Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hello Mindenkinek!

3 hete vagyok egy Astra G (1,4 twinport) boldog használója. Tekintve, hogy eddig mindig Opel tulaj voltam, sok újdonságot nem tartogat az autó kezelése. Egy kérdés azért fel merült bennem: kb. hány liter benzinnél kezd el világítani a tankolásjelző lámpa az üzemanyagszintmérőnél?

A válaszokat előre is köszi.

Szabolcs

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

3 hete vagyok egy Astra G (1,4 twinport) boldog használója. Tekintve, hogy eddig mindig Opel tulaj voltam, sok újdonságot nem tartogat az autó kezelése. Egy kérdés azért fel merült bennem: kb. hány liter benzinnél kezd el világítani a tankolásjelző lámpa az üzemanyagszintmérőnél?

A válaszokat előre is köszi.

Szabolcs

Kb. 10 liternél, még sokat el lehet vele menni!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap hogy jártam:

Amikor vettem az autót, kértem, hogy a Corsámból tegyék át a fejegységet az Astrába. Át is rakták, de kb 5 mm-et kilógott a keretből a cucc. Tegnap végre vettem a fáradságot, hogy megcsináljam. Kiemelővilla, rádió kihúz, távtartó megnéz alakít, rádió vissza.

Legnagyobb meglepetésemre se kép, se hang, de még a középkonzolon lévő központi kijelzőn sem. Valahogy kiment egy 20A-es biztosíték :shock: :shock: :shock:

Biztosíték kicserél, minden világít, örülök. DE! A rádión nem jön ki semmilyen hang. Akkor már tudtam, hogy végfoknak annyi. :(

Mentem tovább, egyszer csak reccsenés a hangszórókból és a rádió megint kialszik (ekkor a saját biztije ment ki).

Mi a bánat lehet a gond? Megnéztem, elvileg kábelt nem csíptem el, ami rövidzárlatot okozhatna. Valahogy hozzá lehet férni a kábelkorbácshoz (bár ameddig megbontották a bandázst, addig nem találtam sérülést)?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap hogy jártam:

Amikor vettem az autót, kértem, hogy a Corsámból tegyék át a fejegységet az Astrába. Át is rakták, de kb 5 mm-et kilógott a keretből a cucc. Tegnap végre vettem a fáradságot, hogy megcsináljam. Kiemelővilla, rádió kihúz, távtartó megnéz alakít, rádió vissza.

Legnagyobb meglepetésemre se kép, se hang, de még a középkonzolon lévő központi kijelzőn sem. Valahogy kiment egy 20A-es biztosíték :shock: :shock: :shock:

Biztosíték kicserél, minden világít, örülök. DE! A rádión nem jön ki semmilyen hang. Akkor már tudtam, hogy végfoknak annyi. :(

Mentem tovább, egyszer csak reccsenés a hangszórókból és a rádió megint kialszik (ekkor a saját biztije ment ki).

Mi a bánat lehet a gond? Megnéztem, elvileg kábelt nem csíptem el, ami rövidzárlatot okozhatna. Valahogy hozzá lehet férni a kábelkorbácshoz (bár ameddig megbontották a bandázst, addig nem találtam sérülést)?

Mivel azt mondod kilógott és ezt be kellett tolni, bizotsan vezeték sérülés, de lehet csak a betoláskor nyílik ki(becsípődikvalahová). Mivel egyik oldal sem szól bízhatsz abban, hogy az csak áram ellátásával lehet gond. Az nagyon nagy baki lenne ha minden hagszórókivezetést becsípted volna, bár léteznek peches emberek. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hi Everybody! Bocs, kicsit most "géptávolban" vagyok.

PierreOne! Tényleg én lehettem, bár a matricám nem a Jamaica zászló. A piros-sárga-zöld színösszeállítás sok afrikai ország zászlaján megtalálható, ezek a rastafarianizmus, egyben a reggae-kultúra színei. Mindegyiknek megvan a maga jelentése (piros=szív, sárga - vagy arany - = Nap, zöld= Föld). És ott van még a cannabislevél, amelyet ők ősidőktől fogva fogyasztanak, gyógyászati, ill. egyéb céllal.

Egyelőre ennyit a rögtönzött kulturális képzésről.

