Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Valaki elmondaná nekem, miért lett most hirtelen kiemelve a "Hasznos információk" topic? Lemaradtam vmiről?

Azon egyszerű indoknál fogva, hogy egyre lejebb csúszott a témák között, mert ugye nem volt benne új hozzászólás. Előbb-utóbb meg sem állt volna az aljáig. Viszont ha kiemelt, akkor marad a helyén + az új látogatók is nézegetheti, hátha lelnek számukra is érdekes infót benne :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én még csak új versenyző vagyok eme Fórumon,majd belejövök biztos,ugyanis az autóim adnak okot rá!Az előző opelem egy F Astra volt,rengeteg hibával,állandóan csak vontattuk Budapesten,mert elmenni a céljaimhoz sikerült,csak hazajönni sosem!Gondoltam szar vásárt csináltam,eladtam és vettem ezt a G Astrát 1.2 16V,5 ajtós!Kezdetben a kipufogódob tartóbakja adta meg magát,iszonyú kopogással közlekedtem,majdrecsegtek az ülések,ropognak az ablakok,ajtók,most megadta magát az olajszűrőnél lévő tömítés,elfröcsögött az olajam,még jó hogy észrevettem!A legfrissebb észrevételem pedig amiért gondoltam már elnézek ide,hogy 40-50 km/h-nál enyhén kopog v.mi a bukkanókon,úthibákon a bal első kerék felől!Ha v.ki tud segíteni hogy mi lehet most a baja,azt megköszönném!a kocsit újonnan vásároltam,most 1,5 éves!lehet hogy a garancia még él erre a problémára?!Szépek az opelek,tetszenek,de legközelebb kénytelen leszek nem venni,ha ennyire szerencsétlenül járok vele!Tesóm Yarisa ellenben kiválóan működik,és röhög rajtam hogy milyen rosszul választottam:(( köszi,sziasztok!

A bal első kerék kopogásra: Ha állandóan kopog hideg/meleg időben egyaránt sok idővel az elindulás után is (nemcsak hidegben, elindulás után közvetlenül és akkor is csak nagyobb bukkanókon), akkor talán a stabilizátor összekötő rúddal lehet a bibi... uhu? Sokat közlekedtél rossz utakon esetleg, vagy volt vmi nagy kátyús élményed? Sztem megoldható gariban...

Az ülésrecsegésre: nekem is csinálja az első ülések háttámlája, de csak nyáron, melegben. Még nem tudok rá megoldást... Ideiglenesen jó csak, ha előre/hátradöntögetem.

Az elektromos ablakok kattogására: szintén nekem is csinálja, szintén inkább melegebb időben a kocsi rázkódásakor, de elvileg van rá vmi zsírzásos megoldás (vki írt régebben vmelyik topicba). Egyébként a Ford Focus elektromos ablaka is ugyanígy kattog.

Olajfröcsögés, kipufogódob leszakadás: ilyenekkel még nem találkoztam... viszonylag egyedi dolog lehet. Nem mentél véletlenül nagy kátyúba? Dobleszakadásnak sztem nem kéne bekövetkeznie törvényszerűen egy 1.5 éves autóban.

Link to comment
Megosztás:

Nos Ez a könyv kb. 4ezer froncsi körül van 4800 aszM! Az autó felhasználói könyvE nem amit kpasz vele!!!! Hogy melyik a kormány, melyik a kürt stb....

Hanem hogy mik a gyári beálítások miket kell cserélni stb..

Féktárcsa mennyit kophat mm-be stb.... Szóval hogy mit javasol a gyár!!

Nos nekem holnap jön futárral (+800 froncsi körül van) És itt van egy szűk nap alatt!

Astra 1.4-s nincs benne de az meg1ik az 1.6-al mert németből fordították a könyvet és ott 1.6-os volt csak!

Ennyit tudok!

Béke :)

Link to comment
Megosztás:

Nos Ez a könyv kb. 4ezer froncsi körül van 4800 aszM! Az autó felhasználói könyvE nem amit kpasz vele!!!! Hogy melyik a kormány, melyik a kürt stb....

Hanem hogy mik a gyári beálítások miket kell cserélni stb..

Féktárcsa mennyit kophat mm-be stb.... Szóval hogy mit javasol a gyár!!

Nos nekem holnap jön futárral (+800 froncsi körül van) És itt van egy szűk nap alatt!

Astra 1.4-s nincs benne de az meg1ik az 1.6-al mert németből fordították a könyvet és ott 1.6-os volt csak!

Ennyit tudok!

Béke :)

Ha jól gyanítom ez az "Így csináld..." sorozatból való könyv (G Astrához írta: H.R. Etzold). Pl. Budapesten a műszaki könyvesboltban is kapható (régebben a Liszt Ferenc téren, asszem most talán a Nádor utcában van)...

