Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Nálam tuti működik az utánállító, mert mikor új pofákat kapott tökig összetekertem és úgy raktam össze. Összerakva aztán kézifékkel és lábfékkel is megnyomkodtam párszor és magától beállt a holtjáték. Ennek így kellene működnie.

Elméletileg igen, de azért nem árt neki segíteni, összerakáskor tekergetve beállítani hogy a két kerék könnyen forogjon. Előbb-utóbb úgyis összekopnak, csak addíg nem egyforma a fékhatás.

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg igen, de azért nem árt neki segíteni, összerakáskor tekergetve beállítani hogy a két kerék könnyen forogjon. Előbb-utóbb úgyis összekopnak, csak addíg nem egyforma a fékhatás.

Szerintem az a szerkezet azért lett kitalálva, hogy a kopást korigálja. Tehát én is úgy raktam volna össze mint Zsoli, hogy összetekerve és töltse be a fukcióját az első néhány pedálnyomásra, ha nem akkor kezdenék kutakodni, hogy miért nem mükszik rendesen. Egy szóval ha én bármikor cserélnék pofákat hátúl biztos megnézném, hogy betölti-e a feladatát az a kis ketyere.

Csak kérlek ezt ne vegyétek kötöszködésnek!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az a szerkezet azért lett kitalálva, hogy a kopást korigálja. Tehát én is úgy raktam volna össze mint Zsoli, hogy összetekerve és töltse be a fukcióját az első néhány pedálnyomásra, ha nem akkor kezdenék kutakodni, hogy miért nem mükszik rendesen. Egy szóval ha én bármikor cserélnék pofákat hátúl biztos megnézném, hogy betölti-e a feladatát az a kis ketyere.

Csak kérlek ezt ne vegyétek kötöszködésnek!

én nézegettem, és nekem nem akartcsak nagy mozgásra állítani magát :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az a szerkezet azért lett kitalálva, hogy a kopást korigálja. Tehát én is úgy raktam volna össze mint Zsoli, hogy összetekerve és töltse be a fukcióját az első néhány pedálnyomásra, ha nem akkor kezdenék kutakodni, hogy miért nem mükszik rendesen. Egy szóval ha én bármikor cserélnék pofákat hátúl biztos megnézném, hogy betölti-e a feladatát az a kis ketyere.

Csak kérlek ezt ne vegyétek kötöszködésnek!

én nézegettem, és nekem nem akartcsak nagy mozgásra állítani magát :rolleyes:

Elméletileg arra való, utánálításra, de nekem sem akart egyformán utánállítani a két oldal, pedig ki lett pucolva, meg lett kenve óvatosan, könnyen járt. Az lehet amit Novy mond, túl sokat kéne a két pofának szétmozdulni a kattanáshoz. Egy idő után tuti összekopik a két oldal, de amikor összerakod, egyik fele mondjuk kattan kettőt, a másik meg egyet, és eltérés van a két fékhatás között, mert a munkahengerek egyformán nyomnak, de nem volt egyforma a kiindulási helyzet. Ezért szedtem szét én mégegyszer is és kézzel állítottam be őket. Aztán majd ahogy kopik persze utánállít a szerkezet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hát biztos van ebben igazság amit mondtok, sőt nagy a valószínűsége. De ez olyan mint amit én is tapasztaltam most az eső fékcserénél, hogy addig kell molesztálni amig nem lesz jó. Én a 200km bejáratás közben 2x emeltem meg a kocsit és néztem meg, hogy kézzel átfordul-e a kerék, az első próbánál nem nagyon akart forogni, majd leszed, munkahenger ismét megjárat és összerak, azóta faca lett. Nekem is fog egy picit a bal hátsó dobom egy ponton, de kézzel szépen étforgatható a kerék, nekem ennyi elég volt már, hogy egy ujjas legyen mint a munkagépek szervója :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Esős időben kisebb fékezéskor is blokkol a hátsó jobb dob fékem, ezen a fék tisztítás is csak ideiglenesen szokott segíteni, a dob Brembo a fékpofa Ferredo. Sajnos ez más márkáknál is jelentkezett. Tudna valaki megoldást javasolni a problémára ? Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is fog egy picit a bal hátsó dobom egy ponton, de kézzel szépen étforgatható a kerék, nekem ennyi elég volt már, hogy egy ujjas legyen mint a munkagépek szervója <_<

