Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

C14NZ leáll,nem indul, majd csak hidegen leáll hibáról infó


Recommended Posts

Végülis ezt 5 perc alatt ki lehet deríteni nem? Nekem első ránézésre is látszik a csatija.

Ebben valami fordulatszám jeladó van, vagy ilyesmi.....

Állítólag. De a szerelő srác mikor mondtam neki, hogy esetleg HALL jeladó, kapásból a motorháztetőt felnyitva azt mondta: ebbe nincs is... :huh:

Ez a JBW vagy ilyesmi akkor nem lehet annyira rossz 13000 ért?

Kérdeztem: szereltek már be többet (kb 10) és mind jó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...Azt szeretném megkérdezni hogy x14nz motorkodu astrában mennyi idő alatt kell hogy leálljon az üzemanyag szivattyu gyujtás ráadása után..mert nekem nem áll le a relé kattan azt hallom mikor gyujtást adok...meg akkor is mikor leveszem.....egyébként a kocsi nem indul...gyujtás modul lett cserélve....és nincs szikra sem...valakinek valami ötlete esetleg??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...Azt szeretném megkérdezni hogy x14nz motorkodu astrában mennyi idő alatt kell hogy leálljon az üzemanyag szivattyu gyujtás ráadása után..mert nekem nem áll le a relé kattan azt hallom mikor gyujtást adok...meg akkor is mikor leveszem.....egyébként a kocsi nem indul...gyujtás modul lett cserélve....és nincs szikra sem...valakinek valami ötlete esetleg??

A gyújtás ráadása után kb. 3 másodperc múlva leáll a szivattyú, ha nem indítod a motort.

Sajnos nem magyar, de küldj rá egy fordítót (a google is tud ilyet, igaz elég bénán fordít)

http://www.czarnikm.republika.pl/c14nz.htm

A rajzok hasznosak az otthoni ellenőrzéshez.

Link to comment
Megosztás:

Na végülis ma megoldodott a probléma....a motorvezélő egység ment galyra..Kzotya forumtársnak volt egy b-s corsábol és jo volt az enyémhez...megbizniszeltük...és tökéletes az auto...ha valakit érdekel egy uj gyujtás modul akkor van :huh: HANS PRIES márka..... ugyhogy öröm és boldogság...bár hamarabb találtam volna a meg a szerelőt aki csinálta..és nemkellett volna modult vennem.... találgatásnak nincs jo vége...

Link to comment
Megosztás:

Na végülis ma megoldodott a probléma....a motorvezélő egység ment galyra..Kzotya forumtársnak volt egy b-s corsábol és jo volt az enyémhez...megbizniszeltük...és tökéletes az auto...ha valakit érdekel egy uj gyujtás modul akkor van :huh: HANS PRIES márka..... ugyhogy öröm és boldogság...bár hamarabb találtam volna a meg a szerelőt aki csinálta..és nemkellett volna modult vennem.... találgatásnak nincs jo vége...

Gratula! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Emberek szűkül a kör.

A szervizben is szarakodott a kocsi, rádugták a laptopra, és először úgy nézett ki, hogy folyamatos 595-610 közötti értéket mutatott.

Tettek bele egy másikat, arra is ugyanezt dobta, cseréltek rajta egy sor gyújtókábelt, az is tökéletes volt.

Tehát visszapakoltak mindent, átvittük egy másik szervizbe, ahol nem laptop, hanem eredeti tech1 es műszerük van.

Az úton 1 km ig kb szarakodott, alig húzott, de a végén már elég jó volt. Az eredet műszer már tökéletes értékeket mutatott, de az autó jól is ment.

A mostani két gyanúsított, a gyújtótekercs, lehet az melegszik, de nem hinném.

A jobb ötlet szerintem, hogy az AC pumpa nyomócsöve van elrepedve, és néha mellényom és visszanyomja a benyát a tankba. Remélem ez lesz a ludas. Holnapra kiderül, de még lehet 5 előtt rájuk telefonálok.

Ezek alapján van van valakinek valami jó megérzése?

Link to comment
Megosztás:

Emberek szűkül a kör.

A szervizben is szarakodott a kocsi, rádugták a laptopra, és először úgy nézett ki, hogy folyamatos 595-610 közötti értéket mutatott.