Link to comment
Megosztás:

De attól függetlenül, hogy nincs benne 1.4 sztem még érdemes beszerezni a könyvet 1.4-es kollégáknak is, mivel vannak benne motor-független részek is... :roll: Bár nekem úgy tűnt, hogy néhol mintha kicsit régi adatok szerepelnének, de még így is sok minden alkalmazható a mai szériákra.

Link to comment
Megosztás:

AstraG 1.4/16v benne van-e?

Sajna nincs benne. Azt mondták vegyem meg a Corsa könyvet ami csak német nyelven létezik kb. 10Eft-ért. Nem értem miért nincs benne az 1.4-es motor. Az 1.2-est pedig bele rakták. Nekem meg van az F Astra könyv is de abban sincs benne a 16 szelepes moci.

Valahogy majd megoldom. :?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hy!

telo,kössz a tanácsot,meg a hozzászólást,ugyis elmegyek vele a szervízbe,csak olyan kellemetlen mindig oda járni...

gezoli,a te Astrád szép,csak én nem tudok megbarátkozni azokkal a sárfogó műanyag elemekkel,amik neked a kerék mögött díszelegnek,én nem tetettem fel!

kicsit bonyolult nekem az a fórum...vagyis az állaga...most sem tudom hova fog menni az üzenetem:((

sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Hy!

telo,kössz a tanácsot,meg a hozzászólást,ugyis elmegyek vele a szervízbe,csak olyan kellemetlen mindig oda járni...

gezoli,a te Astrád szép,csak én nem tudok megbarátkozni azokkal a sárfogó műanyag elemekkel,amik neked a kerék mögött díszelegnek,én nem tetettem fel!

kicsit bonyolult nekem az a fórum...vagyis az állaga...most sem tudom hova fog menni az üzenetem:((

sziasztok

Semmi gond, teljesen jó helyre írtad :wink: Ha vmelyik témához akarsz hozzászólni, az "új hozzászólás" vagy a megfelelő "idézet" gombokra kattints. Új témát csak átgondolt esetben nyiss az "új téma" gombbal... Egyébként sok internetes fórum erre a sémára / motorra alapszik.

A műanyag sárfogó véleményem szerint hátulról jobb/masszívabb képet külcsönöz az autónak (ha jól fel van rakva), főleg ha vékonyabb (185-ös vagy netán 175-ös) gumik vannak a kerekeken. A nélkül kicsit néha olyan nekem, mintha hiányozna valami (legalábbis az 5 ajtósnál)... Persze 205-ös kerekekkel már sportosan jól néz ki sárfogó nélkül is, de sztem nem olyan gáz a sárfogó. Nekem is van :oops:

Link to comment
Megosztás:

Kopi:

Írj, ha megvan! Ilyenkor már nehéz a várakozás,ugye? Az átvételnél legyél "hidegfejű"! Az adatokat egyeztesd először(alvázszám stb.) és a megrendelt plusszokat. Utána az esetleges sérülések kívül és belül. Ez azért fontos, mert ha elhoztad azt mondhatják: Te csináltad. A műszaki dolgok úgyis csak később derülnek ki, de erre való a garancia és miért is lennének. Az átvágásokról szóló hírek biztos igazak, de nem hiszem, hogy a 16000 eladott OPEL-ből pont mi lennénk azok. Egyébként is ha eltérsz az alap felszereltségtől a neveden fut a rendelés.

Megjött az autó. Tegnap vettem át. Nagyon állat. A kereskedésben is harha rendesek voltak. Még ajándék Opeles bort is adtak, de komolyan.

A hátulján is variáltak, az 1.4 mellé már kiírják hogy twinport. Eddig kb. 100 km-t tettem bele, de szuperül megy.

Link to comment
Megosztás:

Megjött az autó. Tegnap vettem át. Nagyon állat. A kereskedésben is harha rendesek voltak. Még ajándék Opeles bort is adtak, de komolyan.

A hátulján is variáltak, az 1.4 mellé már kiírják hogy twinport. Eddig kb. 100 km-t tettem bele, de szuperül megy.

Gratula, használd egészséggel és sok-sok örömmel! :)

Link to comment
Megosztás:

Megjött az autó. Tegnap vettem át. Nagyon állat. A kereskedésben is harha rendesek voltak. Még ajándék Opeles bort is adtak, de komolyan.

A hátulján is variáltak, az 1.4 mellé már kiírják hogy twinport. Eddig kb. 100 km-t tettem bele, de szuperül megy.

Én is gratulálok! És persze kicsit irigyellek is... :wink: Kívánom, hogy leld benne sok örömöd!

Egyébként tegnap már én is láttam "1.6 twinport" feliratú G Astra caravan-t.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.