Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Csak az nem megy fel hátra. :D

Sajna nem volt időm megmérni és max este tudom, ha még kell persze :)

De ha nagyobbat akarsz és csak 18-as van, akkor esetleg egy olyan duplásító megoldás amit ladánál csináltunk régen?

Már ha stabilitás miatt akarsz nagyobbat :)

Link to comment
Megosztás:

Sajna nem volt időm megmérni és max este tudom, ha még kell persze :)

De ha nagyobbat akarsz és csak 18-as van, akkor esetleg egy olyan duplásító megoldás amit ladánál csináltunk régen?

Már ha stabilitás miatt akarsz nagyobbat :)

Hát a terv egy vastagabb stabi, ÉS egy GSI astra kiegészítő stabi felapplikálása lenne. De legfeljebb körülnézek astratájon, mert ott tudom hogy többféle van.

De a röhej hogy epc szerint többféle van, de méretet vagy hogy melyik melyikhez tartozik azt nem írja.

Link to comment
Megosztás:

Hát a terv egy vastagabb stabi, ÉS egy GSI astra kiegészítő stabi felapplikálása lenne. De legfeljebb körülnézek astratájon, mert ott tudom hogy többféle van.

De a röhej hogy epc szerint többféle van, de méretet vagy hogy melyik melyikhez tartozik azt nem írja.

Lepattogzott védőburokkal 17 mm.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok ismét........... kérdés:

Felkerült a hátsó híd... a tárcsafékes.... valahogy másképp fékez az autóm...... mintha jobban fogna a hátulja?

Ez lehetséges? Valami megoldás? teendő? Javaslat?

köszönöm előre is !!

Előre milyen féket raktál fel?

Fékerőszabályzót mit tettél fel?

Link to comment
Megosztás:

z16sz

Z? Olyan nem van. :)

De akkor kisblokk...

Mint ha korábban már írtam volna, hogy a hátsó tárcsához kell előre a hozzávaló legalább 256-os fék, (de nem a 20, hanem 24 széles, az 54-es munkahengerekkel) mert kisfékkel elöl túl lesz fékezve a hátulja. És kellenek a hozzávaló patronok, valamint a 22-es ffh is.

Link to comment
Megosztás:

Z? Olyan nem van. :)

De akkor kisblokk...

Mint ha korábban már írtam volna, hogy a hátsó tárcsához kell előre a hozzávaló legalább 256-os fék, (de nem a 20, hanem 24 széles, az 54-es munkahengerekkel) mert kisfékkel elöl túl lesz fékezve a hátulja. És kellenek a hozzávaló patronok, valamint a 22-es ffh is.

Tudsz nekem mellékelni fotókat mire is lenne szükség?Nem maradhat elöl a kis fék?

Link to comment
Megosztás:

Tudsz nekem mellékelni fotókat mire is lenne szükség?Nem maradhat elöl a kis fék?

Két literes motoros vectra/fastra bontásból keress féknyerget előre. Ha gondolod holnap tudok róla képet csinálni.

Ezen a képen ott vannak a tárcsához való patronok: IMG_5690.JPG

Elöl kisfékkel nincs értelme hátul a tárcsának. Gondolj bele, elöl most 236-os tárcsák vannak, 46-os munkahengerekkel, hátul meg 261-esek, oldalanként két asszem 35-ös munkahengerrel. Túl van fékezve a hátulja.

A főfékhengert meg azért kell cserélni, mert a nagyobb/több munkahengernek ugye több fékfolyadék kell. Ha a régi ffh-t hagyod, akkor nyúlós lesz a fékpedál, és hosszú az útja.

A fék nem játék, nem érdemes legózni vele, a gyári bevált rendszereket kell másolni.

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki, hogy a szélesebbik és a keskenyebbik 200as dobfék munkahengere között van-e lényegi eltérés? Egy Astrába tettem be az én levedlett fékemről a munkahengereket, amik kicsit vaskosabbak voltak, de teljesen patentul helyre mentek. A fék így már rendben (vagyis mostmár egyáltalán) fog, nincs túlfékezve a hátulja.

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki, hogy a szélesebbik és a keskenyebbik 200as dobfék munkahengere között van-e lényegi eltérés? Egy Astrába tettem be az én levedlett fékemről a munkahengereket, amik kicsit vaskosabbak voltak, de teljesen patentul helyre mentek. A fék így már rendben (vagyis mostmár egyáltalán) fog, nincs túlfékezve a hátulja.

Elvileg van legalább kétféle átmérőjű munkahenger hátra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.