Tettek bele egy másikat, arra is ugyanezt dobta, cseréltek rajta egy sor gyújtókábelt, az is tökéletes volt.

Tehát visszapakoltak mindent, átvittük egy másik szervizbe, ahol nem laptop, hanem eredeti tech1 es műszerük van.

Az úton 1 km ig kb szarakodott, alig húzott, de a végén már elég jó volt. Az eredet műszer már tökéletes értékeket mutatott, de az autó jól is ment.

A mostani két gyanúsított, a gyújtótekercs, lehet az melegszik, de nem hinném.

A jobb ötlet szerintem, hogy az AC pumpa nyomócsöve van elrepedve, és néha mellényom és visszanyomja a benyát a tankba. Remélem ez lesz a ludas. Holnapra kiderül, de még lehet 5 előtt rájuk telefonálok.

Ezek alapján van van valakinek valami jó megérzése?

Gyanús, hogy bemelegedve jobb lett, a kétvezetékes hőmérsékletjeladó volt cserélve? Ill. az egyenetlen járás miatt gyanús lehet még a főtengely-jeladó, és a csatlakozója.

Link to comment
Megosztás:

Gyanús, hogy bemelegedve jobb lett, a kétvezetékes hőmérsékletjeladó volt cserélve? Ill. az egyenetlen járás miatt gyanús lehet még a főtengely-jeladó, és a csatlakozója.

Azóta beszéltem a szerelővel, a csőnek semmi baja sincs, lehet belerakják az AC-t próbára.

Holnap még mérnek kompressziót a hengerekben. Majd látjuk.

A gép tökéletes jeleket mutatott az összes értékre. Az injektorok csatlakozóit átnézték, ahogy láttam mozgattak rajta mindent amit el lehet képzelni.

A kétvezetékes hőmérséklet jeladó nem volt cserélve, de korábban kaptam már rá tippet.

Annál, hogy bemelegedve jobb lett, csak az a furább, hogy akkor szokott rossz lenni, amikor meleg a motor, és újraindítjuk. Kezdem nagyon unni, de úgy érzem most jó helyen van.

A főtengely jeladó azonos a HALL jeladóval? Mert a C14SE motorban nincsen ilyen, csak fordulatszám jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Ezen éppen látszik a főtengely-jeladó.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=976877c99...&aid=167351

Most éppen jó a verda, de semmit nem csináltak vele. Kibontották az AC pumpát, hogy nincs e elrepedve, vagy lecsúszva a nyomócsöve, de nem volt baja. A pumpát végül nem cseréltük ki, de lehet az lesz a vége. Közben műszakin, zöld kártyán volt. Ott is azt mondták, hogy az ACre gondolnak, de mivel baja nem volt, nem tudnak mit mondani rá.

Talán azért is lehet jó megoldás, mert 200 ekm már benne van a kocsiban, és a Track1-es műszer minden értékre jót adott.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vannak fejlemények.

Az autó mondhatom, hogy elég jól megy.

két fajta probléma áll fenn továbbra is. Ami talán lehet kettős hiba is.

Akkor szokott kijönni, ha rövid úton megyek vele, és utána kb. 10 perc állás után indítom újra.

Van olyan, hogy nem indul el, de második, harmadik próbálkozás után mégiscsak.

Ilyenkor van, hogy tökéletesen megy ezután, de van olyan is, hogy a 4. henger nem megy (a vezérműszíjtól számolva, ezen van a fék, vákuumcsöve is)

Legutóbb mikor ilyen volt, kiszedtem a gyertyát és utána jó volt, de általában helyre jön magától is. Eddig mindig a 4. henger nem ment.

Jellemző, hogy 2-3 km után, pl elmegyek boltba, bevásárolok, és utána csinálja.

Voltam azóta, 200 kmre is vele, és nem volt baj.

Gyújtókábel, gyertyák újak, vákuumcsövön ne látszik baj. Fogyasztása vegyesben 7 liter alatt.

Talán injektor? Vagy egy fedélcserével próbálkozzak meg?

Várom az ötleteket! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vannak fejlemények.

Az autó mondhatom, hogy elég jól megy.

két fajta probléma áll fenn továbbra is. Ami talán lehet kettős hiba is.

Akkor szokott kijönni, ha rövid úton megyek vele, és utána kb. 10 perc állás után indítom újra.

Van olyan, hogy nem indul el, de második, harmadik próbálkozás után mégiscsak.

