Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

hány éves az autód?

ha 3 elmult akkor érvényes rá a szerviz 4+ és akkor - ha jól elmlékszem akkor 4E per pár felszerelve ;)

2000.5. -i úgyhogy 4+ -os bőven. :lol: Ha felszerelik az jó, mert a hátsó gyári Irmscher spoilertől azt sem tudom a hátsót egyedül hogy tudnám felszerelni, mert felemelni kiakadásig nem is lehet.

Link to comment
Megosztás:

T Invi!

Tegnapi Auchan árak:

Bosch:

- hátra: 400C: 1.890,- Ft,

- elől jobbra: 450C: 2.190,- Ft,

- elől balra: 500C: 1.890,-.

Mindegyikben 2 darab van.

A gyári méretet az elsőt tudom az 500mm és 480mm a BOSCH-ból az 503-as az 500 és 475mm. ;)

Nekem fél éves az autóm és már cserélni kellett az elsőket, újkorától nem törölt tökéletesen olyan egy milliméteres csíkokat húzott az ablakon meg egy hártya réteget hagyott az üvegen, a hátsó meg középen hagyott egy tíz centi széles sávot.Amikor rákérdeztem, hogy garancia van-e rá azt mondták,hogy nincs.

Link to comment
Megosztás:

A gyári méretet az elsőt tudom az 500mm és 480mm a BOSCH-ból az 503-as az 500 és 475mm. ;)

Nekem fél éves az autóm és már cserélni kellett az elsőket, újkorától nem törölt tökéletesen olyan egy milliméteres csíkokat húzott az ablakon meg egy hártya réteget hagyott az üvegen, a hátsó meg középen hagyott egy tíz centi széles sávot.Amikor rákérdeztem, hogy garancia van-e rá azt mondták,hogy nincs.

Nem tudom, képben van-e mindenki azzal, hogy az ablaktörlőket be kell állítani. Különböző törlési problémák a kar ill lapát szerkezet enyhe hajlításával orvosolhatóak. (csíkos törlés, ugráló lapát, egyenetlen törlés, stb.) Illetve a gumit rendszeresen tisztítani kell, mert a redőibe beülő kosztól is törölhet rosszul....

Nyomtatott formában megvan erre a képes instrukcióm valahol, megpróbálok keresni a weben is ilyet, vagy max. beszkennelem, és belinkelem majd ide.... :lol:

A lapátot akkor kell cserélni, ha a gumi elkopott/elöregedett, vagy esetleg a lapát szerkezete van kikopva. Ezek nem féléves történetek.... Tisztességes gumi és lapát min. 2 évet kell bírjon. A szerkezet általában többet - én speciel évente cserélek CSAK gumit (kb. 500Ft), és kb. 3-4 évente lapátot is (Bosch). Nincs gondom.

Persze Ósanos és Tecsós ócsó lapátokról nem tudok nyilatkozni, bármi lehetséges.....

Link to comment
Megosztás:

Képek is vannak!!! :) ;) :lol:

Fordítani nincs időm, de majd akkor keresek mást... :lol:

Köszi!

A képeket megnéztem, de nem valami beszédesek. Az ablaktörlőt le tudom szerelni és vissza tudom rakni (legalábbis az elsőt). A hátsó mikéntjéről fogalmam sincsen. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

A képeket megnéztem, de nem valami beszédesek. Az ablaktörlőt le tudom szerelni és vissza tudom rakni (legalábbis az elsőt). A hátsó mikéntjéről fogalmam sincsen. ;)

Nekem lenne egy javaslatom csak az egy kicsit morbid és még hülének néznétek érte. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

A képeket megnéztem, de nem valami beszédesek. Az ablaktörlőt le tudom szerelni és vissza tudom rakni (legalábbis az elsőt). A hátsó mikéntjéről fogalmam sincsen. ;)

Ja, nem a szerelés lenne a lényeg, hanem inkább a tisztítás része.... arra még nem találtam meg az anyagot, hogyan lehet a foltos törlés és társait korrigálni, bár a módszer egyszerű, inkább elmondom:

- A legtöbb törlési probléma természetesen abból ered, hogy a lapát gumija elöregszik, elkopik, stb. (csere) De van, hogy jó guminál is rosszul töröl, mert az él nem fekszik fel egyenletesen. Ilyenkor a szerkezet kismértékű (!!!) hajlításával el lehet érni az egyenletes felfekvést. Régebbi lapátnál nem árt a csuklókat kis WD40-el ápolni. Nem szorulhat sehol, mert akkor nem fog a gumi egyenletesen felfeküdni.

