Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy ha egy F astrára tárcsafékes hátsó hidat szeretnék, csak a GSi híd jöhet szóba, vagy van más megoldás is? Ill. hogy mik kellenek az átalakításhoz? Simán alámegy a GSi híd? Kézifékkötél jó a dobfékesé, vagy másik kell? Milyen tárcsa, ill. betét az ami sima utcai használatra tökéletes?

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Kínlodtam a héten a fékkel, ugye ha jól tudom nálunk alapból a két első kerék blokkol, a fékerőszabályzó csökkenti a fékerőt hátul ahogy bólint az autó. Na hát így is volt szombatig, azóta csak téligumit raktam fel, és kiöntöttem a hátsó fékdobokból a fékport. Kedden vettem észre hogy fékezéskor a hátsók blokklnak, telefonos segítséget kértem, és a fékerőszabályzó volt az elsőszámú gyanusított.De azt hiába nézegettem nem volt megszorulva rendesen működött. Aztán levettem a dobokat és visszatekertem az utánállítókat de ezzel csak azt értem el hogy a kézifék feljött majdnem a tetőkárpitig, ugyanúgy a seggét húzta padlófékre. Egyenlőre visszaállítottam mindent és töröm az agyam....

Én tegnap raktam fel a télikerekeimet és ugyan ezt tapasztaltam. Nagyobb fékezésre blokkolnak a hátsó kerekeim, de nem tudom miért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy ha egy F astrára tárcsafékes hátsó hidat szeretnék, csak a GSi híd jöhet szóba, vagy van más megoldás is? Ill. hogy mik kellenek az átalakításhoz? Simán alámegy a GSi híd? Kézifékkötél jó a dobfékesé, vagy másik kell? Milyen tárcsa, ill. betét az ami sima utcai használatra tökéletes?

Köszönöm a választ!

Nem kell komplett hidat cserélni, elég a komplett agyakat átvarázsolni, meg venni hozzá tárcsás kézifékkötelet, illetve átrakni a kötél feszítő füleket a gsi hídról a simára. A komplett híd csere felesleges, és macerás, mert a szilenteket csak szétbarmolni tudod, mire kijön, és az újat sem egyszerű visszaépíteni.

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap raktam fel a télikerekeimet és ugyan ezt tapasztaltam. Nagyobb fékezésre blokkolnak a hátsó kerekeim, de nem tudom miért.

Visszaraktam a nyáriakat egy próbára ugyanazt csinálja. Megemeltem alámásztam leakasztottam a hídról a rugót, valaki nyomta a féket, szépen ki is jött a dugyattyú, de kézzel vissza lehet nyomni. Sajna most napi szinten kell a kocsi nem tudom cserélni, mert ha közbejön valami nem készül el hétfőre.......remélem hamar elkészül a céges ez pihenni megy és akkor ki tudom cserélnia fékerőszabályzót...az se lenne rossz ha ezt lehene felújítani mint a munkahengert, de azt a fülest kaptam hogy nem lehet szétszedni.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell komplett hidat cserélni, elég a komplett agyakat átvarázsolni, meg venni hozzá tárcsás kézifékkötelet, illetve átrakni a kötél feszítő füleket a gsi hídról a simára. A komplett híd csere felesleges, és macerás, mert a szilenteket csak szétbarmolni tudod, mire kijön, és az újat sem egyszerű visszaépíteni.

Helló!

Köszi a választ!

És van olyan bontó, ahol csak a két tárcsás agyat ideadják nekem valami szuper áron? A bowden feszítő füleket gondolom el tudom készíteni itthon, vagy azt is le kell vetetni a GSí hídról? Mert így lehet, hogy olcsóbban jönnék ki, mintha komplett hidat veszek. Egyet kínáltak nekem 25K-ért.....

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Köszi a választ!

És van olyan bontó, ahol csak a két tárcsás agyat ideadják nekem valami szuper áron? A bowden feszítő füleket gondolom el tudom készíteni itthon, vagy azt is le kell vetetni a GSí hídról? Mert így lehet, hogy olcsóbban jönnék ki, mintha komplett hidat veszek. Egyet kínáltak nekem 25K-ért.....

Neten szoktak kínálni 15-ért, de zömében hiányzik a felfogató fülecske, amit fel kell csavarozni... Van ahol Te bontod, és viheted. Na olyan helyen kell! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kerékcserénél bevolt húzva a kézifékem és észrevettem, hogy a bal hátsó tökéletesen fog, a jobb hátsót meg eltekertem kézzel.

Tavaly novemberben volt fékdob és munkahenger csere. A fékpofák még jó állapotban voltak.

Ha lekapom a fékdobot mit nézzek illetve mit állítsak hogy jó legyen a fékhatás? Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kerékcserénél bevolt húzva a kézifékem és észrevettem, hogy a bal hátsó tökéletesen fog, a jobb hátsót meg eltekertem kézzel.

Tavaly novemberben volt fékdob és munkahenger csere. A fékpofák még jó állapotban voltak.

Ha lekapom a fékdobot mit nézzek illetve mit állítsak hogy jó legyen a fékhatás? Köszönöm!

A menetes automata utánállítón tekerj egy kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Tárcsásitottam hátul,és elől is kapott 256-os tárcsákat! és fékolajat akarok cserélni! Hogy kell? és hogy érdemes megcsinálni?az elképzelésem az h kiszivom a tartályból de csak az egyik részből jön ki amásikból nem az olaj azt h szedjem ki?

Jó kezdés, kiszívod a tartályból az összeset, azután ráöntöd az új olajat, majd egyesével körbe az autón légtelenítés módszerével addig pumpálni a pedált amíg az új tiszta olaj jön. Minden keréknél tölts utánna a tartálynak.

Tipp: Ha teljesen újak a betétjeid akkor a végén maradjon maxon a tartály, ha közepesek vagy a végét járják akkor min és max között mert legközelebbi betét cserénél sok lesz a tartályban.

Link to comment
Megosztás:

Jó kezdés, kiszívod a tartályból az összeset, azután ráöntöd az új olajat, majd egyesével körbe az autón légtelenítés módszerével addig pumpálni a pedált amíg az új tiszta olaj jön. Minden keréknél tölts utánna a tartálynak.

Tipp: Ha teljesen újak a betétjeid akkor a végén maradjon maxon a tartály, ha közepesek vagy a végét járják akkor min és max között mert legközelebbi betét cserénél sok lesz a tartályban.

Rendben van kössz a választ én is isgy gondoltam 7 végén csere! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha előre nagy tárcsát (256mm) szeretnék felrakni, azt féknyereggel együtt kell cserélni? Ill. abba milyen fékbetétet kell vennem? És mennyibe kerül kb egy ilyen szett használtan?

Köszi a választ!

Kell. Jo tarcsaval betettel tudok neked adni, de az elozore se reagaltal.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A légtelenítésnél teljesen mindegy, hogy melyik keréknél kezdem? (egyszer a szerelőm mondott valamit a sorrenddel kapcsolatban, de nem emlékszem már mit és hogy..)

Meg lenne még egy kérdésem. Most láttam egy weboldalon, hogy gyári tárcsák + hozzátartozó gyári betétek 19870ft. Ebben lehet valami becsapás? (hamis, vagy rossz minőségű?) 30ról van akciózva.

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.