Ilyenkor van, hogy tökéletesen megy ezután, de van olyan is, hogy a 4. henger nem megy (a vezérműszíjtól számolva, ezen van a fék, vákuumcsöve is)

Legutóbb mikor ilyen volt, kiszedtem a gyertyát és utána jó volt, de általában helyre jön magától is. Eddig mindig a 4. henger nem ment.

Jellemző, hogy 2-3 km után, pl elmegyek boltba, bevásárolok, és utána csinálja.

Voltam azóta, 200 kmre is vele, és nem volt baj.

Gyújtókábel, gyertyák újak, vákuumcsövön ne látszik baj. Fogyasztása vegyesben 7 liter alatt.

Talán injektor? Vagy egy fedélcserével próbálkozzak meg?

Várom az ötleteket! :lol:

Próbáld meg felcserélni a 3. henger kábelét a 4.-el, persze nem csak a gyertyánál, hanem az elosztónál is. Bár nem tudom nálad hogyan mennek a kábelek. Most nem emlékszem rotoros gyujtásod van-e, de az elosztófedél rotor csere sem olyan nagy érvágás, ha nem volt cserélve mostanában.

Jah most látom az aláírásban hogy rotoros. :lol:

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg felcserélni a 3. henger kábelét a 4.-el, persze nem csak a gyertyánál, hanem az elosztónál is. Bár nem tudom nálad hogyan mennek a kábelek. Most nem emlékszem rotoros gyujtásod van-e, de az elosztófedél rotor csere sem olyan nagy érvágás, ha nem volt cserélve mostanában.

Jah most látom az aláírásban hogy rotoros. :lol:

Addig amíg jó, addig ne cserélgetek, de köszi a tippet, amúgy lehet rendelek hozzá egy fedelet.

A múltkor amikor kiszedtem a gyertyát, akkor szikra volt. Sőt amikor lehúzta a kábelt túl közel fogtam meg és meg is csapott.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Addig amíg jó, addig ne cserélgetek, de köszi a tippet, amúgy lehet rendelek hozzá egy fedelet.

A múltkor amikor kiszedtem a gyertyát, akkor szikra volt. Sőt amikor lehúzta a kábelt túl közel fogtam meg és meg is csapott.

nem volt időm vissza olvasni a teljes anyagot, de faterék igaz E kadett de C14NZ-je is csinált hasonló nem indulok melegen vagy éppen hidegen dolgokat....aminél egyszer sikeresen kiszűrtem hogy semmi szikra nincs...a lényeg..a gyújtó trafó alatt van a gyújtásmodul...ezt leszerelve derűlt ki, hogy gyárilag elbabrálták...ugyanis a csati egyik lába hátra volt csúszva így volt hogy érintkezett volt hogy nem...a lábat vissza tettem a helyére..azóta olyan mint a DOXA! :) sosem volt azóta indítási gond vele...szóval ez még gyári..óvatos 18 -éves szerelési hiba volt, amikor erre rájöttem...volt hogy hónapokig tünetmentes volt, aztán 2x is eltászotta két egymást követő nap nézd meg te is hátha ennyi a gond...:)

Link to comment
Megosztás:

nem volt időm vissza olvasni a teljes anyagot, de faterék igaz E kadett de C14NZ-je is csinált hasonló nem indulok melegen vagy éppen hidegen dolgokat....aminél egyszer sikeresen kiszűrtem hogy semmi szikra nincs...a lényeg..a gyújtó trafó alatt van a gyújtásmodul...ezt leszerelve derűlt ki, hogy gyárilag elbabrálták...ugyanis a csati egyik lába hátra volt csúszva így volt hogy érintkezett volt hogy nem...a lábat vissza tettem a helyére..azóta olyan mint a DOXA! :) sosem volt azóta indítási gond vele...szóval ez még gyári..óvatos 18 -éves szerelési hiba volt, amikor erre rájöttem...volt hogy hónapokig tünetmentes volt, aztán 2x is eltászotta két egymást követő nap nézd meg te is hátha ennyi a gond...:)

Azóta jó a verda amúgy, a rotor ugye cserélve lett, plusz alaposan meg lett pucolva az elosztófedél. Valamint egy ismerős szerelő nézegette, és amikor visszarakta a fedelet, nagyon nagyon alaposan meghúzta a fedélt rögzítő csavarokat. Ezt eddig nem láttam másik szerelőtől, azok csak úgy ímmel-ámmal húzták meg.