Nem csak egy ponton kell fognia hanem folyamatosan kell "surolnia". Ha át tudod úgy fordítani, hogy nem érnek a fékbetétek a dobhoz akkor azon spanolni kell! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Márpedig minimálisat kell surolnia a hátsó fékeknek, persze nem annyit hogy melegedjenek csak épp érjen hozzá :rolleyes:

Ha tojás alakúak a dobok, akkor igazad van. Egyébként nem szabad hozzáérnie. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Esős időben kisebb fékezéskor is blokkol a hátsó jobb dob fékem, ezen a fék tisztítás is csak ideiglenesen szokott segíteni, a dob Brembo a fékpofa Ferredo. Sajnos ez más márkáknál is jelentkezett. Tudna valaki megoldást javasolni a problémára ? Köszönöm előre is.

Szerintem hiányzik a féktartó lemezről (a dob háta mögött) a két záró gumidugó. Ott be tudja verni a vizet és azonnal elkezd rozsdásodni a dob belűről. Persze ez pár hosszabb fékezés után letisztul, de amíg rozsdás, hajlamos lehet a fékhatást jelentősen felerősíteni.

Ha pedig van fékerőszabályozód, akkor a ellenőrizni kell, bár ennek nincs köze az esőhöz.

Link to comment
Megosztás:

Na ugye igazam volt. :rolleyes: <_< :D

Sajnos nem. A dobfék hézaga tized nagyságrendű, a tárcsafék héza század nagyságrendű. Normál esetben, ismétlem normál esetben nem ér hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem. A dobfék hézaga tized nagyságrendű, a tárcsafék héza század nagyságrendű. Normál esetben, ismétlem normál esetben nem ér hozzá.

én se azt írtam, hogy mindig hozzáér, de súrolósra kell állítani, épphogy súrolósra, ami az első fékezéskor le is kopik.

ha nem állítod súrolósra, akkor nem is tudod,hogy egyformára állítottad.

szerintem!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hiányzik a féktartó lemezről (a dob háta mögött) a két záró gumidugó. Ott be tudja verni a vizet és azonnal elkezd rozsdásodni a dob belűről. Persze ez pár hosszabb fékezés után letisztul, de amíg rozsdás, hajlamos lehet a fékhatást jelentősen felerősíteni.

Ha pedig van fékerőszabályozód, akkor a ellenőrizni kell, bár ennek nincs köze az esőhöz.

A féktárcsám már az idő alatt berozsdál, hogy mosás után szárazra törlöm a kocsit :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem olyan problémám van, hogy miután kb. 2 hete cseréltem a hátsó fékpofákat, (fékdob felszabályozva, ahogy azt kell) hátramenetnél fékezéskor valami koppan a hátsó fékemben. Nem tudom mi okozhatja mert surlódóra állítottam mikor össze raktam a féket!?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem olyan problémám van, hogy miután kb. 2 hete cseréltem a hátsó fékpofákat, (fékdob felszabályozva, ahogy azt kell) hátramenetnél fékezéskor valami koppan a hátsó fékemben. Nem tudom mi okozhatja mert surlódóra állítottam mikor össze raktam a féket!?

A koppanó hangot a hátsó fékbetétek okozák. Vszínü, hogy nekifeszülnek a kerékdobnak és ahogy a felületen elcsúszik a súrlódásnak van ez a hangja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem olyan problémám van, hogy miután kb. 2 hete cseréltem a hátsó fékpofákat, (fékdob felszabályozva, ahogy azt kell) hátramenetnél fékezéskor valami koppan a hátsó fékemben. Nem tudom mi okozhatja mert surlódóra állítottam mikor össze raktam a féket!?