Dear Mindenki! Ya, július 2-án Zöld Pardon! Fellépnek még: Tigris, Ladánybene 27. Gyertek, gyertek! Király kis reggae-party lesz. Ott lesz valahol a környéken a piros Rastám is... :lol: :lol: :lol:

Jóéjt! Fényes nappal benézek újra...

Mélykék! Végre CD-n vannak a friss képeim. Beszéljünk ezügyben, kérlek! (Hová, hogyan, tudod, a szokásos... :( ) Köszike!

Peace

Link to comment
Megosztás:

....Mélykék! Végre CD-n vannak a friss képeim. Beszéljünk ezügyben, kérlek! (Hová, hogyan, tudod, a szokásos... :( ) Köszike!....

Oks :lol: :lol: :lol: :lol:

Ha az egész cdnyi képed van, akkor szerintem írjál belőle még1 példányt és szombaton Norbinak oda tudod adni, oszt majd megoldjuk feltöltést :wink:

Bár lehet, hogy én is kinézek és akkor majd én szipkázom el tőled :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha az egész cdnyi képed van, akkor szerintem írjál belőle még1 példányt és szombaton Norbinak oda tudod adni, oszt majd megoldjuk feltöltést :wink:

Bár lehet, hogy én is kinézek és akkor majd én szipkázom el tőled :(

gyere pifta te is :lol:

aztec erősen hallgat ezügyben pedig anno ő irta először ezt a bulit :lol:

Link to comment
Megosztás:

Belépő ?

Bár este még nem araszoltam be, de hajnalban 1 százas, és már bebocsájtást is nyertél :( :lol: :lol: :lol:

Üdv, Fejek!

A ZP-belépő mindig 100 HUF, amit egy forgókapus beléptetőbe kell bepöckölni. Jó, ha van kéznél, mert váltanak ugyan, de akkor sokáig kell sorbaállni.

Várunk mindenkit!

Norbi v Mélykék! CD-t nem tudok írni, de ráteszem floppyra, kb. 10-15 db az egész. Kérlek, keressetek meg vhol a színpad környékén, h odaadhassam! Keressetek egy meg nem értett reggae-zenészt, öööö, bocs, dobost... Szemüveges és nagyjából félcentis haja van. That's me. :shock: Köszi.

See you there!

Link to comment
Megosztás:

Norbi v Mélykék! CD-t nem tudok írni, de ráteszem floppyra, kb. 10-15 db az egész. Kérlek, keressetek meg vhol a színpad környékén, h odaadhassam! Keressetek egy meg nem értett reggae-zenészt, öööö, bocs, dobost... Szemüveges és nagyjából félcentis haja van. That's me. :shock: Köszi.

floppy????? :shock: :shock: :shock:

tomoritsd ossze és küld mailban pls :(

Link to comment
Megosztás:

Mivel azt mondod kilógott és ezt be kellett tolni, bizotsan vezeték sérülés, de lehet csak a betoláskor nyílik ki(becsípődikvalahová). Mivel egyik oldal sem szól bízhatsz abban, hogy az csak áram ellátásával lehet gond. Az nagyon nagy baki lenne ha minden hagszórókivezetést becsípted volna, bár léteznek peches emberek. :wink:

MEgnézte autóvillamosságis. Semmi sérülés, sehol. Viszont a végfok eldurrant. Gyári Pioneer 15 ropi :lol: . De egy ügyes haverom talált egy helyettesítő IC-t 7 rugóért. Teljesen olyan, mint a Pio. gyári IC-je, csak nincs rászitázva a Pioneer felirat. Most szól megint, tegnap lengőn rá mertem dugni, de ma délután megyek autóvillamosságishoz, mert én már nem merem betenni a helyére... :?

Link to comment
Megosztás:

MEgnézte autóvillamosságis. Semmi sérülés, sehol. Viszont a végfok eldurrant. Gyári Pioneer 15 ropi :( . De egy ügyes haverom talált egy helyettesítő IC-t 7 rugóért. Teljesen olyan, mint a Pio. gyári IC-je, csak nincs rászitázva a Pioneer felirat. Most szól megint, tegnap lengőn rá mertem dugni, de ma délután megyek autóvillamosságishoz, mert én már nem merem betenni a helyére... :?