Majd lehet kap egy új fedelet, de amíg jó, addig nem piszkálom.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Help!!!

Sziasztok.Van egy probléma a verdámmal ill nem is kicsi, már az agyamra megy.Hidegen pöcre indul ha megyek vele kb 15 kilómétert (víz még üzemi hőmérsékleten sincs) és megállok valahol 5 percre akkor tíz esetből hétszer nem hajlandó elindulni ha ilyenkor nyegtetem nem idul be de ha várok pl 15-20 percet akkor úra pöccre indul.Már ott tartok,hogy nem merek megállni vele mert nem lehet tudni,hogy beindul e újra. Múlkor vettem egy hidegindító spért ha befújok a légszűrőnél vele amikor nem akar engedelmeskedni akkor általában elindul. Aztán néha meg nem de olyankor motorhiba visszajelző is világít.Ha ez az eset van akkor le kell vennem az aksisarut fél perc várakozás spré befuj és tízből nyolcszor beindul pöcre.Újaban elkezdte azt is,hogy menet közben kivillan a motorhiba ha leállítom az autót és újraindítom akkor pedig minden ok. Ingadozik az alapjáratom is néh leesik 500-ra is aztán észhez tér. Az indulási probléma szerintem a vízhőmérséklettel lehet összefüggésben mert úgy vettem észre,hgy ha kellően visszahült a víz akkor indul. Ha valakinek volt hasonló problémája akkor érdekelne mi volt a gond mert azt sem tudom,hogy autószerelőhöz vagy villamosságihoz vigyem a kincsem.

Az autó egy astra f 1.6 i központi inyektoros.

Ha nem nagy gond akkor az emailcímemre írjon aki tud segíteni mert ott biztosan megtalálom.

g.szerdahelyivgmail.com

előre is köszönök minden segítő hozzászólást

UI: Motrohibakódról sokat olvastam itt, lehet hülyeséget mondok de az enyémben ha a középső konzolon folyamatosan nyomva tartom a két gombot akkor R 12 kontrol háromszor felvillanik majd 95-ös hibakód háromszor ami melegindítószelep túl alacsony a neten talált anyagok szerint ami nálam még talán helytálló is lenne csak azt nem tudom,hogy ezzel valóban a hibakódot olvasom e ki.

Link to comment
Megosztás:

Help!!!

Sziasztok.Van egy probléma a verdámmal ill nem is kicsi, már az agyamra megy.Hidegen pöcre indul ha megyek vele kb 15 kilómétert (víz még üzemi hőmérsékleten sincs) és megállok valahol 5 percre akkor tíz esetből hétszer nem hajlandó elindulni ha ilyenkor nyegtetem nem idul be de ha várok pl 15-20 percet akkor úra pöccre indul.Már ott tartok,hogy nem merek megállni vele mert nem lehet tudni,hogy beindul e újra. Múlkor vettem egy hidegindító spért ha befújok a légszűrőnél vele amikor nem akar engedelmeskedni akkor általában elindul. Aztán néha meg nem de olyankor motorhiba visszajelző is világít.Ha ez az eset van akkor le kell vennem az aksisarut fél perc várakozás spré befuj és tízből nyolcszor beindul pöcre.Újaban elkezdte azt is,hogy menet közben kivillan a motorhiba ha leállítom az autót és újraindítom akkor pedig minden ok. Ingadozik az alapjáratom is néh leesik 500-ra is aztán észhez tér. Az indulási probléma szerintem a vízhőmérséklettel lehet összefüggésben mert úgy vettem észre,hgy ha kellően visszahült a víz akkor indul. Ha valakinek volt hasonló problémája akkor érdekelne mi volt a gond mert azt sem tudom,hogy autószerelőhöz vagy villamosságihoz vigyem a kincsem.

Az autó egy astra f 1.6 i központi inyektoros.

Ha nem nagy gond akkor az emailcímemre írjon aki tud segíteni mert ott biztosan megtalálom.

g.szerdahelyivgmail.com

előre is köszönök minden segítő hozzászólást

UI: Motrohibakódról sokat olvastam itt, lehet hülyeséget mondok de az enyémben ha a középső konzolon folyamatosan nyomva tartom a két gombot akkor R 12 kontrol háromszor felvillanik majd 95-ös hibakód háromszor ami melegindítószelep túl alacsony a neten talált anyagok szerint ami nálam még talán helytálló is lenne csak azt nem tudom,hogy ezzel valóban a hibakódot olvasom e ki.

