Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

C14NZ leáll,nem indul, majd csak hidegen leáll hibáról infó


Recommended Posts

Jól mondja Hening, viszont a diag csatinál az A-B-t is rövidre kell zárni és utána beindítva sztroboszkóp lámpával szépen be lehet állítani. :rolleyes:

Ja-ja. Strobival rá kell villogtatni a főtengely ékszíjtárcsára és 10 fokos elhangolásnál kell egyvonalban látnod a két jelet.

Link to comment
Megosztás:

Jól mondja Hening, viszont a diag csatinál az A-B-t is rövidre kell zárni és utána beindítva sztroboszkóp lámpával szépen be lehet állítani. :rolleyes:

Ja-ja. Strobival rá kell villogtatni a főtengely ékszíjtárcsára és 10 fokos elhangolásnál kell egyvonalban látnod a két jelet.

Úgy-úgy. <_<

Link to comment
Megosztás:

Írok egy kis helyzetjelentést, hogyan állok.

Kb egy hete csináltam egy hűtőrendszer tisztítást. Nem vagok nagyon profi ebben a témában. Vettem egy flakon Preston márkájú tisztítót, beleöntöttem, járattam a motort, mentem vele majd cuccot leereszt. A radiátor alsóbb csövét kötöttem le, nem tudom van-e ennél lejjebb cső, amihez hozzá lehet férni. Igaz így csak a kb 2,5-3 liter hűtőfolyadék jött ki. Majd motor lehül, és deszt vízzel pótlás.

Utána továbbra is produkálta a hibát az autó.

Pár napja este megcsináltam a gyújtásmodult leöntöm vízzel című tesztet, de az sem hozott eredményt. Igaz lehet, hogy bénán öntöttem le, de a gyújtásmodul alatt lévő alumíniumlap ettől függetlenül elég hideg volt (kb 1.5 liter vizet öntöttem rá).

Tegnap csináltam légtelenítést a hűtőrendszerben. ezt múltkor elfelejtettem. Hűtővíz jeledót kicsavartam, megtisztítottam, kiegyenlítőtartály kupakját szintén le, hagytam a vizet kifolyni, majd jeladó vissza, deszt víz be. És járattam kicsit a motort. Aznap nem furikáztam.

Ma este lementem melegítettem a motort, és mentem kb 6km-ert, mindezt összesen 40p alatt (ennyitől eddig már leállt volna - igaz egyre hűvösebb van). A motor kb 10p alatt elérte a 95fokot, ahol a venti be-be kapcsolt. Rángatás, lefulladás egyáltalán nem volt. Pedig miután visszaértem megnéztem a motort is és bizony elég meleg jött belőle.

Holnap elmegyek egy hosszabb körre is csak most nem volt időm arra, ha lerohadnék valahol és fél egy órákat várjak mire szakaszonként hazaérek (ez történt ugyanis a vízleöntős tesztnél)

Kérdés: Valószínűleg már korábban is levegős volt a hűtőrendszer. Van egy pdf kézikönyvem, ami szerinte a c14nz nem légteleníti magát (az újabb/nagyobb motorok igen). Milyen problémákat tud okozni aha levegős a rendszer?

Link to comment
Megosztás:

...

Kérdés: Valószínűleg már korábban is levegős volt a hűtőrendszer. Van egy pdf kézikönyvem, ami szerinte a c14nz nem légteleníti magát (az újabb/nagyobb motorok igen). Milyen problémákat tud okozni aha levegős a rendszer?

Túlmelegedést, ill. a fűtés nem melegít eléggé. Sztem.

Link to comment
Megosztás:

...

Kérdés: Valószínűleg már korábban is levegős volt a hűtőrendszer. Van egy pdf kézikönyvem, ami szerinte a c14nz nem légteleníti magát (az újabb/nagyobb motorok igen). Milyen problémákat tud okozni aha levegős a rendszer?

Általában vízforralást tud okozni a levegősödés.

