Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

C14NZ leáll,nem indul, majd csak hidegen leáll hibáról infó


Recommended Posts

Egyelőre nincs most újdonság. A motorhőfok jeladóra nem volt időm (bár kezdek azt hinni, hogy nem ez lesz a baj). Elég sok meló összegyűlt a héten.

Hétvégén ki akarom tisztítani a hűtőrendszert mert ismerős hozott egy vagon deszt vizet meg valami tisztító löttyöt. Aztán Következő körben mehet bele fagyálló is.

Tegnap alapjáraton is járattam és még fél óra után sem volt semmi baja (nyitott motorházfedéllel). A hőfok a belső mutató szerint kb 94-ig ment fel, ahol már bekapcsolt az első venti is. Na utána furikáztam is egy kicsit kíváncsiságból a ház körül mire a hőfok lement 90 alá és pár perc múlva a motor is megállt.

Kezdek arra gyanakodni, hogy nem a motorblokk melegedése okozza a gondot mert akkor már az egyhelyben járatástól is meg kellene állnia, hanem talán a trafó, gyújtásmodul, stb melegedhet túl a terheléstől és akkor adja meg magát.

Amint kapok fizut megy szervizeshez:D

A motorhőfok jeladó nálad szerintem sem megoldás, hisz a te autód leáll.

A computer hagyatkozik bizonyos jelekre, azok alapján állítja elő a keveréket. Induláskor, ha rossz a hőfok jeladó, az ecu hiheti azt, hogy a pl.80 fokos motor (víz) mondjuk 0 fokos, ezért sok benzint ad, így a motor nem indul.

Ha viszont beindul, a lambda szonda jelzi hogy dús a keverék, mire az ecu szegényíti azt, tehát a már járó motor nem fog (legalábbis nem ettől fog) leállni.

Valahogy így gondolom én.

A jeladócserét "Zotyesz"-él gondolom megoldásnak, de természetesen az sem biztos.

Link to comment
Megosztás:

A motorhőfok jeladó nálad szerintem sem megoldás, hisz a te autód leáll.

A computer hagyatkozik bizonyos jelekre, azok alapján állítja elő a keveréket. Induláskor, ha rossz a hőfok jeladó, az ecu hiheti azt, hogy a pl.80 fokos motor (víz) mondjuk 0 fokos, ezért sok benzint ad, így a motor nem indul.

Ha viszont beindul, a lambda szonda jelzi hogy dús a keverék, mire az ecu szegényíti azt, tehát a már járó motor nem fog (legalábbis nem ettől fog) leállni.

Valahogy így gondolom én.

A jeladócserét "Zotyesz"-él gondolom megoldásnak, de természetesen az sem biztos.

Az ECU csak akkor kezdi el figyelni a lambdát, ha a motorhőfok jeladó már kellő hőmérsékletet jelez neki. Tudommal. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az ECU csak akkor kezdi el figyelni a lambdát, ha a motorhőfok jeladó már kellő hőmérsékletet jelez neki. Tudommal. :rolleyes:

Az asszony Corsája is a nem indulástól függetlenül tökéletes értékeket produkált a zöldkártyán.

Pedíg mikor nagynehezen elindult elég büdös volt <_<

Link to comment
Megosztás:

Az asszony Corsája is a nem indulástól függetlenül tökéletes értékeket produkált a zöldkártyán.

Pedíg mikor nagynehezen elindult elég büdös volt <_<

Gondolom azért, mert dús keverék lett a motorban, mivel nem indult be, de benzint kapott dögivel.

Egyébként induláskor egy előre programozott dúsítási értékkel dolgozik az ECU. Amint eléri az üzemi hőmérsékletet, vagy közelít hozzá, csökken az alapjárati fordulatszám és a lambdaszonda értékei alapján állítja a keveréket. Aztán, hogy ha közben visszahűlne a motor, akkor mit tenne, azt nem tudom (pl rossz jeladó miatt azt érzékeli, hogy hűvös a motor, pedig nem) éshogy olyankor továbbra is figyeli-e a lambdát vagy beáll megint az előre programozott tábla szerinti keverékképzésbe. Elvileg a dús keveréktől is lefulladhat a motor, nem csak a szegénytől. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Olyan, hogy motorblokk melegedése nincs. Melegszik a motor, mert működik, arra van a hűtővíz, ha nem forr fel, akkor az rendben. Írd majd meg, hogy mire jutottak, mert szerintem sokan kiváncsiak rá. :rolleyes:

Igazából két jelenséget próbálok egymással szembeállítani:

1. Alapjáraton, nyitott motorháztetővel járatom a motort. A hűtővíz annyira felmelegszik (mutató szerint kb. 94 fok), hogy a hűtőventi is bekapcsol már, de a motor szépen megy tovább.