- Ha a lapátot a szerkezet nem megfelelő erővel nyomja, akkor ilyenkor is otthagyhat vizet (túl kicsi erő), vagy esetleg ugrálhat a lapát (túl nagy erő). Ilyenkor magát a kart kell finoman beljebb, vagy kijjebb hajtani, hogy a megfelelő nyomóerőt elérjük (mert hát a rugó az olyan, amilyen).

- Hiába van tutin beállítva minden, ha a lapát koszos, akkor rosszul töröl. A lapát éle természetesen egyenletes kell legyen, nem lehet betöredezett, stb. viszont a lapát éle feletti lamelláknak is tisztának kell lenni, különben a lapát nem tud megfelelően deformálódni, és nem fogja követni az üveg alakját. Tipikus pl. hogy levéldarabka beül a lamellába, és emiatt csíkot hagy az él. Ezért kell mindig tisztítani, úgy, ahogy a belinkelt képeken látható.

Ennyi. Ha semmi sem segít, akkor csere.

Link to comment
Megosztás:

Ja, nem a szerelés lenne a lényeg, hanem inkább a tisztítás része.... arra még nem találtam meg az anyagot, hogyan lehet a foltos törlés és társait korrigálni, bár a módszer egyszerű, inkább elmondom:

- A legtöbb törlési probléma természetesen abból ered, hogy a lapát gumija elöregszik, elkopik, stb. (csere) De van, hogy jó guminál is rosszul töröl, mert az él nem fekszik fel egyenletesen. Ilyenkor a szerkezet kismértékű (!!!) hajlításával el lehet érni az egyenletes felfekvést. Régebbi lapátnál nem árt a csuklókat kis WD40-el ápolni. Nem szorulhat sehol, mert akkor nem fog a gumi egyenletesen felfeküdni.

- Ha a lapátot a szerkezet nem megfelelő erővel nyomja, akkor ilyenkor is otthagyhat vizet (túl kicsi erő), vagy esetleg ugrálhat a lapát (túl nagy erő). Ilyenkor magát a kart kell finoman beljebb, vagy kijjebb hajtani, hogy a megfelelő nyomóerőt elérjük (mert hát a rugó az olyan, amilyen).

- Hiába van tutin beállítva minden, ha a lapát koszos, akkor rosszul töröl. A lapát éle természetesen egyenletes kell legyen, nem lehet betöredezett, stb. viszont a lapát éle feletti lamelláknak is tisztának kell lenni, különben a lapát nem tud megfelelően deformálódni, és nem fogja követni az üveg alakját. Tipikus pl. hogy levéldarabka beül a lamellába, és emiatt csíkot hagy az él. Ezért kell mindig tisztítani, úgy, ahogy a belinkelt képeken látható.

Ennyi. Ha semmi sem segít, akkor csere.

Köszi a tippeket, meglesem. A hátsó lapát nálam kb csak a két szélén töröl 10-10 CM-t. Az első az ok, csak ugrál visszafelé ha csak szemerkél az eső.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tippeket, meglesem. A hátsó lapát nálam kb csak a két szélén töröl 10-10 CM-t. Az első az ok, csak ugrál visszafelé ha csak szemerkél az eső.

Akkor a hátsónál a lapát szerkezetén próbálj állítani, az elsőnél meg kicsit a karon... :lol:

A hátsónál nézd meg, hogy a csuklók a lapátban szabadon mozognak-e. Úgy tűnik, túl nagy ívben hajlik az él, és azért csak a két széle éri el az üveget.

Az ablaktörlő egyébként hihetetlen egyszerű, de nagyszerű dolog, az elmúlt 30-40 évben nem sokat fejlesztettek rajta.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor a hátsónál a lapát szerkezetén próbálj állítani, az elsőnél meg kicsit a karon... :lol:

A hátsónál nézd meg, hogy a csuklók a lapátban szabadon mozognak-e. Úgy tűnik, túl nagy ívben hajlik az él, és azért csak a két széle éri el az üveget.

Az ablaktörlő egyébként hihetetlen egyszerű, de nagyszerű dolog, az elmúlt 30-40 évben nem sokat fejlesztettek rajta.... ;)

Huh az ilyen nyomkodástól mindig félek. :lol: Az én kézméretemmel nehéz finom mozdulatokat végezni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az ablaktörlő egyébként hihetetlen egyszerű, de nagyszerű dolog, az elmúlt 30-40 évben nem sokat fejlesztettek rajta.... ;)

Hát igen... Még az első trabantomon is ez a "tegyünk a gumihoronyba acélpálcát, tartsuk ügyesen amíg behúzzuk a lemezből hajlított karok közé koppanásig az egészet" típusú lapát volt :lol:

Nopersze vannak már modernebbek is, de a standard az ez.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.