Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Feltettem, teszem a téli gumikat. Szóval folyamatban van. Kis Unimukkal támogatom a munkát. Hátsó fékek tisztítása és beállítása folyamatban. Bal első féktárcsa 22,75 mm. Nem tudom, mennyi a max. és min.

Első és hátsó gumik között egy tél után eltérés 1 mm, 8 ill. 7 mm-es.

Link to comment
Megosztás:

Feltettem, teszem a téli gumikat. Szóval folyamatban van. Kis Unimukkal támogatom a munkát. Hátsó fékek tisztítása és beállítása folyamatban. Bal első féktárcsa 22,75 mm. Nem tudom, mennyi a max. és min.

Első és hátsó gumik között egy tél után eltérés 1 mm, 8 ill. 7 mm-es.

Jelentést vettük! :roll: :lol:

Egyébként neked lejön könnyen a hátsó dobod? Nekem mostanában eléggé oda van rohadva, nem nagyon akar lejönni. Próbáltam ütögetni picit, de aztán inkább hagytam.

Link to comment
Megosztás:

Emberek!

Úgy gondoltam, környékbeli G Astrások végre összejöhetnénk egy kis dumcsira vmi jó kis hangulatos helyre... oly rég láttuk már együtt magunkat.  :roll:  És most nem feltétlen a Lurdy-ra gondolok, bár tudom, hogy az sok szempontból megfelelő hely lenne. Konkrétan egyelőre nem tudok javasolni helyet, de én pl most a budai hegyekbe vágyom (Normafa környéke esetleg). Vhogy a természet közelében szeretnék lenni egy picit. Olyan helyre gondoltam, ahova be is lehet ülni a melegbe, meg esetleg a kinti részen is lehet társalogni hangulatos környezetben, ha jó idő van, nem zavarva másokat illetve nem zavartatva mások által...

Hey, Telo!

Szívemből szóóóósz! Minden érdekel. Majd gondolkozom én is a helyen. Mondjuk, mostanság az "open-air"-környezet nem épp praktikus az ácsorgósdumálós összeröfikhez... :roll: Szerintem... Viszont lehet pölö hógolyózni... :lol: Amúgy kipihented a NAGY TRAFÓ-REGGAE-PARTY-t? 3 körül már kezdtél picit befelé fordulni. :lol: :lol: :twisted: Bocs az OFF-ért... :oops:

Pííísz

Link to comment
Megosztás:

Hey, Telo!

Szívemből szóóóósz! Minden érdekel. Majd gondolkozom én is a helyen. Mondjuk, mostanság az "open-air"-környezet nem épp praktikus az ácsorgósdumálós összeröfikhez... :roll: Szerintem... Viszont lehet pölö hógolyózni... :lol:  Amúgy kipihented a NAGY TRAFÓ-REGGAE-PARTY-t? 3 körül már kezdtél picit befelé fordulni. :lol:  :lol:  :twisted:  Bocs az OFF-ért... :oops:  

Pííísz

Respect man! ;) Majd jól hógolyózunk egyet!

Amúgy épp most nyomtattam neked DVD borítót... :D

Link to comment
Megosztás:

Hey, Telo!

Szívemből szóóóósz! Minden érdekel. Majd gondolkozom én is a helyen. Mondjuk, mostanság az "open-air"-környezet nem épp praktikus az ácsorgósdumálós összeröfikhez... :roll: Szerintem... Viszont lehet pölö hógolyózni... :lol: Amúgy kipihented a NAGY TRAFÓ-REGGAE-PARTY-t? 3 körül már kezdtél picit befelé fordulni. :lol: :lol: :twisted: Bocs az OFF-ért... :oops:

Pííísz

Nna, ügyes voltam :roll: Telo, köszi a "telós" segítséget! ;) :prayer:

Link to comment
Megosztás:

Üdv minden tagnag és olvasónak !

Én új vagyok itt a fórumon, nemrég regisztráltam.

Már korábban is olvastam szorgalmasan amiket irtatok itt a G- fórumon,

abból az okból kifolyólag hogy Opel vásárlása előtt álltam. Aztán a múlt

héten csütörtökön átvettem a életem első Opel-jét, Astra-G 1.4 Classic II Caravan-t.

Sajnos az átadás nem ment simán, nem tudtak zöldkártyát

csinálni, mert állítólag az új rendszerük még nem volt üzemképes.

Megnyugtattak hogy az új autónál érvényes 1 hónapig. Csak azt nem tudom

mi lett volna érvényes, ha egy fia papirt, matricát nem adtak.

A rendőrnek mit mutattam, mondtam volna? Na mindegy ma megcsinálták.

De a legnagyobb meglepi akkor ért mikor felhivták a figyel-

mem arra hogy sérülés van az autón, a bal hátsó ajtón az oszlop felén

középmagasságban egy enyhe horpadás, belülről kifele, tehát nem külső

sérülés. Már 5 hete vártam az autóra, és elég tanácstalan voltam hogy

mit csináljak, de mire eldöntöttem volna addigra leszereltek azzal hogy

2 héten belül gyári szinre fújt új ajtót kapok. Csak miután hazamentem

és fiamat meglátogatta egy barátja aki az Opel szervízben dolgozott,

ő megijesztegetett azzal hogy olyan még nem volt hogy gyárilag színrefújt

ajtót kaptak volna és hogy ott a szervizben fujják majd.

