Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Kerékösszetartásról ki mit tud? Mennyire kell kifelé, befelé, esetleg egyenesen kell állnia az első kerekeknek a kasztnihoz nézve? Mert az enyém mintha eléggé széttartana, bár nem veszek észre különösebbet mikor megyek vele.

Gumin látsz rendellenes kopást?

Link to comment
Megosztás:

Elfosta magát a bal oldali lengéscsillapító a veciben. Én még nem cseréltem benne. 3éve van meg az autó, valszeg még az előző gazdája cseréltette. Monroe Reflex van benn. Milyent ajánlotok bele? Márka szerint(az a lényeg jó legyen az úttartása, és kemény legyen lehetőleg) Típus szerint: Gázas, vagy olajos? Vagy gáz-olaj töltésű a jobb? Monroe telóból olaj folyt nekem ki, szal az minden bizonnyal az volt.

Link to comment
Megosztás:

kerekdol.jpg

Gumin látsz rendellenes kopást?

Nem látok rajta semmit, pedig már 1 szezont lefutottak az elsők (bár azokat kéz alól vettem), most vettem rá kettő újat, nem akarom félre koptatni. Max. viszem futóműveshez beméretni és akkor kiderül.

Ezt a táblázatot megtaláltam én is, de sokra nem megyek vele:) Azért is kérdeztem, hogy nektek hogyan áll.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Nekem most TaTechnix komplett fix futómű van alatta. Nem tudom, hogy neked milyenek a rugóid, viszont ez a szett tartalmazza azokat is. Kemény és nagyon stabil. Igaz, kicsit komforttalan, de valamit valamiért :)
Ami érdekes volt a teló cserénél. hogy elöl gyári GM patronok voltak :O És meglepően jó állapotban, szal csillapított, meg minden, ahogy azt kell. Hátul viszont nem látszott, annyira rozsdásak voltak, sőt, fent a toronynál le is kellett vágni, az anya úgy rá volt rohadva :D Na azok gatyák voltak, minden értelemben :)

Elfosta magát a bal oldali lengéscsillapító a veciben. Én még nem cseréltem benne. 3éve van meg az autó, valszeg még az előző gazdája cseréltette. Monroe Reflex van benn. Milyent ajánlotok bele? Márka szerint(az a lényeg jó legyen az úttartása, és kemény legyen lehetőleg) Típus szerint: Gázas, vagy olajos? Vagy gáz-olaj töltésű a jobb? Monroe telóból olaj folyt nekem ki, szal az minden bizonnyal az volt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most TaTechnix komplett fix futómű van alatta. Nem tudom, hogy neked milyenek a rugóid, viszont ez a szett tartalmazza azokat is. Kemény és nagyon stabil. Igaz, kicsit komforttalan, de valamit valamiért :)

Ami érdekes volt a teló cserénél. hogy elöl gyári GM patronok voltak :o És meglepően jó állapotban, szal csillapított, meg minden, ahogy azt kell. Hátul viszont nem látszott, annyira rozsdásak voltak, sőt, fent a toronynál le is kellett vágni, az anya úgy rá volt rohadva :D Na azok gatyák voltak, minden értelemben :)

Az igaz hogy ezek a TA-Technix gátlók rövidebb szárúak mint a gyári? És szerinted használható ez gyári rugókkal? Nekem is ültetve volt a gép, 60/40 es Weitec rugó szett volt benn. De sajnos a nagy kerekek miatt vissza kellettem rakni a gyári rugókat :) 225/45 ZR17 :)

Link to comment
Megosztás:

Ütközésig ,vagy majdnem teljesen ütközésig kitekerem a kormányt, akkor nagyot durran az eleje!!!

Ha jobbra tekerem, akkor balról jön a hang, ha balra akkor meg jobbról.

Főleg ha tolatva fordulok lassan,vagy álló helyből kitekert kormányal fordulok balra-jobbra!!

Talpasok,kormányösszekötő külső gömbfelyek és stabilizátor rúd bekötői is cserélve lettek max egy éve.

Ja, kb féléve meg kormánymű csere is volt!

Kerekek nem kotyanak legalábis én nem éreztem,bár nem emeltem meg!

Telók mondjuk már csereérettek,és vele együtt a toronycsapágyak is!! Én erre gyanakszom!

Ötlet?