Miután feltöltötted vízzel a rendszert, megjárattad, lehűlt, nem nézted meg a vízszintet? Nagyrészt után kell még tölteni.

Ma cseréltünk mi is vizet, de mi a motoron lévő csövet szedtük le és a fűtőradiátorról. Kifolyt egy nagy adag, aztán beröffentettem, a vízpumpa még kitolt egy adag vizet, motor leállít, csövek vissza, fagyállóval feltölt, motor beindít levett kiegyenlítőtartály kupakkal, hagytuk járni úgy 10 percet. Látni lehetett, hogy dolgozza ki magából a levegőt, buborékozott a kiegyenlítőtartály, valamint a tartály visszatérő ágából is olykor nagy mennyiségű víz jött.

Ezután még öntöttünk hozzá egy keveset, aztán motor leállít, kupak vissza és mentem Isten hírével. Holnap munkából hazaérve megnézem a szintet.

Valahogy így csináltad Te is? Mi ki sem vettük a jeladót, hagytuk, hogy kidolgozza. Az enyém nagyobb motor és újabb, de szerintem a c14nz is ki tudja dolgozni a levegőt magából... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Általában vízforralást tud okozni a levegősödés.

Miután feltöltötted vízzel a rendszert, megjárattad, lehűlt, nem nézted meg a vízszintet? Nagyrészt után kell még tölteni.

Ma cseréltünk mi is vizet, de mi a motoron lévő csövet szedtük le és a fűtőradiátorról. Kifolyt egy nagy adag, aztán beröffentettem, a vízpumpa még kitolt egy adag vizet, motor leállít, csövek vissza, fagyállóval feltölt, motor beindít levett kiegyenlítőtartály kupakkal, hagytuk járni úgy 10 percet. Látni lehetett, hogy dolgozza ki magából a levegőt, buborékozott a kiegyenlítőtartály, valamint a tartály visszatérő ágából is olykor nagy mennyiségű víz jött.

Ezután még öntöttünk hozzá egy keveset, aztán motor leállít, kupak vissza és mentem Isten hírével. Holnap munkából hazaérve megnézem a szintet.

Valahogy így csináltad Te is? Mi ki sem vettük a jeladót, hagytuk, hogy kidolgozza. Az enyém nagyobb motor és újabb, de szerintem a c14nz is ki tudja dolgozni a levegőt magából... :rolleyes:

Opel Astra - Így csináld című könyv alapján csináltam. (érdekes, hogy abban a radiátor csövet írják és a motor járatást sem említik. Így jött ki az a 2,5-3l-es mennyiség, holott valami 5l körül van a teljes ha jól tudom) Abban azt írják, hogy a sima 8 szelepes 1.4-es és 1.6-os nem légtelenít magától, de a 16 szelepesek, valamint az 1.7-es és attól felfelé már igen. Lehet, hogy hétvégén megismétlem a vízcserét. (most már szinte csak deszt víz van benne). A fűtőradiátros cső elvileg amotor mögött van, ha jól néztem, Az valóban lejjebb van mint a radiátor alsó csöve. Hogy fértetek hozzá? (emelés, akna?). Valamint írtad, hogy járattátok picit amotort, hogy a vízpumpa még toljon ki valamennyi vizet. Akkor magától állt meg? Okoz ez valami gondot, vagy lelövi magát a motor még időben mielőtt baja lenne?

Link to comment
Megosztás:

Opel Astra - Így csináld című könyv alapján csináltam. (érdekes, hogy abban a radiátor csövet írják és a motor járatást sem említik. Így jött ki az a 2,5-3l-es mennyiség, holott valami 5l körül van a teljes ha jól tudom) Abban azt írják, hogy a sima 8 szelepes 1.4-es és 1.6-os nem légtelenít magától, de a 16 szelepesek, valamint az 1.7-es és attól felfelé már igen. Lehet, hogy hétvégén megismétlem a vízcserét. (most már szinte csak deszt víz van benne). A fűtőradiátros cső elvileg amotor mögött van, ha jól néztem, Az valóban lejjebb van mint a radiátor alsó csöve. Hogy fértetek hozzá? (emelés, akna?). Valamint írtad, hogy járattátok picit amotort, hogy a vízpumpa még toljon ki valamennyi vizet. Akkor magától állt meg? Okoz ez valami gondot, vagy lelövi magát a motor még időben mielőtt baja lenne?

