állapotban voltak ennél.

adorjant és Boldizsar: Kifejtenétek kicsit bővebben, hogy miért nem ér semmit?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat srácok! :rolleyes:

imy: Azért szeretném tuningolni mert kevésnek érzem a gyorsulási teljesítményét, azt hittem ez a 75LE elég lesz de mégse olyan mint gondoltam. 1.4-est szerettem volna mindenképp de abban az árban amiért ezt vettem az 1.4-esek minimum 3évvel vagy többel voltak idősebbek és rosszabb állapotban voltak ennél.

adorjant és Boldizsar: Kifejtenétek kicsit bővebben, hogy miért nem ér semmit?

Tapasztalat. Van bent direktszűrő is , meg van hátsó sportdobom is. Jelentős (bár nem túl nagy ) különbség nálam csak a tuningbox hatására lett. Csodát azért ettől sem kell várni, de nekem beváltotta a hozzá fűzött reményeket. (közelíti apám 1.6-osát) Jah és egy tuningboxxal még olcsóbban is kijöhetsz mint a direktszűrő+sportdobbal...

Link to comment
Megosztás:

Tapasztalat. Van bent direktszűrő is , meg van hátsó sportdobom is. Jelentős (bár nem túl nagy ) különbség nálam csak a tuningbox hatására lett. Csodát azért ettől sem kell várni, de nekem beváltotta a hozzá fűzött reményeket. (közelíti apám 1.6-osát) Jah és egy tuningboxxal még olcsóbban is kijöhetsz mint a direktszűrő+sportdobbal...

injektortérkép átirása?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.