Félnem kéne? Mert hétvégén hosszabb útra megyek kb 400km és nem szeretném az útszélén végezni.

Sajna a szerelőm meg nem elérhető!

Bár próbálkozom.

Link to comment
Megosztás:

Több mint valószínű, hogy toronycsapágynak annyi, tartanod lényegében nem kell tőle, mivel nem tud széthullani. Max. kopogni fog, esetleg a rugóra nézz rá, engem az szívatott most meg, hogy nem volt tejesen a helyén és kopogott, na mondom megint toronycsapágy, aztán haver nyomkodta az autót én meg hallgattam és mikor a rugót kicsit meghúztam magam felé, akkor elhallgatott. Végül megemeltem emelővel a kasztnit és egy jó erős mozdulattal tudtam kicsit fordítani a rugón jobbra, azóta nem kopog. A rugótányéron lévő kis fület érte el berugózáskor a spirál vége.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

hátsó féktárcsa és fékbetét cserére adtam a fejem!Valaki leirná részletesen hogy kell szétszedni a hátsó féknyerget?nagyon megköszönném!!vectra A 92' c20ne

nagyon köszi

Mint az elsőt:D. Gondolom olyan mint a B vectrán, dobos a kéziféke, nyereg le két imbusz ezen is, ha jól emlékszem (dróttal felköt valahova), csavar ki, tárcsa le, betét ki, munkahenger visszanyom alapra, figyeled a fékfolyadék szintet, nehogy kinyomja, feltéve, ha utána lett öntve közben, új betét be, új pofák fel, új tárcsa fel, nyereg vissza és kész is:D Teszt, öröm és bódogság.

Link to comment
Megosztás:

Ötletet kérnék, fékdob leszedéssel kapcsolatban, nem rég cseréltem a dobot és a pofákat Brembo márkát választottam, 1-2 hete van fenn, de sajna a kézifék nem volt jó, így gondoltam állítok rajt és egyúttal a dobokba is bele lesek. Ekkor ért a meglepi, hogy nem jön le a dob. Nem azért mert a pofa fog, hanem mintha az agyra feszült volna rá. Már kihajtottam a porvédő lemezt püföltem kalapáccsal, de sajna hiába. Annyi ötletem maradt, hogy leveszem kompletten agyastól és kint nagyobb ütést mérek rá. Mikor cseréltem fúrcsáltam, hogy kicsit másabb az agyrésze a dobnak, mintha lett volna egy pici perem. Gondolom rá lett húzva a kerék, aztán kitágult a dob közepe és ez okozta ezt.

Na sikerült leoperálni, egy komolyabb csapágylehúzónak nem bírt ellenállni:D Megmértem és 1 mm-el kisebb volt az agymérete a dobnak, mint maga a kerékagyon való felfekvési pontja, ennyit a Brembo-ról. Lyukköszörűvel megtoltam, most simán fel-le:) Viszont azt a fránya kéziféket nem tudom beállítani az istenért sem, már minden variációt végig próbáltam. Vissza tekertem alapra mindent, dob fel, kötélen állítás stb. de mindig vagy jó, fog, berántásra 5-6 kattanás és csúsznak a kerekek, de akkor meg fog is állandóan, melegszenek a dobok. Ha állítok vissza, persze nem sokat, akkor meg alig fogja meg az autót, kész röhej. Minden új rajt, még a folyadékot is lecseréltem:)

Link to comment
Megosztás:

Az igaz hogy ezek a TA-Technix gátlók rövidebb szárúak mint a gyári? És szerinted használható ez gyári rugókkal? Nekem is ültetve volt a gép, 60/40 es Weitec rugó szett volt benn. De sajnos a nagy kerekek miatt vissza kellettem rakni a gyári rugókat :) 225/45 ZR17 :)

Igen, rövidebb. A kisebb rugók miatt kell, gondolom, hogy ne feszítse alapból is még jobban. Hát, szerintem össze lehet rakni, csak mocskosul össze kell húzni a rugót, hogy rá tudd rakni mondjuk az első teló szárára a sok sallangot (csapágy, tányér, stb)és le tudd húzatni. Abban viszont nincs tapasztalatom, hogy miként fog működni, mennyire jó megoldás ez. De szerintem nem elképzelhetetlen :) 60/40-nel hogy ült a géped? Nekem még mindig "fent" van kicsit a hátulja az elejéhez képest, mi lenne akkor, ha elöl nem 40 lenne, hanem 60? brutál lenne a különbség :D örülök, hogy körbe 40 van most, így is beleér mindenki mindenkibe nagyobb sebességnél lankás úton :D ugye a felni ET száma miatt kicsit kijjebb kerültek a kerekek :( dehát mondják, a szépségnek ára van :) Nekem am 215/40 ZR17 van alatta, 7x17 es felniken :)

Szerk.: váltóméret kalkulátorral utánaszámoltam a gumiméretednek, szerintem kicsit nagyobb az átmérőkülönbség, mint kellene. Akár melyik váriációhoz néztem...

