Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Igen sajnos ránkhúzzák,mert az autó mindennapos közlekedési eszköz lett,és ezt ők is nagyon jól tudják.Sok ember van,aki a munkába járásra használja,és még nem is térítik meg neki,Őket érinti a legjobban.Én szhbattán dolgozom hazánk vezető olajcégénél,ahol a dolgozóknak adnak 3Ft kedvezményt :D literenként az üzemanyagból,ha dolgozói kártyára tankolunk.Ja a béremelés,már most felejtős.A céges újság egyik cikkjén fel is háborodtam,ugyanis azt taglalták benne,hogy az Aki 1,5 millió Ft-ot keres havonta,az most a szuperbruttósítás miatt 15000Ft-al kevesebbet fog keresni. :lol: Rögtön potyogott a könny a szememből,annyira megsajnáltam Őket :blink: Az a baj,hogy különleges faj a magyar,mert ha lehúznak róla egy réteg bőrt,utána megint lesz rajta egy,amit újból lehúzhatnak.(nem baj van máásik)

Nekem amúgy fizetné a cég az éves BKV bérletet (Cafeteria), de jövőre lesz az első év hogy azt mondtam köszönöm nem... inkább kérek helyette üdülési csekket és elmegyek egy hétvégét pihenni.

Én elég (nagyon) messze vagyok az 1.5m huf-tól, nekem relatíve kellemeset fog nőni a nettóm, így én inkább nyelek egyet jan1-től és beletankolom a saját autómba a saját pénzemből a 320ft-os benzint, de legalább minden nap időben (és fele annyi idő alatt) beérek a munkahelyemre, anélkül hogy megfagyjak/izzadjak a buszon, összeszedjek valami nyavaját és a hajléktalanokat kerülgessem... BKV-ból is elég vót.

Mondjuk igaz szerencsém van, hogy megengedhetem magamnak, még az autó/lakás hitel mellett is. Ettől függetlenül a @ kivan. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az üdülési csekket is adóztatják jövőre! :rolleyes:

1.3as szorzóval

végülis a cég pénze, nekem belefér

sok minden mást amúgy sem tudnék választani, az internet utalványt ami egyedül adómentes azt nyilván ellövöm, amúgy meg még a kajajegy is 1.28-al megy... ez van. :blink:

Link to comment
Megosztás:

1.3as szorzóval

végülis a cég pénze, nekem belefér

sok minden mást amúgy sem tudnék választani, az internet utalványt ami egyedül adómentes azt nyilván ellövöm, amúgy meg még a kajajegy is 1.28-al megy... ez van. :rolleyes:

Nekem is internet számla lesz a többit meg gyógyszerszámlára remélem meg tudjuk játszani!

Link to comment
Megosztás:

A másik vérnyomásemelő tétel a " jövőre " megszűnik a zöldkártya " duma !

Ami igaz, de ezt az autós a költségekben nem érzi meg, mert a műszaki vizsgán ugyanúgy ki kell csengetni az árát!

Akkor mi is szűnik meg ???

Ráadásul az átkosban a műszaki vizsga úgy indult, hogy bejártam a vizsgasorra, a szaki meg már dugta is be a CO mérő szondáját a kipufogóba. Természetesen ez a mérés benne volt a vizsgadíjban. Aztán rájött az illetékes tímár ( bőrnyúzó ), hogy méressük csak külön, jó pénzért, kap érte matricát, meg mindenféle igazolványt, mert kell a papírmunka a sok adminisztrátornak.

A műszakin visszatérünk majd az alapokhoz, csak még fizetsz is érte...

Nincs új a nap alatt

Link to comment
Megosztás:

A másik vérnyomásemelő tétel a " jövőre " megszűnik a zöldkártya " duma !

Ami igaz, de ezt az autós a költségekben nem érzi meg, mert a műszaki vizsgán ugyanúgy ki kell csengetni az árát!

Akkor mi is szűnik meg ???

Ráadásul az átkosban a műszaki vizsga úgy indult, hogy bejártam a vizsgasorra, a szaki meg már dugta is be a CO mérő szondáját a kipufogóba. Természetesen ez a mérés benne volt a vizsgadíjban. Aztán rájött az illetékes tímár ( bőrnyúzó ), hogy méressük csak külön, jó pénzért, kap érte matricát, meg mindenféle igazolványt, mert kell a papírmunka a sok adminisztrátornak.

A műszakin visszatérünk majd az alapokhoz, csak még fizetsz is érte...

Nincs új a nap alatt

Arról is nagy a hallgatás hogy jövőre 1év a műszaki a 10év feletti autókra.

Link to comment
Megosztás:

A másik vérnyomásemelő tétel a " jövőre " megszűnik a zöldkártya " duma !

Ami igaz, de ezt az autós a költségekben nem érzi meg, mert a műszaki vizsgán ugyanúgy ki kell csengetni az árát!

Akkor mi is szűnik meg ???