Ha csak hátramenetben csinálja, akkor valszeg az előremenetben lefutó fékpofa mikor átvált felfutóra, betapad és el is mozdul egy kicsit.

Én a következőket csinálnám:

-Levenném újra a dobot és átnézném még egyszer, hogy minden úgy ment-e a helyére, ahogyan volt. Különös tekintettel a fékpofa leszorítására. Az aláírásomban (opel tech képek, fékek mappa) lévő képeken össze tudod hasonlítani, hogy jól raktad-e össze a sok bizgentyűt. Ha valami nem stimm, akkor feltétlen javítsd!

-Ha mindent rendben találtál, akkor vájr egy kicsit, lehet, hogy csak be kell állniai az üzemszerű hézagnak, és az utánállítónak is észhez kell térnie. Finom (!) fékezésekkel ezt elősegítheted (többszöri kb 80-ról fékezéssel, de lehetőleg ne állóra, vigyázz a melegedésre is!).

Link to comment
Megosztás:

Ha csak hátramenetben csinálja, akkor valszeg az előremenetben lefutó fékpofa mikor átvált felfutóra, betapad és el is mozdul egy kicsit.

Én a következőket csinálnám:

-Levenném újra a dobot és átnézném még egyszer, hogy minden úgy ment-e a helyére, ahogyan volt. Különös tekintettel a fékpofa leszorítására. Az aláírásomban (opel tech képek, fékek mappa) lévő képeken össze tudod hasonlítani, hogy jól raktad-e össze a sok bizgentyűt. Ha valami nem stimm, akkor feltétlen javítsd!

-Ha mindent rendben találtál, akkor vájr egy kicsit, lehet, hogy csak be kell állniai az üzemszerű hézagnak, és az utánállítónak is észhez kell térnie. Finom (!) fékezésekkel ezt elősegítheted (többszöri kb 80-ról fékezéssel, de lehetőleg ne állóra, vigyázz a melegedésre is!).

Mindent úgy raktam össze ahogy azt kell de át fogom nézni mégegyszer mert A hátsó fék javítása után cseréltem az első féket 236-osról 256-osra és az már rég beállt osszekopott és jól működik ugyhogy ennyi idő alatt már be kellet volna állni a hátsónak is ha minden rendben lenne!

Link to comment
Megosztás:

Ha csak hátramenetben csinálja, akkor valszeg az előremenetben lefutó fékpofa mikor átvált felfutóra, betapad és el is mozdul egy kicsit.

Én a következőket csinálnám:

-Levenném újra a dobot és átnézném még egyszer, hogy minden úgy ment-e a helyére, ahogyan volt. Különös tekintettel a fékpofa leszorítására. Az aláírásomban (opel tech képek, fékek mappa) lévő képeken össze tudod hasonlítani, hogy jól raktad-e össze a sok bizgentyűt. Ha valami nem stimm, akkor feltétlen javítsd!

-Ha mindent rendben találtál, akkor vájr egy kicsit, lehet, hogy csak be kell állniai az üzemszerű hézagnak, és az utánállítónak is észhez kell térnie. Finom (!) fékezésekkel ezt elősegítheted (többszöri kb 80-ról fékezéssel, de lehetőleg ne állóra, vigyázz a melegedésre is!).

Mindent úgy raktam össze ahogy azt kell de át fogom nézni mégegyszer mert A hátsó fék javítása után cseréltem az első féket 236-osról 256-osra és az már rég beállt osszekopott és jól működik ugyhogy ennyi idő alatt már be kellet volna állni a hátsónak is ha minden rendben lenne!

Bocsi a kérdésért, de biztos ami biztos alapon megkérdezem:

-A hátsó fékpofa cseréje alatt ugye azt érted, hogy amit bele tettél az a felszabályozott, túlméretes dobhoz igazodva túlméretes (vastagságra) surlódóbetéttel lett felragasztva, vagy szegecselve?

-Egészen biztosan a hátsóféktől jön a koppanó hang? Nem véletlenül az első féknyeregtől? (Mert az csak illesztési probléma a csúszócsapoknál.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.