Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Dry boiling point Wet boiling point

DOT 3 205°C (401°F) 140°C (284°F)

DOT 4 230°C (446°F) 155°C (311°F)

DOT 5 260°C (500°F) 180°C (356°F)

DOT 5.1 270°C (518°F) 191°C (375°F)

Ha majd elfogy a féked gondolj a szakszerű bolti eladóra. :blush:

B)

Most eszembe jutott,ahogy repül le egy lejtőn,elfogy a fék

és lepereg előtte,ahogy éppen kifizeti a boltban a DOThármat. ;)

Nekem egyébként 5.1 van benne,hogy ne legyek off. :D

Link to comment
Megosztás:

Dry boiling point Wet boiling point

DOT 3 205°C (401°F) 140°C (284°F)

DOT 4 230°C (446°F) 155°C (311°F)

DOT 5 260°C (500°F) 180°C (356°F)

DOT 5.1 270°C (518°F) 191°C (375°F)

Ha majd elfogy a féked gondolj a szakszerű bolti eladóra. :blush:

És akkor mi van ha kicsit alacsonyabb a forráspontja? ;)

Ha nem részerkedik és nem jár a hegyekben kanyarvadászként nem hiszem,hogy gondja lesz vele.

Amúgy is cserélni kell 2-3 évente.

Bezzeg a nagyobb tárcsáról lebeszélted volna... B)

Link to comment
Megosztás:

És akkor mi van ha kicsit alacsonyabb a forráspontja? ;)

Ha nem részerkedik és nem jár a hegyekben kanyarvadászként nem hiszem,hogy gondja lesz vele.

Amúgy is cserélni kell 2-3 évente.

Bezzeg a nagyobb tárcsáról lebeszélted volna... B)

Kicsit... :blush: Ha csak kicsit csúszik bele az előtte haladóba, akkor sincs baj végülis.

Gyári előírás, én úgy hiszem nem véletlenül, ahogy a rárakott fék is.

Persze lehet hogy nem részerkedik meg lehet, hogy nem a hegyekben jár (bár épp a másik topikba írta, hogy kihajtotta végig). És mivan ha mégis?

És lehet hogy nem lesz semmi baja és mivan ha mégis? Te vállalod érte a felelősséget? Én nem szeretek olyan tanácsot osztogatni amiből akár baja is lehet másnak, még akkor sem ha kicsi az esélye vagy valószínűtlennek néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit... :blush: Ha csak kicsit csúszik bele az előtte haladóba, akkor sincs baj végülis.

Gyári előírás, én úgy hiszem nem véletlenül, ahogy a rárakott fék is.

Persze lehet hogy nem részerkedik meg lehet, hogy nem a hegyekben jár (bár épp a másik topikba írta, hogy kihajtotta végig). És mivan ha mégis?

És lehet hogy nem lesz semmi baja és mivan ha mégis? Te vállalod érte a felelősséget? Én nem szeretek olyan tanácsot osztogatni amiből akár baja is lehet másnak, még akkor sem ha kicsi az esélye vagy valószínűtlennek néz ki.

Mondjuk érdekes, hogy ezt ajánlotta neki a szerviz. B) Ők biztos nem olvassák az ezer éve kiadott jav.kézikönyvet. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem a szerviz ajánlotta neki, hanem az autóboltos eladó. Lehet megmaradt neki készleten. ;)

Amúgy akkor ezért fogyott el az első fék nekem alig 20e km alatt? 174 ezernél volt vezérlés cserélve, akkor néztük és még jó 6-7mm-es volt a fékbetét. Mostmeg épphogy 2.. -.-

Szerk: amúgy általában motorfékezek, szóval visszaváltok, ilyesmi, tehát a féket ha lehet nem terhelem feleslegesen. B)

Szerk2: és a kihajtás még a fék probléma javítása előtt volt. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy akkor ezért fogyott el az első fék nekem alig 20e km alatt? 174 ezernél volt vezérlés cserélve, akkor néztük és még jó 6-7mm-es volt a fékbetét. Mostmeg épphogy 2.. -.-

Szerk: amúgy általában motorfékezek, szóval visszaváltok, ilyesmi, tehát a féket ha lehet nem terhelem feleslegesen. B)

Szerk2: és a kihajtás még a fék probléma javítása előtt volt. ;)

Nem értem mit értesz ezért alatt.

