Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

lehetséges, hogy kerékcsapágy csere szükséges?

Menet közben bal elölről olyan morgó szerű hangot hallok (khrr khhrr khrrrrr) de nem folyamatos, hanem szaggatott gyorsabban megyek jobban hallani, ha balra v. jobbra kanyarodok, akkor nem hallom, régebben mikor kanyarodtam nyüszögött ugyan innen valami, az most megszűnt. A pedálokon és a kormányon is érezni mikor ezt csinálja, lehet, hogy a csapágy adta meg magát?

Link to comment
Megosztás:

lehetséges, hogy kerékcsapágy csere szükséges?

Menet közben bal elölről olyan morgó szerű hangot hallok (khrr khhrr khrrrrr) de nem folyamatos, hanem szaggatott gyorsabban megyek jobban hallani, ha balra v. jobbra kanyarodok, akkor nem hallom, régebben mikor kanyarodtam nyüszögött ugyan innen valami, az most megszűnt. A pedálokon és a kormányon is érezni mikor ezt csinálja, lehet, hogy a csapágy adta meg magát?

Ha tengelyirányban megrángatod akkor érzel minimális kotyogást?

Link to comment
Megosztás:

A kerékcsapágy terhelés alatt szokott morogni inkább. Főleg, mikor azt az oldalt terheled.

De ettől még lehet az a ludas.

Gumik rendben? Stabrúd? Lengőkar szilentek? Esetleg féltengely. :D

gumira én is gondoltam holnap mindent átnézek mert ma melóztam-melózok:(:icon4: szilentek nem rég cserélve lettek, remélem nem féltengely, hanem csak csapágy lesz, na de majd holnap, de egyre hangosabb ez a hang.

Link to comment
Megosztás:

gumira én is gondoltam holnap mindent átnézek mert ma melóztam-melózok:(;) szilentek nem rég cserélve lettek, remélem nem féltengely, hanem csak csapágy lesz, na de majd holnap, de egyre hangosabb ez a hang.

Amíg nem recseg, addig jó. ;)

Mentem már olyan géppel, amely kanyarban olyat reccsent, hogy megálltam megnézni mi tört le róla. Csak a csapágy volt oda kissé. :D

A kisasszony akié volt, ha épp nem talált szabad helyet a lakótelepen, akkor átugratott nagy gázzal a szegélykövön és a fűben parkolt. :icon4:

Nem baj a magas szegély mondta, azért kell nagy gázzal, mert úgy átugratja. ;) :icon4:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Fejlemény?

Csikorognak a gumik hátul, ha bemegyek a körforgalomba. :D

Lehet mégis visszarakom az Astra rugókat, csak valamit kombinálok, hogy picit merevebb legyen.

Az első dobot meg javítani kell, :) 5-9 óráig kirepedt. A hátsó meg előrébb rakom, mert így nem tetszik.

De még az is lehet, hogy visszateszem a Quadról véget. :D

Link to comment
Megosztás:

Csikorognak a gumik hátul, ha bemegyek a körforgalomba. :D

Lehet mégis visszarakom az Astra rugókat, csak valamit kombinálok, hogy picit merevebb legyen.

Az első dobot meg javítani kell, :) 5-9 óráig kirepedt. A hátsó meg előrébb rakom, mert így nem tetszik.

De még az is lehet, hogy visszateszem a Quadról véget. :D

Milyen rugókat tettél hátra hogy alacsonyabb lett?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

A szüleimnek van egy A-s vectrájuk. Hátul nyalta a gumit az egyik oldalt és futóműves szerint hátsó hidat kell cserélni. Meg is csináltam csak a régi csapágyakat nem tudtam felrakni az "új" hidra így azok a csapágyak kerültek fel amit ehhez kaptam. A probléma az, hogy olyan 60 felett lehet hallani hátulról búgó hangot. Először arra gondoltam, hogy a gumik a régi hidhoz koptak be és majd bekopnak. De 1000 km után is fent áll a probléma.