15 rugó? :Hangman: nem semmi! Mondjuk a Pioneer soha nem tartozott az olcsó cuccok közé, de hogy egy végfok IC ennyibe kerüljön, meglepett. Valahol kell lennie egy zárlatnak, mert magától nem röppen el. Ajtóknál az új madzagokat is néztétek? Ezeknél a hangszóró mínusza sem testelődhet, mert hídkapcsolású a végfok.

Link to comment
Megosztás:

15 rugó? :Hangman: nem semmi! Mondjuk a Pioneer soha nem tartozott az olcsó cuccok közé, de hogy egy végfok IC ennyibe kerüljön, meglepett. Valahol kell lennie egy zárlatnak, mert magától nem röppen el. Ajtóknál az új madzagokat is néztétek? Ezeknél a hangszóró mínusza sem testelődhet, mert hídkapcsolású a végfok.

Hú én ehhez tök hülye vagyok, de az autóvillamosságis srác mikor mért, akkor kérte, hogy nyissuk-csukjuk az ajtókat, szóval valszeg ezt nézte ő is. :roll:

Majd kiderül. Lehet, hogy csak baromi szerencsétlen voltam és véletlenülpont pont most szállt el az IC és zárlatot csinált. Egyébként meg szerintem azért ilyen drága (azonkívül, hogy Pioneer), mert MOSFET technológiás az IC.

Link to comment
Megosztás:

Hú én ehhez tök hülye vagyok, de az autóvillamosságis srác mikor mért, akkor kérte, hogy nyissuk-csukjuk az ajtókat, szóval valszeg ezt nézte ő is. :roll:

Majd kiderül. Lehet, hogy csak baromi szerencsétlen voltam és véletlenülpont pont most szállt el az IC és zárlatot csinált. Egyébként meg szerintem azért ilyen drága (azonkívül, hogy Pioneer), mert MOSFET technológiás az IC.

A MOSFET Egy alacsony vezérlésű teljesítménytranzisztor, ami már a csöves erősítőkhöz mérten is jól szól jó dinamikával. Nem új dolog kb. 20 éve ismerjük, de ez már másik topikba kellene, hogy menjen. Viszont nagyon érzékeny bármilyen küső hatásnak, pl. villámcsapás, ezért a modernekbe építettek védődiódát is, de hogy a jó tulajdonságok ne vesszenek el ez csak minimális védelmet nyújt. Én azt furcsállom, hogy minden csatorna meghalt egyszerre. Tényleg lehet, hogy csak kifogtál egy rossz példányt. Én mindenesetre betennék egy olcsó valamit és ha azzal semmi gond, vissza a Pioneert.

Link to comment
Megosztás:

A MOSFET Egy alacsony vezérlésű teljesítménytranzisztor, ami már a csöves erősítőkhöz mérten is jól szól jó dinamikával. Nem új dolog kb. 20 éve ismerjük, de ez már másik topikba kellene, hogy menjen. Viszont nagyon érzékeny bármilyen küső hatásnak, pl. villámcsapás, ezért a modernekbe építettek védődiódát is, de hogy a jó tulajdonságok ne vesszenek el ez csak minimális védelmet nyújt. Én azt furcsállom, hogy minden csatorna meghalt egyszerre. Tényleg lehet, hogy csak kifogtál egy rossz példányt. Én mindenesetre betennék egy olcsó valamit és ha azzal semmi gond, vissza a Pioneert.

Az az érdekes, hogy eddig semmi gond nem volt vele. Ez volt a Corsámban is. Kb. 1-1,5 éves.

Mind1, délután berakjuk, azt lesz , ami lesz. Sajna most nincs semmilyen olcsó autórádióm... :?

De legalább megtisztították a lemez behúzó, kiadó hengert is, mert néha már meg-megmakacsolta magát.

Link to comment
Megosztás:

Cső mindenkinek!

Rastalos: KIRÁLYOK voltatok szombaton a ZP-ben! 8) Gratulálok még egyszer! A képeidet holnap felteszem a tárhelyemre és belinkelem majd ide őket, egy-kettőt közvetlenül itt meg is jelenítve.

Npasi, redline: voltatok szombaton? Sajna nem láttalak titeket. Bocsi, hogy előtte nem válaszoltam ide, de szombaton nem neteztem... Amúgy már nem sokkal 7 után elkezdődhetett a buli, mert mire kiértem (talán fél 8 körül), a Re-G már játszott, átadva a közönségnek a Rasta életérzést... :roll: :(

Kopi: holnapra megnézem neked, amit ígértem...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.