Szerk2: És persze az volt az első és utolsó alkalom. Nahaggyámá. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nem értem mit értesz ezért alatt.

Szerk2: És persze az volt az első és utolsó alkalom. Nahaggyámá. :blush:

Úgy értettem, hogy szerintem hamar elkoptak a fékbetétek. B) Végsebesség elérése volt az az első és utolsó alkalom, megküldeni megszoktam, de akkor sem taposok a fékre mint vadökör. Nade mindegy. Majd megemlékezek a boltosról. ;)

Link to comment
Megosztás:

de akkor sem taposok a fékre mint vadökör.

Nem hát, inkább beleszállsz az elötted menőbe. Bocsi, de nem akarom koptatni a fékem. B) Nekem egyszer volt ilyen fék nagy sebességről, amikor megvettem a kocsit, elkapott a harci láz, padlóztam, meg néztem az órát meddig megy, és jött a körforgalom. Nem volt vészes, simán megálltam de akkor tapostam rendesen. Ebként igaz az, hogy intenzív fékezés után amikor melegszenek a tárcsák, amikor megállsz nem szabad nyomni a féket, mert behullámosodik a tárcsa?

Link to comment
Megosztás:

Nem hát, inkább beleszállsz az elötted menőbe. Bocsi, de nem akarom koptatni a fékem. ;) Nekem egyszer volt ilyen fék nagy sebességről, amikor megvettem a kocsit, elkapott a harci láz, padlóztam, meg néztem az órát meddig megy, és jött a körforgalom. Nem volt vészes, simán megálltam de akkor tapostam rendesen. Ebként igaz az, hogy intenzív fékezés után amikor melegszenek a tárcsák, amikor megállsz nem szabad nyomni a féket, mert behullámosodik a tárcsa?

Annyi ésszel azért megáldott a jóisten, hogy nem akkor ökörködök az úton, mikor tömegnyomor van... B) :blush:

Link to comment
Megosztás:

áááá....

továbbra is fenntartom, hogy az autóm fékrendszerével valami nem oké.

szerintem nagyon hamar megcsúsznak az első kerekek.

Lényeges lassulás nélkül. Lehet, hogy csak bemesélem, de akkor is...

Kérlek ajánjatok olyan helyet ahol olcsón fékerőmérést végeznek próbapadon!!!!!

Kb. mennyibe kerül egy ilyen mérés?

Link to comment
Megosztás:

ne mán...

továbbra is fenntartom, hogy az autóm fékrendszerével valami nem oké.

szerintem nagyon hamar megcsúsznak az első kerekek.

Lényeges lassulás nélkül. Lehet, hogy csak bemesélem, de akkor is...

Kérlek ajánjatok olyan helyet ahol olcsón fékerőmérést végeznek próbapadon!!!!!

Kb. mennyibe kerül egy ilyen mérés?

Igazából ma Bp-ről hazafele jövet én is ezt éreztem, hogy túl hamar blokkolnak. De belegondolva sütött a nap, amellett -4 fok volt, ami teljesen alkalmas a jeges, nagyon csúszós útfelület kialakulásához. Árnyékos részen, ahol viszont száraz volt az aszfalt, ott jó volt a fékerő.

Talán jobb lenne, ha hátulra kicsit több fékerőt tolnánk. Ez lehetséges?