Szerintetek csapágy lehet a ludas? Nehéz csapágyat cserélni? Sok szerszám kell hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A szüleimnek van egy A-s vectrájuk. Hátul nyalta a gumit az egyik oldalt és futóműves szerint hátsó hidat kell cserélni. Meg is csináltam csak a régi csapágyakat nem tudtam felrakni az "új" hidra így azok a csapágyak kerültek fel amit ehhez kaptam. A probléma az, hogy olyan 60 felett lehet hallani hátulról búgó hangot. Először arra gondoltam, hogy a gumik a régi hidhoz koptak be és majd bekopnak. De 1000 km után is fent áll a probléma.

Szerintetek csapágy lehet a ludas? Nehéz csapágyat cserélni? Sok szerszám kell hozzá?

nekem pl. abs-es van és csak agyastól lehet cserélni hátul, nem lehet külön csapágyat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A szüleimnek van egy A-s vectrájuk. Hátul nyalta a gumit az egyik oldalt és futóműves szerint hátsó hidat kell cserélni. Meg is csináltam csak a régi csapágyakat nem tudtam felrakni az "új" hidra így azok a csapágyak kerültek fel amit ehhez kaptam. A probléma az, hogy olyan 60 felett lehet hallani hátulról búgó hangot. Először arra gondoltam, hogy a gumik a régi hidhoz koptak be és majd bekopnak. De 1000 km után is fent áll a probléma.

Szerintetek csapágy lehet a ludas? Nehéz csapágyat cserélni? Sok szerszám kell hozzá?

Miért hidat kell cserélni? Le akar húzni? :lol:

Milyen hidat raktál alá? 1-2 kép esetleg. :lol:

Kézifék rendben?

A rossz gumi is zajos. Tudsz másikat próbálni? Tedd rá a tied addig.

nekem pl. abs-es van és csak agyastól lehet cserélni hátul, nem lehet külön csapágyat.

A simát is csak egyben lehet cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Miért hidat kell cserélni? Le akar húzni? :lol:

Milyen hidat raktál alá? 1-2 kép esetleg. :lol:

Kézifék rendben?

A rossz gumi is zajos. Tudsz másikat próbálni? Tedd rá a tied addig.

A simát is csak egyben lehet cserélni.

Volt a verda többször is futómű beállításon és ott nézték, hogy a jobb hátsó ki akar törni a többi négy közül. Kérdezték, hogy nincs e hangja, vagy valami és mondtuk, hogy semmi csak nyalja lefele a gumit. Kb 20 E km alatt lenyalt 1 gumit. Ja és akitől anno vettük a verdát mondta, hogy a hátulja volt törött és lehet a híd is kapott. Gondolom én, hogy csak a karosszériát javította ki és a hidat pedig hagyta alatta.

Én szereztem a hidat egy ismerőstől aki mindenáron az Ő vectráját tárcsafékesre akarta megcsinálni. Így olcsó pénzért hozzájutottam és adta kompletten fékkel, dobbal. Hogy Ő most a jó csapágyakat eladta és nekem ócskákat adott e azt nem tudom. Igaz a fékek használhatatlanok voltak, mert vasig koptak.

A gumik kb 2000 km-t mentek és még a régi híddal is futtak vagy ezer km-t és azzal nem volt ilyen hangja. Ezért is gondolok csapágyra.

Képeket majd remélhetőleg holnap fogok tudni felrakni.

Link to comment
Megosztás:

Öcsibá: Hátra én is betettem a ferdehátú Astra rugóját de így is ugyanolyan magas :lol: 5centivel simán mehetne lejjebb hogy 1szintbe legyen az elejével. Ültetőrugók kb. 3-4centivel alacsonyabbak, de mivel keményebb, ezért még kb. 1-2centivel magasabb is mint gyári rugókkal.. Már nem tudom mitévő legyek :S

Link to comment
Megosztás:

Öcsibá: Hátra én is betettem a ferdehátú Astra rugóját de így is ugyanolyan magas :lol: 5centivel simán mehetne lejjebb hogy 1szintbe legyen az elejével. Ültetőrugók kb. 3-4centivel alacsonyabbak, de mivel keményebb, ezért még kb. 1-2centivel magasabb is mint gyári rugókkal.. Már nem tudom mitévő legyek :S

Nincs fényképed oldalról és magáról a felső rugótányérról?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.