2. Hidegindítás után a kocsival rögtön elindulok, kb 5-10p autózás után megáll a motor, noha a hűtővíz még nem érte el a 90 fokot sem (mutató szerint) és a hűtőventit sem hallottam bakapcsolódni.

Az első esetben már a blokk elég meleg, a másodikban kevésbé, mégis ott a baj. Ebből gondolom azt, hogy a hibás alkatrész (gyújtótrafó, gyújtáselosztó, Hall jeladó, gyújtásmodul, nemtommi) a saját működésétől melegszik túl, nem pedig a blokk hőjétől. Mivel a trafó és a gyújtásmodul nem is blokkon, hanem a bal első sárhányó tetején van rögzítve, ezeket különösen gyanúsnak gondolom. Ráadásul az említett alkatrészek haladáskor jobban igénybe vannak véve mint alapjáraton, tehát jobban is melegedhetnek. Remélem a szervizesnél néhány próba után megtaláljuk melyik volt a ludas.

(Raktam be képet a verdáról a profilomba. Mit kell vele csinálni, hogy itt a hozzászólásoknál is látszódjon?)

Link to comment
Megosztás:

Igazából két jelenséget próbálok egymással szembeállítani:

1. Alapjáraton, nyitott motorháztetővel járatom a motort. A hűtővíz annyira felmelegszik (mutató szerint kb. 94 fok), hogy a hűtőventi is bekapcsol már, de a motor szépen megy tovább.

2. Hidegindítás után a kocsival rögtön elindulok, kb 5-10p autózás után megáll a motor, noha a hűtővíz még nem érte el a 90 fokot sem (mutató szerint) és a hűtőventit sem hallottam bakapcsolódni.

Az első esetben már a blokk elég meleg, a másodikban kevésbé, mégis ott a baj. Ebből gondolom azt, hogy a hibás alkatrész (gyújtótrafó, gyújtáselosztó, Hall jeladó, gyújtásmodul, nemtommi) a saját működésétől melegszik túl, nem pedig a blokk hőjétől. Mivel a trafó és a gyújtásmodul nem is blokkon, hanem a bal első sárhányó tetején van rögzítve, ezeket különösen gyanúsnak gondolom. Ráadásul az említett alkatrészek haladáskor jobban igénybe vannak véve mint alapjáraton, tehát jobban is melegedhetnek. Remélem a szervizesnél néhány próba után megtaláljuk melyik volt a ludas.

(Raktam be képet a verdáról a profilomba. Mit kell vele csinálni, hogy itt a hozzászólásoknál is látszódjon?)

Vezérlőpult >> avatar beállítások >> avatar feltöltése

Link to comment
Megosztás:

Igazából két jelenséget próbálok egymással szembeállítani:

1. Alapjáraton, nyitott motorháztetővel járatom a motort. A hűtővíz annyira felmelegszik (mutató szerint kb. 94 fok), hogy a hűtőventi is bekapcsol már, de a motor szépen megy tovább.

2. Hidegindítás után a kocsival rögtön elindulok, kb 5-10p autózás után megáll a motor, noha a hűtővíz még nem érte el a 90 fokot sem (mutató szerint) és a hűtőventit sem hallottam bakapcsolódni.

Az első esetben már a blokk elég meleg, a másodikban kevésbé, mégis ott a baj. Ebből gondolom azt, hogy a hibás alkatrész (gyújtótrafó, gyújtáselosztó, Hall jeladó, gyújtásmodul, nemtommi) a saját működésétől melegszik túl, nem pedig a blokk hőjétől. Mivel a trafó és a gyújtásmodul nem is blokkon, hanem a bal első sárhányó tetején van rögzítve, ezeket különösen gyanúsnak gondolom. Ráadásul az említett alkatrészek haladáskor jobban igénybe vannak véve mint alapjáraton, tehát jobban is melegedhetnek. Remélem a szervizesnél néhány próba után megtaláljuk melyik volt a ludas.

(Raktam be képet a verdáról a profilomba. Mit kell vele csinálni, hogy itt a hozzászólásoknál is látszódjon?)