Igen, a tűzfal alján van a fűtőradiátor, felülről fértünk hozzá, nehézkes, de meg lehet csinálni. Teljesen úgysem ürül ki a rendszer, mert ahhoz a hűtőt is ki kéne venni, mivel az enyémben nincs leeresztőcsavar alul a hűtőn. A motor jobb oldalán oldalt húztuk le a másik csövet, abból nagyon sok víz jött le, meg valamennyi a fűtőradiátorból is. Egy percig sem járt a motor, tehát elég rövid ideig járattuk, néhány gázfröccsöt is adtunk, amikor már nem jött víz, akkor leállítottuk.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés: Valószínűleg már korábban is levegős volt a hűtőrendszer. Van egy pdf kézikönyvem, ami szerinte a c14nz nem légteleníti magát (az újabb/nagyobb motorok igen). Milyen problémákat tud okozni aha levegős a rendszer?

nekem amikor levegős volt csak a műszer csalt, mert ott maradt légbuborék az egyvezetékes jelaónál, amit aztán ki is tekertem légteleníteni. Úgy vettem észre a többi helyről kidolgozza a levegőt, csak ott marad. Nincs felétek bontó? Én 4 ezerért vettem gyujtásmodult, persze csak ha van arra 4 ezred, hogy esetleg mégse az rosszalkodik, és potyára vetted.

Link to comment
Megosztás:

nekem amikor levegős volt csak a műszer csalt, mert ott maradt légbuborék az egyvezetékes jelaónál, amit aztán ki is tekertem légteleníteni. Úgy vettem észre a többi helyről kidolgozza a levegőt, csak ott marad. Nincs felétek bontó? Én 4 ezerért vettem gyujtásmodult, persze csak ha van arra 4 ezred, hogy esetleg mégse az rosszalkodik, és potyára vetted.

Ma este akarok egy nagyobb tesztkört menni a kocsival. Tegnap 40 percig ment hiba nélkül, igaz csak a ház környékén kb 6km-t, de közben többször elérte a 95 fokot a víz. Aztán, ha még mindig jönnek a hibák, akkor vagy veszek pár alkatrészt csereberélni vagy szerviz.

Link to comment
Megosztás:

Nem akartam a szikra miatt mondani eddíg, de gondolj amit akarsz, tényleg csak segíteni próbálok.

Asszonynak 1.4 es Corsája van (c14nz). A hiba a következő volt: reggelente elvittük a gyereket a bölcsibe (kb 5 km)

mire átöltöztettük, ami kb. 10 perc, kimentünk a kocsi jellemzően nem indult (10ből 6szor). Néha padlógázzal elindult, néha nem. Várni kellett. Hidegen hibátlanul indult. Megfigyeltem, ha hagyjuk járni a bölcsi előtt, míg be nem kapcsol a venti, 10 perc után indul rendesen. Szerelőhöz vittem, rotort cserélt, meg elosztófedelet. Kérdeztem miért, azt mondta ezek a gyújtás legolcsóbb alkatrészei, ha erre nem javul meg, jönnek a drágábbak. Mondom ez hülye.. eljöttem, megtaláltam a javítási útmutatót a neten, elolvastam. "meleg motor nem indul"- motorhőfok jeledó. Vettem, kicseréltem, jó lett. Talán 2000ft volt.

A tünetek nagyon hasonlóak, és a szerelő nálam is a gyújtást kezdte babrálni. De nem biztos hogy az a baj.

A fenti tünetek most nagyon fekszenek az én Opelkémnek, úgyhogy holnap bepróbálkozom egy motorhőfok jeladóval.