Ráadásul az átkosban a műszaki vizsga úgy indult, hogy bejártam a vizsgasorra, a szaki meg már dugta is be a CO mérő szondáját a kipufogóba. Természetesen ez a mérés benne volt a vizsgadíjban. Aztán rájött az illetékes tímár ( bőrnyúzó ), hogy méressük csak külön, jó pénzért, kap érte matricát, meg mindenféle igazolványt, mert kell a papírmunka a sok adminisztrátornak.

A műszakin visszatérünk majd az alapokhoz, csak még fizetsz is érte...

Nincs új a nap alatt

zöldkártya július 1-ig kitolva aztán ha ugy gondolják megszünik

Link to comment
Megosztás:

Baromság is lenne, ilyen már volt a Kádár korszakban is, de már akkor kiröhögték őket...

Két év az teljesen harmonizál a nyugati gyakorlattal, meg aztán sok tíz évnél idősebb autó nagyobb becsben van tartva, mint néhány fiatalabb...

mondjuk ennek van másik oldala is...

én már láttam üvegszállal kiöntött padlólemezt... sok fut ilyen is aki valahogy áttolja, aztán majd lesz valami 2 év mulva... a sok moslék szar autó meg kihullana ha 1 év lenne. ez itt inkább a vizsgáztatási gyakorlattal van baj azaz fizetsz vagy megbukik.... így a jó autók is kihullanának...

Link to comment
Megosztás:

itt annyoi csak a könnyités hogy innentől kezdve csak 1 dátumot kell fizetni, és nem kettőt...

de tény: ki kell fizetni.

Tesó !

Nekem a megszűnik az azt jelenti, hogy még burkoltam sem húznak le rólam pénzt!

Ha nincs, akkor ne is kelljen fizetni érte - úgy mint régen!

A műszaki vizsga ugyanis a gépjármű műszaki állapotát ellenőrzi és ebben szorosan benn foglaltatik a motor is!

Akkor fogjuk ezt fel úgy, hogy duplájára emelték a műszakit?

Komolyan gondolkozom az ország elhagyásán, mert itt az ember - ha nem lop, csal, hazudik - akkor nem tud az egyről a kettőre jutni... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tesó !

Nekem a megszűnik az azt jelenti, hogy még burkoltam sem húznak le rólam pénzt!

Ha nincs, akkor ne is kelljen fizetni érte - úgy mint régen!

A műszaki vizsga ugyanis a gépjármű műszaki állapotát ellenőrzi és ebben szorosan benn foglaltatik a motor is!

Akkor fogjuk ezt fel úgy, hogy duplájára emelték a műszakit?

Komolyan gondolkozom az ország elhagyásán, mert itt az ember - ha nem lop, csal, hazudik - akkor nem tud az egyről a kettőre jutni... :blink:

igen., fogd fel ugy hogy felemelté a vizsgadijat :lol:

ezért ne akaszd fel magad :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

mondjuk ennek van másik oldala is...

én már láttam üvegszállal kiöntött padlólemezt... sok fut ilyen is aki valahogy áttolja, aztán majd lesz valami 2 év mulva... a sok moslék szar autó meg kihullana ha 1 év lenne. ez itt inkább a vizsgáztatási gyakorlattal van baj azaz fizetsz vagy megbukik.... így a jó autók is kihullanának...

Ez így van.

Nekem olyanba kötöttek bele,nincs az akku lefogatva ,gyárilag sincs a corsába

jobb hátsó gátló ,nyáron volt kicserélve a 4db

Lehet köhögni kellet volna valamit. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez így van.

Nekem olyanba kötöttek bele,nincs az akku lefogatva ,gyárilag sincs a corsába

jobb hátsó gátló ,nyáron volt kicserélve a 4db

Lehet köhögni kellet volna valamit. :rolleyes:

hát minden lehet :blink:

De igazűból én ezt úgy szoktam fefogni, hogy 5.000 ért megvettem a nyugalmamat, és a gyorsaságot....

Link to comment
Megosztás:

mondjuk ennek van másik oldala is...

én már láttam üvegszállal kiöntött padlólemezt... sok fut ilyen is aki valahogy áttolja, aztán majd lesz valami 2 év mulva... a sok moslék szar autó meg kihullana ha 1 év lenne. ez itt inkább a vizsgáztatási gyakorlattal van baj azaz fizetsz vagy megbukik.... így a jó autók is kihullanának...

Erre találták ki a mobil vizsgabázist!

Kiállnak az NKH munkatársai a rend éber őreivel együtt, aztán amelyik kotlán messziről lerí, hogy a gitt tartja össze, azt berántani, aztán végigvinni.

Tudod, a baj az, hogy ezek a kocsik eddig is átmentek, mert csak a forgalmi járt a műhelyben - és ezt kéne megszüntetni!

Nem a lelkiismeretes emberekre ráhozni a frászt ezzel a szigorított dumával!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.