Link to comment
Megosztás:

Igazából ma Bp-ről hazafele jövet én is ezt éreztem, hogy túl hamar blokkolnak. De belegondolva sütött a nap, amellett -4 fok volt, ami teljesen alkalmas a jeges, nagyon csúszós útfelület kialakulásához. Árnyékos részen, ahol viszont száraz volt az aszfalt, ott jó volt a fékerő.

Talán jobb lenne, ha hátulra kicsit több fékerőt tolnánk. Ez lehetséges?

Én is erre gondoltam, ezért akarok méretni fékerőeloszlást, mert szerintem nem egészséges ez így, kanyarokban meg aztán a fékhez sem szabad érnem, mert akkor úgy szállok el mint a győzelmi zászló...

Szóval szerintem is több kellene hátra

Tippek?!

Link to comment
Megosztás:

Én is erre gondoltam, ezért akarok méretni fékerőeloszlást, mert szerintem nem egészséges ez így, kanyarokban meg aztán a fékhez sem szabad érnem, mert akkor úgy szállok el mint a győzelmi zászló...

Szóval szerintem is több kellene hátra

Tippek?!

Most nekem is blokkol az első, hogy mínuszok voltak, meg dér. Száraz időben nem bírtam állóra fékezni a kerekeket, vagy csak nem volt szívem annyira taposni a pedált, most simán megy. Mentem a hétvégén egy Golfal, nyári gumi volt rajta, annal viszont tényleg könnyen blokkoltak a kerekek. Szerintem nem lehet állítani a fékerőt, esetleg ha jobb minőségű a hátsó fék, jobban fog. Nekem van hátul fékerő szabályzó a caravanba, esetleg azon lehetne mókolni, de nekem jó igy ahogy van. Vagy ha hátulra dobnál fel tárcsaféket az javítana a helyzeten. De amit utcán látok vészfékezést, legtöbb kocsinál az első blokkol.

Link to comment
Megosztás:

Most nekem is blokkol az első, hogy mínuszok voltak, meg dér. Száraz időben nem bírtam állóra fékezni a kerekeket, vagy csak nem volt szívem annyira taposni a pedált, most simán megy. Mentem a hétvégén egy Golfal, nyári gumi volt rajta, annal viszont tényleg könnyen blokkoltak a kerekek. Szerintem nem lehet állítani a fékerőt, esetleg ha jobb minőségű a hátsó fék, jobban fog. Nekem van hátul fékerő szabályzó a caravanba, esetleg azon lehetne mókolni, de nekem jó igy ahogy van. Vagy ha hátulra dobnál fel tárcsaféket az javítana a helyzeten. De amit utcán látok vészfékezést, legtöbb kocsinál az első blokkol.

amit írsz az teljesen igaz...

az első kerekeken minden autón tárcsafékek vannak, ezek nagyobb fékerőt biztosítanak, másik dolog meg, hogy fékezéskor az autó súlya is az első kerekekre nehezedik, tehát ezekből kiindulva természetes, hogy azok megcsúsznak.

DE... az nem mindegy (és nekem ezzel van bajom), hogy a megcsúszás pillanatáig "mekkorát lassul" a kocsi...

És nálad az említett fékerő szabályzó hol van és miként tudsz állítani rajta?

Erre gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

amit írsz az teljesen igaz...

az első kerekeken minden autón tárcsafékek vannak, ezek nagyobb fékerőt biztosítanak, másik dolog meg, hogy fékezéskor az autó súlya is az első kerekekre nehezedik, tehát ezekből kiindulva természetes, hogy azok megcsúsznak.

DE... az nem mindegy (és nekem ezzel van bajom), hogy a megcsúszás pillanatáig "mekkorát lassul" a kocsi...

És nálad az említett fékerő szabályzó hol van és miként tudsz állítani rajta?

Erre gondolsz?

Az nem a fékerő szabályzó. Az a fékutánállító automata.

A fékerőszabályzó a hátó híd fölött van alulról a kasztnihoz erősítve. Egy rugóval csatlakozik a hídhoz.