Már azon gondolkodtam hogyha megyek vissza zöldkártyát csináltatni, lemondom

ezt az új ajtó cserét. Kérek inkább értékcsökkenést (amiben

igazából nem nagyon biztam). Most azomban voltam bent náluk,

rákérdeztem hogy pontosan hogy fog ez zajlani és határozottan állitják

hogy az ajtót úgy kapják a gyárból az autóm szinére fújva és csak át

kell öltöztetni ( amitől én kicsit tartok, nem tudom lessz e olyan mint

amilyennek egy újnak lennie kel) és egy óra az egész. Most itt dilemázom

hogy jól döntöttem e. Vagy jobban jártam volna ha nem veszem át ?

Ha nem, akkor gondolom lett volna herce-hurca hisz már a nevemre volt

iratva az autó. Ezt sem értettem hogy már a telepen volt az autó 2 hét után

de még 3-at kellett várni rá, természetesen úgy hogy ki volt fizetve.

Nem hiszem hogy nyugatabbra is igy lehet csak új autóhoz jutni, és amikor

már ki van fizetve akkor mutatják meg hogy van sérülése az autónak.

Várom véleményeteket.

Üdv. Zoli

Link to comment
Megosztás:

Üdv minden tagnag és olvasónak !

Én új vagyok itt a fórumon, nemrég regisztráltam.

Már korábban is olvastam szorgalmasan amiket irtatok itt a G- fórumon...

Szia Zoli,

Üdv a fórumon! Sajnálom, hogy nem zökkenőmentesen történt az új autód átvétele. :lol: Remélem azért a kezdeti nehézségek után sok örömödet leled majd benne!

Nem tudom, pontosan mi van akkor, ha nem veszed át az autót, de azért így se csüggedj! Én simán el tudom képzelni, hogy gyárilag színrefújt ajtót kapsz (uhu, te mint szakértő?), és szerintem meg fogják tudni csinálni rendesen az ajtócserét, ne aggódj! Fel a fejjel! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia Telo !

Köszi a biztatást, rámfér. Ugyanis azért a kis sérülés ellenére örültem az új autónak és hétvégén elmentem egy kirándulásra, hogy ne csak helyijáratban legyen bejáratva az autó. Egy Lada után annyira szokatlan volt hogy mindjárt bele is futottam lakott területen (kihalt úton vasárnap) egy fámás trafiba. Úgyhogy most várom az értesitőt 26 év balesetmentes vezetés után és szabálysértésem sem volt 24 éven belül.

Amúgy az autó jól vislekedik, kivéve azokat amiket itt olvastam már a Twp. motoros autókról (morgás indulásnál,benzingőzszelep hangja ..), de ezeket meg kell szokni. Egy dolog miatt aggódok még a fék a tesztautón olyan volt hogy a lada után majd ki estem a szélvédőn, de a mostanin sokkal gyengébbnek éreztem. Mondtam is ma a szervizben a sz. vezetőnek hogy nem e lehetne állítani rajta, nem kell szélvédőn kirepülős hanem az, meg a mostani fékhatás közé érezném optimálisnak. Azt mondták nincs még összekopva, (amit én kicsit kétkedve fogadtam) kévés még az a 750 Km. Persze az is ma derült ki hogy a tesztautó amit vásárlás előtt próbáltam nem Twp.-s volt, simán is indultam akkor vele.

Bár nem ide vág igazán, de a fogyasztással elégedett vagyok:

200 Km 2-15 Km-es helyijáratokkal vidéken, 450 km kirándulás

eredménye 6.07 l / 100 km. Persze olyan kímélő, járatós hajtással.

Üdv. Zoli

Link to comment
Megosztás:

Szia Uhu !

Köszi a kiigazitást, úgy látszik kicsit felületesen olvastam a korábbi leveleket. De kb. 400 Km-t mentem vele addig nem halottam, csak amikor kirándulás közben megállás után elindultam akkor hallottam alapjáraton a kesztyütartó felől a tompa kattogást vagy kerregést.

És most is hol hallom hol nem. Ez mitől lehet ?

Köszi

Zoli

Link to comment
Megosztás:

és a gyári ajtók mattfeketén érkeznek,és a fényezőbe lesznek szinesek...

mert szállitésnál könnyen megsérülni, karcolódna a fényezés........

Hali !

Akkor ezek szerint itt fogják festeni. Hogy fog alakulni a rétegvastagság ha majd netán el akarom adni. Sérülést fognak mérni vagy gyári türésre tudják fújni ? Szerinted melyik a jó választás tartsam meg igy és tudom hogy gyárira fújt ajtóm van kis hibával, vagy haggyam kicserélni és lesz egy eladáskor sérültnek minősített autóm ? Most még dönthetek.

Köszi Zoli

Link to comment
Megosztás:

Egy kollegámnak nekimentek hátu'rul, lökhárító cserés, s azt mondták, hogy abból van gyári fényezett nekik(interat). Lehet persze, hogy ez kivétel. :oops:

Én annyira nem félnék a szervízben fényezett új ajtótól, nekem anno az F-en cseréltek egy sárvédőt, olyan tökéletes volt, hogy csak abból lehetett megmondani, h. új, mert még nem volt pókhálós a lakk felületete a mosásoktól.

Különben hol vetted?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.