A gyujtásmodul tuti hogy melegszik működés közben, amikor megvettem a bontóstól az újat akkor ott az úz szélén cseréltem , és elég meleg volt. Vagy csak az enyém a hiba miatt melegedett? Bár nekem hidegen volt gond vele.Meg egy alu lapra van ráragasztva, gondolom a hőelvezetés miatt.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom azért, mert dús keverék lett a motorban, mivel nem indult be, de benzint kapott dögivel.

Egyébként induláskor egy előre programozott dúsítási értékkel dolgozik az ECU. Amint eléri az üzemi hőmérsékletet, vagy közelít hozzá, csökken az alapjárati fordulatszám és a lambdaszonda értékei alapján állítja a keveréket. Aztán, hogy ha közben visszahűlne a motor, akkor mit tenne, azt nem tudom (pl rossz jeladó miatt azt érzékeli, hogy hűvös a motor, pedig nem) éshogy olyankor továbbra is figyeli-e a lambdát vagy beáll megint az előre programozott tábla szerinti keverékképzésbe. Elvileg a dús keveréktől is lefulladhat a motor, nem csak a szegénytől. :rolleyes:

Indításból is van többféle Pl ha melegen indítom el nem tartja magasan a fordulatot, és nem dusítja a keveréket (legalábbis nem annyira mint hideg indításnál). Azt hogy hideg vagy meleg indítás van biztos hogy a hőfok jeladóból szedi <_<

Tehát meleg motornál rossz jeladóval túldúsít, nem (vagy csak nehezen) indul. A lambda meg nemtudom mikor száll be a játékba, szerintem az ecu mindíg figyeli a jelét járó motornál, csak néha nem hagyatkozik rá pl. padlógáznál, motorféknél, indításnál. Egy biztos, rossz hőfökjeladóval is jók voltak az értékek, szerintem a lambda szondának köszönhetően, pedíg az ecunak fingja nem volt róla hogy hány fok van :D

Link to comment
Megosztás:

Indításból is van többféle Pl ha melegen indítom el nem tartja magasan a fordulatot, és nem dusítja a keveréket (legalábbis nem annyira mint hideg indításnál). Azt hogy hideg vagy meleg indítás van biztos hogy a hőfok jeladóból szedi :rolleyes:

Tehát meleg motornál rossz jeladóval túldúsít, nem (vagy csak nehezen) indul. A lambda meg nemtudom mikor száll be a játékba, szerintem az ecu mindíg figyeli a jelét járó motornál, csak néha nem hagyatkozik rá pl. padlógáznál, motorféknél, indításnál. Egy biztos, rossz hőfökjeladóval is jók voltak az értékek, szerintem a lambda szondának köszönhetően, pedíg az ecunak fingja nem volt róla hogy hány fok van <_<

Többen is mondták, hogy az ECU hidegen figyelmen kívül hagyja a lambdát, mivel ígyis-úgyis dúsítania kell, ha hideg a moci és ilyenkor sz.r lambda érték is van. Kb kitiltanának az országból környezetszennyezésért, olyan értéket produkálhat. -_-

Mindegy végülis. Lehet akkor épp jó volt a jeladó és azért ment át csont nélkül a ZK-n. Bármi lehetséges. :D

Link to comment
Megosztás:

Igazából két jelenséget próbálok egymással szembeállítani:

1. Alapjáraton, nyitott motorháztetővel járatom a motort. A hűtővíz annyira felmelegszik (mutató szerint kb. 94 fok), hogy a hűtőventi is bekapcsol már, de a motor szépen megy tovább.

2. Hidegindítás után a kocsival rögtön elindulok, kb 5-10p autózás után megáll a motor, noha a hűtővíz még nem érte el a 90 fokot sem (mutató szerint) és a hűtőventit sem hallottam bakapcsolódni.

Az első esetben már a blokk elég meleg, a másodikban kevésbé, mégis ott a baj. Ebből gondolom azt, hogy a hibás alkatrész (gyújtótrafó, gyújtáselosztó, Hall jeladó, gyújtásmodul, nemtommi) a saját működésétől melegszik túl, nem pedig a blokk hőjétől. Mivel a trafó és a gyújtásmodul nem is blokkon, hanem a bal első sárhányó tetején van rögzítve, ezeket különösen gyanúsnak gondolom. Ráadásul az említett alkatrészek haladáskor jobban igénybe vannak véve mint alapjáraton, tehát jobban is melegedhetnek. Remélem a szervizesnél néhány próba után megtaláljuk melyik volt a ludas.