Link to comment
Megosztás:

amit írsz az teljesen igaz...

az első kerekeken minden autón tárcsafékek vannak, ezek nagyobb fékerőt biztosítanak, másik dolog meg, hogy fékezéskor az autó súlya is az első kerekekre nehezedik, tehát ezekből kiindulva természetes, hogy azok megcsúsznak.

DE... az nem mindegy (és nekem ezzel van bajom), hogy a megcsúszás pillanatáig "mekkorát lassul" a kocsi...

És nálad az említett fékerő szabályzó hol van és miként tudsz állítani rajta?

Erre gondolsz?

Szerintem rosszul gondolod, mert ha a kocsi súlya az első kerekekre nehezedik, akkor pont a hátsóknak kéne megcsúszniúk, hiszen azokról meg "lemegy" a súly. És gondolj bele, minnél könnyebb a kocsi annál könnyebben megcsúsznak, vagy éppen kipörögnek a kerekek. Én nem arra gondolzam mint fékerő szabályzó, hanem van a hátsó híd közepén egy szerkezet, abba mennek bele a hátső fékcsövek, és onnan mennek tovább a kerekekhez. A híd, és a kasztni elmozdulásától föggően csökkenti a fékerőt,pont azért, hogy amikor a kerekek részben tehermentesítődnek a fékezés miatt ne csússzanak meg. Gondolom vmi munkahenger van benne, ami növeli a térfogatát, és így kevesebb olaj jut a hátsófékbe, kevésbé megy szétt a pofa. Vagy vmi hasonló. De nem tudom, hogy 5-ajtósban, sedánban van-e ilyen. Szerintem max. ezzel lehetne állítani a hátsó fék erején, de nem hiszem, hogy erre van gyárilag lehetőség, és nem is néztem, egyáltalán technikailag van-e rá mód.

Link to comment
Megosztás:

Nem a megcsúszás miatt kell nagyobb fék előre, hanem mert nagyobb fékerő kell a jobban terhelt kerékre, meg a tárcsa kevésbé melegszik fel és a nagyobb terhelés miatt jobban melegszik (-> hatásfoka csökken) nem?

Ha már ott tart, hogy megcsúszik, akkor tök mindegy. A blokkolt kerekekkel meg az a probléma, főleg, ha a kormányzott kerekekről van szó, hogy a megcsúszás irányában indul el az autó, tehát, amíg blokkolva vannak a kerekek, addíg irányíthatatlan az autó. Ha szerencséd van, akkor a súrlódás idejében felemészti a mozgási energiát, de a megérkezés helyét nem irányítod. A blokkolásgátló meg a fék felengedés azért szerencsésebb adott esetben, mert amint elkezdenek gördülni a kerekek, nagyobb esélyed van elkerülni az ütközést és/vagy a jobbik rosszat választani (már, ha van rá lehetőség), mintha "satuzol".

Sajnos sokan gondolják úgy, hogy inkább satuznak, mert ha blokkol/csúszik, akkor hamarabb megállnak, aztán csodálkoznak, amikor elfogy a féktávolság. Azt hiszem a téma eléggé aktuális így januárban.

Link to comment
Megosztás:

De a hátsók még sosem csúsztak meg, még mikor az elsők már rég....akkor sem. Szóval egy picit több simán mehetne hátulra.

Kézifékkel próbáld ki, hogy mennyire nincs igazad B)

Demónak így tört össze a foltos: túl sok volt hátul a fékerő.

Link to comment
Megosztás:

Te nem voltál még olyan kanyarban, ahol a kiváló minőségű út rendesen megmozgatta az autót vertikális irányban?

Mert ha ebben a helyzetben túl sok a fékerő hátul, akkor a kanyar íve eldönti a jobb vagy a bal oldali árkot szereted majd jobban.

Oké. Csöndben maradok. B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.