Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Honnan lehet tudni, hogy melyik variáció van a verdában?

Más téma: van tapasztalatotok festékjavító stiftekkel?

Van egy kulcsosnak tűnő pár centis karc az egyik ajtón, ezt kellene eltűntetni valahogy, mivel fémig sikerült annak a jóarcúnak. Sima fehér színű az autó. (Színkódja hol van jelölve az autón?)

Y-474 lakkstift, B-oszlop belső felén lévő fekete matricán van rajta a kódja.

Javaslat: vegyél a "művész ellátó" boltban jó minőségű profi vékony ecsetet (pl. mókus szőr) azzal szépen lehet dolgozni.

Először ha felviszed a száradás után a festék összehúzódik, azaz nem fogja egyből kitölteni a karc mélyedését. Ezért kell több lépcsőben megismételni, de hagyjál 1-2 napot a rétegek száradása közt.

Amikor teljesen szintben van lehet egy jó minőségű lakkal lezárni az egészet, ha ez is megszáradt napok múlva finoman össze lehet polírozni....

Link to comment
Megosztás:

Most vasárnap jó nektek, ha mondjuk 12 körül találkoznánk Lurdynál (külső parkoló)? Akinek új: a Velencei tóhoz mennénk, konkrétan ide...

Eddig ennyien lennénk:

- Boldizsár + barátnő

- Rastalos + barátnő

- Vicsor + barátnő

- Dom + család

- teló

Endyka, te nem jössz? Rég láttuk már szép vasadat... B) Amúgy pedig a felhívás mindenkinek szól, lehet csatlakozni bátran! B)

Link to comment
Megosztás:

Most vasárnap jó nektek, ha mondjuk 12 körül találkoznánk Lurdynál (külső parkoló)? Akinek új: a Velencei tóhoz mennénk, konkrétan ide...

Eddig ennyien lennénk:

- Boldizsár + barátnő

- Rastalos + barátnő

- Vicsor + barátnő

- Dom + család

- teló

Endyka, te nem jössz? Rég láttuk már szép vasadat... B) Amúgy pedig a felhívás mindenkinek szól, lehet csatlakozni bátran! B)

99%, hogy jövőhét Kedden megyek Németbe, szal valszeg ott leszek Vasárnap én is! :D

Link to comment
Megosztás:

A sima 7-esen gondoltam, hogy megyünk (Szerémi fele indulnánk). Igaz kissé lassabb, de ha nagyon szeretnétek, mehetünk pályán is.

Nekem nincs pályamatricám.B)

Csak azért kérdeztem mert, hogy hol tankoljak, itt Budapesten vagy mondjuk Érden ha a 7 úton megyünk esetleg.

Link to comment
Megosztás:

láncos

uhuhu!

Azt szeretném kérdezni hogy normális e jobb oldalrol ilyen kis kopogo hang?

Ja és még egy 1böl 2be kapcsolásnál kicsi katt a többi nél semmi gond?

Amugy nem jelez semmit minden oké olaj stb minden oké.

2500km van benne kicsit zavarnak ezek a hangok.

Link to comment
Megosztás:

Y-474 lakkstift, B-oszlop belső felén lévő fekete matricán van rajta a kódja.

Javaslat: vegyél a "művész ellátó" boltban jó minőségű profi vékony ecsetet (pl. mókus szőr) azzal szépen lehet dolgozni.

Először ha felviszed a száradás után a festék összehúzódik, azaz nem fogja egyből kitölteni a karc mélyedését. Ezért kell több lépcsőben megismételni, de hagyjál 1-2 napot a rétegek száradása közt.

Amikor teljesen szintben van lehet egy jó minőségű lakkal lezárni az egészet, ha ez is megszáradt napok múlva finoman össze lehet polírozni....

Mi ez az y-474 lakkstift? Hol lehet kapni?

A stift az nem olyan, hogy van valami ecsetszerű vége, és azzal kell kenni? (bocs, de még nem találkoztam ilyennel)

Ez lakk, vagy festék? Nem értem ezt az utólagos lakkozás témát. Alap fehéren is van lakk???

Megnéztem a kocsi vázszámát, elvileg a gyár kódja 2-es, ami Bochum, Németország. Nálunk nem gyártották a Caravant? (2004-es) Van ennek valami előnye/hátránya? Mivel még ismerkedek a kocsival, ezért kérdezgetek ilyeneket, lőjetek, ha nagyon gáz.

Olvastam régebben, hogy 2004 körül volt z14xe motornál trafóhídra visszahívás. Honnan lehet tudni, hogy ebben cserélték-e?

Azért érdekel, mert egészen máshogy viselkedik, mint a Corsa tett. Konkrétan: 2000-3000 tartoményban elég gyatrán megy szerintem, eléggé gyengének tűnik, 3000 felett indul csak meg. Amúgy alapjárat szép, semmi sétálás, 1100 hidegen, majd ejti vissza 900-ra. Nekem kicsit fura volt ez az elektromos gázpedál is, szokni kell még a késését.

Link to comment
Megosztás:

uhuhu!

Azt szeretném kérdezni hogy normális e jobb oldalrol ilyen kis kopogo hang?

Ja és még egy 1böl 2be kapcsolásnál kicsi katt a többi nél semmi gond?

Amugy nem jelez semmit minden oké olaj stb minden oké.

2500km van benne kicsit zavarnak ezek a hangok.

sajnos nem hallom a hangokat a fórumon keresztül... :D

ugyhogy: nemtudom... :D

Link to comment
Megosztás:

a 474 az a casablanca fehér szin... ha kék autód van akkor ne ilyet vegyé :D

mé? nálunk gyártottak valaha astra gét? nem bizony...

Casablanca fehér :D Nem kék a verda, szép fehér... Többféle fehér is van?

Hol lehet venni?

Mittomén, hol gyártották az Astra G-t. Akkor itt F Astrát gyártották? Vagy mit csinálnak itt egyáltalán?

Link to comment
Megosztás:

Casablanca fehér :D Nem kék a verda, szép fehér... Többféle fehér is van?

Hol lehet venni?

Mittomén, hol gyártották az Astra G-t. Akkor itt F Astrát gyártották? Vagy mit csinálnak itt egyáltalán?

Audit, suzukit,négy kereket, meg gyereket. :D

Amúgy f astrát.

Fehéret meg kapsz autófesték boltban szinkód alapján amilyen kell. Odamész bolt, megnézik autót, megtalálják rajta kódot és ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Mi ez az y-474 lakkstift? Hol lehet kapni?

A stift az nem olyan, hogy van valami ecsetszerű vége, és azzal kell kenni? (bocs, de még nem találkoztam ilyennel)

Ez lakk, vagy festék? Nem értem ezt az utólagos lakkozás témát. Alap fehéren is van lakk???

Pont olyan, bármely márkaszervízben kapsz ezeregynéhányszáz HUF.

A fehéren is van lakk, legalább is az enyémen volt.

Ha nem zárod le lakkal és úgy szeretnéd a végén összepolírozni, akkor a paszta egyből kikapja a karcból neked a festékrétegeket bármennyire is úgy tűnik, hogy megszáradt már... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.