(Raktam be képet a verdáról a profilomba. Mit kell vele csinálni, hogy itt a hozzászólásoknál is látszódjon?)

Szerelővel már beszéltél az ídőpont miatt?

Link to comment
Megosztás:

Többen is mondták, hogy az ECU hidegen figyelmen kívül hagyja a lambdát, mivel ígyis-úgyis dúsítania kell, ha hideg a moci és ilyenkor sz.r lambda érték is van. Kb kitiltanának az országból környezetszennyezésért, olyan értéket produkálhat. <_<

Mindegy végülis. Lehet akkor épp jó volt a jeladó és azért ment át csont nélkül a ZK-n. Bármi lehetséges. :rolleyes:

Hát egyről beszélünk! Csak azt nem tudom mikor, mitől, mennyi idő elteltével kezdi érdekelni az ecut a lambda szonda egy indítás után.

Link to comment
Megosztás:

A gyujtásmodul tuti hogy melegszik működés közben, amikor megvettem a bontóstól az újat akkor ott az úz szélén cseréltem , és elég meleg volt. Vagy csak az enyém a hiba miatt melegedett? Bár nekem hidegen volt gond vele.Meg egy alu lapra van ráragasztva, gondolom a hőelvezetés miatt.

Az én gyújtásmodulom a rotor mögött van, zárt térben, és még a motor is fűti. Mikor kivettük szinte sütött, nem lehetett megfogni. :rolleyes: Szóval szerintem melegen érzi jól magát.

Link to comment
Megosztás:

A motorhőfok jeladó nálad szerintem sem megoldás, hisz a te autód leáll.

A computer hagyatkozik bizonyos jelekre, azok alapján állítja elő a keveréket. Induláskor, ha rossz a hőfok jeladó, az ecu hiheti azt, hogy a pl.80 fokos motor (víz) mondjuk 0 fokos, ezért sok benzint ad, így a motor nem indul.

Ha viszont beindul, a lambda szonda jelzi hogy dús a keverék, mire az ecu szegényíti azt, tehát a már járó motor nem fog (legalábbis nem ettől fog) leállni.

Valahogy így gondolom én.

A jeladócserét "Zotyesz"-él gondolom megoldásnak, de természetesen az sem biztos.

Nos pár napja kicseréltem. Azóta nem túl sokat jártam, de idáig beindult mindig.

Csere előtt és után ellenőriztem pár dolgot, kíváncsi lennék valaki tapasztalt-e hasonlót:

*hidegen beindult a régi jeladóval mindig

*járattam, amikor a hőmérséklet mutató a kék jelzés tetejéhez ért, leállítottam a motort. Ezt követően nem indult, még vissza nem hűlt. Nem indulás közben nem volt szikrám a fő gyújtókábelen!

*hideg motornál lehúztam a jeladóról a csatlakozót, ekkor az autó nem indult be ugyan, de szikra volt! (És ez az ami elbizonytalanít, kíváncsi lennék hogy a corsa-ban volt-e?)

*beraktam az új jeladót, indítgattam bizonyos hőfokokon, de eddig mindig beindult. (Remélem ez volt a rossz, és nem jelentkezik többet a hiba)

Na mindegy, minden esetre nálam van a régi jeladó, és egy 2.6KOhmos ellenállás is, ha legközelebb is lenne ilyen hogy nem indul ezeket fogom kipróbálni visszadugni.

(Amikor még a gyújtáselektronikát, trafót stb-t cserélgettem azt javasolták a bontóban, hogy amikor nem indul öntsem nyakon egy flakonnyi hideg vízzel a trafó alatti gyújtáselektronikáz -ezzel mintegy visszahűtve azt- és ha utána beindul jó eséllyel az a baja. Én próbáltam, bár nekem nem volt forró -gondolom csak üzemi hőm.- nem javult meg tőle az autóm. Aki gondolja próbálja meg.)

Link to comment
Megosztás:

*hideg motornál lehúztam a jeladóról a csatlakozót, ekkor az autó nem indult be ugyan, de szikra volt! (És ez az ami elbizonytalanít, kíváncsi lennék hogy a corsa-ban volt-e?)

Én akkoriban nem nézegettem van-e szikra vagy benzin.

Elvittem szerelőhöz, gondoltam az ő dolga nézegetni. Hamar rájöttem hogy a szerelők többsége pont lesz.rja az öreg autók ilyen-olyan problémáit.

