Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

szerintetek olyan lehet, hogy a 2 hónapja cserélt kormánygömbfej megadta magát? mert akkor hozzá vágom az autóboltoshoz, hogy vigye vissza a pici kínaiaknak, mert már szerintem ezt is ott nyomják:( delphi volt ha jól emléxem és ha jól írom.

Link to comment
Megosztás:

szerintetek olyan lehet, hogy a 2 hónapja cserélt kormánygömbfej megadta magát? mert akkor hozzá vágom az autóboltoshoz, hogy vigye vissza a pici kínaiaknak, mert már szerintem ezt is ott nyomják:( delphi volt ha jól emléxem és ha jól írom.

Miért kopog/kotyog?

Hát lehet, hogy pont kifogtál egy ratyit...

Link to comment
Megosztás:

na meglestem és nem gömbfej, hanem a gömbfejet meg a kormányművet ami összeköti rúd az kotyog a kormányműnél, de ott mi lehet ami tud kotyogni? valami gömbfej lehet ott is, v. valami persely mehetett ki ha van egyáltalán ott.?

Egy gumiszilent van ott ami kopoghat, vagy rosszabbik esetben a kormánymű koptyog :)

Link to comment
Megosztás:

lehet inkább a kormánymű lesz a ludas, mert azok a szilentek ahogy nézem jók. na de majd szétszedem és kiderül.

Ha esetleg kormányműre van szükséged, akkor szólj, haver épp bont egy A Vekit. 10e pénzért adja. Minnél előbb szólj ha érdekel, mert pályázik rá egy másik srác is itt a környékről. Úgytünik ez Vectra betegségnek betudható.. Velem együtt már 4 embernek kell kormányművet cserélni.. Én már mondjuk túlestem rajta :)

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg kormányműre van szükséged, akkor szólj, haver épp bont egy A Vekit. 10e pénzért adja. Minnél előbb szólj ha érdekel, mert pályázik rá egy másik srác is itt a környékről. Úgytünik ez Vectra betegségnek betudható.. Velem együtt már 4 embernek kell kormányművet cserélni.. Én már mondjuk túlestem rajta :)

Nekem is kotyog, ha a kormánymű közepén fel le mozgatom (Asszonyén is, csak még nem annyira nagyon).

Link to comment
Megosztás:

merre lenne eladó, meg állapota? nehogy kotyogjon mint a régi:D

Pest megyében dunakeszi-vác magasságában. nem kotyog hibátlan. a srác a c20ne motort akarja csak átrakni a kocsiból, meg a nagyfékeket, a többit kiárulja. igazábol az egész auto eladó 40-ért. ha valakit igyis érdekelne esetleg. a belseje elég szép állapotban van..küldök képeket is ha érdekel valakit.Egyébként a kocsit a most is használja, szoval nem használhatatlan a kormánymű, nem ropog. ha jolemlékszem. :)

Link to comment
Megosztás:

Mitől lehet az hogy csak a jobb hátsó fékem fog ha a kéziféket behúzom? Féknyeregbe maxra húzza a pöcköt a bowden a bal oldalon, már mindent maxra állítottam, de semmi.. Nagyon minimálisat fog, de kézzel elforgatom a kereket. Mit csináljak vele? :)

A kötél nem sérült valahol?

Mennyire vannak elkopva a pofák?

Link to comment
Megosztás:

A kötél nem sérült valahol?

Mennyire vannak elkopva a pofák?

Ma leszedtem a bal hátsó féktárcsát, és érdekes dolgot fedeztem fel. A kézifék külön fékpofákról üzemel a tárcsa belső oldalán kialakított fékdobba. Ez csak számomra új, vagy ti tudtátok hogy ilyen?:) Mellesleg a pofákon alig van ferodol, cefetül odavannak. Keddre lesz 2pár, és kicserélem őket. kíváncsi leszek:)

92244500.jpg

92244501.jpg

92244502.jpg

92244503.jpg

92244504.jpg

92244505.jpg

Link to comment
Megosztás:

Igen, a hátul tárcsásban dob rögzítőfék van.

De a tárcsáid is érdekesen vannak kopva. :)

Milyen fékbetét az? Belevaló?

Jah igen én is látom hogy érdekesen kopnak a dolgok. De már mióta nálam van az autó, azóta ilyen. Első tárcsákat és betéteket nyáron lecseréltem. Brembo tárcsa+gyári GM betét. És ott most az egész felületen fog(ezelőtt nem fogott az egész felületen). Nemtudom mitől lehet ez.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.