Link to comment
Megosztás:

Az autóalkatrészek Tesco Gazdaságosa. Nagyjából ennyi. :rolleyes:

Végülis valami Facet márkájút sikerült venni. Ez meg olasz. 3200Ft volt. Gondolom ez sem valami világmárka, de arra jó lesz, hogy kiderüljön, hogy ezzel az alkatrésszel volt-e a baj. Holnap kicserélem és megyek pár kört, hogy mi újság.

Link to comment
Megosztás:

Végülis valami Facet márkájút sikerült venni. Ez meg olasz. 3200Ft volt. Gondolom ez sem valami világmárka, de arra jó lesz, hogy kiderüljön, hogy ezzel az alkatrésszel volt-e a baj. Holnap kicserélem és megyek pár kört, hogy mi újság.

Kicseréltem. Jól bevertem az ujjam közben, mert nehezen akart megindulni a menet. Utána légtelenítés, pici desztvíz utántöltés. Tesco forduló ment problémamentesen, de ez még nem jelent semmit. Holnap este valszeg tesztelgetem kicsit, hogy van-e érdemi változás.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a motorhőfok-jeladó cseréje nem oldotta meg a problémát. (erre azért számítani lehetett). Megint teszteltem gyertyával a szikrát, de most a trafó vezetékébe dugtam és már ott sem volt. Vagyis a gyújtáselosztó valszeg nem hibás.

Amikor a gyertyát hozzáérintettem a motorhoz volt, amikor jött szikra és ami érdekes, hogy egy pillanatra beröffent a motor is (a gyújtótrafó főkábelébe dugtam a teszt gyertyát, szóval a gyújtáselosztóba már nem ment a trafóból nagyfeszkó). Elképzelhető, hogy a beszívott benzin a kompressziótól berobbant?

Megpróbálok a napokban szerezni bontott trafót, gyújtásmodult tesztelésre. Ezeket még magam is ki tudom cserélni.

A hideg idő miatt már lassabban jön elő a hiba. 10km-et tudtam menni mire előjött:D

pár ötletem még támadt:

találtam egy egész jó kis irományt a hall jeladóról (többek között): villamos gyújtóberendezések

- ellenőrizni fogom a hall jeladó és a gyújtásmodul kábeleit, megrángatással és szemrevételezéssel is (kicsit már próbáltam megmozgatni, de eddig nem volt komoly rekció)

- a szelepfedél-tömítésnél folyik némi olaj a motorból, nem sok de elképzelhető, hogy abból jutott valamennyi a jeldó környékére is. Ha tudom kicsit szétszedem és megpucolom azt a részt. Hátha.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a motorhőfok-jeladó cseréje nem oldotta meg a problémát. (erre azért számítani lehetett). Megint teszteltem gyertyával a szikrát, de most a trafó vezetékébe dugtam és már ott sem volt. Vagyis a gyújtáselosztó valszeg nem hibás.

Amikor a gyertyát hozzáérintettem a motorhoz volt, amikor jött szikra és ami érdekes, hogy egy pillanatra beröffent a motor is (a gyújtótrafó főkábelébe dugtam a teszt gyertyát, szóval a gyújtáselosztóba már nem ment a trafóból nagyfeszkó). Elképzelhető, hogy a beszívott benzin a kompressziótól berobbant?

Azért mert a főkábel nem ad szikrát, még lehet gond az elosztóban. (pl. Hall)

Wazze, én már kezdek félni!!! Ezek szerint Te még nem láttad Stephen King regényéből készült Christine című filmet????? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azért mert a főkábel nem ad szikrát, még lehet gond az elosztóban. (pl. Hall)

Wazze, én már kezdek félni!!! Ezek szerint Te még nem láttad Stephen King regényéből készült Christine című filmet????? :rolleyes:

Elosztó alatt magát a hengerek közti gyújtáselosztást értettem. Tehát a kalapácsot/rotort (minek nevezzük) valamint az elosztófedelet.

A Hall jeladó, ami "szaggatja" a jelet, még valóban lehet sajnos hibaforrás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.