Az legfeljebb a központi kijelző hibakódja lehet.

A motor hibakódot a biztosíték táblán levő OBD csatlakozó bizonyos lábainak összezárásával tudod "kiolvasni". Bővebben az aláírásomban találsz útmutatót.

A nem indulásod oka pedig valószínűleg az ECU hőmérséklet jeladó hibája miatt lehet. Ezt a szívócsonkon, hátul találod. Egy 2 vezetékes, kék színű csatit keress. Leveszed a csatlakozót, és megméred az ellenállását hidegen, és üzemi hőmérsékleten. Ezek az értékek a helyesek:

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok!

Remélem megy még a topik, egy kis segítségre lenne szükségem.

Átolvastam a fórumot csak nem találtam a problémámra írást ezért kérem segítségetek írásban.

A gondom a következő: 1 hete leraktam az autót a parkolóba működőképes állapotban minden jól működött. Ma csücs a kocsiba gyújtás minden világít aminek kell indítanék, halotti csend se kattanás, se nyögés csak a nagy CSÖND. Szerintetek mi lehet a gond? Aksi 1éves gyertyák szintén.

Kocsi: F Astra Caravan 1.6 c16SE motorral.

Ha tudtok valami okosat légyszi osszátok meg velem.

Köszönet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem megy még a topik, egy kis segítségre lenne szükségem.

Átolvastam a fórumot csak nem találtam a problémámra írást ezért kérem segítségetek írásban.

A gondom a következő: 1 hete leraktam az autót a parkolóba működőképes állapotban minden jól működött. Ma csücs a kocsiba gyújtás minden világít aminek kell indítanék, halotti csend se kattanás, se nyögés csak a nagy CSÖND. Szerintetek mi lehet a gond? Aksi 1éves gyertyák szintén.

Kocsi: F Astra Caravan 1.6 c16SE motorral.

Ha tudtok valami okosat légyszi osszátok meg velem.

Köszönet.

Tehát gyujtás van, de az indítómotor nem forgat? Lehet csak az indítómotor bendixe akad, és nem húz be. Fogj egy kiskapalácsot és párszor kocogasd meg érzéssel ott van a blokk mögött sárgával bekarikázva:

136112-20101212-NCRuWz.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszönet a gyors válaszért kipróbálom.

Nagyon remélem, hogy csak beragadt. Tavaly télen az aksival szivatott meg. Azt elfelejtettem beírni, hogy hengerenkénti befecskendezéses a motor, de gondolom az a kis vacak ugyanott van.

Amatőr vagyok kicsit szájbarágósan kell nekem ilyesmiket magyarázni.

Szájbarágás nem kell köszi, ugyan ott van. Összekaptam magam és kicsit beljebb hajoltam a motortérbe és lám most ketyeg a gép.

Gondolom lassan cserélni kellene az alkatrészt ha már ilyeneket produkál?

Link to comment
Megosztás:

Köszönet a gyors válaszért kipróbálom.

Nagyon remélem, hogy csak beragadt. Tavaly télen az aksival szivatott meg. Azt elfelejtettem beírni, hogy hengerenkénti befecskendezéses a motor, de gondolom az a kis vacak ugyanott van.

Amatőr vagyok kicsit szájbarágósan kell nekem ilyesmiket magyarázni.

Szájbarágás nem kell köszi, ugyan ott van. Összekaptam magam és kicsit beljebb hajoltam a motortérbe és lám most ketyeg a gép.

Gondolom lassan cserélni kellene az alkatrészt ha már ilyeneket produkál?

Nem biztos, én levettem az enyémet, két csavar fogja egy lent, egy fent plussz a kábelek. Torx csavarokkal van összerakva, szétszedtem, van benne egy réz henger, ami kitolja rugó ellenébem a fogaskereket indításkor. Elég dzsuvás volt, letöröltem benzines rongyal majd összeraktam. Ennek már 2 éve, azóta hibamentesen dolgozik. Ha már szét van szedve érdemes cserélni a keféket is, bár én kihagytam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.