Link to comment
Megosztás:

Nos pár napja kicseréltem. Azóta nem túl sokat jártam, de idáig beindult mindig.

Csere előtt és után ellenőriztem pár dolgot, kíváncsi lennék valaki tapasztalt-e hasonlót:

*hidegen beindult a régi jeladóval mindig

*járattam, amikor a hőmérséklet mutató a kék jelzés tetejéhez ért, leállítottam a motort. Ezt követően nem indult, még vissza nem hűlt. Nem indulás közben nem volt szikrám a fő gyújtókábelen!

*hideg motornál lehúztam a jeladóról a csatlakozót, ekkor az autó nem indult be ugyan, de szikra volt! (És ez az ami elbizonytalanít, kíváncsi lennék hogy a corsa-ban volt-e?)

*beraktam az új jeladót, indítgattam bizonyos hőfokokon, de eddig mindig beindult. (Remélem ez volt a rossz, és nem jelentkezik többet a hiba)

Na mindegy, minden esetre nálam van a régi jeladó, és egy 2.6KOhmos ellenállás is, ha legközelebb is lenne ilyen hogy nem indul ezeket fogom kipróbálni visszadugni.

(Amikor még a gyújtáselektronikát, trafót stb-t cserélgettem azt javasolták a bontóban, hogy amikor nem indul öntsem nyakon egy flakonnyi hideg vízzel a trafó alatti gyújtáselektronikáz -ezzel mintegy visszahűtve azt- és ha utána beindul jó eséllyel az a baja. Én próbáltam, bár nekem nem volt forró -gondolom csak üzemi hőm.- nem javult meg tőle az autóm. Aki gondolja próbálja meg.)

Ez jó ötlet. Ki fogom próbálni mert engem is érint még a dolog. Elvileg elég jól szigetelt rész, így nem érheti víz az elektromos részt. Lehet öntök rá inkább deszt vizet (ezt a pazarlást :rolleyes: ) mivel abban nincsenek ásványi sók így nem vagy alig vezet.

Link to comment
Megosztás:

Ez jó ötlet. Ki fogom próbálni mert engem is érint még a dolog. Elvileg elég jól szigetelt rész, így nem érheti víz az elektromos részt. Lehet öntök rá inkább deszt vizet (ezt a pazarlást :rolleyes: ) mivel abban nincsenek ásványi sók így nem vagy alig vezet.

Ma reggel kudarcba fulladt a locsolós tesztem, mert már túl hideg van. Sikerült lefulladásig autózgatni, de mindjárt indult is utána. Azért még este vagy holnap megpróbálom megint. Jobban fel kell melegíteni a motort és környékét.

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem sajnos a jeladó csere nem oldotta meg a problémát.... Tegnap megint mentem kicsit (kb.:6 km) utána megálltam úgy3 percre, de nem tudtam újraindítani. Utána kb 5 perc várakozás meg indítózás után 1xcsak beindult, és mint ha mi se történt volna hazajöttem vele. Innentől kezdve passzolom a kérdést, majd megkérdek egy autóvillamosos tanárt az egyetemen, vagy ha valaki tudna segíteni, hogy pontosan hogyan lesz szikra (pl.: az ECU szabályozhat-e egyáltalán ilyesmit),mi befolyásolhatja, hogy mindig csak egy adott hőmérsékleten, indítózásnál nincs, azt megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Hibakódot kellene kivillogtatni, a diag csatin A-B érinkezőt kellene rövidre zárni. Ha folyamatosan csak 12-öt villog akkor nem tárolt le semmit, akkor rá kellene indítani és szépen villogni fog a sárga lámpa majd kb. fél perc múlva lassú villogásba megy át akkor jó. Ha nem akkor a gyújtási időpont nem megfelelő be kell állítani.

Ha kell szívesen segítek MSN-en keresztül is, csak küldj egy pü-t nekem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hibakódot kellene kivillogtatni, a diag csatin A-B érinkezőt kellene rövidre zárni. Ha folyamatosan csak 12-öt villog akkor nem tárolt le semmit, akkor rá kellene indítani és szépen villogni fog a sárga lámpa majd kb. fél perc múlva lassú villogásba megy át akkor jó. Ha nem akkor a gyújtási időpont nem megfelelő be kell állítani.

Ha kell szívesen segítek MSN-en keresztül is, csak küldj egy pü-t nekem. :rolleyes:

A c14nz-is lehet állítani a gyujtás időpontot? Hogyan?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.