Link to comment
Megosztás:

Igen, rövidebb. A kisebb rugók miatt kell, gondolom, hogy ne feszítse alapból is még jobban. Hát, szerintem össze lehet rakni, csak mocskosul össze kell húzni a rugót, hogy rá tudd rakni mondjuk az első teló szárára a sok sallangot (csapágy, tányér, stb)és le tudd húzatni. Abban viszont nincs tapasztalatom, hogy miként fog működni, mennyire jó megoldás ez. De szerintem nem elképzelhetetlen :) 60/40-nel hogy ült a géped? Nekem még mindig "fent" van kicsit a hátulja az elejéhez képest, mi lenne akkor, ha elöl nem 40 lenne, hanem 60? brutál lenne a különbség :D örülök, hogy körbe 40 van most, így is beleér mindenki mindenkibe nagyobb sebességnél lankás úton :D ugye a felni ET száma miatt kicsit kijjebb kerültek a kerekek :( dehát mondják, a szépségnek ára van :) Nekem am 215/40 ZR17 van alatta, 7x17 es felniken :)

Szerk.: váltóméret kalkulátorral utánaszámoltam a gumiméretednek, szerintem kicsit nagyobb az átmérőkülönbség, mint kellene. Akár melyik váriációhoz néztem...

Nekem mikor bent volt a 60/40es ültetős akkor 205/50 R15 ös gumival használtam. Brutál jól nézett ki! :) Mindjárt teszek be egyéb csevegésbe egy képet milyen volt! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni első fékkel kapcsolatban. Most volt műszakis a gép és az eleje, legfőképp a jobb eleje határeset volt, pedig 1 hete cseréltem a tárcsákat, betéteket, hátul dobokat, pofákat, fékfolyadékot, légtelenítés, csúszkák megjáratása, zsírzása. Én is észre vettem, hogy nem úgy fog ahogy kellene, ahhoz képest, hogy új minden nem volt meggyőző a fékhatás. Mit hagytam ki, mi kerülhette el a figyelmem? Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni első fékkel kapcsolatban. Most volt műszakis a gép és az eleje, legfőképp a jobb eleje határeset volt, pedig 1 hete cseréltem a tárcsákat, betéteket, hátul dobokat, pofákat, fékfolyadékot, légtelenítés, csúszkák megjáratása, zsírzása. Én is észre vettem, hogy nem úgy fog ahogy kellene, ahhoz képest, hogy új minden nem volt meggyőző a fékhatás. Mit hagytam ki, mi kerülhette el a figyelmem? Mi lehet a gond?

Milyen cuccok kerültek bele? Fékcsövek nincsenek elrehülve?

Link to comment
Megosztás:

Brembo szett került mindenhova, hűtött 256-os tárcsák, jók a fékcsövek, öregedésnek nyoma sincs, szivárgás sehol, hátsó fék tökéletes.

A felsorolásból kizárásos alapon csak a főfékhenger maradt ki.

Mekkora volt az eltérés elöl a 2 kerék között?

Link to comment
Megosztás:

Elől 20 % a megengedett eltérés, ennyivel nem engedhettek át.

Nem tudom pontosan, mert csak annyit mondott a srác, hogy jobb elöl határ eset volt, de a bal fele aránylag elfogadható volt. Csak kb. írtam, hogy 30%, nem tudom, most már tudom mennyi a megengedett. Én ennyinek saccoltam.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom pontosan, mert csak annyit mondott a srác, hogy jobb elöl határ eset volt, de a bal fele aránylag elfogadható volt. Csak kb. írtam, hogy 30%, nem tudom, most már tudom mennyi a megengedett. Én ennyinek saccoltam.

Akkorjólvanakkor. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.